Göz tümörüne yakalanan orman işçisinin yardım feryadı

25 Haziran 2019 Salı 19:19

Göz tümörüne yakalanan orman işçisinin yardım feryadı

Zonguldak Alaplı ilçesinde yaşayan Fahri Ateş (57) gözünde oluşan dev tümör nedeniyle gözlerini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Başlarda pek önemsemediği göz tümörünün büyüdüğünü anlatan Ateş, tedavi için uzanacak yardım eli bekliyor.

Alaplı'nın Gümeli beldesi Fındıkağalı Mahallesi’nde yaşayan 57 yaşındaki orman işçisi Fahri Ateş'in gözünde 4 ay önce küçük bir yara çıktı. Başlarda yarayı önemsemeyen ve eczaneden aldığı merhemlerle tedavi olmaya çalışan orman işçisi Fahri Ateş'in gözünde doktorlar tarafından 5 buçuk santimetre çapında tümör olduğu saptandı. Hastalığının tedavisi yapılamayacağı söylenmesi üzerine Ankara Hacettepe Hastanesi'ne gitti. 
Ateş, "Ankara'daki hastanede biraz tedavi için yattım. En son gözümdeki şişliği indirebilmek için ilaç tedavisi söylediler. Doktorlar, erken dönemde tedavi edilmediği takdirde hayati tehlikeli olduğunu söylediler. Gözümün tedavisi için çare arıyorum. Yetkililerden yardım istiyorum" diye konuştu. 
Fahri Ateş, gözündeki tümörün alınmasının ardından sağlığına kavuşacağı günlerin hayalini kuruyor. 

Yorumlar
  • Timur
    27 Haziran 2019 Perşembe 20:27

    Vallahi yazık be ulke mizde bu rahatsızlığı edecek yardim edecek bir kurum kuruluş kalmadï mi

Sağlık Müdürü Vekili Dr. İnan açıklamada bulundu

25 Haziran 2019 Salı 15:07

Sağlık Müdürü Vekili Dr. İnan açıklamada bulundu

Zonguldak İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Ömer İnan Güven 26 Haziran Dünya Uyuşturucu kullanımı ve Kaçakçılık ile Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında yazılı bir açıklamada bulundu.

İnan, yaptığı açıklamasında; "Bağımlılık; sadece bağımlıyı değil ailesini, çevresini ve tüm toplumu etkileyen ciddi bir halk sağlığı sorunudur. Uyuşturucu bağımlılığı tedavi edilebilir bir hastalıktır, özellikle tedaviye uyum gösteren ve tedavi motivasyonu yüksek olan kişilerde uyuşturucuyu bırakma oranı çok yüksektir" dedi. 
İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Ömer İnan Güven yapmış olduğu açıklamada, “Dünyada uyuşturucu kullanma alışkanlığında artış olması ve bunun insanlık için büyük bir tehdit oluşturduğu gerçeğinden hareket eden Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 1987 yılında aldığı bir kararla, uyuşturucusuz temiz bir toplum hedefine ulaşma ve uluslararası alanda eylem ve iş birliğini güçlendirme konusundaki kararlığını vurgulamak amacıyla, 26 Haziran tarihini "Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü" olarak belirlemiştir. Uyuşturucu bağımlılığı; vücudun işlevlerini olumsuz yönde etkileyen maddelerin kullanılması, bundan dolayı zarar görüldüğü halde bu maddelerin kullanımının bırakılamaması durumudur. Uyuşturucu bağımlılığı tüm dünya genelindeki toplumların temel sağlık sorunlarından biridir. Sadece kullanılan maddenin ortaya çıkardığı yan etkiler değil, yol açtığı sosyal sorunlar ve fiziksel hastalıklar ele alındığında, bireysel ve toplumsal maliyeti yüksek hastalıklar arasında yer almaktadır. Bağımlı birey, madde kullanımına ara verdiğinde yoksunluk belirtileri yaşar. Zamanla madde kullanım sıklığını ve dozunu artırır. Bağımlılık; sadece bağımlıyı değil ailesini, çevresini ve tüm toplumu etkileyen ciddi bir halk sağlığı sorunudur. Uyuşturucu bağımlılığı tedavi edilebilir bir hastalıktır, özellikle tedaviye uyum gösteren ve tedavi motivasyonu yüksek olan kişilerde uyuşturucuyu bırakma oranı çok yüksektir. Uyuşturucu madde kullanan ve tedavi olmak isteyen kişiler, tedavi hizmeti için İlimizdeki Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezine, Sağlık Müdürlüğümüze bağlı Atatürk Devlet Hastanesi Ek Binada ve Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde bulunan Ayakta Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezine ve hastanelerimizde bulunan Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniklerine, yakın illerdeki AMATEM (Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi ve Araştırma Merkezi) ve ÇEMATEM (Çocuk ve Ergen Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi) lere başvurabilir; ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan ALO 191 Uyuşturucu ile Mücadele Danışma ve Destek Hattı’nı arayabilirler. 26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü vesilesi ile Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü olarak, tüm halkımızın her türlü bağımlıktan uzak, sağlıklı bir yaşam sürdürmelerini temenni ediyoruz" dedi. 

Yorumlar

İlk defa Anıtkabir'i gördüler

25 Haziran 2019 Salı 15:02

İlk defa Anıtkabir'i gördüler

Zonguldak'ın Kilimli ilçesi bağlı Çatalağzı beldesindeki Engelliler Derneği'nin üyeleri, engellilerin çocukları ve maddi durumları olmayanlardan oluşan toplam 41 çocuk ilk defa Anıtkabir'i gördüler.

Çatalağzı Engelliler Derneği Başkanı Özcan Albas'ın girişimleri sonucu bulunan sponsor sayesinde dernek üyeleri, engellilerin çocukları ve maddi durumu iyi olmayan öğrenciden oluşan 41 kişilik grup ile dün Ankara'ya giderek ilk defa Anıtkabir'i gezdiler. 
Çatalağzı Engelliler Derneği Başkanı Özcan Albas, gezi sonunda yaptığı açıklamasında; "Engellilerimiz, engellilerimiz çocukları ve Anıtkabir'i görmemiş maddi durumu iyi olmayan 12 öğrencimizden oluşan 41 kişilik grupla gezi turu yaptık. Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nün tahsis ettiği asansörlü araç ve Kilimli Belediyesi'nden aldığımız otobüs ile götürdüğümüz grubu önce Mengen Lezzet Dünyası isimli dinlenme tesisinde köy kahvaltısı, Anıtkabir ziyareti ve dönüşte Yenice Şeker Kanyonunda mangal ziyafetinden sonra Çatalağzı'nda tur tamamlandı. Bu güzel turun ana sponsorluğunu Çatalağzı beldemizin hayırsever işadamı Boduroğlu Firması Genel Müdürü Aykul Esel üstlendi. Yakıt gideri içinse GMİS Başkanı Hakan Yeşil katkı sağladı. Engellilerimizin sosyalleşmiş acısından çok önemli olan bu tür gezilerimiz gerekli destekler verildiğinde devam edecektir. Boduroğlu Firması Genel Müdürü Sayın Aykul Esel ve Zonguldak GMİS Başkanı Sayın Hakan Yeşil'e engellilerimiz, aileleri, öğrenciler ve derneğimiz adına teşekkür ediyoruz. Ayrıca Anıtkabir ziyareti sırasında Ankara Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda vatani görevini yapan Çatalağzı Beldesinin sevilen gençlerinden Zafer Akın' sürpriz yaptık. Asker Zafer'in annesini ve ablasını da kafileye ekledik. Anıtkabir'de aileyi sürpriz bir şekilde buluşturduk ve hasret gidermelerine vesile olduk" dedi. 

Yorumlar

İhtiyaç olan ne varsa Gülhan Yapı’da

24 Haziran 2019 Pazartesi 19:38

İhtiyaç olan ne varsa Gülhan Yapı’da

Kdz. Ereğli’nin seçkin firmalarından birisi olan Gülhan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Gülhan, Kdz. Ereğli Haber’e konuştu. Gülhan, “Biz kalite, hizmet ve güven konusunda ısrarcıyız. Bir evde eksik ne varsa Gülhan Yapı’da mevcuttur. O yüzden vatandaşlarımızı önce kahve içmeye ardından iş yerimizi gezmeye davet ediyorum. Her cebe uygun ürünlerimiz ile vatandaş iş yerimize geldiğinde aradığını bulur” dedi.

Gülhan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Gülhan “Tek rakimiz Gülhan Yapı’dır”

Şaban Gülhan kimdir?

Şaban Gülhan Kdz. Ereğli’nin Çaylıoğlu, Alacabük köyünde doğdu ve Ereğli’de ki okullarda eğitim gördü. 1982 senesinde ticarete atıldı. 1982-1985 senesinden kendi ticaretini kurdu. 1985 senesinden bugüne kadar Gülhan Yapı olarak devam ediyor.

Gülhan Yapı nasıl kuruldu?

Gülhan Yapı’dan önce ticarete Gülhan Ticaret olarak yaklaşık 12-13 sene devam ettik. Ticareti çok seven bir insandım. Ticareti çok sevdiğim için zevk alıyorum. Aynı bir memur gibi sabah 8’den akşam vaktine kadar iş yerinde çalışmayı çok seviyorum. Sorumluluk hissiyle beraber bu zamana kadar azimle, iradeyle, kaliteyle, hizmetle ticaretime bu şekilde devam ettim.

Gülhan Yapı sektöründe başarılı bir firma, başladığınız yıldan bu yana nasıl geliştiniz?

İlk işe cam ile başladım. Cam ile başladığım için sermayem, hiçbir şeyim yoktu. 18 sene hiçbir yere gitmemişimdir. Ereğli dışına çıkmamışımdır. Anca senede bir defa fuarlara katılmışımdır. Azimle çalıştım, çalıştığım içinde mükâfatını aldım. İlk defa dükkânımda cam arkasından boyasını, kilidini koyarak başladım. 1992-1993 senesine kadar seramik yoktu. O zamanlar sadece cam, boyayla devam ettim. Ondan sonra zaman zaman biraz boya, biraz kalebodurla devam ettim. 1998 senesine doğru bazen ister istemez bünyemize bayilikleri kattık. Bunların içinde Filli Boya, Polisan Boya var. Çok şükür ön tarafta gözüküyor ki kaliteli ürünleri bünyemize kattık.

Gülhan Yapı nasıl hizmet veriyor?

Öncelikle kaliteden bahsettik aynısında ısrarcı oluyoruz kalitemizle, hizmetimizle güvenle beraber. İşimizi devam ettiriyoruz. Şimdi burada çalışırken dükkân dışında da işlerimiz var. Mesela şu anda köy projelerimiz var(ORKÖY Projesi altında) Onunla beraber çalışıyoruz, o bir kategori. İç cephede, şehir merkezlerinde ayrıca Karasu’da çalışıyoruz o da ayrı bir şey. Dükkan içinde hayli satışlarımız var. Allah’a şükür azimle, iradeyle arkadaşlarımızın dürüstlüğü ile beraber hepimizin birlik beraberlik içinde işimize devam ediyoruz.

Boya konusunda hangi firmalar ile çalışıyorsunuz ve şu an talep nasıl?

Allah’a çok şükür işlerimiz güzel. Polisan’da da, Filli Boya’da da bölgede kuvvetli çalışıyoruz. Türkiye’de zaten 4-5 tane boya markası vardır. Bunların içinde bu sektörde, bölgemizde tercih edilen durumdayız çok şükür.

Boya noktasında sizi diğer firmalardan ayıran nedir?

Boya noktasında bizi diğerlerinde ayıran, müşteri bizde istediğini bulur. Yalnız Ereğli değil, dediğim gibi Batı Karadeniz’de. Müşterinin şu anda boyaya ihtiyacı olduğu zaman ilk soracağı soru, “Bugün çarşı merkezinde ve Ereğli’mizde bile adam ben aradığımı ancak Gülhan Yapı’da bulurum der ve o şekilde gelir. İhtiyaç olarak evde ne eksikse bu dükkânda olacaktır. Biz müşterinin ihtiyacını karşılayacağız. Böyle bir idealle çalıştığımız için, çok nadirdir müşterinin malzeme bulamaması.

 

 

 

Boyanın dışında seramik ürünleri var. Biraz seramiklerden bahsedebilir miyiz? 

Seramik ürünlerinizde yaklaşık 3 seneden beri Bien seramik bayisiyiz. Çanakkale’nin de Tali bayisiyiz. İkisinden de çok güzel satışlarımız var Allah’a şükür. Biz her zaman Ereğli’ye katma bir değer katmak istiyoruz. Ereğli’de bir istihdam yaratmak istiyoruz.  Hiçbir zaman kaliteden, hizmetten ödün vermeyiz güven sarsmayız. Böyle devam ederiz. Fakat hiç kimseyle rekabet etmeyiz. En büyük rekabetimiz Gülhan Yapı.

Biraz da duşa kabinlerden bahsedebilir miyiz?

Biz 3-4 markanın bayisiyiz bu kadar markanın bayisi olunca böylelikle o ürünlerimiz bize geldiği zaman müşterimiz kesinlikle duşa kabin bazında malzeme almadan çıkamaz. Bunların hepsini gösteririz, müşteriye anlatırız herkesin bütçesine göre cebinde ki parasına göre malzeme satışı bizde vardır. Kalitelisi de vardır normali de vardır. Yani kısacası müteahhide satıyoruz, lükse de, düşük ekonomiye de satıyoruz.

Batı Karadeniz’de ki vatandaşları iş yerinize çağırmak adına neler söylemek istersiniz?

Ereğli’de ve ya Batı Karadeniz’de alışveriş yapmak isteyen kişi ilk defa bir Gülhan Yapı’ya baksın, kararını ondan sonra versin.

 Gülhan Yapı olarak sizi diğerlerinden ayıran nedir? İnsanlar neden Gülhan Yapı’yı tercih etsin?

 Gülhan yapı bu sektörde çok uzun soluklu yani 1984 senesinden beri devam ediyor. O günden bugüne hazmedemediğimiz bir şeyi yapmadık. Hep kaliteyi içimize sindire sindire yaptık ve yaptığımız şeylerle hiçbir zaman pişmanlık duymadık. Kendi ilkemde, kul hakkıyla gitmemek yapılan işi hakkıyla yapmak bunda ısrarcıyım. Parayı kazanırız ama gönülü kazanamayız gittikten sonra. Milletin gönlünü alacağız ki hem ticaretimiz devam etsin hem de kalitemizden ödün vermeyelim.

Gülhan Yapı’nın hedefleri nedir?

Gülhan Yapı’nın hedefleri biraz daha kurumsallığa doğru ilerlemek, adım atmaktır. Gülhan Yapı, Tekzen gibi Koçtaş gibi ve ya başka bir firma gibi yakalı yani Gülhan’a yakışır bir şekilde mesai saatleri  her şeyi ile beraber Gülhan’a yakışır bir şekilde istiyorum. Herkes Gülhan Yapı’da çalışmaktan zevk alacak yani ben bunu hissediyorum zaten. Herkes birine güvenmek istiyor çalıştığı yerde ama çok şükür bu güven ortamını hiçbir zaman kaybetmedik. Adam şimdi diyor ben çalışıyorum ama Gülhan Yapı’da benim hakkım yenmez. Bu imaj beni çok sevindiriyor. Adam çarşıda diyor ki ben malzeme alacağım ama alsam alsam Gülhan’dan alırım diyor. Neden? Çünkü Gülhan Yapı’da ki malzeme kalitelidir, ben ona güveniyorum diyor. Yani bunu ustası da diyor müşteri diyor. Bu bizi sevindiriyor. 3 sene önce gelen bir müşterimiz tekrar aynı şekilde ilk geldiği gün gibi, aynı havayla geliyor ve dönüyor. Bu beni çok sevindiriyor. İşte en çok sevindiğim noktadan bir tanesi de budur. Ben birinin mantolamasını yapacaksam ilk defa kendimin tatmin olması lazım, iç- dış dekorasyon yapacaksam ilk kendimin tatmin olması lazım. Samimim söylüyorum daha güzel, iyi günler bizi bekliyor. Hiç karamsar değilim. Mutluyum, huzurluyum, sıhhatliyim. Yolumuza devam edeceğiz. İstediğimiz kurumsallığa biraz daha, biraz daha diyerek yakınlaşmak. Yani kaliteyi, hizmeti, hem iç hem dış gösterişi artırmak istiyorum. Bu günleri de göreceğiz diyorum.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Gülhan Yapı olarak Ereğli bizi bilir. Fakat bilmeyenlere de bir çağrımız var. Gülhan Yapı ne yapıyor ne satıyor gelsin bir görsün, gezsin. Bir çayımızı çorbamızı içsin. İş yerimizi gezsin, depolarımızı gezsin. Bizim hakkımızda ondan sonra kararını versin.

Etiketler:

ŞABAN GÜLHAN , GÜLHAN YAPI , SERAMİK , BOYA , DUŞA KABİN , LAMİNANT , KDZ.EREĞLİ , ZONGULDAK , BATI KARADENİZ ,

Yorumlar

Ormanlı'da 800 çocuk bayram etti

24 Haziran 2019 Pazartesi 18:44

Ereğli Haber

Ormanlı'da 800 çocuk bayram etti

Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol ihtiyaç sahibi yaklaşık 800 çocuğa 4 bin parça kıyafet yardımında bulundu.

Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, belediye düğün salonunda özel bir firmadan temin edilen kıyafetleri çocuklara dağıttı. Ayakkabı, pantolon, gömlek, tişört, çorap gibi çeşitlerden oluşan 4 bin parça kıyafet Ormanlı Belediyesi Düğün Salonu’nda masalara yerleştirilerek, ihtiyaç sahibi aileler çocuklarına uygun kıyafetleri seçerek aldı. Yeni kıyafetlerini alan çocuklar büyük bir mutluluk yaşarken, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol’a teşekkür etti.
Bu yardımı Ramazan Bayramı öncesinde yapmayı planladıklarını ancak yetişmediğini dile getiren Başkan Başol, çocukların yüzlerindeki mutluluğun kendisini daha da mutlu ettiğini söyledi. Gazetecilere açıklamalarda bulunan Başkan Başol “Kdz. Ereğli’de ki değerli iş adamlarımızdan Mehmet Kanca’dan biz bu olayı öğrendik ve Kaymakamlık aracılığı ile talepte bulunmamız istendi. Bizde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı üzerinden Kaymakamlığımıza yazılarımızı yazdık. Adı geçen özel firmadan talepte bulunduk. Orada bu organizasyonları takip eden Aynur hanımla irtibata geçtik ve talebimiz olumlu karşılandı. Şu anda burada 4 bin parça giyecek eşyası var. Ormanlı’da ki okul müdürlerimize, muhtarlarımız ve belediye meclis üyelerimize durumu anlattık ve bize ihtiyaç sahibi aileleri bildirmelerini istedik. Bu günde gördüğünüz gibi bize gönderilen bu eşyaları ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtıyoruz” dedi.
Kırsalda bulunan bir belediye olmaları nedeniyle yapılan bu yardımın çok daha fazla anlam ifade ettiğini belirten Başol, seçim öncesinde söylediği gibi bundan sonra Ormanlı Belediyesi olarak daha fazla insan odaklı sosyal belediyeciliği öne çıkartan icraatlara imza atacaklarını ve bu günde bunun başlangıcını yaptıklarını söyledi. Başol, bu tür organizasyonlara bundan sonra da devam edileceğini belirtirken, bu yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşmasında emeği geçen Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, giysileri kendilerine veren özel firma yöneticileri, iş adamı Mehmet Kanca, okul yöneticileri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve tüm belediye çalışanlarına teşekkür etti.
Yardım dağıtımına Ormanlı Merkez İlkokulu Müdürü Ali Candoğan, Ormanlı Ortaokulu Müdürü Metin Yaman ve Sinitli İlkokulu Müdürü Gündüz Akagündüz, belediye meclis üyeleri ve belediye birim amirleri de eşlik etti.

Yorumlar
  • Ayşe ince
    25 Haziran 2019 Salı 14:25

    Emeği geçen herkeze tesekkurlerimi sunuyorum Belediye başkanımız Bayram Başola tesekkur ediyorum ihtiyaci olan vatandaslarimiz icin çok güzel olmuş