Gövde gösterisi yaptılar...

19 Haziran 2018 Salı 12:36

Gövde gösterisi yaptılar...

AK Parti Zonguldak Milletvekili Adayları Mithatpaşa Mahallesi'nde gövde gösterisi yaptı. Katılım yüksek olduğu mahalle mitinginde milletvekili adayları büyük coşkuyla karşılandı

AK Parti Milletvekili adayları Hamdi Uçar, Züleyha Yazıcı Arıman ve Burhan Onuk beraberinde Ak Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan katılımlarıyla mahalle mitingi gerçekleşti. Vatandaşlar Hamdi Uçar, Züleyha Arıman ve Burhan Onuk’u davul zurna ve meşalelerle karşılayarak sevgi gösterinde bulundular. 
Mithatpaşa Mahallesi Dağyolu Sokak gerçekleşen coşkulu mitingde miting de konuşan AK Parti Zonguldak 3. Sıra Milletvekili Adayı Hamdi Uçar, "Daha önce ki seçimlerde olduğu gibi Mithatpaşa'da aynı coşku devam ediyor. 24 Haziran seçimleri hepimiz için çok önemli. Yaklaşık 30 gündür meydanlardayız. Gittiğimiz her yerde partimizin ilk kurulduğu gün gibi heyecan ve coşkuyla karşılanıyoruz. Zonguldak'ta 24 Haziran'dan sonra yeni bir dönem başlıyor. Cumhurbaşkanımız Zonguldak a çok güzel müjdeler verdi. TTK'ya bin 500 işçi alınacak. TTK'nın işletmediği redevansla sahaları ihaleye çıkararak bin 500 işçiyle birlikte toplam 5 bin işçi alacağız. 24 Haziranda güçlü bir desteğe ihtiyacımız var. Bizi bu desteği vereceğinize yürekten inanıyorum” şeklinde konuştu. 
Ardından konuşan Züleyha Yazıcı Arıman ve Burhan Onuk, 24 Haziran’da yapılacak seçimlerde Mithatpaşalılardan destek istedi. 

Yorumlar

"Araba gibi patinaj çekip teker yıpratmayacağız"

18 Haziran 2018 Pazartesi 14:10

"Araba gibi patinaj çekip teker yıpratmayacağız"

AK Parti Zonguldak Milletvekili Adayı Polat Türkmen seçim çalışmalarını Ereğli İlçesinde bağlı Yanlızçam, Dağlıca, Esenköy, Güllük, Akkaya ve Alacabük köylerini ziyaret etti.

AK Parti 22. ve 23 Dönem Zonguldak Milletvekili ve AK Parti Zonguldak 1. Sıra Milletvekili Adayı Polat Türkmen seçim çalışmalarını Ereğli İlçesinde bağlı Yanlızçam, Dağlıca, Esenköy, Güllük, Akkaya ve Alacabük köylerinde sürdürdü.
Gittiği köylerde, kıraathane ve köy meydanında vatandaş ve esnafla buluşan Türkmen, Vatandaşların tek tek elini sıktı, Ramazan Bayramını kutladı.
Cumhurbaşkanlığı sisteminin Türkiye'ye güç katacağını belirten Türkmen, parlamenter sistemin yürümediğini ve Türkiye’nin çok önemli bir seçimin arifesinde olduğunu söyledi. AK Parti’nin 24 Haziran seçimlerinden güçlü çıkması gerektiğini ifade eden AK Parti Zonguldak 1. Sıra Milletvekili Adayı Polat Türkmen, “Cumhurbaşkanlığı sistemiyle Türkiye'nin daha hızlı adımlar atarak dünyayla rekabet edecek. Bölgemizde neler yapabiliriz? Biz yarın biri bize 'Allah razı olsun böyle insanlarda geldi geçti diye böyle bir hoş seda nasıl bırakabiliriz? Onunla dertlenen insanlarız. Verdiğiniz oyun hakkını vermek istiyoruz. Böyle olmaya hep gayret ettik. Bundan sonra da gayret etmeye devam edeceğiz. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde AK Parti'nin güçlü çıkması gerekiyor. Bu sistem artık yürümüyor. Artık biz dünya ile rekabet etmek zorundayız. Biz dünya ile rekabet ederken de hızlı adımlar atmak zorundayız. Araba gibi patinaj çekip teker yıpratmayacağız" dedi.
Yoğun kalabalık partili grubunun katıldığı köy programına, AK Parti 22. ve 23. Dönem Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, AK Parti Zonguldak Milletvekili Aday Adayı M. Fatih Çakır, Kdz. Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Esra Alpago, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Tekin Alabaş, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, Ana kademe, kadın ve gençlik kolları üyeleri ile çok sayıda partilide katıldı.

Yorumlar

MHP'de yüzler gülüyor...

17 Haziran 2018 Pazar 17:14

Ereğli Haber

MHP'de yüzler gülüyor...

MHP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan partisinin Ereğli ilçe teşkilatının bayramlaşma programında Zonguldak'ın son 30 yılda ekonomide 5, nüfusta 7. sıradan 45. sıraya gerilediğini belirterek bundan sonra "Yok öyle Ankara'da oturmak, yatmak" dedi.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) teşkilat binasında düzenlenen bayramlaşma programına katılan MHP Zonguldak 1. Sıra adayı Hamdi Ayan, Zonguldak’ın son 30 yıldır kaybettiğini belirterek seçildiği takdirde diğer siyasi partilerdeki milletvekillerinize Zonguldak’a getireceğini söyledi.

MHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nda Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenledi. Programa MHP Zonguldak İl Başkanı Metin Soydaş, MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, MHP Zonguldak Milletvekili Adayları Hamdi Ayan, Abdullah Bekar, Fehmi Nuhoğlu, Türk Eğitim-sen Zonguldak İl Başkanı Şahin Ören, MHP Kdz. Ereğli Kadın Kolları Başkanı Ela Karabulut, Kdz. Ereğli Ülkü Ocakları Başkanı Murat Taşkıran ve çok sayıda partili katıldı. Milletvekili adayları programda partililerle tek tek tokalaşıp, bayramlaştı.

Programın açılışında konuşan MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, her kesin Ramazan Bayramı’nı kutladı. Demirtürk konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Bu gün bayramın 3. Günü. Buraya toplandınız, zahmet ettiniz. Basın mensubu arkadaşlarımızın etkinliğimizi takip etmesi bizleri onurlandırdı. Biz baştan beri şunu söylüyoruz; basın varsa MHP var, basın yoksa MHP yoktur. Basın bizim gözümüz, kulağımız. Buraya sizlerde parti teşkilatı mensubu olarak katıldığınız için hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Hepinizin bayramınızı kutluyorum.”

Nuhoğlu “Hepinizin desteklerinizi bekliyorum”

MHP’nin Zonguldak’ta en iyi sonucu alması için yoğun bir şekilde çalıştıklarını anlatan MHP Zonguldak Milletvekili Adayı Fehmi Nuhoğlu, son haftada çalışmaların dahada yoğunlaşacağını söyledi. Nuhoğlu konuşmasında şunları söyledi; Fehmi Nuhoğlu “Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım. 24 Haziran seçimlerine çok az bir vakit kalmışken, değerli zamanınızı ayırıp buraya geldiğiniz için ayrıyeten hepinize çok çok teşekkür ediyorum. ‘Ereğli için Zonguldak için artık bir değişim şart’ dedik. İnşallah 24 Haziran’da bu değişime hep birlikte alkış tutacağız, birlikte sevineceğiz. Nu konuda hepinizin ayrı ayrı desteklerinizi bekliyorum. Son bir haftaya daha tempolu girip daha iyi bir sonuç çıkması için elimizden gelen gayreti ortaya koyacağımıza inanıyorum.”

Bekar “Bizleri yalnız bırakmayın”

Zonguldak ve Ereğli halkında kendilerine desteklerini esirgememelerini isteyen MHP Zonguldak Milletvekili Adayı Abdullah Bekar ise teşkilat mensuplarına ve gittikleri yerlerde kendilerine teveccüh gösteren vatandaşlara teşekkür etti. Bekar konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Hamdolsun Ramazan ayını geride bıraktık. Bu gün bayramımızın üçüncü günü. Mutluluk ve sevinci bir arada yaşıyoruz. İnşallah bu mutlu kare 24 Haziran’da da gerçekleşmesini istiyorum. Bu anlamda halkımızın teveccühüne ihtiyacımız var. Bizler mahalle mahalle, köy köy dolaşmaktayız. Teşkilatımız ve değerli dava arkadaşlarımız sağ olsunlar bizleri yalnız bırakmıyorlar. Son haftaya girdik. Son hafta, son viraj demek. Tünelden önce son çıkış demek. Teşkilatımıza ve halkımıza buradan sesleniyorum; Bizleri yalnız bırakmayın, desteğinizi esirgemeyin. Hepinizi teşekkür ediyor, iyi bayramlar diliyorum. Rabbim bizi nice bayramlara, nice Ramazanlara eriştirir. Sizleri Allah’a emanet ediyorum.”

“Yok, öyle Ankara’da oturmak, yatmak”

MHP Zonguldak Milletvekili Adayı Hamdi Ayan ise 30 yıl önce ekonomide 5, nüfusta ise 7. Sırada yer alan Zonguldak’ın bu gün 45.ç sırada yer aldığını belirterek, Zonguldak’ın bunu hak etmediğini söyledi. Seçildiği takdirde diğer siyasi parti milletvekillerini de Zonguldak’a getireceğini belirten Ayan “Böylesi bir heyecan ve böylesi bir teveccüh ile bizleri beklemenizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Evet, bir guru içerisindeyiz. Bu gurur, hepimizin gururu. Şunun şurasında malumun ilanına artık 6-7 gün gibi bir zaman kaldı. Uzun yıllar siyasetin içerisinde yer alan, siyasetin her kademesinde görev yapmış bir arkadaşınız olarak şunu net olarak söyleyebilirim ki; MHP’nin bütün mensupları, geçmişte görev yapmış bütün arkadaşlarımız bu seçime dört elle sarılmışlardır. Önemli olan yanı zaten burası. İnanç hedefli olan her şey mutlaka hedefe ulaşacaktır. Tabi ki sonuçlar Cenab-ı Allah’ın takdiridir. Buna asla bir itirazımız olmayacak. 24 Haziran’da sandık iradesi, bizim Zonguldaklı seçmenlerimizin iradesi olacaktır. Bu süreç içerisinde şunu görmüşüzdür ki, Zonguldak’ın MHP’ye ve adaylarına ihtiyacı olduğunu açık ve net bir şekilde gördük. Aslında bu gün burada malumun ilanını konuşuyoruz. Zonguldak MHP’nin önünü açmıştır. Tabi ki buralara kolay gelinmedi. Bizler sıkıntılı dönemler yaşadık. Ama böylesi bir zamanda, teşkilatlarımızın içerisinden çıkmış bu listelerimizin güzel bir karşılık bulduğunu, bunda da en büyük pay sahibinin sizler olduğunu buradan net bir şekilde ifade etmek istiyorum. Bir yemin verdik, yola çıktık. Neydi yeminimiz? 8 maddede, 8 ilçemizin kalkınması. Dedik ki; kadınlarımız, özgür ve ekonomik kalkınmanın içerisinde olmalıdır. Ezilmemeli, dik durması gerekir dedik. Bir madde de kadınlarımıza yazdık. Bunun yanında da Türk milletini ve Türk devletini emanet edeceğimiz 18-25 yaş arasında olan gençlerimizi de unutmadık. İstihdam sağlayacağımız tüm alanlarda bunlara yüzde 40 kota uygulayacağımızı söyledik. Bunun millette karşılığı olmuştur ve tutmuştur. Bunlar bizim teveccüh alıpta, Cenab-ı Allah’ın takdiri ile meclise gittiğimiz gün MHP’nin Zonguldak raporları olacaktır. 10 maddelik bir broşür yazdık, bunları anlatmaya çalıştık. Neden? Zonguldak göç veriyor. Ekonomiye, istihdama bağlı sıkıntılar yaşıyoruz. 1989 yılından bu yana Zonguldakımız kaybeden bir şehir durumuna gelmiştir. Bizler bunları hak etmediğimizi söylüyoruz. Birilerinin buna dur demesi gerekiyordu. Birilerinin artık bu gidişe ‘Yeter’ demesi gerekiyordu. Cenab-ı Allah’ın izniyle biz buna talip olduk ve yollardayız. Siyasi bir kamplaşmanın içerisinde değiliz. Hiçbir arkadaşımızı kötülemiyoruz. Ama diyoruz ki; biz sözümüzle yeminimizle yola çıktık, sizde böyle yapın. Duyuyorsunuzdur; MHP’nin önünü kesmek için ‘Seçim alamayacak’ diyenlerde var. ‘Şu kadar oy alacak’ diyenlerde var. Bütün samimiyetimle söylüyorum; bu seçimin galibi MHP’dir. Zonguldak’tan Ereğli’ye kadar gelirken, korna çalmaktan arkadaşlarımızın kolları yoruldu. İşte bu doğru yolda olan teşkilatımız ve adaylarımızın bir inancının karşılığının halkımızda olduğunu göstermektedir. Ne derlerse desinler; burada kazanacak olan MHP ile birlikte Zonguldak halkından başkası değildir. Bu şehrin bize ihtiyacı vardır. Zonguldak 30 sene önce Türkiye ekonomisinin 5.’si, nüfusta 7. Sırasındayken bu gün 45. Sıraya gerilemiştir. Zonguldak bunu hak etmedi. Bunu yapmaya da kimsenin hakkı yok. Cenab-ı Allah’ın izniyle buna müsaade etmeyeceğiz, her yerde söylüyorum bunu. Çünkü ben bu şehirde doğmuş ve yaşamış bir insanım. Ben bu şehirde ekmek kazandım, çoluk-çocuk sahibi oldum, şahsiyetlendim. Dolayısıyla bu şehir bunu hak etmiyor. Bazı arkadaşlarımız ‘Bunları niye söylüyorsun?’ diye bize kızıyor. Biz doğruları söyleriz. 24 Haziran’a kadar ilke ve ülkülerimizi Zonguldak halkına anlatmakla görevliyiz. Ucu kime değerse değsin, hiç mesele değil, önemli değil. Bir gerçek var ki; bu şehrin artık toparlanması lazım. Köy meydanlarını geziyoruz, bayram vesilesi ile… Köyler kalabalık. Nereden geldi bu insanlar? Ankara, İstanbul, Bursa’dan gelmişler. Eskiden Zonguldak olarak inşalar memleketlerine giderdi. Şimdi Zonguldak halkı memleketine bayramlaşmaya geliyor. Söz sözü açıyor. İşin sonuna yaklaştık. Hiçbir problem yok, herşey yolunda gidiyor. Zonguldaklı hemşerilerimiz bizim ve sizlerin arkasında. Bu saatten sonra yapacağımız sadece milletimize güler yüzümüzü göstermek. Tamamıyla bu siyaseti birlikte yapacağımızı anlatacağız. Dün hacılar köyünde söyledim; Cenab-ı Allah bize bir imkan sağladı. Diğer seçilecek olan milletvekillerini de getireceğiz buralara. Gelmek zorundalar. Yok, öyle Ankara’da oturmak, yatmak. Siyasi parti farkı gözetmeyeceğiz. Zonguldak’ın buna ihtiyacı var. Pırıl pırıl bir liste yaptık, arkadaşlarımızla yollardayız. Tabi ki kaza ve kadere inanıyoruz. Tevekkül edeceğiz ama bir gerçek varki; Zonguldak halkı bizi sevmiştir. Bayramınızı en içten dileklerimle tebrik ediyorum; Cenab-ı Allah nice bayramları daha birlikte geçirmeyi nasip etsin” dedi. Ayan konuşmasının sonunda babalar günü kutladı.

Yorumlar

Ereğli Akşener'e İYİ gelmedi...

16 Haziran 2018 Cumartesi 19:47

Ereğli Haber

Ereğli Akşener'e İYİ gelmedi...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Kdz. Ereğli'de düzenlenen mitinge katıldı. İYİ Parti yaklaşık 750-1000 kişilik amfi tiyatroyu doldurmayınca Akşener, konuşmasını kısa kesip gitti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin Zonguldak Milletvekili adayları tarafından düzenlenen mitinge katılmak için Ereğli ilçesine geldi. Ereğli'ye kamyonların siren sesleri eşliğinde igren Akşener miting yapacağı alanda kendisini az sayıda kişinin dinlemeye geldiğini görünce büyük şaşkınlık yaşadı. Konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve partisini eleştiren Akşener, Cumhurbaşkanı seçilirse TRT'yi satacağını vaat etti. 

Üniversite eğitimi sonrası öğretmenlik mesleği elde ettiğinde ilk görev yerinin Ereğli Ortaca Köyü olduğunu anlatan Alşener, bu ilçeye vefa borcu olduğunu söyledi. Mitingte Zonguldak ve Ereğli meselelerine değinmeyen Akşener, kalabalığın az olması nedeniyle konuşmasını kısa tutup ilçeden ayrıldı.

Akşener miting sonunda DSP hükumetinin bakanlarından, Zonguldaklı olmayan ancak Zonguldak 1. sıra adayı olarak gösterilen Aydın Tümen ve diğer adayları sahneye çağırarak gazetecilere poz verdi.

Yorumlar
 • joker
  21 Haziran 2018 Perşembe 13:16

  demekki bu kadına oy verilmez, baksana ben bağırsam daha çok adam toplarım.

 • Alican Canali
  18 Haziran 2018 Pazartesi 12:50

  Ayıp ki ne Ayıp Kandırıldık dese orası dolup taşardı. Araştırın sülalemde 1 kişi çıkarsa beni içeri alın dediği için oralar boş biz kandırılanı seviyoruz aldatılanı seviyoruz aynı zamanda aldatanı seviyoruz üzülme topuklu efe %50 miz gerçeği henüz görmüş değil

 • RIFAT YILMAZ
  18 Haziran 2018 Pazartesi 08:52

  Ereğli meral akşener gibi dürüst bir insana saygısızlık etti akp olsaydı 10 bin kişi yalakalik uğruna akpyi alkış yağmuruna boğardi işte bizim milletimiz kimin arabası gacirar ise ona binmeye alışmış benim görüşüm budur

 • Emine
  17 Haziran 2018 Pazar 00:53

  Olmadı maral kız bize de gelseydin karpuz keserdik.. haydi kurbana gel artık.

 • Krt ferhat
  17 Haziran 2018 Pazar 00:44

  Yakışmıyor size , MHP ve ak parti mitingine böyle bi başlık atabilirmisiniz,,sırf iktidarın gözüne girmek için

Önce ahıra giriyor, sonrada seçim çalışmasına çıkıyor

11 Haziran 2018 Pazartesi 11:05

Ereğli Haber

Önce ahıra giriyor, sonrada seçim çalışmasına çıkıyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde milletvekillerinizin verdikleri sözleri yerine getirmemesine kızarak bağımsız aday olan Safiye Orhan Baltacıoğlu sabah ineklerin altını temizleyip, sütünü sağıyor, ardından da seçim çalışmalarına çıkıyor.

Kdz. Ereğli ilçesinde evli ve 2 çocuk annesi Safiye Orhan Baltacıoğlu, bağımsız milletvekili adayı oldu.

Önce ahıra giriyor, ardından seçim çalışmasına çıkıyor
42 yaşındaki Safiye Orhan Baltacıoğlu her sabah kalktığında ilk olarak ahıra girip hayvanların altını temizliyor ardından da yıkadığı ineklerin sütünü sağıyor. Bahçeye girip çapa yapan ve olan mahsulleri toplayıp sepetine dolduran Safiye Orhan Baltacıoğlu daha sonra ise pazara gidip ürünlerini satacağı tezgahını kuruyor. Yaklaşık 10 yıldır pazarcılık yaptığını ve hayatının her gün bu şekilde devam ettiğini anlatan Baltacıoğlu, muhalefet ve iktidar milletvekillerinin her seçim döneminde gelip vaatler verdiğini ve sözlerini yerine getirmemelerine kızarak aday olduğunu açıkladı. Baltacıoğlu yaptığı açıklamada “Muhalefet yada iktidar milletvekilleri seçim zamanlarında pazaryerlerine, mahallelere gider vaatler verirler. O vaatlerin hiç birini yerine getirmediler. Artık yeter, kimse artık kimseyi saf köylü yerine koymasın. Bu nedenle de ben bağımsız milletvekili adayı oldum. Ben burada doğdum, burada doydum ve burada doyuyorum. Bizim neye ihtiyacımız var? Bizim gerçekten hizmet almamız gerekiyor? İşsizlik ve göç en büyük sıkıntımız. İnşallah eskiyi yeni Zonguldak yapacağız.”

Günlük yaşantısına nasıl başladığını da anlatan Baltacıoğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Yazın sabah erken ağarır. Sabah kalktığımızda ilk olarak ahıra gider, hayvanların altını temizleriz, yem verilir ve daha sonra sağılır. Sonra bahçeye gireriz. Biz işlerimizi sabah serinliğinde yaparız. Bahçede ekilir, dikilir, toplanır, ot ayıklanır. Bahçelerimizde fasulye, salatalık, domates, biber, patlıcan var. Bunların mahsulünü toplarız. Benim her gün iki saatlik uykum var ve ben bu işi başaracağım. Bu bana yetiyor.”

"Kimse bizi artık saf köylü yerine koymasın"
Seçildiği takdirde verdiği sözleri yerine getirdiğini aktaran Baltacıoğlu, kendisinin halkın vekili olacağını vurguladı. Baltacıoğlu şunları söyledi; “Ben gerçekten severek girdim bu işe. Ben pazarcımıza, taksicimize, balıkçımıza yani geniş yelpazede herkese hitap etmek istiyorum. Siyaset sadece zenginlerin siyaseti olsun istemiyorum. Siyasetçiler bizi taban görüyor. Biz olmasak onlar zaten orada yoklar. Ben halktan da birisinin siyaset yapabileceğini ve hizmet vereceğinin bir örneğiyim. Gerçekten ticaret yapan insanların siyasette yüzü olduk. Halktan gelmiş insanlar bu gün insanların içerisine girip selamlaşabiliyorlar. Halkın ne istediğini biliyorlar. Çocuklarla, hanımlarla sohbet edebiliyorlar. Benimki parti vekilliği değil, halkın vekilliği olacak. Büyüklerimizde şalvar kültürü vardır. İçimizde pantolon da, etekte giyen var. Ama ben şalvarı seviyorum. İnsanların öncelikle bana söylediği şu var; “Medeni cesaretinden dolayı tebrik ediyorum.” Ben cesaret ettim, neden? Artık yeter. Kimse bizi saf köylü yerine koymasın, kimse bizi kandırmaya çalışmasın. Eğer ki veriliyorsa vaatler, tutulsun. Biz bu insanlara o süreçlerde oy atmış insanlarız. Ben hizmet için gideceğim.”

Esnaf arkadaşlarından Baltacıoğlu'na destek
Pazarcı esnaflarından komşusu Enver Gündör’de Safiye Orhan Baltacıoğlu’nu desteklerini, içlerinden birinin milletvekili seçilmesinin avantajlarına olduğunu ifade etti.

Kendisini desteklediklerini belirten pazarcı esnaflarından İlhan Güler ise Safiye Orhan Baltacıoğlu’nun her zaman yardımlarına koşan birisi olduğunu söyledi. Güler konuşmasında “Biz destekliyoruz. Biz sadece pazaryeri olarak ta bakmıyoruz Safiye ablaya. Ereğli geneli olarak bakıyoruz. Biz milletvekillerini seçim dönemlerinde tokalaşıp görebiliyoruz. En azından içimizden birisi, bir sıkıntımız olduğunda hizmet verebileceğine inanıyoruz. Safiye abla bizde bir sıkıntımız olduğunda hep yanımıza koşandır. Severiz kendisini, her zamanda destekleriz” dedi.


Safiye Orhan Baltacıoğlu’nun bir köylü olarak sorunları bildiğini belirten pazarcı esnaflarından Ali Sezer ise “Safiye hanım pazarcı esnaflarımızın ve Ereğli’nin her kesiminden olan bir isim. Kendisi köylüdür. Ereğlimizin sorunlarını çok iyi bilen birisi. İşçimizin, köylümüzün sorunlarını tavanda değil tabanda bilen bir isim. Kendisinden Allah razı olsun, medeni bir cesaret gösterdi. Bizim bu güne kadar seçtiklerimizin yapamadıklarını Safiye hanımın yapacağına canı gönülden inanıyoruz. Kendisi zaten cesur, halkımızda ona ‘Cesur yürek’ diyor. Biz kendisine inanıyoruz ve çok güveniyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar
 • RIFAT YILMAZ
  12 Haziran 2018 Salı 22:05

  SANA AKP Mİ SAHİP ÇIKACAK SANIYORSUN ONLAR 16 YILDIR TÜRK MİLLETİNE MARTAVAL OKUYORLAR SÖZÜNÜ YERİNE GETİREMEYEN ESAS AKP UYUMA EREĞLİ