Giysi ve ayakkabılar ihtiyaç sahipleri ile buluşuyor...

27 Kasım 2018 Salı 19:07

Giysi ve ayakkabılar ihtiyaç sahipleri ile buluşuyor...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü “Kullanılmış Giysi & Ayakkabı Kumbarası Toplama Projesi” başlattı.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, daha önce elektronik atık ve atık pillerin toplanması çalışmalarına başlayan Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün bu kez de ‘Kullanılmış Giysi & Ayakkabı Kumbarası Projesi’ni başlattıklarını söyledi. Başkan Uysal söz konusu çalışma kapsamında protokol yapılan firmanın ilçenin bugün itibari ile çoğunluğu ilçe merkezi olmak üzere 21 ayrı noktasına yerleştirilen kumbaraları belli dönemler içinde boşaltıp, kullanılabilir giysileri belediyeye vererek giysilerin ihtiyaç sahiplerine dağıtılmasını ise, Kdz. Ereğli Belediyesi Gıda ve Giyim Bankası tarafından sağlayacaklarını belirti. Başkan Uysal, kumbaraya atılan ancak kullanılamayacak durumdaki giysilerin ise geri dönüşüme gönderileceğini vurguladı. Öte yandan ilçenin çeşitli noktalarına yerleştirilecek kumbaraların mevkileri ise şöyle;Tatoğlu Kültür Merkezi karşısı (İstasyon), Bozhane Balıkçı Barınağı (Otobüs durağı yanı), Devlet Hastanesi-Kaynarca Toplu Konutları civarı, İş Bankası karşısı (Banka ATM leri, Zabıta noktası yanı), Bağlık Mahallesi-Forteks Sitesi civarı, Özdemir AVM önü (Elektrik panosu yanı), Erdemir Caddesi (ÜSEM Dersanesine çıkan yol), İstanbul Yol Ayrımı (Otobüs durağı yanı), Ereylin AVM karşısı (Ziraat Bankası önü), Unpazarı (Göktekin Kasap önü), Pazar Taksi yanı, Belediye binası önü, İnönü Parkı arka çıkışı (Lal Kafe karşısı), Kadı tarlası Şok Market yanı (Salı Pazarı), Endüstri Meslek Lisesi arka girişi, Cumhuriyet Halk Evi önü, Uzunmehmet Mahallesi Gel Gör Mobilya yanı, Hatip Sokak, Cami yanı, Kavaklık Mahallesi, Carrefour - Diş Hastanesi önü, Kepez Mahallesi, 1 Nolu Prof.M.Aksoy Cad., 204 Dubleks Evler C Blok, Atık Getirme Merkezi.

Yorumlar

Güvenli İnternet Tır’ı Kdz. Ereğli’de

27 Kasım 2018 Salı 18:34

Güvenli İnternet Tır’ı Kdz. Ereğli’de

Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Programı kapsamında İzmirlioğlu İlkokulu ile Cemile Tatoğlu Anaokulu iş birliği “Güvenli İnternet Kullanımı “ konulu seminer düzenlendi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Uzmanı Dr. Ahmet Çubukcu’nun katılımlarıyla Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezinde öğrenci velilerine yönelik “Güvenli İnternet Kullanımı “ konulu seminer yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen Diyarbakır Gençlik Festivali ile başlayan Türkiye Turu, Erzincan ve Tokat’ın ardından Güvenli İnternet Tır’ı Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde hizmet veriyor. Çocuk ve gençlere teknoloji deneyimleri yaşatmayı hedefleyen ve internetin bilinçli ve güvenli kullanımına ilişkin farkındalık oluşturmayı amaçlayan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu projesi “Güvenli İnternet Tırı” ile İzmirlioğlu İlkokulu ve Merih Şuğle Ortaokulu öğrencilerine yönelik uygulama çalışmaları yapıldı. Güvenli İnternet Tır’ını Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy ziyaret ederek yapılan çalışmalara yönelik bilgi aldılar. Crytek İstanbul’un kurduğu standa gelen katılımcılar, burada Crytek’in geliştirdiği Warface, The Climb ve Robinson: The Journey isimli oyunları oynadılar ve Sanal Gerçeklik teknolojisi ile tanıştılar. Etkinliğe katılanların sanal gerçeklik oyunlarını deneyen stant, Güvenli İnternet Günü Etkinlikleri, yeni nesil teknolojilerin en ön planda olduğu köşelerden biri oluyor. İnternetin bilinçli ve güvenli kullanımına ilişkin farkındalık oluşturmayı amaçlayan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu projesi BTK Tırı yolda olduğu müddetçe, onlarla birlikte seyahat etmeye devam edecek olan Crytek İstanbul ekibi, teknolojiye ulaşma fırsatı sınırlı olan çocuk ve gençlere teknoloji deneyimleri yaşatmaya sonuna kadar yardımcı olacağını belirtti.

Yorumlar

Kurtlar Köyü muhtarlığında görev değişimi

27 Kasım 2018 Salı 15:03

Kurtlar Köyü muhtarlığında görev değişimi

Zonguldak'ın Ereğli İlçesine bağlı Kurtlar Köyü Muhtarı Yaşar Temel görevinden istifa etti.

Kdz. Ereğli ilçesinde Kaptaş olarak bilinen Kurtlar Köyü’nün Muhtarı Yaşar Temel, Kdz. Ereğli Kaymakamlığı’na dilekçe vererek görevinden istifa etti. Temel, istifa dilekçesinde yurt dışına gideceğini belirtti. Yaşanan istifanın kabul edilmesinin ardından Kurtlar Köyü Muhtarlığına köyün 1. Azası Temel Meşe getirildi.

Yorumlar

İyi kalpli insanlar aranıyor

27 Kasım 2018 Salı 14:27

İyi kalpli insanlar aranıyor

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi ve Renklerin Kardeşliği platformu Organ Bağışı ile ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla Kdz. Ereğli AVM’lerinde stant açacak.

Organ Bağışı hakkında dikkat çekmek isteyen ve geçtiğimiz günlerde yerin 750 metre altına inen Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Başhekimi Vildan Türkeli ve yönetimi bu kez Ereğli’nin değişik AVM’lerin de Renklerin Kardeşliği Platformu ile stant açacak. 01-02 Aralık tarihinde Özdemir AVM’de, 08-09 Aralık’ta ise Ereylin AVM’de stant açan Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi ve Renklerin Kardeşliği Platformu, ayrıca 21 Aralık’ta Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde eğitim verecek.

Yorumlar

Otomobili ile ters şeride giren Uzman Çavuş kurtarılamadı

27 Kasım 2018 Salı 13:48

Otomobili ile ters şeride giren Uzman Çavuş kurtarılamadı

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde ters şeride geçen otomobil ile TIR’ın çarpışması sonucu Uzman Çavuş Erhan Adaşbay hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre kaza Kayıkçılar mevkiinde meydana geldi. Hakkari Yüksekova Dağ ve Komanda Tugay Komutan Yardımcılığında görevli Piyade Uzman Çavuş Erhan Adaşbay idaresindeki 74 AC 370 plakalı otomobilin ters şeritte seyir halinde iken kendi yolunda seyreden Kazım Salih Kısa yönetimindeki 61 K 4215 plakalı TIR ile kafa kafaya çarpıştı. İhbar üzerine olay yerine jandarma, itfaiye ve 112 ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin yaptıkları kontrollerde hurdaya dönen otomobilin sürücüsü 29 yaşındaki Uzman Çavuş Erhan Adaşbay‘ın hayatını kaybettiği belirlendi.
Jandarma ekipleri kaza ile ilgili inceleme başlattı.

Yorumlar