Girdiği her evde yüzler gülüyor...

7 Ocak 2020 Salı 16:49

Ereğli Haber

Girdiği her evde yüzler gülüyor...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan M. Demirtaş’ın eşi Işıl Demirtaş 2014 yılında başladığı ‘Hoş geldin bebek’ uygulamasına devam ediyor.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan M. Demirtaş’ın eşi Işıl Demirtaş 2014 yılında başladığı ‘Hoş geldin bebek’ ziyaretlerine devam ediyor. Son olarak Gülüç Beldesi’nde Merve ve Serkan Acar çiftini ziyaret ederek Can adını verdikleri bebeklerine “Hoş geldin” dedi. Bayan Demirtaş, Ayşe Şahin Akçabelen ve Nesrin Belgizar ile birlikte ziyaret ettiği Acar ailesi ile sohbet edip hediyelerini takdim etti. “Hoş geldin bebek” adı altında yaptığı ziyaretlere 2014 yılında başladığını belirten Bayan Demirtaş “Beldemizde yeni doğan bebeklerin ailelerini ziyaret programımıza “Hoş geldin bebek” sloganıyla 2014 yılında başladık. Bazı günler 2-3 aileyi birden ziyaret ediyoruz. 2014 yılından bu yana 400’e yakın aileyi ziyaret ettik. Yeni bebeği olan ailelerle mutluluklarını paylaşıyoruz, hediyelerimizi veriyoruz. Ziyaret ettiğimiz aileler bu ziyaretlerden çok büyük memnuniyet ve aynı zamanda mutluluk duyuyorlar. Gülüç halkımızın mutlu günlerinde mutluluklarını, acı günlerinde de acılarını paylaşıyoruz. Belediye Başkanımız Gökhan M. Demirtaş’ın destekleri ile gerçekleştirdiğimiz bu ziyaretler bundan sonrada devam edecek” dedi.

Etiketler:

Zonguldak , Kdz. Ereğli , Işıl Demirtaş , Gökhan Demirtaş , Gülüç , Alaplı , Akçakoca , Düzce , Bolu , Karabük , Bartın

Yorumlar

Şehit babası evine giderken hayatını kaybetti!

7 Ocak 2020 Salı 16:12

Şehit babası evine giderken hayatını kaybetti!

Zonguldak'ın Karaman beldesine bağlı Keller Köyündeki evine giderken aniden rahatsızlanarak hayatını kaybeden şehit babası toprağa son yolculuğuna uğurlandı.

 2005 yılında vatani görevini yaparken şehit olan Tuncay Tunca’nın babası Hilmi Tuncay, önceki gün hastaneden evine dönerken yolda hayatını kaybetti. Hilmi Tunca için Karaman Beldesi Keller Köyü'nde cenaze töreni düzenlendi. 
Düzenlenen cenaze törenine, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, Alay Komutanı Albay Gönen Süslü, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kemal Gümrükçü, İl Müftüsü Rüstem Can ve çok sayıda vatandaş katıldı. 
Öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Hilmi Tunca, oğlu Tuncay Tunca’nın mezarının yanına defnedildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Şehit babası , vefat

Yorumlar

Kar; "Ciddi tedirginliklerimiz var "

7 Ocak 2020 Salı 16:01

Kar; "Ciddi tedirginliklerimiz var "

Saadet Partisi (SP) Zonguldak İl Başkanı Sadık Kar ve Yönetim Kurulu Üyeleri Genel Maden işçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil'i ziyaret ettiler.

 Ziyarette konuşan SP İl Başkanı Kar; “ÇATES'in kapatılması ve etkileri konusunda ciddi tedirginliklerimiz var. Evet, Sağlık hepimiz için, milletin sağlığı hepimiz için çok önemli olmazsa olmazlarımızdandır. Ancak ÇATES'in de kapatılması Zonguldak'a vereceği kötü etkiden dolayı bunu oturup konuşmamız ve bir kabul edilir çözüm üzerinde mutlaka anlaşmamız lazım” dedi. 
SP İl Başkanı Sadık Kar yaptığı konuşmada, kapatılan ÇATES için acilen bir çözüm bulunması gerektiğini belirterek şunları söyledi: ''Zonguldak'ta sıcak gelişmeler üzerinde bu ziyareti yapmaya karar verdik. Biliyorsunuz ÇATES'in kapatılması ve etkileri konusunda ciddi tedirginliklerimiz var. Evet, Sağlık hepimiz için, milletin sağlığı hepimiz için çok önemli olmazsa olmazlarımızdandır. Ancak Çates'in de kapatılması Zonguldak'a vereceği kötü etkiden dolayı bunu oturup konuşmamız ve bir kabul edilir çözüm üzerinde mutlaka anlaşmamız lazım. Bu konuda fikir alışverişinde bulunmaya geldik. İnşallah bu görüşmelerimiz Hayırlı bir netice verir hayırlı bir işle neticelenir. Biz elimizden geldiğini yapmaya çalışıyoruz bütün Sivil Toplum Kuruluşlarıyla görüşmeye çalışıyoruz. Dün Tes-İş ile beraber bu görüşmeyi yaptık bugün inşallah Genel Maden İşçileri Sendikası ile aynı görüşmeleri yapacağız ve ardından devam edecek görüşmelerimiz. Mutlaka bir kabul edilebilir bir seviyeye oturmamız gerekiyor. Hem TTK ile beraber Zonguldak'ın zarar etmemesi insanların ve Zonguldak'ın daha yaşanabilir seviyeye gelmesi açısından olumsuzlukların bertaraf edilmesini konuşacağız bir çözüm önerisi konusunda anlaşmaya çalışacağım inşallah” dedi. 
GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil de ÇATES'in günlük TTK dan 2800 ton ve özel sektörden günlük 2500 ton olmak üzere 5 bin ton günlük kömür ihtiyacı olan bir santral olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: ''ÇATES'in kapatılması konusunda da bizim yaptığımız açıklamalarda da beyan ettiğimiz gibi toplumsal bir olaydır. Evet, insan sağlığı da önemlidir yalnız ÇATES te çalışan ve özel sektörde kömür ihtiyacı karşılar arkadaşlarımız direk doğrudan ilgilendiren bir olaydır. Bu anlamda Bizler de kapatılması konusunda hem fikir olmadığımızı ve burada belirtmek isterim. Kamuoyunda sanki GMİS Sendikası çetesi kapatılmasını onaylıyormuş, evet kabul ediyormuş gibi bir yaklaşım var bu yanlıştır. Tabi bizler canlı yayına bağlandık bunları böyle böyle olmadığını tekrar, Çatalağzı Termik Santrali biz kurumunuzdan günlük 2000-2500 ton ve özel sahalardan da 2000-2500 olmak üzere toplamda günlük 5000 ton kömür ihtiyacı olan bir işyeridir. Bu anlamda böyle bir işyerinin kapatılması demek Zonguldak'taki halkın mağdur olması demektir." 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , GMİS , ÇATES , ziyaret , Saadet Partisi

Yorumlar

Kedinin midesinden çıkan şok etti!

7 Ocak 2020 Salı 15:50

Kedinin midesinden çıkan şok etti!

Zonguldak'ta Şükrü Cenk Kınay'ın 11 aylık Scottish Fold cinsi kedisi kusma ve iştahsızlık sorunları yaşadı. Veteriner hekimin yolunu tutan sahibi ise ilginç bir gerçekle karşılaştı. Kedinin, öğrencilerin kullandığı üç parça silgi yuttuğu tespit edildi. Midesindeki silgiler ameliyatla alınınca yavru kedi eski sağlığına kavuştu.

 Kent merkezinde medikalcilik yapan Şükrü Cenk Kınay'ın 11 aylık Scottish Fold cinsi kedisi bir süre önce rahatsızlandı. İştahsızlığının yanı sıra kusma şikayeti de yaşayan yavru kedi için veteriner hekime başvuran Kınay, çekilen röntgen filminde kedinin midesinde üç parça yabancı cisim olduğunu gördü. Hazırlığın ardından ameliyata alınan kedinin midesinden öğrencilerin kullandığı silgiler çıktı. Üç parça silgi yuttuğu tespit edilen kedi, yaklaşık iki saat süren ameliyatın ardından eski sağlığına kavuştu. 
Başarılı geçen ameliyatın ardından İHA'ya konuşan veteriner hekim Gökmen Koç, hayvanların başta iğne, iplik gibi yabancı maddelere karşı ilgili olduğunu ifade etti. Kokulu silgilerin de kedilerin dikkatini çekebileceğini böylelikle yeme isteğinin de oluşabileceğini belirten Koç, hayvan sahiplerini yabancı cisimlere karşı uyardı. Koç, başarılı geçen ameliyatı da şöyle anlattı: 
"Bir kedimiz geldi yaklaşık 11 aylık civarı. Sabah röntgenlerini aldık. Tetkiklerini yaptık. Yabancı cisim olduğu teşhisini koyduk. Akşama kadar bekledik. Acaba mideden bağırsaklara geçiş olacak mı? Ona göre ilaçlarını yaptık. Tekrar röntgene aldığımızda cismin olduğu yerde durduğu ve aynı zamanda bağırsaklarından hiçbir şekilde ilerlemediğini gördük. Akşam operasyona aldık. Operasyonla da ikisi midede biri bağırsakta olmak üzere kokulu ilkokul çocuklarının kullandığı silgileri gördük. Yabancı cisimleri çıkartarak dikişlerini attık. Operasyonu tamamladık. İki gün yatış sürecimiz oldu. Ardından taburcu ettik. Sağlığına kavuştu. Bir müddet serum tedavisi uyguladık. Ardından yemek ile beslenmeye başlayabilecek." 

Hayvan sahiplerine uyarı 
Hayvanların ilgilerini çeken cisimlerle oynamak istediğini belirten Koç, "Hatta bazen de kokuları da hoşuna gider. Yemek isterler. Bu vak'amız da aynı şekilde yeme vak'ası. Erken teşhisle müdahale edebildik. Geç kalınmış durumlarda çok daha kötü sonuçlar ortaya çıkabilirdi. Hayvan sahiplerine tavsiyem bu tarz iğne, iplik, silgi, misket gibi, bunların yanı sıra kimyasal ürünler mide asidinin üretemeyeceği ürünler. Bu tarz ürünleri hayvanlardan uzak tutulması gerekiyor. Ya da hayvan sahiplerinin kontrolünde sağlanmalı" diye konuştu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , KEDİ , MİDESİNDE SİLGİ ÇIKTI

Yorumlar

Dev dalgalar istinat duvarını aştı...

7 Ocak 2020 Salı 12:32

Dev dalgalar istinat duvarını aştı...

Zonguldak’ta etkili olan şiddetli rüzgar ve yağmurla birlikte şiddetini artıran dalgalar Liman Caddesi’ndeki 7 metrelik istinat duvarını aştı. Şiddetli fırtına nedeniyle denize açılamayan balıkçılar teknelerini limana demirledi.

 Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yurt genelindeki uyarılarının ardından Batı Karadeniz'de şiddetli rüzgar ve yağmur etkisini sürdürdü. Gece saatlerinden itibaren etkili olan rüzgar ve yağış nedeniyle Karadeniz'deki dalgalar şiddetini artırdı. Liman Caddesi'nde 7 metre yüksekliğindeki istinat duvarını aşan dalgalar zaman zaman liman içerisine girdi. 
Meteoroloji Müdürlüğünden alınan bilgiye göre yağışlı havanın Perşembe gününe kadar etkisini sürdüreceği ifade edildi. 
Öte yandan denizde etkili olan fırtına nedeniyle balıkçı tekneleri Zonguldak Limanı'na sığındı. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Meteoroloji , hava durumu

Yorumlar