Gençler kan bağışında bulaşacak

25 Şubat 2019 Pazartesi 14:13

Gençler kan bağışında bulaşacak

Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Genç Merkezleri iş birliği ile ''Biz bitti demeden bitmez'' adı altında 26 Şubat Salı günü Fener'de bulunan sporcu fabrikasında kan bağışı kampanyası yapılacak.

Saat 10.00'da başlayacak kan bağışı kampanyası saat: 18:00'da sona erecek. Kan bağışı kampanyasına yediden yetmişe herkesin büyük destek vermesi bekleniyor.
Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, ''Kan herkesin her zaman ihtiyacı. Düzenli kan bağışı yapalım zor anlarda ihtiyaç sahiplerinin yanında olalım. Ülkemizde her 4 sn'de 1 ünite kana ihtiyaç var. Her bir kan bağışı 3 kişinin hayatını kurtarır. Bu anlamlı günde birlik beraberlik içerisinde kenetlenmemiz gerek. Bütün herkesin bu kampanya'ya destek vermesini bekliyoruz''dedi.

Yorumlar

Uysal Kıyıcaklılar ile buluştu

25 Şubat 2019 Pazartesi 12:29

Uysal Kıyıcaklılar ile buluştu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı ve BBP Belediye Başkan adayı Hüseyin Uysal seçim çalışmaları kapsamında mahalleleri gezerek vatandaşlardan destek istedi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve Büyük Birlik Partisi Belediye Başkan adayı Hüseyin Uysal seçim gezilerine, eşi Sevim Uysal’ın yanında BBP Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Turabi Çelik, parti yöneticileri, partinin belediye meclisi üyesi adayları da katıldı. Kıyıcak Mahallesi Kavakdibi mevkii ve Hamzafakıhlı Mahallesi Karacak bölgesinde ki vatandaşlarla buluşan Başkan Uysal vatandaşların dertlerini dinleyerek destek istedi. Kıyıcak girişinde havai fişeklerle karşılanan ve Kıyıcaklıların sevgi gösterilerine teşekkür eden Uysal birçok olumsuzluklara rağmen 5 yılda güzel işler yaptıklarını belirtti. Başkan Uysal konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “31 Mart seçimlerinde Büyük Birlik Partisi’ne, gül hilale oy istiyoruz. Beni tanıyorsunuz, Ereğli’deki çalışmalarımı biliyorsunuz. Bir karar vereceksiniz. ‘Bizim bir kardeşimiz var’ diyerek bizde ona oy verelim demenizi bekliyorum. Benim için en önemli şey rabbim bana fırsat vermiş. Sen demiş halka hizmet etmek için bu koltuğa oturdun, otur o zaman terle. 6 seçimde terledim. 15 Temmuz’da terledim. 1.5 2 saatlik uykuyla ayakta kaldım. Benim bir görevim var. Bu ülkeye ve bu memlekete bir borcum var. “ dedi.” Kıyıcak mahallesi Kavakdibi’nde yaşayan vatandaşlar ise bölgeye hizmetin yıllar sonra Başkan Uysal ile geldiğini belirtirken konuşmalarında şu ifadelere yer verdi, ”Biz Alaplı sınırında bir yeriz. Kanalizasyonumuzu, yolumuzu, çocuk parklarımızı siz yaptınız. Bizim buralar herhalde oy az diye unutulmuş yerlerdi. Ama siz sürekli geldiniz, derdimizi dinlediniz ve sorunlarımızı çözdünüz. Biz Ereğli ve Alaplılılar olarak evladımıza sahip çıkacağız” dediler. Hamzavakıflı’ya bağlı Karacak’ta ise Roman vatandaşlarla buluşan Başkan Uysal’a mahalleliler her zaman desteklerinin Başkan Uysal’la olduğunu belirtirken konuşmalarında şu ifadelere yer verdiler, “Biz hizmeti sizinle gördük. Yıllarca hep kandırıldık. Yollarımızı asfalt ve parke yaptınız. Önceden köydük ama mahalle olduğumuzu sizinle anladık. Kanalizasyonumuz yoktu, siz getirdiniz. Suyumuz yoktu siz getirdiniz. Roman kardeşimizi meclis listenize aldınız. Biz bunları asla unutmayız. Bu mahalleye bir Boray Baycık geldi bir de siz. Her zaman desteklerimiz sizinle. Yaptıklarınızdan Allah razı olsun.”

Yorumlar

Gülüç halkından başkanına tam destek

24 Şubat 2019 Pazar 20:15

Gülüç halkından başkanına tam destek

Gülüç Belediye Başkanı ve AK Parti Gülüç Belediye Başkan Adayı Gökhan Demirtaş bu gün sabah Büyük Anadolu Otel’de düzenlediği kahvaltıda Gülüçlü vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşlara 5 yıllık görev süresince yaptığı hizmetleri ve yeni dönemde yapacağı projeleri anlatan Demirtaş, en büyük hedefinin Gülüç’ü ilçe yapmak olduğunu söyledi.

Gülüç Büyük Anadolu Otel’de gerçekleştirilen kahvaltının ardından proje ve meclis üyeleri aday tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Demirtaş için hazırlanan ve Gülüç Belediyesi’nin hizmetlerinin anlatıldığı filmlerin gösterimi sırasında duygusal anlar yaşayan vatandaşlar Başkan Demirtaş’ı dakikalarca ayakta alkışladı.

Daha sonra kürsüye gelen AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, Gülüç’te geçmişte yapılan hizmetlerin devamını getireceklerini söyledi. Yılmaz konuşmasında “31 Mart günü yapılacak olan seçim hazırlıkları bugünden başladı. Biz şunu biliyoruz ki, sizin en hayırlı olanınız insanlara en faydalı olanınızdır, görüşü ile hareket ediyoruz. Gülüç belediye başkanımızla ve AK Partimizle birlikte yaptığımız hizmetlerin devamını getireceğiz. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ise Gökhan Demirtaş’ın yapacağı hizmetlerin AK Parti olarak bundan sonra arkasında olduklarını ve her türlü desteği vereceklerini söyledi. Çakır konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Şu an Gülüç Belediye Başkanlığı yapan Gökhan Mustafa Demirtaş’ı belde başkanlığımız, il başkanlığımız ve milletvekillerimizle partimize davet ettik. Hep birlikte olalım istedik, oda sağ olsun bizi kırmadı ve geldi. Bundan sonra beraber daha iyi işler yapacağız ve bütün projelerde onun destekçisi olacağız. Sadece belediyenin bütçesi ile değil, bakanlık bütçeleri ile de, hükümet bütçeleri ile de ona desteklerimizi sürdüreceğiz. ‘İri olalım, diri olalım hep birlikte Gülüç olalım, Ereğli olalım’ diyor hepinizi Allaha emanet ediyorum.”
Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı başarılarından dolayı kutlayan AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun “Burada görüyorum ki Gülüç’te bu iş bitmiş” dedi. Tosun konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Bu kalabalıkla birlikte olmaktan çok mutluluk duyuyorum. Biz 14 Ağustos 2001 de kurulan bir partinin neferleriyiz. O gün Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları Türkiye’yi daha iyi bir ülke yapmak için söz vermişlerdi. Bu geçen 18 yılda bütün belediyelerde bunu yerine getirmişlerdi. Bu gelişmeleri Gökhan Başkanımızla beraber devam ettireceğiz. Gülüç daha iyi ve yaşanılır bir yer haline gelecek, bunun için çalışacağız. Bizler sizin için çalışıyoruz, hizmet veriyoruz. Sizin mutluluğunuz bizim mutluluğumuz, hepinize teşekkür ediyorum.”

Alkışlar arasında kürsüye gelerek halkı selamlayan Başkan Demirtaş, Gülüç halkına yaşamaktan gurur duyacakları bir kent haline getirmek için çalışacaklarını söyledi. Gülüç’te 5 yıllık süreçte süreçte yaptığı çalışmaları anlatan Demirtaş “Değerli Gülüç halkı; 30 Mart 2014 yılında göreve geldiğimiz ilk günden itibaren Gülüç’te bir devrim yaratmaya söz verdik. Gülüç’e geldiğimizde belediyemizin bütçesi 5 trilyondu, şu anda 16 trilyon. Gülüç’te belediyenin esnafa borcu olmadığını ve her geçen gün geliştiğini siz kendi gözlerinizle görüyorsunuz. Sizlere ne söz verdiysek gerçekleştirdik. Gülüç’te açılamayan bütün yolları açtık. 4 bin kilometre yol yaptık, bunları yaparken halkımızla birlik ve beraberlik içinde yaptık. Sizlere sormadan hiçbir hizmet yapmadık, tek adım atmadık. En başta dediğimiz gibi sizinle beraber hareket ettik. Dürüst olacağız, şeffaf olacağız dedik. Siz beni evladınız olarak bağrınıza bastınız, bende sizin boynuzu eğmemek için elimden geleni ardıma koymadım. Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır. Biz sadece yol, su, düğün salonu ile kalmadık en güzel etkinlikleri, sosyal faaliyetleri biz yaptık. Bizim evlatlarımız olan değerli çocuklarımıza Camilere gitmelerini ve Kur’an öğrenmeleri için için teşvik ettik, hediyeler verdik. Spor kursları düzenledik. Bölgenin en güzel festivallerini yaptık, 15 bin kişiyi Gülüç’e getirdik. Kadınlarımızı şehir şehir gezdirdik ve onları unutmadık. Her kadınlar gününde onları mutlu ettik. Dünya 8 Mart gününü her zaman olduğu gibi bu senede kutlayacağız sizi unutmayacağız. Çocuklarımıza sahip çıktık onlar bizim geleceğimiz dedik. Ramazan ayında birlikte aynı sofrada buluştuk, iftarlar yaptık. Kadınlar matinesi yaptık ve daha niceleri… Yine söylüyorum; verdiğim bütün sözleri tuttum ve yine tutacağıma söz veriyorum. Sizde bana güvendiniz oylarınızı verdiniz. Beni belediye başkanı olarak değil de evladınız olarak gördünüz. Sizlere bu yüzden çok teşekkür ediyorum, sağ olun. Biz hayali projeler yapmıyoruz. Sadece Gülüç’e yararlı olacak projelerle uğraşıyoruz, sizin için hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.
Gülüç’te yeni dönemde içerisinde kır düğünü, kafeterya, lokanta, oyun alanları, spor alanları, seyir terası, yürüyüş yerleri ve ailelerin piknik yapabileceği bir mesire alanı yapacaklarını anlatan Demirtaş, sahil projesinin ikinci etabını da yeni dönemde tamamlayacaklarını söyledi. Sahil’de çay bahçesi projesini tamamladıklarını ve yeni dönemde derenin üzerinde çay-kahve içeceklerini belirten Demirtaş, çocukların daha iyi eğitim almaları için Atalay bölgesine ve merkez de Gülüç Vesile Dikmen ilk ve ortaokul projesini hayata geçireceklerini ifade etti. 14 katlılar bölgesine bir üst geçit daha yapacaklarını açıklayan Demirtaş ayrıca Ahos Otel karşısına terminal yapıp yolcu bekleme yerleri projesini hayata geçireceklerini dile getirdi. Başkan Demirtaş konuşmasının sonunda ise Gülüç’ün ilçe olması ve sınırlarının genişletilmesi için bir çalışma yapıldığını ve yeni dönemde en büyük hedefinin Gülüç’ün ilçe yapılmasını sağlamak olduğunu vurguladı.
Başkan Demirtaş konuşmasının ardından AK Parti Gülüç Belediye Meclis üyesi adaylarını tek tek sahneye davet ederek vatandaşlara tanıttı.
Toplantıda Gülüçlülere hitap eden AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin ise seçildiği takdirde Ereğli Belediyesi olarak Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ile birlik ve beraberlik içerisinde çalışacaklarını ve Gülüç’e her türlü desteği vereceğini söyledi.
Toplantıya AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, AK Parti Kandilli Belediye Başkan Adayı Mustafa Güldalı, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, mahalle muhtarları, STK temsilcileri ve yaklaşık bin 500 Gülüçlü katıldı. Toplantı fotoğraf çekimi ile birlikte sona erdi. Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş çok sayıda vatandaş ve parti yöneticileri ile birlikte Gülüç’e geçerek önce merkez deki ardından da Bekyeri Mahallesi’nde ki seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi.

Yorumlar
  • Hakikat
    25 Şubat 2019 Pazartesi 23:11

    Gülüc belediye başkanınıza sahip çıkın çünkü hak ediyor

Jandarma ekiplerinden yaralı tilkiye şefkat eli

24 Şubat 2019 Pazar 19:38

Jandarma ekiplerinden yaralı tilkiye şefkat eli

Devrek Jandarma ekipleri tarafından yaralı olarak bulunan tilki veterinere teslim edildi.

Zonguldak’ın Devrek ilçesi Madencioğlu Köyü civarında devriye gezen İlçe Jandarma Timleri köy yolunda yaralı olarak buldukları tilkiyi tedavisi için araçları ile Devrek Belediyesi Veterinerliğine teslim ettiler. Tilkinin ilk tedavisi veteriner tarafından yapılırken, jandarma ekiplerinin bu örnek davranışı vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı

Yorumlar

Başol vatandaşlara projelerini anlattı

24 Şubat 2019 Pazar 17:56

Başol vatandaşlara projelerini anlattı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol vatandaşlarla kahvaltıda buluştu.

Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol’un Ormanlı Belediyesi Düğün Salonu’nda düzenlediği kahvaltıya AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş katıldı. Vatandaşlarla kahvaltıda bir araya gelerek projelerini açıklayan Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol göreve geldiği bu zamana kadar Ormanlı halkının menfaatleri ve düşünceleri kapsamında adım attığını belirtirken konuşmalarında şu ifadelere yer verdi, “ 30 Martta göreve geldiğimiz zaman ilk etapta hizmet binamızı Ormanlı’ya yakışır bir şekilde tadilatını yaparak Ormanlı’ya kazandırdık. Belediyemizin içinde bulunduğu sıkıntılar vardı, bu sıkıntılarda belediye binamızla beraber bu köprüyü nasıl yapağız diye düşünüp mücadele ederken, o günlerde, bize hem mani hem de manevi desteğini vererek bu yola bizimle çıkan Ormanlı esnafı ve Ormanlı halkıyla ile birlikte iş birliği içerisinde yaptık. Ben Ormanlılar Derneği’ne teşekkür ederken, bir yandan da Ormanlı halkına ve esnafına bu anlamda teşekkür ediyorum. Baktık ki mahallelerimizde yol sıkıntıları büyük safhada olunca biz hemen yolları yapmaya başladık. Elhamdülillah bu güne kadar 40 bin metre kare taş var. Mahallelerimizde şu ana kadar hiçbir vatandaş eve girerken toprağa basmıyor. Yüce Rabbim bize bunları da gösterdi. Bizim Seyit Ahmetli Camii’miz vardı, camimizin önüne yakışacak bir şekilde şadırvanını ve tadilatını yaparak halkımızın hizmetine kazandırdık. Örf adetlerimizin kaybolmaması için birkaç tanesini eskiden kara fırın dediğimiz, daha sonra hazır aldığımız fırınlarla beraber örf adetlerimizi yaşatmaya çalışıyoruz. Ormanlı’da bir tane çocuk parkı yoktu. Bir yola girdik Allah’a çok şükür Ormanlı Merkez’i olmak şartıyla mahallelerimizin bir çoğuna çocuk parkı kazandırdık. Ormanlı’yı zorunlu eğitim kapsamı altına aldık. Şu anda Ormanlı’da bir tane ücretli öğretmenimiz yok. Geçtiğimiz dönemde liseden mezun olan 46 tane çocuğumuz üniversite kazandı. Önümüzde ki eğitim sezonunda Ormanlı’ya bir tane Adalet Bölümü kazandırdık. Geldiğimizde hepinizin bildiği üzere Ormanlı’da had safhada araç gereç ihtiyacımız vardı, elimizde olan araçların tamamını bakımdan geçirip Ormanlı’ya hizmet için yola koyuldu ve şu an hepsi çalışıyor. Bununla da yetinmedik Ormanlı’ya 4 adet sıfır bakanlık hibesiyle Türkiye Belediyeler Birliğini’nin hibesiyle çöp kamyonu, cenaze yazılı aracı, cenaze hizmet aracı ve makam aracını Ormanlı’mıza kazandırdık. 12 saat hizmet veren 112 Acil Sağlık İstasyonumuzu 24 saat hizmet etmesi için görüşmelerimize başladık. Bunun yanında Ormanlı’mıza çok şahane bir karakol kazandırdık. Ormanlı PTT’sini halkımızın tüm hizmetine, nasıl hizmet edebileceğini dahi anlattık ve hizmete açtık. Festivalimiz daha geniş kapsamlı 1 gün değil 2-3 güne yayıp, spor müsabakaları, güreşler, at yarışları olmak şartıyla, böyle bir projemiz var. Ormanlı’da bir dere sorunumuz var, kangren haline geldi. Bu deremizin 410- 420 metre kare projesi yapıldı. Ama belli dönemlerden dolayı 2018 yılında yapılamadı bu sene ihaleye veriliyor inşallah. Hedefimizde iki köprünün arasını kaplatıp, o bölgeye otopark veya Pazar yerini çekip Ormanlı’nın geniş alan olmasını sağlayacağız. 40 dönüm mesire alanı adı altında 40 dönüm orman aldık. Şu anda dosyamız bakanlıkta. Bu mesire alanın içinde neler olacak diye sorarsanız, top sahası, yürüyüş alanları, piknik yerleri, otoparkımız olacak ve İnşallah çok güzel alanlarımız olacak. Bir hayvan barınağı yapmayı düşünüyorum. O çikolata ve fındık ezme projesini geriye aldık, Allah nasip ederse hemen altı ayda başlayacaklar. Önümüzde ki yaza yetişme projesi olacak. Hedefimiz Ormanlı’ya hizmet etmek. Asla ve asla başka bir düşüncemiz olamaz. İktidarın gücünü bu üçlü dörtlü sayıya ayarlayıp Ormanlı’ya taşımak tek hedefimizdir.” AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır ise yaptığı konuşmasında her zaman Ormanlı halkının yanında olacağını belirtirken, “Biz bundan sonra ki projeleri de Ormanlı halkının talebi üzerine düşüneceğiz. Kapalı spor salonuysa kapalı spor salonu, toplu konut TOKİ’yse TOKİ’dir. Yolların daha kaliteli hale gelmesinde her zaman yanınızda olacağız. İstihdamla alakalı bildiğiniz üzere bölgemizde çok madenci kardeşimiz var. Erdemir’in devraldığı Alacaağzı Maden Ocağı’nda inşallah çalışmalar devam ediyor. Önümüzde ki aylarda o bölgede yaklaşık 700 kişilik istihdam oluşacak. Bizler bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Hep birlikte Ormanlı, hep birlikte Ereğli, hep birlikte Türkiye olacağız diyor hepinizi Allah’a emanet ediyorum” ifadelerine yer verdi.
AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar ise Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol’a bu zamana kadar Ormanlı’ya kazandırdığı hizmetler için teşekkür etti. Uçar konuşmasında şu sözlere yer verdi, “Öncelikle sayın başkanımıza beldemize böyle hoş ve güzel bir mekân kazandırdığı için teşekkür ediyorum. Bende açıkçası diyorum ki bu yola çıkan bütün arkadaşlarımıza başarılıyor diliyor, tebrik ediyorum. Allah kolaylık versin. Ama bir şartla söylüyorum kendi bulunduğu bölgesine, ilçesine, iline ve ülkesine hizmet etmek için yola çıkan bütün kardeşlerimize Allah kolaylıklar, başarılar versin. Belediye başkanı arkadaşlarımız var burada. Yerel yöneticilik gerçekten çok zor. Yani halkın içerisinde 24 saat onlarla birlikte olmaz zorundasınız, hizmet etmek zorundasınız. Elbette ki çok zordur ben 3 dönem yerel seçimlere fiili olarak katılmış bir kardeşinizim. Vatandaşlarımızla iç içe olmak zorundasınız. Onların iyi ve kötü gününde yanında olmak zorundasınız. İşte bu yüzden bu makamlar bu mevkiler kolay taşınacak mevkiler değildir.”
Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol kahvaltı sonrası Ormanlı Seçim Bürosunun açılışını gerçekleştirirken tüm Ormanlı halkına hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Yorumlar