Genç yaşta koronaya yenik düştü

18 Eylül 2021 Cumartesi 11:27

Genç yaşta koronaya yenik düştü

Zonguldak'ın Alaplı ilçe nüfusuna kayıtlı Pınar Ersoy yakalandığı Koronavirüs hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti.

Edinilen bilgilere göre; Alaplı ilçesine bağlı Alioğlu Köyü sakinlerinden olan ve yaklaşık 1 ay önce yakalandığı Koronavirüs hastalığı nedeniyle hastaneye kaldırılan 33 yaşındaki Pınar Ersoy hayatını kaybetti. İkinci çocuğunu dünyaya getirdikten sonra Koronovirüs'e yakalanan Ersoy, yoğun bakım servisine alındı. Tedavisi burada devam eden Ersoy, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yalova'da ikamet eden merhume Ersoy'un cenazesi bugün Alioğlu Köyü Sinanlı Mahallesi'nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından aile kabristanlığında toprağa verilecek.

Ereğli Haber Gazetesi Ailesi olarak merhume Pınar Ersoy'a Allah'tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , koronavirüs , pınar ersoy

Yorumlar

7 aylık hamileydi, korona hayattan kopardı

16 Eylül 2021 Perşembe 13:39

7 aylık hamileydi, korona hayattan kopardı

7 aylık hamile kadın korona virüse yenik düştü, bebeği kurtarıldı. Hayatını kaybeden anne adayı toprağa verildi.

Bartın’ın Ulugeçitkadı köyünde yaşayan 1 çocuk annesi ve 2. çocuğuna 7 aylık hamile olan Meral Demiroğlu’na (37) 1 hafta önce virüs teşhisi konuldu. Durumu ağır olan Demiroğlu Bartın Devlet Hastanesine kaldırılırken daha sonra Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Hamile kadın yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. 7 aylık bebek ise sezaryen ile sağlıklı bir şekilde alındı.

Hayatını kaybeden hamile kadın için Ulugeçitkadı köyünde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine çok sayıda vatandaş katılım sağlarken hayatını kaybeden hamile kadının eşi Birol Demiroğlu’nun güçlükle ayakta durduğu görüldü.

Virüs nedeniyle hayatını kaybeden kadının aşısız olduğu öğrenildi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , bartın , cenaze , meral demiroğlu

Yorumlar

Anne sütünün önemine dikkat çekildi

16 Eylül 2021 Perşembe 13:30

Anne sütünün önemine dikkat çekildi

SANKO Üniversitesi Hastanesi Eğitim Hemşiresi Aslıhan Tabur, “Bebek dostu hastanemiz, bebekler için en değerli besin olan anne sütünün önemine dikkat çekmek için eğitimler düzenlemeye devam ediyor” dedi.

Anne sütünün teşviki ve bebek dostu hastaneler projesi kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü’nün desteği ile SANKO Üniversitesi Hastanesi’nde düzenlenen sertifika programında konuşan Tabur, anne sütünün, bebeğin sağlıklı büyümesi ve gelişmesi için en uygun besin olduğunu söyledi.

Tabur, anne sütünün doğumdan sonraki altı ay boyunca bebeğin beslenmeyle sağlanan tüm gereksinimlerini karşılaması, kolayca sindirilmesi ve çeşitli hastalıklara karşı koruması açısından eşsiz besin olduğunu kaydetti.

SANKO Üniversitesi Hastanesi olarak temel amaçlarının bebeklerin doğumdan hemen sonra emzirmeye başlatılması gerektiğine dikkat çeken Tabur, “Bebeğe ilk altı ay sadece anne sütü verilmesi ve altıncı aydan sonra uygun besinlerle beraber emzirmenin iki yaş ve üzerine kadar devam ettirilerek yaşama sağlıklı başlamasıdır. Bunu sağlamak amacıyla çeşitli eğitimler düzenliyoruz” ifadelerini kullandı.

İl Sağlık Proje Sorumlusu Hülya Bayır, SANKO Üniversitesi Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Uzmanı Doç. Dr. Yusuf Ünal Sarıkabadayı, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Nihat Akgül, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Çağdaş Demiroğlu, Diyetisyenler Gamze Ganime Mumcu, Meltem Demirci ve Psikolog Gizem Başkılıç tarafından verilen eğitimlerin ardından, katılımcılar sertifikalarını Başhemşire Ceylan Özyılmaz’ın da katıldığı törende aldı.

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , sanko üniversitesi , anne sütü

Yorumlar

Ereğli’deki okullarda vakalar artıyor

15 Eylül 2021 Çarşamba 12:52

Ereğli’deki okullarda vakalar artıyor

Yüz yüze eğitimin başlaması ile birlikte Kdz. Ereğli’deki okullarda da vaka artışları dikkat çekiyor. Çocuklar okul heyecanı yaşarken, veliler ise ilk günden itibaren korona virüs endişesi yüzünden tedirgin.

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında yaklaşık 1,5 yıl ara verilen yüz yüze eğitim öğretime, 6 Eylül’den itibaren yeniden başlandı.

Kdz. Ereğli’de eğitim veren okullarda görülen vakalar sonrası bazı sınıflar karantinaya alındı. Önceki gün Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi 11. sınıfta aynı sınıftan 2 öğrencinin korona virüs testinin pozitif çıkması üzerine sınıf karantinaya alınmıştı.

Merih Şuğle Ortaokulu 6. sınıfta okuyan 2 öğrencinin testi pozitif çıkması üzerine sınıf karantinaya alındı.

Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz Ortaokulu, Gülüç İbrahim İzmirli Anadolu Lisesi, Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi’nde 1 sınıf karantinaya alınırken; Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 10. sınıfta okuyan iki öğrencinin testi pozitif çıkması üzerine sınıf karantinaya alındı. 

VAKA ARTIŞLARI SONRASI VELİLER TEDİRGİN

Karantinaya alınan sınıfta eğitim gören öğrencilerin, velileri ile birlikte 14 gün boyunca karantinada kalacakları, durumun normale dönmesi ile birlikte sınıfları yeniden eğitim öğretime açılacağı öğrenildi. Okullarda görülen vaka artışları sonrası çocuklarını okula gönderen veliler tedirginlik yaşadıklarını ifade ettiler.

14 GÜN KARANTİNA

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan ‘Okullarda Covid-19 Pozitif Vaka saptanması durumunda yapılması gereken uygulamalar’ adlı bilgilendirme kitapçığında, bir sınıfta birden fazla vaka çıkması halinde alınacak kararlar şu şekilde ifade ediliyor:

“Aynı sınıfta 10 gün içerisinde birden fazla vaka çıkması durumunda sınıftaki tüm öğrenciler, yakın temaslı olarak kabul edilir. Bu öğrenciler, eve gönderilir ve 14 gün boyunca temaslı takibine alınır. Bu sınıftaki öğrencilere uzaktan eğitim verilir."

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , vaka , okul , karantina

Yorumlar
 • Gökhan
  16 Eylül 2021 Perşembe 20:17

  Tamam okullarda koranavirüs vakaları artmaya başladı ama benim tanıdığım bir kaç öğretmen var aşılarını tamamlamamış ilk önce onları araştırsınlar

 • Adnan
  16 Eylül 2021 Perşembe 18:45

  Aşı yaptırdım cocukları 5 gün sonra test yaptırdım cocuklarda en ufak belirti yok test sonuçları pozitif aşıda çözüm değil sadece kolay atlatıyorlar

 • Pelin
  16 Eylül 2021 Perşembe 16:42

  Hiç karantinada falan değiliz veli olarak

 • Mesut
  16 Eylül 2021 Perşembe 14:09

  İlkokulu ve anaokulunu anlayabilirimde neden kiselerde vaka var neden çocuklarımızı aşılatmıyoruz

 • Ercan
  16 Eylül 2021 Perşembe 12:28

  Bu nasıl bir mantık ya çocuklar virüs kaparsa ya hasta olursa bunun hesabını kim verecek oturdukları yerden ah kam kesmek kolay

 • AYSUN
  16 Eylül 2021 Perşembe 07:02

  Veli olarak çocuklarımı uzaktan eğitime devam edilmesini istiyorum bu süreci büyük insanlarımız zor atlatiyor çocuklarımız nasıl kaldirsinlar.Devletimizin derhal uzaktan eğitim açıklaması yapması lazim

 • Ahmet
  15 Eylül 2021 Çarşamba 21:37

  Uzaktan eğitimin daha sağlıklı olacağına inanıyorum tüm aşılar tamamlanılakadar

 • Nezaket
  15 Eylül 2021 Çarşamba 20:24

  Bu şekilde yüz yüze eğitim devam etmemeli vaka sayısı artıyor.

 • İSMAİL
  15 Eylül 2021 Çarşamba 14:45

  VELİ OLARAK UZAKTAN EGİTİME DEVAM EDİLMELİ KORKUYORUZ

Lisede 2 öğrencide vaka görüldü, sınıf karantinada!

13 Eylül 2021 Pazartesi 23:01

Lisede 2 öğrencide vaka görüldü, sınıf karantinada!

Kdz. Ereğli Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi’nde aynı sınıftaki 2 öğrencinin korona virüs testinin pozitif çıkması üzerine sınıf karantinaya alındı.

Yüz yüze Eğitim-Öğretimin başlaması ile birlikte okullarda vaka görülmeye başladı.

Kdz. Ereğli Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi’nde aynı sınıftan 2 öğrencinin korona virüs testi pozitif çıktı. Test sonuçlarının çıkmasının ardından okul yönetimi tarafından 11. sınıfta okuyan iki öğrencide vaka tespit edilmesi sonrası sınıf karantinaya alındı.

Karantinaya alınan sınıfta eğitim gören öğrencilerin, velileri ile birlikte 14 gün boyunca karantinada kalacakları, durumun normale dönmesi ile birlikte sınıfları yeniden eğitim öğretime açılacağı öğrenildi.

14 GÜN KARANTİNA

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan ‘Okullarda Covid-19 Pozitif Vaka saptanması durumunda yapılması gereken uygulamalar’ adlı bilgilendirme kitapçığında, bir sınıfta birden fazla vaka çıkması halinde alınacak kararlar şu şekilde ifade ediliyor:

“Aynı sınıfta 10 gün içerisinde birden fazla vaka çıkması durumunda sınıftaki tüm öğrenciler, yakın temaslı olarak kabul edilir. Bu öğrenciler, eve gönderilir ve 14 gün boyunca temaslı takibine alınır. Bu sınıftaki öğrencilere uzaktan eğitim verilir.”

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , koronavirüs , vaka , karantina

Yorumlar
 • Vatandaş
  20 Eylül 2021 Pazartesi 09:51

  TED KOLEJİNDEN NEDEN BAHSETMİYOSUNUZ ???

 • Mesut
  16 Eylül 2021 Perşembe 14:08

  Burası bir lise neden çocuklarımızı aşılamıyoruz. Çocukların tamamı aşılı olsa hiçbir vaka olmaz. 12 yaşa kadar çocuklar aşılanabiliyor

 • Necromansters
  16 Eylül 2021 Perşembe 02:47

  Yav millet tutmus devletin hatasi diyor ya bu sacmalik esasen hata velilerde okadar ki hala asi olmamis veliler var ve tum veliler bende birsey yok diyecek kadar cahil bu hastalik agir gecirebildigi kadar hafif ve belitisizde seyrediyor yani hasta olup da hastaliginin farkinda olmayan bile var oncelik le bir hata ararken kendimizi bir tartalim ve ondan sonra devlet deyil hukumeti elistirelim cunki devlet 2600 yildir baki ama hukumetler deyisir

 • Saffet torun
  15 Eylül 2021 Çarşamba 20:56

  Milli egitim bu konuda biraz zayif dusmeye basladi ogrenci velilerine asiyi zorunlu kosuyor ama idari yonetim de asi karsiti olan cok once buna cozum bulmali milli egitim bakani rektor ama bu sistemi zor yonetir gibi geliyo veliler ne kadar elin den gelen cabayi gosterse de biraz zor olacak bu gunleri atlatacaz insallah

 • Devletin hatası
  15 Eylül 2021 Çarşamba 10:33

  Okullar açıldı veliler öğretmenler sosyal mesafe maske kurallarına uymuyor öğrenciler özellikle tenefüslerde hiç kurallara uymuyor bakan bey açıklama yapıyor okadar uygulama sıfır

 • Neptün
  14 Eylül 2021 Salı 19:20

  giial de aynı şekilde bir sınıf karantinaya alindi

 • By KaL
  14 Eylül 2021 Salı 17:12

  Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz Ortaokulunda da aynı sınıfta 2 öğrenci pozitif çıktı. Sınıf karantinada.

 • Veli veli.
  14 Eylül 2021 Salı 08:29

  Bu okuldaki ihmali iyi araştırın. Hasta olduğunu bildikleri halde o çocukların biri derse alınmış. Okul müdürü velilere herkese yalan söylüyor. Bu kadar sorumsuzca nasıl hareket ettiler.