Genç kızlar futbol sahasında kapıştı

7 Eylül 2017 Perşembe 19:05

Genç kızlar futbol sahasında kapıştı

Kilimli ilçesinde sporu ve futbolu sevdirmek, yaz aylarını iyi değerlendirmeleri amacıyla bir araya gelen çoğunluğu kızlardan oluşan Kilimlili gençler kendi aralarında futbol maçı yaparak yeşil sahada kapıştı.

Kilimlili Gençler kendi aralarında sporu sevdirmek ve yaz aylarını değerlendirmek amacıyla futbol maçı düzenledi. Takım kadrosu kızlardan oluşurken kadroda iki erkek bulundu. Lüsnika ve Sunset adını verdikleri iki takım oluşturan gençler kıyasıya mücadele etti. Lüsnika takımında Nur Sarı, Gizem Bayram, Sevda Bayraktar, Berk Yücel, Kaan ve İrem oynarken, Sunset takımında ise Buke Birdal, Buse Yarımbaş, Zeynep Arslan, Petek Uzunöner, Kadircan Aydınoğlu ve Timuçin Kaplan yer aldı. Daha önce Zonguldak'ta yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile bilinen Nur Sarı düzenledikleri futbol turnuvası hakkında bilgi verdi. Sarı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Kilimli, spor camiasına iyi ve başarılı futbolcular kazandırdı. Kilimli’de spor alanında bayanların ve erkeklerin bir arada keyifle oynaya bileceği alan oluşturmak istedik. Maçlarımızı geleneksel hale getirerek her sene yaz aylarında oynuyoruz. Bu senede Lüsnika ve Sunset takımları olarak, yine eğlenerek gülerek ve çok güzel seyircisiyle harika bir maç yapmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bize maç süresince hakemlik yapan antrenör, futbolcu ve en önemlisi abimiz Oğuzhan Birdal eşlik etti. Kilimli spor yaz okulu hocası Kilimli ve Zonguldak’ın en iyi futbolcularından olan Hakan Alkan abimiz, yine eski futbolculardan Ersan Arslan bizleri izlemeye gelerek çok mutlu etti. Kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Etiketler:

Nur Sarı , Kilimli , Lüsnika , Sunset , Futbol , Maç ,

Yorumlar

Zonguldak Kömürspor'a stat şoku

7 Eylül 2017 Perşembe 17:58

Zonguldak Kömürspor'a stat şoku

Zonguldak İl Spor ve Güvenlik Kurulu toplantısının ardından Zonguldak Kömürspor’un pazar günü Fatih Karagümrük ile oynayacağı maçın Karaelmas Kemal Köksal Stadı’nda güvenlik nedeniyle oynanmayacağı açıklandı.

TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta mücadele eden Zonguldak Kömürspor’un iç sahada maçlarını ev sahipliği yapan Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu'nda yapımı devam eden 3 bin kişilik kapalı tribün inşaatında çalışmalar devam ediyor. Hafta sonu Fatih Karagümrük ile oynayacağı maçın Karaelmas Kemal Köksal Stadı’nda oynanıp oynanmayacağı konusunu görüşmek üzere Zonguldak İl Spor Güvenlik Kurulu 14.00’da Valilik Toplantı Salonu’nda bir araya geldi. Vali Yardımcısı Ömer Bedrettin Sağsöz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, kulüp başkanı Süleyman Caner, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz, Emniyet Müdür Yardımcısı Okan Çakıroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, ASKF Genel Başkanı Kemal Demir, Futbol İl Temsilcisi Metin Malkoç, Futbol İl Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı Yaman Ayözger, Çevre İl Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü ve Zonguldak Belediyesi katıldı.
İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısında maçların Karaelmas Kemal Köksal Stadı’nda oynanıp oynanmayacağı konusunda oylama yapıldığı, oylama sonunda 7 kurumun “oynanamaz”, 5 kurumun ise “oynanır” oyu kullandığı, oy çokluğu ile maçların Devrek’te oynanmasına karar verildiği öğrenildi.

Etiketler:

Zonguldakkömürspor , stat ,

Yorumlar

Gülüç Belediyesi'nden mangal partisi...

18 Ağustos 2017 Cuma 17:16

Gülüç Belediyesi'nden mangal partisi...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Gülüç Belediyesi yaz futbol okulu kapanışı mangal partisi ile yaptı.

2017 yılı Gülüç Belediyespor yaz futbol okulu Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın düzenlediği mangal partisi etkinliğiyle son buldu. Yaklaşık 100 öğrencinin katılım sağladığı yaz futbol okulunda öğrenciler boş vakitlerini değerlendirdi. Düzenlenen etkinlikte mangal başına geçen Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ve eşi Işıl Demirtaş çocuklara köfte ekmek ile ayran dağıttı.
Yaz Futbol okulunun sonuna geldiklerini söyleyen Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş çocuklara verdiğimiz mangal sözünü tuttuklarını belirtti. Demirtaş konuşmasında, “Yaz futbol okulumuzun sonuna geldik. Futbol okulunun açılışında çocuklarımıza mangal sözü vermiştik. Bunu da geleneksel hale getirdik. Her sene sonunda böyle mangal partisi yapıyoruz. Köfte, ayran dağıtıyoruz. Hem birlik beraberliği sağlamış, hem de çocuklarımızı teşvik etmiş oluyoruz. Çünkü bu çocuklar geleceğimiz, ahlaki değerlerimiz, bizde maddi manevi bir katkı sağlamış oluyoruz. Gülüç ’teki anne ve babalara teşekkür ediyorum duyarlılık gösterdikleri için. Kendi evlatlarımıza sahip çıkıyoruz, elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Ailelerimizden hiçbir şekilde ücret talep etmiyoruz. Tüm kurslarda olduğu gibi yaz futbol okulu içerisinde yapılan harcamalar ve etkinlikler olsun belediyemiz tarafından karşılanıyor. Gülüç Belediyespor da verilen hiçbir kurs ve etkinlikte para alınmaz. Boks, tekvando, A takımı, yaz okulları hepsi ücretsiz. Buda başarı getiriyor. Dünya birincileri, ikincileri hep Gülüç ’ten çıktı bugüne kadar. Boks milli takımına kız erkek sporcular verdik aynı zamanda A takımı şampiyon oldu. Bu işler gönül işi ve sabır işi. Ücretsiz olduğu için çocuklarda duyarlılık gösteriyorlar” dedi.
Gülüç Belediyespor Yaz Futbol okuluna katılan minik sporcular, Gülüç Belediye Başkanına teşekkür etti.

Etiketler:

Ereğli , Gülüç Belediyesi , Gökhan Demirtaş , Yaz okulu , Mangal partisi ,

Yorumlar
  • SABRİ
    20 Ağustos 2017 Pazar 10:49

    YAPTIĞIN İYİLİKLER AHİRETTE ÖNÜNE GELSİN İNŞALLAH ÇOK GÜZEL

Uysal'dan bir ilk daha... Yaz okulu bitti, kış okulu açıyor

11 Ağustos 2017 Cuma 13:50

Ereğli Haber

Uysal'dan bir ilk daha... Yaz okulu bitti, kış okulu açıyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Belediyespor Futbol Yaz Okuluna katılan 240 genç yeteneğe sertifikalarını verdi. Aileleri ve hocaları tebrik eden Başkan Uysal; “Spor yapan genç asla kötü alışkanlıklar edinmez. Tüm ailelerimizi ve çocuklarımızı kutluyorum. Ayrıca bu yıldan itibaren Kış Futbol kursu açacağız” dedi.

3 Temmuz tarihinde başlayan Kdz. Ereğli Belediyespor Futbol Yaz Okulu, sertifika töreni ile sona erdi.
Beyçayırı Stadı’nda düzenlenen törene futbol kursuna katılan 240 çocuk ve aileleri, Kdz. Ereğli Belediye ve Kulüp Başkanı Hüseyin Uysal, Kdz. Ereğli Belediyespor Yönetim Kurulu Üyeleri, Antrenörler ve Futbol A Takımı oyuncuları katıldı.

"Bu çocuklar ülkemizin yarınları"
Buradaki törende konuşan Başkan Uysal, çocukları ve aileleri tebrik ederek, “Çocuklarınıza, onları Futbol Yaz Okulu’na göndermekle en güzel yaz tatili hediyesi verdiniz. Çocuklarımız burada çok şey kazandı. Sizler elbette ki çocuklarınızın eğitimine önem veriyorsunuz ben sizlerden çocuklarınızın eğitimlerine daha fazla önem vermenizi ve onları desteklemenizi istiyorum. Spor yapan genç asla kötü alışkanlıklar edinmez. Ayağına top değmiş bir insan asla kötü niyetli değildir. Futbol yardımlaşmadır, hoşgörüdür. Tüm çocuklarımızı tebrik ediyorum. Bu çocuklarımızı yetiştiren hocalarımızı kutluyor ve emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu çocuklar hepimizin, bu çocuklar bizim ve çocuklar ülkemizin yarınları” dedi.


Kış futbol okulu açılacak
Kdz. Ereğli Belediyespor 02 Ekim 2017 – 25 Mayıs 2018 tarihleri arasında “ Kış Futbol Okulu” düzenleyecek. Hafta sonları yapılacak ve Kışla Spor Tesislerinde gerçekleşecek olan “Kış Futbol Okulu” çalışmalarına ilişkin ön kayıtlar, 5 Eylül - 30 Eylül 2017 tarihleri arasında Kışla Spor Tesislerinde yapılacak. Ayrıntılı bilgi, 322 72 11 ve 323 07 57 numaralı telefonlardan edinilebilecek.
Tören başkan Uysal’ın çocuklara sertifikalarını dağıtması ve ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

Yorumlar

Çaturoğlu ve Çakır sporcu kardeşleri ödüllendirdi

3 Ağustos 2017 Perşembe 16:31

Çaturoğlu ve Çakır sporcu kardeşleri ödüllendirdi

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ile Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, sporda oldukça önemli başarılar elde eden Ereğlili kız kardeşleri ödüllendirerek, başarılarının devamı noktasında ellerinden gelen desteği vereceklerini ifade etti.

Karadeniz Ereğli’de, Şevval ve Esra Bayrak isimli kız kardeşler tekvando branşında elde ettikleri başarılarla Türkiye’nin gururu oldular.
Kız kardeşlerden büyüğü olan Şevval Bayrak, Konya ve Karaman’da yapılan müsabakalarda Milli Takım Türkiye 3.lüğü ve Anadolu Yıldızlar Ligi Türkiye Şampiyonluğu elde ederek, Eylül ayında Tekirdağ’da yapılacak Balkan Şampiyonası’nda Milli Takımı temsil etmeye hak kazandı. Kardeşi Esra Bayrak ise geçen seneki müsabakalarda, minikler kategorisinde Türkiye 3.sü oldu.
AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ile Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, Bayrak ailesini öğretmenevinde ağırlayarak, Şevval ve Esra kardeşlere çeşitli hediyeler verdiler. Şevval ile Esra Bayrak kardeşler için düzenlenen ödül törenine anne Ayşe ile baba Levent Bayrak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz, İlçe Müdürü Serkan Keleş ve Bayrak kardeşlerin tekvando antrenörü Murat Kalem de katıldı.

Çaturoğlu: “Yeter ki bizi gururla temsil etsinler”
AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, ödül töreninde yaptığı konuşmasında, başarılı sporcuların her zaman yanlarında olacaklarını ve destekleyeceklerini belirtti. Çaturoğlu konuşmasında şunları söyledi: “Ben öncelikle tekvando müsabakalarında önemli dereceler elde ederek, Ereğli’mizi ve Zonguldak’ımızı başarıyla temsil ettikleri için Şevval ve Esra kızlarımıza teşekkür ediyorum. Şevval kızımız, elde ettiği derece ile uluslararası müsabakalarda Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandı ve Milli Takıma çağırıldı. Bu başarı oldukça önemli bir başarı. Kızlarımızı yetiştiren anne-babalarına ve antrenörlerine de çok teşekkür ediyoruz. Gerek bizler, gerekse İl ve İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlerimiz, İlçe Teşkilatımız ile Belediyemiz, spor organizasyonlarında başarılı olan kardeşlerimizin yanındayız, elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Yeter ki bizim ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırsınlar, bölgemizi ve ülkemizi gururla temsil etsinler. Böyle başarılı sporcularımızın artmasını istiyoruz. Bu konuda da İl ve İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlerimize güveniyoruz. Çiçeği burnunda bir Spor Bakanımız var, kendisiyle görüştük, İlimizin ihtiyaçlarını aktardık, olumlu bir yaklaşım gördük, inşallah bu görüşmemizin semerelerini de alacağız. Ben tekrar Şevval ve Esra kızlarımız ile ailesini ve hocalarını tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Çakır: “Başarıların her alanda artmasını temenni ediyorum”
AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır da Şevval ile Esra kardeşlerin elde ettikleri başarıların gurur verici olduğunu söyledi. Çakır konuşmasında “Bu kardeşlerimiz, bizim göğsümüzü kabartmışlardır. Kendilerini en kalbi duygularımla tebrik ediyorum. Onların bu başarıları elde etmelerinde katkılarını yadsıyamayacağımız değerli anne-babaları ile antrenörlerine, İl ve İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlerimize de teşekkür ediyorum. Bu tür gurur verici başarıların sporun yanı sıra her alanda artmasını temenni ediyorum. Bu konuda üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız.” dedi.
Çaturoğlu ve Çakır konuşmaların ardından başarılı tekvandocularla fotoğraf çektirip hediyeler verdi.

Etiketler:

Fatih çakır , AK Parti , Basın , Farukm Çaturoğlu ,

Yorumlar