Gelin arabasına şehidin adını yazdırdı...

3 Eylül 2018 Pazartesi 16:57

Gelin arabasına şehidin adını yazdırdı...

Batman'da teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Onbaşı Recep Turan'ın adını gelin arabasına yazdırdı.

Alaplı ilçesinde dünyaevine giren Oğuzhan Kara, gelin arabasına şehit Recep Turan'ın adını yazdırdı. Recep Turan'ın da yakını olduğu öğrenilen Oğuzhan Kara, şehit uzman onbaşı Recep Turan'ın şehit düşmeseydi düğününe katılma planı olduğu ortaya çıktı. Acı haberle yıkılan Oğuzhan Kara da anlamlı bir davranış sergileyerek gelin arabasına kendisinin ve eşinin adını yazdırmak yerine şehidin adını yazdırdığını ifade etti. Aracına "Recep Turanlar ölmez" yazdıran Oğuzhan Kara, gelin arabasının önünü de Türk Bayraklı çiçeklerle süsledi. 

Yorumlar

O mağaraya ziyaretçi akını...

2 Eylül 2018 Pazar 18:49

O mağaraya ziyaretçi akını...

Türkiye’nin en uzun 10., Zonguldak’ın ise en uzun 2. mağarası olan Gökgöl Mağarası ziyaretçi akınına uğradı.

Türkiye’nin gezilebilir ve halka açık 875 metrelik alanı ile en uzun 10. mağarası olarak bilinen Gökgöl Mağarası, yapılan çalışmaların ardından 1 Haziran 2016 tarihinde yeniden hizmete açıldı. Yaklaşık 340 milyon yaşındaki mercan fosillerin bulunduğu mağara, en yaşlı yapı oluşumlarına da ev sahipliği yapıyor. Zonguldak-Ankara karayolu üzerinde bulunan Gökgöl Mağarası, Türkiye’nin önemli mağaraları arasındaki yerini koruyor. Mağara içerisinde yapımı tamamlanan aydınlatma, güvenlik, mağara içi köprü gibi çalışmaları da ziyaretçi potansiyelini artırdı. Yıl içinde sıcaklık ve nem oranının fazla değişmemesi nedeni ile mikroklima özelliğine sahip olmasıyla bilinen mağaranın girişten büyük çöküntü salonuna kadar olan bölümleri 'Fosil giriş', 'Astım Salonu', 'Harikalar Salonu' gibi adlarla nitelendirildi.
Gökgöl Mağarası'nı 2016 yılından bu yana 33 bin 414’ü sivil, 31 bin 130’u öğrenci olmak üzere toplam 64 bin 544 kişi ziyaret etti. 21 Haziran 2001 yılında açılan mağarayı bugüne kadar ise toplam 362 bin 437 kişi ziyaret etti. Bu ziyaretlerin 192 bin 17’sini sivil ziyaretçiler, 158 bin 305’ini ise öğrenciler oluşturdu.
Mağaranın tanıtımı için Bülent Ecevit Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bölümü akademisyenleri ve öğrencileri de opera ve yöresel türküler seslendirmiş ve mağarada çekilen klipler büyük ilgi görmüştü.

Yorumlar

Şehit madencileri düşündüler, kampanya başlattılar...

2 Eylül 2018 Pazar 18:41

Şehit madencileri düşündüler, kampanya başlattılar...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Çaylıoğlu Köyü’nde bulunan Şehit Madenciler İlkokulu ve Ortaokulu’na Maltepespor öncülüğünde şehit madenciler anısına kitap kampanyası başlatıldı.

Maltepespor öncülüğünde bugüne kadar yaşanan maden ocağı faciaları sonucu hayatını kaybeden tüm madenciler için Şehit Madenciler Ortaokulu ve İlkokulu’na destek olmak amacıyla kitap kampanyası başlatıldı. Kampanyaya destek verenler kitapları Şehit Madenciler Ortaokulu ve İlkokulu’na ulaştırdı.
Şehit Madenciler Ortaokulu ve İlkokulu yöneticileri kampanyaya destek olan herkese teşekkür ederek şu ifadelere yer verdi: “Maltepespor öncülüğünde, bugüne kadar yaşanan maden ocağı faciaları sonucu hayatını kaybeden tüm madencilerimizin anısına, Ereğli ilçesi’ne bağlı Çaylıoğlu köyündeki Şehit Madenciler Ortaokulu ve ilkokulu'na başlatılan kitap kampanyasın da bizlere yardımcı olan herkese ve bölgede bizleri karşılayan tüm Ereğli’li Dostlara teşekkür ederiz.”

Yorumlar

Şehidimiz son yolculuğuna uğurlandı...

1 Eylül 2018 Cumartesi 15:47

Şehidimiz son yolculuğuna uğurlandı...

Batman’da teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Uzman Onbaşı Recep Turan, memleketi Zonguldak’ta son yolculuğuna uğurlandı.

23 yaşındaki Uzman Onbaşı Recep Turan'ın naaşı dün akşam saatlerinde TSK’ya ait uçakla Zonguldak Havaalanına getirildi. Karayoluyla Alaplı ilçesinin Devlet Hastanesi morguna konulan şehidin cenazesi öğle saatlerinde baba ocağına getirildi. Baba ocağına getirilen şehidin tabutunun başında yakınları tabuta sarılarak ağladı. Şehidin yeğeni Şura Turan, Türk bayrağı sarılı tabuta üstünde şehidin fotoğrafını sevdi sonrasında da ağladı. Şehidin naaşı evinin önünde helallik alınarak dua edildi.
Öğlen namazını müteakiben gerçekleştirilen cenaze törenine şehit Recep Turan’ın Siirt’te vatani görevini yapan abisi Berat Turan, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Zonguldak milletvekillleri, Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, protokol üyeleri ve on binlerce vatandaş katıldı.
Öğle namazını müteakiben kılınan cenaze namazı ile şehit uzman onbaşı çavuşun cenazesi evlerinin yakınındaki mezarlıkta defnedildi.

Yorumlar

7 yıldır üzerinde çalışıyorlardı... İş adamlarına anlattılar

1 Eylül 2018 Cumartesi 14:41

7 yıldır üzerinde çalışıyorlardı... İş adamlarına anlattılar

Kdz. Ereğli’de bir yazılım firması tasarladığı muhasebe programını basın toplantısıyla tanıttı.

Kdz. Ereğli’de kurulu bulunan FKB Yazılım Firması, yaklaşık 7 yıl üzerinde çalıştığı muhasebe programını verdiği yemekte tanıttı. Yemeğe Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş, Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Üyesi Mevlüt Özdemir, TSO Meclis Üyesi Tasin Tanyıldız, MÜSİAD Kdz. Ereğli Şube Başkanı İbrahim Sezer, Yeminli Mali Müşavir Erol Şahin, gıda, inşaat, mobilya, kırtasiye gibi birçok sektörde faaliyet gösteren firmaların yöneticileri katıldı.
Beş mühendisten oluşan yazılım firması 7 yıl muhasebe programı üzerinde çalıştı. Yazılımını yaptıkları muhasebe programını, KOSGEB ARGE ve İnovasyon olarak destekledi. Zonguldak’ta kurulu bulunan TEKNO PARK projesinde ilk yazılım firması olarak kabul gördüler. Tasarladıkları muhasebe programını verdikleri yemekle tanıtan FKB Yazalım ortakları, muhasebe programı ve e- ticaret alanında iş adamlarını bilgilendirdiler.
Amaçlarının bu yazılımı ülke genelinde pazarlamak olduğunu söyleyen FKB yazılım ortaklarından Fethi Arslan, tasarladıkları programın basit bir muhasebe programı olduğunu söyledi. Arslan konuşmasında, “Yaklaşık 7 yıldır bir muhasebe programı üzerinde çalıştık. Amacımız bu yazılımı ülke genelinde satmak. Muhasebe programının yapmamızda ki en büyük amaç halk dilinden anlasın ve işletmeye para kazandırsın istedik. İnsanlar hem muhasebe programının tutsunlar hem de para kazansınlar istedik. Yaklaşık 7 yıllık çalışmamızın ardından KOSGEB projemizi ARGE ve İnovasyon olarak destekledi. Ayrıca Zonguldak’ta açılan TEKNOPARK projesinde de ilk yazılım firması olarak bizi kabul ettiler. Yıllardır ticari yazılımları çok iyi analiz ettiğimiz için hepsini biliyoruz. Hepsini karşılaştırdık ve çok basit bir muhasebe programı çıkardık” ifadelerine yer verdi.

Davete katılanları e- ticaret hakkında konuşma yapan E-ticaret uzmanı Zafer Kuzucu, e- ticaret Türkiye’de şuan nerede, müşteri alışkanlıkları ve ciro artırmak için nelerin yapılması gerektiği konusunda davetlilere bilgi verdi. Kuzucu, Türkiye’nin yüzde 60’ına hâkim olduklarını sistemin sosyal medya da dahi konuştuğunu belirtti.
Yemek davetlilerin sorularının cevaplanmasıyla son buldu.

Yorumlar
  • İsmail
    1 Eylül 2018 Cumartesi 21:48

    Hocam bu konuda profesyonel yıllarını vermiştir Allah yolunu açık etsin.