Geleneksel Çaycuma Kan Bağışı günü gerçekleşti

4 Ekim 2019 Cuma 17:18

Geleneksel Çaycuma Kan Bağışı günü gerçekleşti

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde her yıl düzenlenen ‘Geleneksel Çaycuma Kan Bağışlıyor, Hayat Kurtarıyor’ kampanyası yoğun katılımla gerçekleşti.

 Atatürk Anıtı önünde düzenlenen kampanyaya Çaycuma Kaymakamı Muharrem Coşgun, İlçe Emniyet Müdürü Vekili Komiser İbrahim Taşdan, AK Parti İlçe Başkanı Veysel Karani Doğancı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayri Kandemir, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 
İlkokul öğrencilerinin hazırladığı halk oyunu gösterisi izlenildikten sonra kan bağışı kampanyasına geçildi. 
Çaycuma Kaymakamı Coşgun, kan bağışının öneminden bahsederek etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti. 
Çaycuma Kızılay temsilcisi Raci Sönmez, akşam saatlerine kadar bağışın devam edeceğini söyledi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , Kan bağışı

Yorumlar

Din görevlileri haftasında kahvaltı etkinliği

4 Ekim 2019 Cuma 16:49

Din görevlileri haftasında kahvaltı etkinliği

Zonguldak’ın Ereğli İlçesine bağlı Ormanlı Belediyesi tarafından Din Görevlileri Haftası dolayısıyla kahvaltı etkinliği düzenlendi.

Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol tarafından Din Görevlileri Haftası nedeniyle Ormanlı Belediyesi Düğün Salonu’nda bölgede bulunan din görevlilerine kahvaltı verdi. Düzenlenen kahvaltıya İmamlar, müezzinler ve din görevlileri katıldı. Kur’an-ı Kerim okunması ile başlayan kahvaltı, duaların okunması ve kahvaltının yapılması ile son buldu.
Din görevlilerine değer verdiklerini ifade eden Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, kahvaltıya katılım sağlayan herkese teşekkür etti. Başol konuşmasında, “ Ormanlımız her geçen gün güzelleşiyor ve gelişiyor. Bizler 7’den 70’e herkesle ilgilenmeye ve sorunlarını gidermeye çalışıyoruz. Sosyal Belediyecilik anlayışı ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu gün de Din Görevlileri Haftası nedeni ile görevini en güzel şekilde icra eden, dinimizi özellikle çocuklarımıza anlatan ve sevdiren, imamlarımız ve müezzinlerimiz ile beraberiz. Sizlerle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. İnşallah bu tarz etkinliklerimize ara vermeden devam edeceğiz” dedi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak

Yorumlar

Başkan Demirtaş projeler için Ankara’ya gitti

4 Ekim 2019 Cuma 15:00

Başkan Demirtaş projeler için Ankara’ya gitti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, beldede hayata geçirmek istediği projeler için Ankara’ya giderek bazı temaslarda bulundu.

 Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, beldede yapılmasını planladığı devlet ve belediye yatırımlarını görüşmek üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen ile Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta ile görüştü. Gülüç’te hayata geçirmek istediği Millet Bahçesi başta olmak üzere bazı projeler hakkında Bakan Yardımcısı Balta ile Milletvekili Türkmen’e bilgiler veren Başkan Demirtaş, bu projelerin hayata geçirilmesi için kendilerinden destek istedi. 
Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta ve Milletvekili Polat Türkmen ile yaptığı görüşmenin verimli geçtiğini söyleyen Başkan Demirtaş, Gülüç’ün büyümesi ve gelişmesi için her türlü adımı attıklarını dile getirdi. Demirtaş konuşmasında, “TBMM ziyaretlerimiz çok verimli sonuçlandı. Milletvekilimiz Polat Türkmen ile Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcımız Muhammet Balta’ya Gülüç’te hayata geçirmek istediğimiz projeleri anlattık. Sağolsunlar kendileri de projelerimizi makul buldular ve hayata geçirilmesi için her türlü desteği vereceklerini söylediler. Bizim hedefimiz Gülüç’te yatırımları artırmak, devam eden projeleri tamamlamak. Gülüç’ün her geçen gün daha da büyümesi ve güzelleşmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunun için çalmadık kapı bırakmıyoruz. Ben projelerimize destek veren Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcımız Muhammet Balta ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen’e çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Gülüç , Proje , Ankara

Yorumlar

Çocuk bakım ve emzirme odası açıldı

4 Ekim 2019 Cuma 14:52

Çocuk bakım ve emzirme odası açıldı

Zonguldak Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü iş birliği ile Terminal Müdürlüğü Hizmet Binasında Bebek Bakım ve Emzirme odası açıldı.

 Zonguldak Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü iş birliği ile Terminal Müdürlüğü Hizmet Binasına Bebek Bakım ve Emzirme Odası hizmete girdi. 100 yıl Şehirler Arası Otobüs Terminalinde açılan Bebek Bakım ve Emzirme Odası açılışına Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, İl Sağlık Müdürü Ertuğrul Güner, Terminal Müdürü Nazmi Çolban ve doktorlar katıldı. 
Açılışta konuşan Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, “Hem annelerimiz hem yavrularımız için hayırlı olsun. Anne sütünün değerini hepimiz biliyoruz. Terminalimizde böyle bir hizmete ihtiyacı vardı. İlimizde misafir olan ziyaretçilerimiz için çocuk bakımı ve emzirme odası eksikliği doktor arkadaşlarımız ve il sağlık müdürlüğünden arkadaşlarımız bizlere illetti. Bunun üzerine bizde müdürümüz ile birlikte hemen düğmeye bastık. Zonguldak’ımıza hayırlı uğurlu olsun emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Terminal , çocuk bakım ve emzirme odası

Yorumlar

Zonguldak’a altın bebek dostu il unvanı

4 Ekim 2019 Cuma 14:34

Zonguldak’a altın bebek dostu il unvanı

Sağlık Bakanlığı tarafından 1991 yılından itibaren “ Anne sütünün teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı “ kapsamında Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü başarılı çalışmalarından dolayı “ Altın Bebek Dostu İl” unvanını düzenlenen törenle aldı.

 Ankara’da düzenlenen 6. Ulusal Emzirme Haftası Sempozyumu ve Altın Bebek Dostu İller Ödül töreninde Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe tarafından Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü Altın Bebek Dostu İl Unvanına layık görüldü ve plaketini aldı. 
Ödül Töreninin ardından konuşma yapan İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ertuğrul Güner şöyle dedi: 
“Öncelikle Altın bebek Dostu İl unvanına layık görülmemizde emeği geçen tüm personellerimize teşekkür etmek istiyorum. Programın amacı, bebeklerin doğumundan hemen sonra emzirmeye başlatılması, ilk altı ay sadece anne sütü verilmesi ve altıncı aydan sonra uygun besinlerle beraber, emzirmenin iki yaş ve ötesine kadar devam ettirilmesidir. 1-7 Ekim tarihleri arasında anne sütü ve emzirme ile ilgili birtakım çalışmalar ve etkinlerimiz aralıksız olarak devam ettireceğiz.” 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Altın Bebek Dostu İl Unvanı , Tören

Yorumlar