Geleceğin siber kahramanları sertifikalarını aldı

27 Temmuz 2019 Cumartesi 17:19

Geleceğin siber kahramanları sertifikalarını aldı

Karaelmas Siber Güvenlik Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Bilişim Takımı girişimleri ile Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi himayelerinde 81 İlde 81 Siber Kahraman projesi kapsamında, BEÜ’de 25-26 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen ‘Siber Kamp Etkinliği’, katılımcı öğrencilere sertifikalarının verilmesi ile sona erdi.


50 kontenjan ile taleplerin alınmaya başlandığı proje, 200’e yakın başvuru ile büyük ilgi görünce, kontenjan 64’e çıkartılarak online yapılan sınav ile katılımcılar belirlendi. 
Eğitmen Melih Tolga Şahin tarafından, Bilgi Güvenliğine Giriş, Siber Güvenliğe Giriş, Saldırı ve Savunma Konseptleri, Atak Stratejileri ve Zafiyet Avcılığı, Network Topolojileri ve IP Konseptleri, Beyaz Şapkalı Hacker Olma Yolunda Kariyer Adımları konu başlıkları ile eğitimlerin verildiği proje, yüksek katılım ve memnuniyetle gerçekleşti. 
Siber Güvenlik Merkez Müdürü ve Zonguldak BEÜ Bilişim Takımı Akademik Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Erkan Çetiner ve Zonguldak BEÜ Bilişim Takımı Lideri Alperen Aydın konu ile ilgili olarak, bu tür etkinliklerin devamı için çalışmaların devam ettiğini, yapılacak etkinlikler haberdar olmak için Karaelmas Siber Güvenlik Uygulama ve Araştırma Merkezi ve ZonguldakBEÜ Bilişim Takımı’nı Instagram ve Twitter’da "@zbeubilisim" kullanıcı adıyla takip edilebileceğini ifade etti. 

Yorumlar

Mezarlıklarda bayram temizliği sürüyor

27 Temmuz 2019 Cumartesi 17:10

Mezarlıklarda bayram temizliği sürüyor

Zonguldak Belediyesi ekipleri tarafından Kurban bayramı öncesi mezarlık temizlik ve bakım çalışmaları devam ediyor.


Zonguldak Belediyesi ekipleri tarafından Kurban bayramı öncesi mezarlık temizlik ve bakım çalışmaları devam ediyor. Vatandaşların, Kurban Bayramı öncesi kabir ziyaretlerini rahat ve huzurlu bir şekilde gerçekleştirebilmeleri için, Belediye Park ve Bahçeler Birimi ekipleri tarafından mezarlık temizlik ve bakım çalışmaları devam eediyor. Ekipler, Birlik Mahallesi’nde yer alan mezarlık temizlik çalışmalarını tamamlarken diğer mezarlıklarda çalışmalar devam ediyor. 

Yorumlar

Şeref Kayıkçı yaşamını yitirdi.

27 Temmuz 2019 Cumartesi 15:29

Şeref Kayıkçı yaşamını yitirdi.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı beldesinin sevilen simalarından Şeref Kayıkçı yaşamını yitirdi.

 

Bu gün sabah saatlerinde hayata veda eden merhum Kayıkçı’nın uzun süredir amansız hastalıklarla mücadele ettiği öğrenildi. Merhum Şeref Kayıkçı’nın yakını Mustafa Kayıkçı, Şeref Kayıkçı’nın kanser hastalığı ile mücadele ettiğini fakat kemoterapi almadığını söyledi.

Yarın toprağa verilecek merhum şeref kayıkçı için 28.07.2019 Pazar günü Sarıkaya Köyü Kadılar Mahallesinde öğle namazına müteakip cenaze töreni düzenlenecek.

Ereğli Haber Gazetesi olarak merhuma Allahtan rahmet, cenaze yakınlarına sabır dileriz.

Yorumlar

Kalp krizinden ölen madenci toprağa verildi

27 Temmuz 2019 Cumartesi 10:51

Kalp krizinden ölen madenci toprağa verildi

TTK Karadon Müessese Müdürlüğü'nde çalışan 36 yaşındaki madenci Ali Albas, yıllık izinde kalp krizinden hayatını kaybetti. Ölen işçi için memleketinde cenaze töreni düzenlendi.


Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü’nde çalışan 36 yaşındaki maden işçisi Ali Albas, memleketi Karabük'ün Yenice İlçesinde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Albas, yıllık iznini kullandığı memleketinde geçirdiği kalp krizi sonrasına getirildiği Yenice Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi Albas, öğle namazının ardından Yenice’nin Yamaç Köyü’nde maden işçisi arkadaşlarının omuzlarında getirildiği aile mezarlığında dualar eşliğinde toprağa verildi Genç madencinin cenaze törenine Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, GMİS Genel Sekreteri Hüseyin Kolçak, GMİS Mali Sekreteri Volkan Yıldız, GMİS Karadon Şube Başkanı Kemalettin Karataş ve Şube Yöneticileri, maden işçisi arkadaşları da katıldı. 

Yorumlar

Ereğli TSO’ dan Mesleki Yeterlilik Sınavı

27 Temmuz 2019 Cumartesi 10:46

Ereğli TSO’ dan Mesleki Yeterlilik Sınavı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde ikinci el kara motorlu taşıtların alım satımına ilişkin mesleki yeterlilik sınavı başlatıldı.


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, MEYBEM A.Ş. ve Kdz.Ereğli TSO işbirliğinde ikinci el motorlu taşıtların alım satımı için mesleki yeterlilik sınavı bugün başladı. Yaklaşık 46 kişinin katıldığı mesleki yeterlilik sınavında, adaylar iki gün boyunca yazılı ve uygulamalı sınavdan geçecek. Mesleki yeterlilik belgesine sahip olmanın artık mecburiyet olduğunu söyleyen Kdz.Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Aslan Keleş sınava yönelik açıklamada bulundu. Keleş açıklamasında şu ifadelere yer verdi; 
“Türkiye Odalar Borsa Birliği MEYBEM A.Ş. tarafından bugün ikici el motorlu kara taşıtların alım satım sınavını Ereğli TSO olarak MEYBEM’le birlikte gerçekleştiriyoruz. Kırk altı tane adayımız var, bugün hem yazılı hem de uygulama sınavına girecekler bu sınavlardan başarılı olanlar mesleki yeterlilik belgelerini alacaklar. Bugün ve yarın olmak üzere sınavı iki güne yaydık. Mesleki yeterlilik belgesine sahip olmak artık bir mecburiyet, buradaki arkadaşlarımız noterden satış yapabilmek için bu belgelere sahip olmak zorundalar. Bu sınavlar Ankara, İstanbul gibi büyük şehirler de gerçekleştiriliyor fakat ben TSO üyelerine daha iyi hizmet verebilmek için Ereğli’den başvuruları alarak sınavın ilçemizde düzenlenmesini sağladım.” 

Yorumlar