Gazeteciler kan bağışında bulundu

13 Mayıs 2020 Çarşamba 16:04

Gazeteciler kan bağışında bulundu

Türk Kızılay Derneği Zonguldak Şube Başkanlığı ve Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti ortaklaşa kan bağışında bulundu.

TOKİ Basın Sitesi'nde yapılan kan bağışına yerel ve ulusal basında görev yapan gazeteciler ve yakınları katıldı. 
Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık, gazetecilerin her sene geleneksel olarak ramazan aylarında kan bağışında bulunduğunu belirterek "Gazeteciler olarak her sene kan bağışında bulunuyoruz. Kızılay' a ve kan bekleyenlere destekte bulunuyoruz. Bu sene kendi sitemiz olan TOKİ Basın Sitesi'nde kan bağışında bulunuyoruz. Diğer mahalle ve sitelere örnek olsun. Kan bağışına mahalleliyi de davet ettik. Katılım güzel oldu, herkese teşekkür ediyorum" dedi. 
Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Mehmet Günaydın da kampanyanın düzenlenmesinden dolayı memnuniyetini ifade ederek gazetecilere ve basın TOKİ site sakinlerine teşekkür ettiğini kaydetti. Mehmet Günaydın, "Bu akşam da siz değerli basın mensupları ile beraber ortaklaşa düzenlediğimiz kan bağış kampanyasındayız. Öncelikle katılımlarınız için kan bağışlarınız için kurumum ve şahsım adına sizlere teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır. Bu yaşanan Korona virüs salgını ve peşine genel Ramazan dolayısıyla maalesef kan stoklarımız iyice dip seviyeyi bulmuş durumda. O yüzden her zamankinden daha fazla kana ihtiyacı var. Bu konuda farkındalık oluşturmak için siz basın mensupları her zaman destek oldunuz ve bugün de kan bağışına destek oluyorsunuz. " dedi. 

Yorumlar

Kdz. Ereğli Belediyesi askıda fatura uygulaması başlattı

13 Mayıs 2020 Çarşamba 13:02

Kdz. Ereğli Belediyesi askıda fatura uygulaması başlattı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi belediyesi su faturalarını ödemekte güçlük çeken vatandaşlara yönelik “Askıda Faturalar için Sevgi ve Dostluk Eli” uygulaması başlattı.

Kdz. Ereğli Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelere sıcak aş ve gıda kolisi desteğini sürdürürken, su faturalarını ödemekte güçlük çeken vatandaşlar için de yeni bir dayanışma uygulaması başlattı. İhtiyaç sahibi aileler ile hayırseverleri buluşturmayı hedefleyen ve “Askıda Faturalar için Sevgi ve Dostluk Eli” uygulaması hayata geçiren Kdz. Ereğli Belediyesi bu sayede ihtiyaç sahibi ailelerin, ödemede güçlük çektikleri su faturalarını askıya çıkardı.
Hayırseverler, belediyenin web adresinden ya da 323 28 40 nolu telefondan öğrenebilecekleri ihtiyaç sahibi vatandaşların su faturalarını ödeyebilecekler. Bunun için abonelerin tek dönemlik borçları ödenebileceği gibi, borcun tamamı da kapatılabilecek.

Yorumlar

Korona virüsü yendi... Plazma bağışçısı oldu...

13 Mayıs 2020 Çarşamba 12:31

Korona virüsü yendi... Plazma bağışçısı oldu...

Zonguldak'ta korona virüsü yenen Turgay Uçar (38), plazma bağışında bulunarak tedavi gören hastalara umut oldu.

Zonguldak Alaplı ilçesinde bir fabrikada torna ustası olarak Çalışan Turgay Uçar, 29 Mart'ta halsizlik yaşamaya başladı. Ateşin yükseldiğini fark eden Uçar, ilçedeki Devlet hastaneye başvurdu. Çekilen tomografisinde Covid-19 bulgusuna rastlanan Uçar, ardından Ereğli Devlet Hastaneye yatırıldı. 2 gün süren tedavisinin ardından iyileşti. Evinde 14 gün karantina altında tutulan Uçar’ın yapılan iki testinin sonucu da negatif çıktı. Uçar, tedbir amaçlı 14 gün daha kendini izole ettikten sonra normal hayatına geri döndü. Sağlığına kavuşan Uçar, immün plazma bağışında bulunmaya karar verdi.
Uçar, İzmit'te özel bir hastaneye giderek bağış yaparken yaptığı açıklamada, kısa sürede sağlığına kavuşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Uzun zaman evde karantinada kaldıktan sonra bağışı için gönüllü olduğumu yetkili makamlara belirttim. Hastanede Covid-19 tespit edildikten sonra İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından 14 gün boyunca evdeki takip ve kontrollerim devam etti. Ben de kurallara ve önerilere uydum. Kontrol ve testlerimde sıkıntı yaşanmadı" diye konuştu.
Uçar iyileştikten sonra üzerine düşeni yaptığını belirterek, "Covid-19 tedavisi kapsamında plazma bağışı bekleyen hastalarımıza plazma bağışımızı gerçekleştirdik. Bir hastaya şifa olabiliyorsak ne mutlu bize. Hastanelerde tedavi gören tüm hastalara acil şifalar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , plama bağışı , hastane

Yorumlar

Minikler parklara akın etti

13 Mayıs 2020 Çarşamba 12:08

Minikler parklara akın etti

Zonguldak'ta 0-14 yaş arası çocuklar 11.00 itibariyle parklara akın etti.

İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda giriş-çıkış kısıtlaması bulunan Zonguldak'ta bu gün 0-14 yaş arası sokağa çıktı. 
11:00 ila 15:00 saatleri arasında sokağa çıkma izni verilen minikler adeta sokağa akın etti. Aileleri ile birlikte deniz kenarına gelen minikler özgürlüğün tadını çıkarttı. 
İki aylık süreçte evden çıkamayan minikler sokakta koştu, oyun oynadı ve güvercinleri besledi. Çocuklarını sokağa çıkartan aileler uygulamadan memnun olduklarını ifade ettiler. Öte yandan uygulama öncesi parklar ekipler tarafından dezenfekte edildi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak ,

Yorumlar

600 aileye gıda yardımında bulundular

13 Mayıs 2020 Çarşamba 11:58

600 aileye gıda yardımında bulundular

AK Parti Alaplı İlçe Teşkilatı, ihtiyaç sahibi 600 aileye Ramazan yardımı yaptı.

AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Yaşar Karacan, Ramazan ayına girmeden başladıkları gıda yardımında, şu ana kadar 600 ihtiyaç sahibi aileye yardımda bulunduklarını ifade ederek, "Yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşmasında katkılarını esirgemeyen, partimizin eski yeni tüm yöneticilerine, Gençlik ve Kadın Kolları başkanlarımız ve yöneticilerimize, Belediye ve İl Genel Meclisi üyelerimize, hayırsever iş insanlarımız ve esnaflarımıza, şahsım ve parti adına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Her konuda olduğu gibi, Ramazan ayı vesilesiyle, ihtiyaç sahibi ailelere yaptığımız yardımda da örnek bir dayanışma sergiledik. Herkes, elinden gelen katkıyı verdi ve 600 ihtiyaç sahibi aileye ulaştık. Bu örnek dayanışmayı bundan sonra da sergileyip, insanlarımızın hizmetinde olmaya devam edeceğiz " dedi. 

Yorumlar