Gazeteci Kılıç’ın Acı Günü... Son yolculuğuna uğurlanacak

6 Temmuz 2020 Pazartesi 15:39

Gazeteci Kılıç’ın Acı Günü... Son yolculuğuna uğurlanacak

İhlas Haber Ajansı Kdz. Ereğli Muhabiri Vedat Kılıç’ın teyzesi Cemile Altay vefat etti.

Kdz. Ereğli’ye bağlı Hasbeyler Köyü’nden Halil Altay’ın eşi ve İHA Muhabiri Vedat Kılıç’ın teyzesi Cemile Altay vefat etti. Merhume Altay uzun süredir Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyordu.
Merhumenin cenazesi akşam saatlerinde Hasbeyler Köyü Aile Mezarlığına defnedilecek.

Kdz. Ereğli Haber ve İz Medya Prodüksiyon ailesi olarak merhume Cemile Altay’a Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı dileriz.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , kdzereğli haber , vefat , vedat kılıç ,

Yorumlar

3 aylık köpeğini çocuğu gibi bezliyor

6 Temmuz 2020 Pazartesi 14:50

3 aylık köpeğini çocuğu gibi bezliyor

Zonguldak’ın Alaplı İlçesinde Kaya ailesi 3 aylık Oskar isimli köpeklerine adeta çocukları gibi bakıyor. Kaya ailesi Oskar’ın altını da etrafı kirletmesin diye bezliyor.

Zonguldak Alaplı Belediyesinde itfaiye eri olan Kunti Kaya ve ailesi, bir süre önce sahiplendiği yavru köpeğe Oskar ismini taktı. Köpeği sütle besleyerek sağlıklı bir şekilde büyümesini sağladı. Evin dışında oynarken de çevreyi kirletmemesi için Oskar isimli Köpeğini altını da çocuk beziyle bağlıyor. Zaman zaman gezmeye çıkarılan Oskar, çocuklarla oynuyorken, bu haliyle çevredekilerin de ilgisini çekiyor.
Aynı zamanda İtfaiye eri olan Kunti Kaya, yaptığı açıklamada, 3 aydır Oskar’a ailesiyle evlerinde baktıklarını söyledi. Havanın güzel olduğu günlerde dışarıya pislemesin diye altının bağlandığını görenlerin şaşırdığını belirten Kaya, "Oskar’ı 3 aylıkken bir arkadaşımdan aldım. Altını da etrafı kirletmesin diye bezliyoruz. Oskar’la çocuk gibi ilgileniyoruz. Çocukların ve bizim evin neşe kaynağı oldu. Onu çok seviyoruz."

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , köpek ,

Yorumlar

Yeni Çiftlerin Gülen Yüzü

6 Temmuz 2020 Pazartesi 12:07

Yeni Çiftlerin Gülen Yüzü

İlçemizin önde gelen kuyumcularından olan Aydın Yiğitoğlu, yeni yıla hem dekorasyon değiştirerek hem de altın fiyatlarında üst üste gelen zamlarla yükselen enflasyona ters dönerek düğün yapacakların elinden tutarak başladı.

Yeni evlenenlerin gülen yüzü olmaya devam eden Aydın Yiğitoğlu, hem misafirperverliğiyle hem ticaret ahlâkıyla adından bahsettirmeye devam ediyor. Aydın Yiğitoğlu, " Dünyanın durumu ortada, Covid-19 tüm insanları üzdü. Halkımız için minimum kazançla ticaret yapmaya devam ediyoruz. Hem yeni evlenenler olsun hem de yatırım amaçlı olsun kapımıza gelenlerin yüzünü güldürmeye devam ediyoruz. Vizyonumuzda, insanların borç ödemeyle yıllarını geçirmek değil, borçsuz bir hayat geçirebilirliğini sağlamak var" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , kuyumcu , altın , fiyat , gram , yeni , çift , düğün , yükseliş , çeyrek ,

Yorumlar

Zonguldak'taki FETÖ operasyonunda 5 şüpheli adliyede

6 Temmuz 2020 Pazartesi 11:08

Zonguldak'taki FETÖ operasyonunda 5 şüpheli adliyede

Zonguldak merkezli 4 ilde FETÖ/PDY'ye yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 5 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Şüphelilerin adliyedeki sorguları sürüyor.
Edinilen bilgiye göre, Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 5 şüpheli için yakalama kararı çıkartıldı. Zonguldak Emniyet Müdürlüğü KOM ekiplerince Zonguldak merkezli operasyon gerçekleştirildi. Samsun, Ankara ve İstanbul'da eş zamanlı belirlenen adreslere düzenlenen operasyonda 5 şüpheli gözaltına alındı. Aralarında muvazzaf asker ve avukatın da bulunduğu 5 şüpheli önceki gün Zonguldak'a getirildi. Operasyonda şüphelilerin ev ve işyeri aramalarında bilgisayar ve dökümanlara da el konuldu.
Şüpheliler; emniyetteki sorgularının ardından sağlık kontrolünden geçirildi. Zonguldak Adliyesi'ne sevk edilen 5 şüphelinin adliyedeki sorgusu sürüyor.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , fetö , pdy , yakalanma ,

Yorumlar

Hobi olarak Başladı Şimdi Taleplere Yetişemiyor

6 Temmuz 2020 Pazartesi 10:44

Hobi olarak Başladı Şimdi Taleplere Yetişemiyor

4 yıl önce kendi el yapımı kuluçka makinesiyle hobi olarak civciv üretimine başlayan 1 kız babası genç girişimci Selçuk ÖZTÜRK

3 yıl tecrübe kazandıktan sonra tam otomatik profesyonel bir kuluçka makinesi yapmayı başardı. Aynı zamanda Bilişim sektöründe teknisyen olan Selçuk ÖZTÜRK'ün elektroniğe olan merakıyla kanatlı hayvanlara olan merakı birleşince ortaya ek bir gelir kapısı açılmış oldu. Selçuk ÖZTÜRK bu yıl yumurta tavuğu olarak 100 tavuk ve günlük 80 yumurta alıyor. 4 ay sonra yumurtaya başlayacak yarkalarin sayisi ise 200'ün üzerinde.. Hem kendisi için civciv üreten genç girişimci Selçuk ÖZTÜRK, bu yıl pandemiden dolayı geç açılan bir çok pazarda da kanatlı hayvan satışına gidip ciddi anlamda gelir elde ettiğini söyledi.

Aynı zamanda süs tavuklarına da merakı olan Selçuk ÖZTÜRK, orjinal kanlardan; Light Brahma, İspenc, Denizli ve Sultan tavuklarının da bölgemiz için üretimini ve yaygınlaştırılmasını sağlıyor. Elindeki tavukların sayısını artırmayı ve cins tavuklarının çeşitlerini artırmayı hedefleyen Selçuk ÖZTÜRK, bu işin iş olarak değil severek hobi olarak yapıldığı zaman güzel olduğunu ve bu işe meraklı olanları misafir etmeyi ve herkesi ağırlayabileceğini dile getirdi.

Ayrıca kendisi gündüzleri çalıştığı için tüm gününü tavuklara ve civcivlere ayıran ailesine minnettar olduğunu ve bu iş ailecek yapılmazsa ek iş olarak yapılamayacağını da dile getirdi. Bütün kontrol merkezi kendisinde olsa da en fazla yükü çeken "anneme, babama ve eşime ne kadar teşekkür etsem azdır. Onlar olmasa hicbir şey yapma şansım yok, benim ailem hayat kaynağım yaşama sevincim ve en büyük destekçilerimdir" dedi.

 

İrtibat

Gsm: 0542 419 4607

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , tavuk , yetiştirme , yetiştiricilik , hobi , yumurta ,

Yorumlar