Gazeteci Ali Bahadır yaşamını yitirdi...

5 Mart 2020 Perşembe 12:11

Gazeteci Ali Bahadır yaşamını yitirdi...

Zonguldak'ın duayen gazetecilerinden Ali Bahadır, yaşamını yitirdi. 76 yaşındaki Ali Bahadır, bir süredir Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi görüyordu. Bahadır'ın cenazesi yarın (6 Mart Cuma) Acılık Hz. Ali Camii'nde Cuma namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

 Ereğli Haber Gazetesi olarak, Ali Bahadır'a Allah'tan rahmet; kederli ailesi ile yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , gazeteci , ali bahadır , ölü , vefat

Yorumlar

Kaymakam Vekili Altay, yaralı askeri evinde ziyaret etti!

5 Mart 2020 Perşembe 11:42

Kaymakam Vekili Altay, yaralı askeri evinde ziyaret etti!

Devrek Kaymakam Vekili Ümit Altay yaralı askeri evinde ziyaret etti.

 Geçtiğimiz günlerde İdlip’te meydana gelen hava saldırısında yaralanan Devrekli Piyade Uzman Çavuş Recep Ortabaş'ı (28), Devrek Kaymakam Vekili ve Gökçebey kaymakamı evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular. 
İdlip’te meydana gelen saldırıda ayağından yaralanan Ortabaş, Devrek ve Gökçebey kaymakamları ile Zonguldak Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Kemal Gümrükçü tarafından evinde ziyaret edildi. 
Meydana gelen saldırıdan dolayı vatan olarak çok üzgünüz diyen Devrek Kaymakam Vekili Ümit Altay, ”Vatan müdafaasında göstermiş oldukları fedakarlıklarından dolayı kendisine teşekkür ettik ve dualarımızı ilettik kendisine tekrar geçmiş olsun” diye konuştu. 
İdlip’te meydana gelen kalleşçe saldırı nedeniyle ayağından yaralanan 4 yıllık Piyade Uzman Çavuş Recep Ortabaş ise,” Öncelikle ben gazi değilim bunun böyle bilinmesini istiyorum. Ayağımdan yaralandım ve düzelir düzelmez tekrar birliğime geri dönerek arkadaşlarımın yanında vatan savunmasına devam edeceğim. Mesleğimde şimdiye kadar üç büyük operasyona katıldım bu harekatta çok zor duruma düştük orada bulunan komutanlarımız ve arkadaşlarımız gerçekten çok zor durumda görev yapıyorlar. Bize diyorlar ki Suriye’de ne işimiz var diyorlar? Bize ne emir edilirse biz onu yapar ve hayata geçiririz. Bizim için mevzu vatansa gerisi teferruattır. Ben bu yüzden gururluyum ve mutluyum. Bizler orada bir bütünüz abiyiz, kardeşiz orada olmak bir ayrıcalıktır. Bizler vatandaşlarımızdan sadece dua istiyoruz gerçekten duaya çok ihtiyacımız var. Ben şu anda burada mutlu değilim. Doğrusunu isterseniz arkadaşlarımın yanında birliğimin içinde olmayı tercih ederdim. Ben gazi değilim keşke gazi olsaydım, keşke şehit olsaydım ama nasip işi bu" diye konuştu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Devrek , yaralı askere ziyaret

Yorumlar

Vatandaşların kanalizasyon çukuru tepkisi...

5 Mart 2020 Perşembe 11:37

Vatandaşların kanalizasyon çukuru tepkisi...

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde cadde üzerinde aylardır kapatılmayan kanalizasyon çukuruna vatandaşlar tepki gösterdi.

 Merkez, Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerinde kanalizasyonun aylardır kapatılmaması vatandaşların tepkisine neden oldu. Belediyeye bildirilmesine rağmen çukurun kapatılmadığını belirten vatandaşlar, "Aylar önce buranın yapılması için belediyeye başvuruda bulunduk. Ekipler bir iki kere geldi fakat bir gelişme olmadı. Yağmur yağdığında kötü koku oluşturuyor. Mahalleli olarak buranın bir an önce yapılmasını istiyoruz" şeklinde tepki gösterdiler. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , alaplı , kanalizasyon , çevre

Yorumlar

Memur-Sen'den jandarmaya taziye ziyareti!

5 Mart 2020 Perşembe 09:55

Memur-Sen'den jandarmaya taziye ziyareti!

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde Memur-Sen İlçe yönetimi İdlib harekatında şehit olan askerler için Çaycuma İlçe Jandarma Komutanlığına taziye ziyaretinde bulundu.

 Memur-Sen İlçe yönetimi, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Bayram Dündar’a İdlib harekatında şehit olan kahraman askerler için taziye ziyaretinde bulundu. 
Memur-Sen Çaycuma Şubesi Başkanı Kenan Tunç, "Memur-Sen olarak her zaman devletimizin ve kahraman ordumuzun yanında olduğumuzu ifade ettik. Bizleri büyük bir ilgi ve memnuniyetle karşılayan komutanımıza çok teşekkür ediyorum. Allah devletimize zeval vermesin. Yüce Rabbimiz Türk Silahlı kuvvetlerimizin her zaman yar ve yardımcısı olsun. Memur-Sen olarak her zaman devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız" dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , jandarma ziyaret

Yorumlar

Zeka oyunlarında başarılı öğrenciler ödüllendirildi

4 Mart 2020 Çarşamba 13:40

Zeka oyunlarında başarılı öğrenciler ödüllendirildi

18 ve 19 Şubat tarihleri arasında Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen 'Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvasına' katılan öğrenciler düzenlenen tören ile ödüllerine kavuştu.

 İlçe Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleşen ödül törenine Çaycuma Kaymakamı Muharrem Coşgun, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş ve Şube Müdürleri Nusret Parlak ve Cengiz Yılmaz, danışman öğretmenler ve okul müdürlerinin yanısıra veliler de katıldı. 
27 ilkokuldan 101 öğrenci ve 15 ortaokuldan 51 öğrenci olmak üzere toplam 152 öğrenci katıldığı turnuvada 8 kategoriden her oyunda ilk 3 dereceye giren toplam 24 öğrenciye Kaymakamlık ve İlçe Mili Eğitim tarafından katılım belgesi, madalya ve ödülleri verildi. 
İlçe birincilerine ödüllerini veren Kaymakam Coşgun, "Bilim çağında öğrencilerimizin gelişmesinde faydası olan ve onları teknoloji bağımlılığından uzaklaştıran bu anlamlı etkinlikte emeği geçen koordinatör arkadaşlara, danışman öğretmenlere, velilere ve süreci yürüten milli eğitim müdürlüğüne teşekkür ederim. Öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutlar ve il finallerinde başarılar dilerim" dedi. 
İlçe ikincilerine ödüllerini veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Baş, tüm katılımcılara çok teşekkür etti. Öğrencileri tebrik ederek, finallerinde onlara olan güvenini belirterek başarılar diledi. 
Ayrıca turnuvayı düzenleyen Zeka Oyunları İlçe Koordinatörü Mustafa Dinçer ve hakemler Selçuk Arslan, Atakan Muhan, Döndü Kavaracı, İpek Atıcı'ya teşekkür belgesi verildi. 
Tören Kaymakamlık binası önünde çekilen toplu fotoğraf ile tamamlandı. 
İlçede her oyun kategorisinde 1. ve 2. olan öğrenciler 5 Mart'ta yapılacak il finallerinde Çaycuma'yı temsil edecekler. 
İl finallerinde 1'nci olan öğrenciler ise 7-8-9 Nisan tarihlerinde Antalya'da yapılacak yarışmada Zonguldak'ı temsil edecekler. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü , Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası , ödül

Yorumlar