Galatasaraylılar çocukları sevindirdi

15 Mart 2019 Cuma 18:23

Galatasaraylılar çocukları sevindirdi

Kdz. Ereğli Galatasaray Taraftarlar Derneği Kurulu Başkanı Timur Şen ve yönetim kurulu üyeleri Gülüç Vesile Dikmen ve Gazi İlk Öğretim okulunu ziyaret etti.

Kdz. Ereğli Galatasaray Taraftarlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Timur Şen ve yönetim kurulu üyeleri Gülüç Vesile Dikmen ve Gazi İlk Öğretim okulunu ziyaret ederek öğrencileri spor konusunda bilgilendirdiler. Galatasaray, Fair-Play ve spor konusunda anlatımlar yapan Kdz. Ereğli Galatasaray Taraftarlar Derneği Başkanı Timur Şen ve yönetim kurulu üyeleri minik öğrencilerin spor ile ilgili sorularını da cevapladılar. Öğrencilere Galatasaray armalı hırka dağıtan Galatasaray Taraftarlar Derneği, ziyaret sonunda öğrencilerle birlikte toplu fotoğraf çektirdi.

Yorumlar

Şahin, “Ereğli’yi germeyin”

15 Mart 2019 Cuma 17:13

 Şahin, “Ereğli’yi germeyin”

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin Elmatepe Mahallesi sakinleri ile buluştu.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin, Belediye Meclis üyesi adayları ve partililer ile birlikte Elmatepe Mahallesi’nde ki vatandaşlarla buluştu. Elmatepe’de bir vatandaşın, CHP adayının Ereğli’ye termik santral kurulacağı iddialarının doğru olup olmadığı sorusuna yanıt veren Şahin, gündemde asla böyle bir şey olmadığını ve bu iddiaların geçmişte olduğu gibi yine polemik ve kaos oluşturmak amacıyla ortaya atıldığını söyledi. Kandilli Alacaağzı Ocaklarının ihalesinin Erdemir tarafından alındığını, Erdemir’in de böyle bir projesinin bulunmadığını vurgulayan Şahin, geçmişte HEMA’nın Kireçlik’e termik santral kurmayı düşündüğünü ancak bunun önüne geçilmesi amacı ile Kireçlik bölgesinin AK Parti tarafından Bülent Ecevit Üniversitesi’ne tahsisinin yapılarak projeye engel olunduğunu hatırlattı. Şahin konuşmasında şu sözlere yer verdi, “Sanırım kendilerinin böyle bir plan ve projeleri var ki toplumu alıştırmak için gündeme getiriyorlar. Ereğli halkı şuna emin olsun ki, ben sağ olduğum sürece bu bölgeye kimse termik santral yapamaz. Bunu ortaya atan Halil beye şunu sormak lazım; Türkiye’nin değişik bölgelerinde termik santral projeleri olan bir firmanın yöneticileri ile İstanbul’da buluştun mu? Buluştuysan bu görüşmenin amacı neydi? Lütfen dürüst olun, hedef saptırıp yalan yanlış bilgiler ile Ereğli’yi kaosa sürüklemekten vazgeç artık. Yaşını başını almış insanlara kaos yaratmak yakışmıyor. Bizim dönemimizde kaos, korku ve baskı olmayacak. Ereğli halkının gönlü rahat olsun. Bu kardeşiniz burada, Allah izin verirse 5 yıl sonra da size hesap verebilecek durumdayım. 5 yıl boyunca da istediğiniz zaman istediğiniz saatte halkın makamı olan başkanlık makamına gelip hesap sorabilirsiniz.

Yorumlar

Meslektaşlarından Şahin’e destek sözü

15 Mart 2019 Cuma 11:06

Meslektaşlarından Şahin’e destek sözü

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği’ni ziyaret etti.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, İlçe Başkanı Fatih Çakır ve Belediye Meclisi Üyesi adayları ile birlikte Kdz. Ereğli Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Ayşin Nalcı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile ilçede faaliyet gösteren ve farklı siyasi görüşe sahip olan birçok mali müşavir meslektaşları Erol Şahin’i oldukça sıcak karşıladılar. AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin Ereğli’nin sorunlarını en iyi mali müşavir ve muhasebecilerin bileceğini belirtti. Şahin konuşmasında şu sözlere yer verdi, “5 yıl sonra size hesap verebilir bir kardeşiniz olarak geldim karşınıza. Şu an 52 yaşındayım. 5 sene sonra 57 yaşında olacağım ve yeniden aday olma şansım var. Alternatiflerimde bu şans yok, görmeyeceksiniz bir daha. Saygımız sonsuz ama doğanın kuralları kanunları var. Bir dahaki dönem hesap verecek bir belediye başkanı bu dönemde çok iyi şeyler yapabilmeli ki halkın karşısına tekrar çıkabilmeli. Bir daha aday olmayacaksam ben istediğimi istediğim gibi yaparım, halkın karşısına çıkmam. Bu anlamda söylüyorum. Enerjimiz yerinde. Diğerlerine göre çok çok genciz. 25 yaş! Mesleki deneyim ve tecrübemiz yeterli. 10 yıl siyaset yapmışım Ereğli’de, bunun 5 yılı hükümeti temsilen bir siyasetti. O dönemlerde Ereğli’ye çok şey kazandırdık. Referanslarım sağlam, sizde beni çok iyi tanıyorsunuz. Ereğli’nin sorunlarını çözecek bir belediye başkanı, ekonomiyi bilen bir başkan olması lazım. İki kişiden biri belediye başkanı olacak. Halil Bey belediye başkanı olursa, istihdama yönelik, ekonomiye yönelik herhangi bir çalışması olmayacak ve öyle bir yeteneği de yok. Halil Bey gelirse çiçek diker festival yapar. Başkada bir şey olmaz. Bu kardeşiniz aslanlar gibi festivalin de daha kralını yapacak ama çok daha düşük maliyetlerle ve hiç kimseye baskı yapıp maddi destek almadan. Kendimi size emanet ediyorum. Ereğli’yi de bana emanet edin. Bir Mali Müşavir nasıl Belediye Başkanlığı yaparmış tüm Türkiye’ye gösterelim.”
Erol Şahin’in konuşmasından sonra AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen de yaptığı konuşmasında Erol Şahin’e destek istedi. Ziyaret toplu fotoğrafın ardından sonra erdi.

Yorumlar

Ameliyathane personelinden fotoğraf sergisi

15 Mart 2019 Cuma 13:56

Ameliyathane personelinden fotoğraf sergisi

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde ameliyathane personelinin ameliyatlarda ve doğa çektiği 39 fotoğraf oluşan sergi hastanede açıldı.

Bülent Ecevit Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde ameliyathane bölümünde çalışan 42 yaşındaki Şevket Açıkgöz, yaklaşık 9 yıldır profesyonel olarak ameliyatlarda ve doğada çektiği fotoğraflardan oluşan sergi Bülent Ecevit Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Merkezi BEÜ Doç. Dr. Şebnem Hanioğlu Kargı Konferans Salonu önünde açıldı. Gün boyu hastane içerisinde açık kalacak olan sergiyi doktorlar, hastane personeli ve hastalar gezebilecek.
Şevket Açıkgöz'ün ameliyatlarda ve doğadan çektiği fotoğraflar 16-23 Mart tarihleri arasında Esas67 Alışveriş Merkezinde de sergilenecek.

Yorumlar

FETÖ/PDY operasyonu

15 Mart 2019 Cuma 11:01

FETÖ/PDY operasyonu

Zonguldak'ta FETÖ/PDY operasyonu kapsamında 2'si muvazzaf asker, 8'i ihraç askeri öğrenci olmak üzere gözaltına alınan 10 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde ardışık arama ve kripto şifreleme yöntemlerini kullanan TSK içerisindeki FETÖ üyelerinin ve mahrem imamlarının yakalanmasına yönelik Zonguldak merkezli İstanbul, Ankara, Sakarya, Çanakkale, Denizli ve Tekirdağ'da eş zamanlı operasyon düzenlendi. 7 ilde 14. dalga eş zamanlı operasyon kapsamında 2'si muvazzaf asker, 8'i ihraç askeri öğrenci gözaltına alındı.
Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler sabah saatlerinde sağlık kontrolünden geçirildi. Şüpheliler, geniş güvenlik önlemleri altında Zonguldak Adliyesi'ne sevk edildi. Şüphelilerin adliyedeki sorguları sürüyor.

Yorumlar