GMİS yönetim kurulu Bakan Selçuk’u ziyaret etti

10 Temmuz 2019 Çarşamba 14:27

GMİS yönetim kurulu Bakan Selçuk’u ziyaret etti

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu, Zonguldak Milletvekilleri ile birlikte Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’u ziyaret ederek TTK ve MTA Toplu İş Sözleşmeleri hakkında bilgilendirdi.

GMİS Heyeti’nin Bakan Selçuk ile gerçekleştirdiği toplantıda Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem, Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar ile Ahmet Çolakoğlu da bulundu. 
GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Hüseyin Kolçak, Genel Mali Sekreter Volkan Yıldız, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, GMİS Merkez Servisleri Şube Başkanı Cengiz Saraç ile GMİS MTA Şube Başkanı Durmuş Kılıç, Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’a TTK ve MTA Toplu İş Sözleşmeleri ile TTK’da harici servisler-yerüstü çalışanları ile MTA çalışanlarının sorunları hakkında bilgi verdi ve konularla ilgili bir dosya sundu. 

Yorumlar

15 Temmuz şehitleri için anma etkinlikleri düzenlenecek

10 Temmuz 2019 Çarşamba 14:10

 15 Temmuz şehitleri için anma etkinlikleri düzenlenecek

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Kaymakamlık tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Kdz. Ereğli Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamaya göre etkinlikler 13-14 Temmuz Cumartesi ve Pazar günü ilçe müftülüğünün görevlendirdiği vaizlerin yerel radyolarda yapacağı söyleşiler ile başlayacak. 15 Temmuz Pazartesi günü ise sırasıyla saat 11.00 ve 11.30 saatlerinde Kestaneci ve Merkez Şehit mezarlıkları ziyaret edilerek Kur’an-ı Kerim ve dua okunması, saat 13.00’de Ali Molla Camisi’nde öğle namazı sonrası Şehitler için Mevlit-i Şerif, Kur’an-ı Kerim ve hatim duası yapılması, tüm camilerde yaz Kur’an kurslarına katılan öğrencilerle Şehitleri anma özel programı, 15.30’da 15 Temmuz Gazisi’nin evine ziyaret, saat 19.30’da Şehit aileleri ve gazilerle yemekte buluşulması, saat 21.00’da Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve demokrasi nöbetinin başlaması, protokol üyelerinin konuşmaları, ilçe müftülüğü tarafından oluşturulan programın sunulması, öğrenciler tarafından vatan ve millet sevgisi ile milli birlik ve beraberliği konu alan şiirlerin okunması etkinlikleri gerçekleştirilecek. Etkinlik sırasında Cumhurbaşkanlığı sitesinde ki 15 Temmuz’u konu alan fotoğraf ve videoların gösterimi yapılacak. Etkinlikte ayrıca anıt önünde 15 Temmuz darbe gecesini anlatan fotoğraflar sergilenecek. Anma etkinlikleri 16 Temmuz Pazartesi günü saat 00.13’de tüm camilerde Sala okunması ile sona erecek. 

Yorumlar

"Güreş Ağası" Çorumluoğlu'nu ziyaret etti

9 Temmuz 2019 Salı 18:57

"Güreş Ağası" Çorumluoğlu'nu ziyaret etti

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde yapılan yağlı güreş müsabakaları neticesinde Güreş Ağası unvanını alan Reşat Latifoğlu ve beraberinde ki heyet Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu'nu ziyaret etti.

Kdz. Ereğli İlçesinde Yaraşlıyörük Köyü’nde 30 Haziran 2019 tarihinde gerçekleşen Geleneksel Yağlı Pehlivan güreşlerinde “Güreş Ağası” unvanını alan Reşat Latifoğlu, Yaraşlıyörük Köyü Muhtarı İbrahim Çalık ve Yar-Der Başkanı ve Dernek Yönetimi ile birlikte Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nu makamında ziyaret etti.
Ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini belirten Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Reşat Latifoğlu’na başarılar diledi.

Yorumlar

Karga yavrusunun imdadına itfaiye ekipleri yetişti

9 Temmuz 2019 Salı 15:40

Karga yavrusunun imdadına itfaiye ekipleri yetişti

Alaplı Tepeköy Mahallesi'nde oturan vatandaşlar, çam ağacındaki karga yavrusunun yuvasından düştüğünü fark etti. Mahallede yaşayan vatandaşlar, yavru karganın yere düştüğünü fark etmesi üzerine yavruyu yeniden yuvaya koymayı çalıştılar, başarılı olamayınca durumu itfaiyeye haber verdiler., 
Olay yerine gelen ekipler, yuvadaki diğer kargaların saldırısından korunmak için korunaklı kıyafet giydiler. İtfaiye ekibi, merdiven yardımıyla karga yavrusunu çam ağacının tepesindeki yuvasına yerleştirdi. 
Yuvada, 3 yavrunun daha bulunduğu görüldü. 

Yorumlar

Başkan Demirtaş'ın acı günü

9 Temmuz 2019 Salı 20:31

Başkan Demirtaş'ın acı günü

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş'ın eşi Işıl Demirtaş'ın annesi hayatını kaybetti.

Gülüç Belediye Başkanı Mustafa Gökhan Demirtaş'ın eşi Işıl Demirtaş'ın uzun süredir hastanede tedavi gören annesi Huriye Köroğlu hayatını kaybetti. Merhume Huriye Köroğlu için 10.07.2019 Çarşamba günü (yarın) öğle namazı sonrasında Ali Molla Camii'nde cenaze töreni düzenlenecek.

Kdz. Ereğli Haber Gazetesi silesi olarak merhume Huriye Köroğlu'na Cenab-ı Allah'tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Yorumlar
 • Ziya Demirci
  10 Temmuz 2019 Çarşamba 11:18

  Allah rahmet eylesin Rabbim,toprağını bol mekanını cennet mekan eylesin Geride kalan kederli ailesine, Mevlam sabır ihsan eylesin

 • Saban Telli
  10 Temmuz 2019 Çarşamba 08:06

  Allah Rahmet etsin mekanı çene t olsa

 • Yurdakul Ozegen
  9 Temmuz 2019 Salı 21:21

  Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun Inşallah