GMİS’den Alaplı emniyeti ve meslek Lisesi’ne ziyaret...

12 Aralık 2019 Perşembe 16:03

GMİS’den Alaplı emniyeti ve meslek Lisesi’ne ziyaret...

Genel Maden iş Sendikası (GMİS) Başkan Yardımcısı İsa Mutlu ve Armutçuk Şube Yöneticileri, Alaplı İlçesine yeni atanan İlçe Emniyet Müdür Vekili Mehmet Fatih Küçükdağ'ı makamında hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Genel Maden İş sendikası (GMİS) Başkan Yardımcısı İsa Mutlu ve Armutçuk Şubesi Yöneticileri ile madenciler, Alaplı İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ettiler. 

Ziyarete Alaplı Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, şube müdürleri, Okul Müdürü Ertuğrul Yalınbaş ile okul idaresi ve öğretmenler katıldı. Her yıl 4 Aralık Dünya madenciler Gününde madencilere İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetimi karanfil takdimi yaparken bu yılki kutlamalarda gece vardiyasından çıkan madencilere okulun yemekhanesinde kahvaltı ikramı yapılmıştı. 
GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu ve Armutçuk Şube yönetimi Okul Müdürü ve öğretmenlerin bu duyarlı davranışından dolayı bugün okula bir ziyaret gerçekleştirerek, kahvaltı etkinliğinde emeği geçen öğretmen ve okul idarecilerine teşekkür ettiler ve madenci heykeli hediye ettiler. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , GMİS , ziyaret

Yorumlar

Recep Tayyip Erdoğan ismi verilecek...

12 Aralık 2019 Perşembe 15:52

Recep Tayyip Erdoğan ismi verilecek...

Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü.

 Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, Ankara ziyaretinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, Ankara ziyareti kapsamında görüşme fırsatı yakaladığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Çaydeğirmeni’ne davet etti. Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, “Ankara ziyaretimizde Cumhurbaşkanımız ile görüşme fırsatı yakaladık. Cumhurbaşkanımıza dördüncü dönemde beni yeniden aday göstermesinden dolayı Zonguldak ve Ereğli mitinglerinde teşekkür ederek 31 Mart Yerel Seçimlerinde Çaydeğirmeni’nden rekor oy ile sandıktan çıkmamız durumunda hemşerilerimiz kendisini Çaydeğirmeni’nde görecek olmaktan dolayı mutluluk duyacaklarını ifade etmiştim. Dünkü görüşmemizde yeniden gündeme gelen bu konu üzerine Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Erdoğan ilk Zonguldak ziyaretimizde Çaydeğirmeni’li vatandaşlarımızı ziyaret ederek teşekkür edelim dedi. Bu gururun Çaydeğirmen’inin gururu olduğunu belirtmek istiyorum. Çaydeğirmeni’li hemşehrilerimize vermiş olduğumuz sözü tutuyor ve Dünya Lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı beldemizde misafir etme heyecanını yaşıyoruz. Ayrıca 2020 yılı ilk Belediye Meclis Toplantımızda TOKİ 2, TOKİ 3 ve Emekli Konutlarının olduğu mahalleye Cumhurbaşkanımız ‘Recep Tayyip Erdoğan’ ın adının verilmesi noktasında görüşülecek gündem maddelerine ekledik. Beldemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak

Yorumlar

Sinemaya gitmeyen çocuk kalmayacak

12 Aralık 2019 Perşembe 11:07

Sinemaya gitmeyen çocuk kalmayacak

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü "Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın 2019" etkinliğine katıldı.

 Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalan protokol gereği Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün başlatmış olduğu "Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın 2019" etkinliğine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de katıldı. Daha önce hiç sinemaya gitmeyen 860 İlkokul öğrencisine "Konuşan Hayvanlar", 303 ortaokul öğrencisine "Masal Şatosu" filmleri izletilmesi planlanmış ve ilk seans açılışını öğrencilerle birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş ve Şube Müdürü Cengiz Yılmaz eşlik ederek öğrencilerin heyecanlarına ortak oldular. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , sinema

Yorumlar

Yazıcıoğlu’ndan, Erdoğan’a sürpriz doğum günü

11 Aralık 2019 Çarşamba 17:11

Yazıcıoğlu’ndan, Erdoğan’a sürpriz doğum günü

Kdz. Ereğli’nin sevilen iş adamlarından Volkswagen Batı Karadeniz Bölge Bayii Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Yazıcıoğlu, hayırsever yönü ile bilinen Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan’a sürpriz yaparak, doğum gününü kutladı.

Kdz. Ereğli’de birçok aileyi eve kavuşturan, köylere cami yapımında elini taşını koyan, yardıma muhtaç vatandaşlara sahip çıkan Verem Dede’nin doğum günü nedeniyle, Volkswagen Batı Karadeniz Bölge Bayii Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Yazıcıoğlu Pınar Yemek’te Erdoğan’a sürpriz yaptı. Pastayı görünce mutlu olan Verem Dede, Yazıcıoğlu’na sürpriz için teşekkür etti.
Volkswagen Batı Karadeniz Bölge Bayii Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Yazıcıoğlu’nun yardıma muhtaç aileler için elinden gelen desteği sağladığını ifade eden Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan konuşmasında şu ifadelere yer verdi; Sayın İlhami Yazıcıoğlu’nun her zaman ki yaptığı sürprizlerden birini yaşıyoruz. Sayın İlhami Yazıcıoğlu’nun mektep günlerini bilirim, kayınpederiyle birlikte çalıştık. Dolayısıyla yıllar sonra, abi kardeş çerçevesindeyiz. Biliyorsunuz ben veremle mücadeleye elli yılımı verdim, fakir fukaraya elli yılımı verdim. Son yirmi yıl içinde o küçücük çocuk büyüdü iş adamı oldu ve ben son yirmi yıla yakın yaptığım bütün projelerde fakir fukaraya yaptığım yardımlarda, yaptığımız evlerde, okullarda hepsinde İlhami Yazıcıoğlu en önce destek vermiştir. Kendisi iyi, başarılı bir iş adamıdır. Halen 65-70 kişiye ekmek vermektedir dolayısıyla ben şansının bahtının iyi olmasını diliyorum, daha nice yüksekler çıkmasını diliyorum. Kendisine teşekkür ediyorum. Yazıcıoğlu’nun bende kendisini çok seviyorum. Çok çalışkan bir kardeşimiz gerçekten sabah sekizde gelir işinin başına akşam beşte gider. Orda biz hep beraberiz, Volkswagen de hep birlikteyiz, her şeyimiz güzel gidiyor. Yaptığı sosyal aktivitelerden bende kendisine teşekkür ediyorum” dedi.
Volkswagen Batı Karadeniz Bölge Bayii Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Yazıcıoğlu’ da Verem Dede’ye hayırlı uzun ömürler dileyerek, memlekete çok büyük hizmetleri olduğunu ve kendisini çok sevdiklerini belirtti.
Kdz. Ereğli Haber Ailesi olarak Verem Dede’ye daha nice sağlıklı, mutlu, huzurlu yıllar diliyoruz.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , verem dede , ilhami yazıcıoğlu ,

Yorumlar

Yaşamını yitiren baba oğlunun yanına defnedildi...

11 Aralık 2019 Çarşamba 15:07

Yaşamını yitiren baba oğlunun yanına defnedildi...

Zonguldak'ın Alaplı ilçesine bağlı Gümeli beldesinde 3 ay önce kendisine böbrek veren 28 yaşındaki oğlu Tayfun Yıldız'ı kaybetmenin acısını yaşayan Cevat Yıldız, tedavi gördüğü İstanbul'daki özel bir hastanede yaşamını yitirdi. Baba Yıldız, cenaze töreninin ardından toprağa verildi.

 19 Eylül tarihinde babasına verdiği böbrek sonrasında beklenmedik bir şekilde yaşamını yitiren Tayfun Yıldız'ın ardından bu kez de babası vefat etti. Uzun yıllardır böbrek yetmezliği rahatsızlığı yaşayan ve oğlunun kendisine verdiği böbrek ile yaşama tutunmaya çalışan Cevat Yıldız, bir süredir tedavi gördüğü İstanbul'daki özel bir hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Cevat Yıldız'ın ölümü ailesinde büyük üzüntü oluştururken babanın son dileği oğlunun yanına defnedilmekti. Baba Cevat Yıldız'ın cenazesi öğle namazını müteakip Gümeli Merkez Camisinde kılınan cenaze namazı sonrasında oğlunun yanına defnedildi. 
Güçlükle ayakta durabilmişti 
Geçtiğimiz Eylül ayında Tayfun Yıldız, rahatsızlanmadan 3 hafta öncesi babası Cevat Yıldız'a ameliyatla böbreğini verdi. Tayfun Yıldız ameliyattan bir gün sonra aniden fenalaşması sonrası kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmişti.Baba Cevat Yıldız, oğlunun cenaze namazını enfeksiyon riski nedeniyle evinin balkonundan izlerken, gözyaşlarını tutamamıştı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Alaplı

Yorumlar