GMİS Üzülmez şube taban eğitim semineri yapıldı...

13 Ocak 2020 Pazartesi 16:19

GMİS Üzülmez şube taban eğitim semineri yapıldı...

Genel Maden İşçileri Sendikası’na (GMİS) bağlı Karadon, Armutçuk, Kozlu, Üzülmez, Amasra, Merkez, MTA Şubelerinin taban eğitim seminerlerinin üçüncüsü olan, Üzülmez Şube Taban Eğitim Semineri, 10-11-12 Ocak 2020 tarihlerinde Kızılcahamam’da yapıldı.

 Seminere GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Mali Sekreteri Volkan Yıldız, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, Üzülmez Şube Yönetimi, Üzülmez Şube Delegeleri ile maden işçileri katıldı. 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından seminerin sunuş konuşmasını GMİS Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir yaptı. 
Demir; “2020 yılında eğitim ve örgütlenme çalışmalarına ağırlık vereceğiz. Bu dönem sendikamız üyesi yaklaşık 1000 arkadaşımız seminerlerimize katılacak. Bir yandan örgütlenme çalışmaları yapacak diğer yandan eğitim seminerlerimize devam edeceğiz. Hep birlikte Sendikamızı daha güçlü kılmak için çalışacağız” dedi. 
Seminerin açılış konuşmasını GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil yaptı. Yeşil; “73 yıllık bir mücadele tarihimiz var. 170 yılı aşkın da üretim tarihimiz var. Bizden önce görev yapan, Sendikamızı buralara taşıyan tüm yöneticilerimizi, madenci atalarımızı sevgi ve saygıyla, ölenleri rahmetle anıyoruz. Böyle bir sendikanın üyesi olmaktan da Genel Başkanı olmaktan da büyük bir gurur duyuyorum. Böyle bir kültüre sahip, böyle bir geçmişe sahip bir sendikanın sorumlulukları var. Bu sorumlulukları yerine getirebilmek için biz yöneticilerin, sizlerin bilgi birikimine sahip olması gerekiyor. Bu anlamda düzenlediğimiz bu eğitim seminerleri mücadele gücümüzü artıracaktır” dedi. 
Seminerde GMİS’in tarihini ve son dönem çalışmalarını içeren belgesel film gösterimi yapıldı. Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Fikret Sazak, “Sendikacılık tarihi ve genel kavramlar”, “Çalışma hayatının temel sorunları” konularında seminer verdi. 
Seminer sonunda değerlendirme toplantısı yapıldı ve sertifika dağıtım töreni düzenlendi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , GMİS , Üzülmez Şube Taban Eğitim Semineri , sertifika

Yorumlar

Hayvanseverliği alkış topladı...

11 Ocak 2020 Cumartesi 15:24

Hayvanseverliği alkış topladı...

Zonguldak'ta İlaç mümessilliği yapan Yiğit Atalar, yolda seyir halindeyken aç olduğu için önüne kesen sokak köpekleri için kendi için yanında getirdiği tostunu paylaştı.

Zonguldak'ta ilaç mümessili yapan 32 yaşındaki Yiğit Atalar, Zonguldak'ın Kozlu İlçesin'de öğlen saatlerinde aracı ile seyir halindeyken aç 3 sokak köpeği önünü kesti. Aracını saha çekerek camını açan Atalar, öğlen yemeği için yanında getirdiği tostunu sokak köpeklerine verdi. Atalar'ın bu anlamlı hareketi ise hayvansevelerden büyük takdir aldı. Öte yandan Yiğit Atalar'ın yanında bulanan iş arkadaşı o görüntüleri saniye saniye çekerek sosyal medyada paylaştı. Paylaşılan görüntüler dakikalar içerisinde büyük beğeni topladı.
Yaşadığı o anı anlatan ilaç mümessili Yiğit Atalar, kendisinin köpeklerin o haline dayanamadığını söyleyerek, ''Yolda giderken 3 sokak köpeği önümü kesti. Dayanamadım bende. Kendimi hazırladığım tostum vardı. Ben illaki bir yerde karnımı doyurabilirdim. Sokak havanları aç. Bir yemeğin bir tanesi paylaşsak onları mutlu edebiliriz. Onlar derdini anlatamıyor ama biz derdimizi anlatabiliyoruz. Herkes bu konuda duyarlı olsa artan yemeklerini dışarı bıraksa hayvanlar sokakta açlık problemi yaşamaz. Bunun içinde duyarlı olamamız gerek. Bizler hayvanlar için elimizden geleni yapmalıyız''diye konuştu.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , hayvansever , tost ,

Yorumlar

Tehlike oluşturuyor...

11 Ocak 2020 Cumartesi 15:22

Tehlike oluşturuyor...

Zonguldak Alaplı İlçesinde yaklaşık bir 2 ay önce bir tırın köprü korkuluklara çarpmasından dolayı kırılan köprü korkulukları köprü onarılmayı bekliyor.

Zonguldak Alaplı İlçesinde D- 010 Karayolları Köprü üzerinde bulunan köprü kenarında yaklaşık 2 ay önce bir tırın köprü korkuluklarına çarpması neticesinde yerinden kopan köprü korkuluğunun bir parçası onarılmayı bekliyor. Her gün onlarca insanın üzerinden geçtiği köprünün bu halde bırakılması vatandaşların tepkisine neden oldu. Vatandaşlar köprü korkuluklarının hemen yapılmasını istedi.
Köprünün bu şekilde durmasının tehlike arz ettiğini ifade eden Ahmet Yanık, "Köprü korkuluk demirini buradan geçen bir tır çarparak kırdı. Yaklaşık 2 aydır bu böyle. Bu vatandaşlar için hem sıkıntı hem de tehlike yaratıyor. Bir çocuk yanından geçerse ve çayın içine düşerse kesin olarak ölür. Yetkililerden buranın biran önce yapılmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , alaplı , korkuluk , köprü ,

Yorumlar

Günün en anlamlı ziyareti Hasbeyler Köyü’nden

10 Ocak 2020 Cuma 20:06

Ereğli Haber

Günün en anlamlı ziyareti Hasbeyler Köyü’nden

Hasbeyler Köyü Muhtarı Hasan Duman ve köy sakinleri Ereğli Haber Gazetesi’ni ziyaret ederek çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Çaylıoğlu Hasbeyler Köyü Muhtarı Hasan Duman ve beraberindeki köy sakinleri Ereğli Haber Gazetesi’ni ziyaret etti.
Hasbeyler Köyü Muhtarı Hasan Duman köy sakinlerinden Ersin Kılıç, Fahrettin Ünal, Şenol Çivici, Soner Aydemir, Ercan Ergenekon, Adnan Ünal ve Kazım Gülsever Ereğli Haber Gazetesi’ni ziyaret ederek çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Duman ve beraberindekiler aynı zamanda Hasbeyler Köyü sakinlerinden olan Ereğli Haber Gazetesi Yazarı Vedat Kılıç ile çeşitli konularda fikir alış verişinde bulunarak sohbet etti. Vedat Kılıç’ın nezdinde tüm Ereğli Haber Gazetesi çalışanlarının gününü kutladığını dile getiren Hasbeyler Köyü Muhtarı Hasan Duman “Sizin nezdinizde tüm Ereğli Haber Gazetesi çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor ve milletimizin sesi olmanızın devamını diliyorum” dedi.

Yorumlar

Kazıda bulunan top mermileri imha edildi...

10 Ocak 2020 Cuma 17:42

Kazıda bulunan top mermileri imha edildi...

Zonguldak’ta İlçe Kaymakamlık inşaatında kazı yapıldığı sırada top mermisi bulundu. Kazıda bulunan top mermileri ekipler tarafından imha edildi.

 Edinilen bilgiye göre Zonguldak’ın Kilimli İlçesinde yapımı devam eden İlçe Kaymakamlık inşaatında ekiplerin kazı yaptığı sırada çalışanlar tarafından tanesi 300 kilogramı bulan 2 adet top mermisi bulundu. Kepçe yardımıyla çıkartılan top mermileri çalışanlar tarafından hurdacıya verildi. İlk başta hurda sanılan malzemenin top mermisi olduğunun anlaşılması üzerine çalışanlar durumu polis ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ekipler top mermilerini alarak imha etti. 
Top mermilerinin bulunduğu inşaatın şantiye şefi Mehmet Lostar, hafriyatta kazı yaptığı sırada yaklaşık 4,5 derinlikte top mermilerinin ortaya çıktığını ifade ederek “Hafriyat alanında kazı yapılırken yaklaşık 4 buçuk metre derinlikte karşılaştık. Bizde ne olduğunu tam çözemedik. Güvenlik güçlerine bilgisini verdik. Onlar, olaya müdahil oldu. Ekipler daha sonra olayla ilgili inceme yaptı ve top mermisi olduğu ortaya çıktı” şeklinde konuştu. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , kazı , top mermisi , imha

Yorumlar