GMİS’İN MTA BÖLGELERİNE ZİYARETLERİ...

6 Şubat 2020 Perşembe 15:17

GMİS’İN MTA BÖLGELERİNE ZİYARETLERİ...

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu ile MTA Şube Yönetimi, 3-4-5 Şubat 2020 tarihlerinde Maden Tetkik Arama Kurumu (MTA) sondaj kampları ile MTA Şube Baştemsilcilikleri ve Bölge Müdürlüklerini ziyaretlerine devam etti.

 GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil Başkanlığındaki GMİS Heyeti, MTA Konya Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Antalya Korkuteli Sondaj Kampı’nı, MTA İzmir Bölge Müdürlüğü ile Bölge Müdürü Aytekin Türkel’i ve Bölge Baştemsilcisi Can Öndoğan’ı, İzmir MTA Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Tavas Sondaj Kampı’nı, MTA Balıkesir Bölge Müdürlüğü ile Bölge Müdürü Mehmet Aksu’yu ve Bölge Baştemsilcisi Hüseyin Arda’yı, MTA Kocaeli Bölge Müdürlüğü ile Bölge Müdürü Burhanettin Yüce ve Bölge Baştemsilcisi Necmettin Talay’ı ziyaret etti. 
GMİS Genel Merkez Yönetimi ile MTA Şube Yönetimi daha önce Nevşehir, Malatya, Elazığ, Diyarbakır, Adana ve Konya’da bulunan Maden Tetkik Arama Kurumu (MTA) Bölge Müdürlükleri ile sondaj kamplarını ziyaret etmişti. 
Ziyaretlere GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Mali Sekreteri Volkan Yıldız, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, Karadon Şube Başkanı Kemalettin Karataş, GMİS MTA Şube Başkanı Durmuş Kılıç, Şube Sekreteri Mehmet Uğurlu Deveci, Şube Mali Sekreteri Murat Pekiyi, Şube Teşkilat Sekreteri Yiğit Soylu katıldı. 
İzmir’de rahatsızlığı nedeniyle tedavisi devam eden GMİS Genel Sekreteri Hüseyin Kolçak da MTA İzmir Bölge Müdürlüğü ziyaretine katıldı. Ziyaretlerde Bölge Baştemsilcileri ile MTA Sondörleri çalışma koşullarını, sorunlarını ve taleplerini ifade ettiler. 
GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, MTA çalışanlarının zorlu hava ve arazi şartlarında özveriyle yaptıkları çalışmaları yerinde görmeye devam ettiklerini belirterek, “Yaz-kış, kar-yağmur, sıcak-soğuk demeden, yeraltı kaynaklarımızı araştırarak ülkemiz ekonomisine katkı vermek için nasıl özveriyle çalıştığınızı yerinde gördük. Sorunlarınızı ve çözüm önerilerinizi sahada sizlerden dinlemek için bu ziyaretlere devam ediyoruz. Zorlu ve özverili çalışmalarınız nedeniyle teşekkür ediyoruz” dedi. 
GMİS Heyeti sondaj kamplarında sorunların yanı sıra yapılan çalışmalar hakkında da bilgi aldı. Bölge Müdürlüklerini ve bölge müdürlüklerinde bulunan GMİS MTA Şube Baştemsilciliklerini ziyaret eden GMİS Heyeti, MTA çalışanı üyeleriyle toplantılar yaptı, sorunları ve çözüm önerilerini dinledi. 
GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, MTA Bölge Müdürlükleri ile sondaj kamplarında çalışan arkadaşlarını ziyarete devam ettiklerini belirterek, “Sizlerle işyerlerinizde tanışmak, çalışma koşullarınızı yerinde görmek, sorunları sizlerden dinlemek için ziyaretlerde bulunuyoruz. Sorunların çözümü için çalışmaları sizlerle birlikte yapacağız. Tüm MTA çalışanı arkadaşlarımıza gösterdikleri ilgi ve misafirperverlik için ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Genel Maden İşçileri Sendikası , MTA bölgelerine ziyaretler

Yorumlar

PROTOKOL İMZALANDI...

6 Şubat 2020 Perşembe 15:06

PROTOKOL İMZALANDI...

Ereğli Eğitim Fakültesi ile Kdz. Ereğli Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) Arasında Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitimine ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.

 Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, üniversite-sanayi-kamu işbirliği çerçevesinde, şehrin ve bölgenin kalkınmasına odaklı işbirliklerine bir yenisini daha ekledi. Bu bağlamda, Ereğli Eğitim Fakültemiz ve Kdz. Ereğli Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) arasında, özel yetenekli öğrencilerin eğitimine ilişkin daha kaliteli ve nitelikli eğitim-öğretim faaliyetlerini sağlamak amacıyla iş birliği protokolü imzalandı. 
Kdz. Ereğli Kaymakamlık makamında gerçekleşen imza töreninde, Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, Ereğli Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Soner Yavuz, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Kdz. Ereğli Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Serkan Çakır ve ilgili akademik personel hazır bulundu. 
Özel eğitim alan öğretmenleri ile öğretim elemanları ve öğretim üyelerinin, üstün yetenekliler eğitimi alanında yapılacak akademik araştırmaları, üretilecek TÜBİTAK projeleri ve faydalı model çalışmalarını da içeren protokol, ayrıca okul ve fakültenin atölye laboratuvar ve eğitim tesislerinde verilecek olan uygulamalı eğitimler ve sertifika programları ile kurumlar arası destek ve bu işlemlere yönelik usul ve esasları kapsamaktadır. Bu bağlamda, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi ile Kdz. Ereğli Bilim ve Sanat Merkezi arasında özel yetenekli öğrencilerin eğitiminde özel eğitim öğretmenliği, psikolojik danışmanlık ve rehberlik öğretmenliği lisans programında eğitim-öğretim gören öğrencilerin de uygulama fırsatı bularak sektördeki nitelikli insan gücü yetiştirmeye yönelik çalışmaların da yapılması amaçlanmaktadır. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Ereğli Bilim ve Sanat Merkezi , Kaymakam , eğitim-öğretim ,

Yorumlar

Muhtarlara yönelik hizmet içi eğitim semineri...

6 Şubat 2020 Perşembe 14:54

Muhtarlara yönelik hizmet içi eğitim semineri...

Zonguldak’ta muhtarlar için hizmet içi eğitim semineri düzenlendi.

 Vali Erdoğan Bektaş kamu hizmetlerinin etkin, verimli ve güvenli bir şekilde sunulması, olası sorunların hızlı bir şekilde yetkili makamlara iletilmesinin sağlanması amacıyla Valilikçe düzenlenen hizmet içi eğitim programında merkez ilçe, merkeze bağlı belde, mahalle ve köy muhtarları ile bir araya geldi. 
Açılış konuşmasında seminere katılan muhtarlara katılımları nedeniyle teşekkür eden Vali Bektaş, Zonguldak’ta yürütülen ve hayata geçirilmeye çalışılan projeler konusunda muhtarlara bilgi verdi, çeşitli konulardaki görüş ve önerilerini ileterek çalışmalarında başarılar diledi. 
Muhtarlara yönelik hizmet içi eğitim programı Vali Yardımcısı Turgut Subaşı’ nın başkanlığında devam etti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Muhtarlara yönelik seminer

Yorumlar

GMİS; “Milletimizin başı sağ olsun”

6 Şubat 2020 Perşembe 13:48

GMİS; “Milletimizin başı sağ olsun”

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, Yönetim Kurulu adına bir mesaj yayınlayarak, son günlerde yaşanan facia, afet, kaza ve Silahlı Kuvvetlerimize yönelik saldırılarda hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi.

 Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, Yönetim Kurulu adına bir mesaj yayınlayarak son günlerde yaşanan facia, afet, kaza ve Silahlı Kuvvetlerimize yönelik saldırılarda hayatlarını kaybedenlere ilgili yazılı açıklama yaparak hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi. Yeşil’in yaptığı açıklama şöyle “Elazığ Sivrice merkezli 6,8 büyüklüğündeki depremde Elazığ ve Malatya’da 41 vatandaşımız hayatını kaybetti, yüzlerce vatandaşımız yaralandı. Depremin yaralarının sarılmaya çalışıldığı günlerde, bölgenin ve sınırlarımızın güvenliğini sağlamak amacıyla Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından Suriye’nin İdlip kentinde sürdürülen harekat sırasında Suriye rejim güçlerinin alçakça saldırısı sonucu 7 askerimiz ve 1 sivil görevlimiz şehit oldu, 13 asker ve sivil görevli de yaralandı. Türkiye’nin kararlılıkla, bu saldırının bedelini ödeteceğinden en küçük şüphemiz yoktur. Aziz şehitlerimizi son yolculuklarına uğurladığımız gün Van’ın Bahçesaray ilçesinde bir minibüsün çığ altında kalması nedeniyle 5 vatandaşımız hayatını kaybetti. Çığ altında kalan iki vatandaşımızı arama çalışmalarını yürüten, Jandarma, AFAD, güvenlik korucusu, itfaiye ve vatandaşlarımızdan oluşan yardım ekibinin üzerine ikinci bir çağın düşmesi sonucu 1’i astsubay, 10’u uzman çavuş, 8’si güvenlik korucusu, 2’si itfaiye eri olmak üzere 33 kişi hayatını kaybetti. Çığ felaketlerinde 75 kişi de yaralandı. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na yaptığı inişin ardından pistten çıkarak parçalanan yolcu uçağında ise an itibariyle 3 kişi öldü, 180 kişi yaralandı.Zonguldak’ın Kilimli İlçesinde Bölüm mevkiindeki bir ocakta madenciler Sabahattin Kalaycıoğlu ile Murat Ovaz’ı meydana gelen göçükte, Devrek İlçesi Çaydeğirmeni beldesinde Maden Makinaları Fabrikası çalışanı Mehmet Çakır’ı trafik kazası sonucu, Zonguldak Alaplı’da maden işçisi Can Ali Türköz’ü talihsiz şekilde kaybettik. Büyük umutlarla girdiğimiz 2020 yılının başında üst üste yaşadığımız afet, facia, saldırı ve kazalar nedeniyle büyük bir üzüntü içindeyiz. Bu acıları bir daha yaşamamayı diliyoruz. Tüm Şehitlerimize ve hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.” 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Genel Maden İşçileri Sendikası , GMİS , facia , afet , kaza , mesaj

Yorumlar

Meteorolojik uyarı sonrası valilik toplandı...

6 Şubat 2020 Perşembe 09:54

Meteorolojik uyarı sonrası valilik toplandı...

Zonguldak Valiliği tarafından olumsuz hava koşullarında oluşması muhtemel riskler ve alınacak tedbirlerle ilgili değerlendirme toplantısı yapıldı.

 Zonguldak Vali Vekili Turgut Subaşı başkanlığında yapılan toplantıya Zonguldak Belediye Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Sahil Güvenlik, AFAD Müdürlüğü, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü, DSİ, İl Sağlık Müdürlüğü, Liman Başkanlığı ve Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri katıldı. 
Toplantıda olumsuz hava koşullarında oluşması muhtemel riskler ve alınacak tedbirlerle ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.Zonguldak Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şöyle denildi: 
“05-07 Şubat tarihleri arasında Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan ve ilimizi de etkileyeceği öngörülen; kuvvetli fırtına, kuvvetli sağanak yağış, soğuk hava ve kar gibi olumsuzluk oluşturacak meteorolojik uyarı nedeniyle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin zarar görmemesi, ilgili Kurumların bilinçli ve müdahaleye hazır olmaları ile alınan tedbirlerin gözden geçirilmesi amacıyla Vali Vekili Turgut Subaşı tarafından Zonguldak Belediye Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Sahil Güvenlik, AFAD Müdürlüğü, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü, DSİ, İl Sağlık Müdürlüğü, Liman Başkanlığı ve Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinin katıldığı toplantı yapıldı. Bu bağlamda; yapılan meteorolojik uyarı kapsamında vatandaşlarımızın oluşması muhtemel risklerden sayılan fırtına nedeniyle meydana gelebilecek çatı uçması, ağaç veya direk devrilmesi, tabela düşmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı baca zehirlenmesi ile kuvvetli sağanak yağış ve kar yağışında ortaya çıkabilecek ulaşımda aksamalar konusunda dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir. Bu çerçevede konu ile ilgili olarak vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi yanında ilgili Kurumlar, tedbirlerini en üst düzeyde almaları ve koordinasyon halinde çalışmaları hususunda talimatlandırılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , VALİLİK , HAVA DURUMU , TOPLANTI , TEDBİR

Yorumlar