GMİS Başkanlar Kurulu toplandı

9 Şubat 2018 Cuma 09:42

GMİS Başkanlar Kurulu toplandı

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genişletilmiş Başkanlar Kurulu, Sendika Genel Merkezi’nde toplandı.

Genel Başkan Ahmet Demirci başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda; GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreteri Satılmış Uludağ, Genel Mali Sekreteri Adnan Tıska, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal, GMİS’e bağlı Karadon, Kozlu, Üzülmez, Armutçuk, Amasra, Merkez Servisleri ve MTA Şube Başkan ve yöneticileri hazır bulundu.
Toplantı sonrasında açıklanan sonuç bildirisinde şu görüşlere yer verildi;
“Genişletilmiş Başkanlar Kurulumuz, Genel Başkanımız Ahmet Demirci Başkanlığında toplanarak; ülkemizdeki, bölgemizdeki ve işyerlerimizdeki gelişmeleri değerlendirdi. Başkanlar Kurulumuz; Türk Silahlı Kuvvetleri’nin sınır ötesi operasyonunda şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı dilemektedir. Başkanlar Kurulumuz ve maden işçileri, her zaman ve her şart altında, maddi ve manevi olarak devletimizin, ordumuzun ve şehit ailelerinin yanında olmaya devam edecektir. Başkanlar Kurulumuz; Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), Maden Tetkik Arama Kurumu (MTA) işçi açıklarının giderilmesi için tüm ilgililer nezdinde çalışmalarını sürdürmektedir. Başkanlar Kurulumuz, TTK, MTA ve Hattat Madencilik işyerlerimizde Toplu İş Sözleşmesi uygulamalarından kaynaklanan sorunlar başta olmak üzere tüm sorunlarımızın çözümü için çalışmalarını sürdürmektedir. Başkanlar Kurulumuz; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) görüşülmekte olan Torba Yasa Tasarısı’ndaki Geçici 65. Maddenin; yeniden ele alınması ve söz konusu tasarıdaki “10.06.2003 - 13.05.2014” tarihleri aralığında değil, tüm maden şehitlerini kapsayacak şekilde düzenlenmesi için girişimlerini sürdürmektedir. Genel Başkanımız ve Genel Başkan Yardımcımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Jülide Sarıeroğlu ile makamında görüşerek bu taleplerimizi bildirmiştir. Çalışmalarımız devam etmektedir. Başkanlar Kurulumuz; Bölgemizde ve ülkemizin tamamında örgütlenme çalışmalarına devam etmektedir. Başkanlar Kurulumuz; Taşeronlarla ilgili yasal düzenleme çerçevesinde MTA’daki arkadaşlarımızın kadroya alınması sürecini takip etmektedir. Başkanlar Kurulumuz; TTK, MTA ve Hattat Madencilik işçilerinin ve tüm emekçilerin insanca çalışıp, insanca yaşayabilecekleri koşulları sağlamak için, bölgemizin ve ülkemizin gelişmesi için verdiği mücadeleye aralıksız olarak devam edecektir.”

Yorumlar

Devrek Belediyesi'nden, "Hoşgeldin bebek” projesi

9 Şubat 2018 Cuma 09:38

 Devrek Belediyesi'nden, "Hoşgeldin bebek” projesi

Devrek Belediyesi tarafından hayata geçirilen "Hoş geldin Bebek” adlı proje vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Zonguldak'ın Devrek ilçesi Belediyesi tarafından hayata geçirilen proje özellikle anne ve babalar tarafından büyük ilgi gördü. İlçede yaptığı çalışmalarla ilçeyi adeta şantiyeye çeviren Devrek Belediyesi bir yandan da sosyal belediyecilikle anlayışı ile çeşitli farklı çalışmalara imzalar atmaya devam ediyor. Belediyenin proje çalışmaları arasında yer alan ve ilk kez hayata geçirilen “Hoş geldin Bebek Projesi” kapsamında Devrek'te yeni doğan bebekler hediyeleriyle karşılanıyor. İlçede yeni bebek heyecanı yaşayan ailelerin mutluluğunu paylaşmak ve bütçelerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen çalışmalarda vatandaşlara Devrek Belediyesi tarafından “Hoş geldin Bebek" hediyesi takdim ediliyor. Yeni doğan bebekler belediye tarafından hediyelerle karşılanırken, başlatılan proje kapsamında hediye paketleri hazırlanarak evlere bire bir ziyaretler geçekleştiriliyor. Hediye paketlerinin içinde başta Türk bayrağı olmak üzere bebek ürünlerinin yer aldığı hediye seti Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci ve eşi Gönül Semerci ve beraberindekilerle birlikte aileler ziyaret edilerek hediyeler teslim ediliyor. Hayata geçirilen proje ile ilgili bilgi veren Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, “Bebeklerimiz, ailemizin göz bebeği, hayatımızın merkezidir. Bu mutlu günlerinde vatandaşlarımızın yanlarında olmak, mutluluklarına ortak olmak ve ufak da olsa bir hediyede bulunmak istedik. İlçemizde dünyaya gelen bebeklerimizin ilk günlerinde ihtiyaçlarını karşılayacak hediye setimizi anne babalarımıza hediye ediyoruz. Hayatın her alanında vatandaşlarımızın yanında olmaya gayret ediyoruz. Hayırlı olsun dileklerimizle birlikte bebeklerimizin vatanımıza, milletimize hayırlı birer birey olurlar inşallah” diye konuştu. Devrek Belediyesinin hayata geçirdiği projeden duydukları memnuniyeti getiren vatandaşlar ise, "Başkanımız Mustafa Semerci’ye eşi Gönül Semerci’ ile emeği geçenlere bizlerin mutluluklarına ortak oldukları ve hediye paketlerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dediler. Düzenlenen hediye dağıtım programında; Devrek Belediyesi Kültür Müdürü Recep Civelek, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Serpil Akyar Özmen ve Funda Değirmencioğlu hazır bulundular.

Yorumlar

İç Anadolu Belediyeler Birliğinden malzeme desteği

9 Şubat 2018 Cuma 09:33

İç Anadolu Belediyeler Birliğinden malzeme desteği

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin İsbir, toplantı için gittiği Ankara’da İç Anadolu Belediyeler Birliği Başkanı Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ile yaptığı görüşme ile ilçesine oturma grubu sözü aldığını, oturma gruplarının bir kısmının Alaplı Büyük Tekke Köyü Ahmet Ziya Yazıcı İlköğretim Okuluna ulaştığını bildirdi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Nuri Tekin, “İç Anadolu Belediyeler Birliği tarafından az sayıda oturma Bank hibe edildi. Hibe edilen banklar, İlçemizde bulunan okul, cami ve sağlık ocağına yerleştirerek halkımızın hizmetine sunduk. İç Anadolu Belediler Birliği Başkanı Fethi Yaşar'a ilçe halkım adına teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Yorumlar

Çocuklar üşümesin diye gönüllü örüyorlar

8 Şubat 2018 Perşembe 14:46

Ereğli Haber

Çocuklar üşümesin diye gönüllü örüyorlar

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün sürdürdüğü, ‘Okul Çocukları Üşümesin Projesi’ kapsamında bir grup gönüllü bayan, kendi imkânlarıyla ihtiyaç sahipleri çocuklara, kazak, şapka, bere, atkı, eldiven ve yelek ördü.

Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın ziyaret ederek çalışmalarını incelediği gönüllü bayanlar, “Öncelikle bize yer ve imkân vermenizden dolayı teşekkür ediyoruz. Hepimiz birer gönüllüyüz ve aile gibiyiz. Başkanım sizde bu ailenin bir parçasınız. Biz her zaman sizin desteğinizi gördük.” dediler.
Örülen ürünleri inceleyen Başkan Uysal’da bu ürünlerin ihtiyaç sahibi çocuklara ulaşacak olmasından dolayı çok sevindiğini belirterek, “Sizlerle gurur duyuyorum. Duyarlılığınızdan dolayı hepinize tek tek teşekkür ediyorum. Belediyemizin tüm imkânları sizlere açık.” dedi.
Hatıra fotoğrafı çekilerek sona eren ziyarette, Belediye Başkan Yardımcıları Esra Alpago ve Atilla Bulak ile Sosyal Yardım İşleri Müdürü Mehmet Aksoy’da hazır bulundu. Örülen giyim malzemelerinin ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılacağı belirtildi.

Yorumlar

Ereğli sahili için teknik inceleme başlatıldı

8 Şubat 2018 Perşembe 14:03

Ereğli Haber

Ereğli sahili için teknik inceleme başlatıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 18 Ocak 2018 tarihinde yaşanan fırtına ile birlikte gelen dalgaların hasar verdiği Kdz.Ereğli Sahilinde Demir Yolları ve Hava Meydanları Genel Müdürlüğü’nden gelen teknik ekipleri ölçüm ve teknik inceleme yaptı.

Benzer bir durum yaşamamak için çalışma başlattıklarını açıklayan Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, tüm tedbirleri aldıklarını söyledi.
Başkan Uysal, DLH’den (Demiryolları Limanlar ve Hava meydanları Genel Müdürlüğü’nden) gelen teknik ekiple birlikte 18 Ocak gecesi yaşanan fırtınada zarar gören Ereğli sahilinde incelemelerde bulundu.
Bolu Ulaştırma Bölge Müdürlüğünden gelen ekiple birlikte yapılan çalışmaları takip eden Başkan Uysal, denizden gelecek felaketlere karşı bilimsel her türlü tedbirlerin alınacağını söyledi.
DLH ekiplerinin Bati metrik ölçümlemelerini sahil güzergahında, Erdemir ve Askeriye Limanında gerçekleştirdiğini anlatan Başkan Uysal; “Yaşadığımız felaket sonrası hemen çalışmalarımıza başladık ve zarar gören bölgelerde fotoğraf çekimi ve dron çekimi ile gerekli tespitler yapıldı. Ardından talebimiz üzerine DLH’den teknik ekipler gelerek Bati metrik ölçümlemelerini yaptı. Amacımız denizden gelen felaketleri bilimsel çalışmalarla önlemek. Çıkacak sonuca göre, sahil güzergahında ve limanlarda her türlü tedbirleri alacağız” dedi.

Yorumlar