GMİS, Dünya Madenciler Günü’nü kutlandı

3 Aralık 2018 Pazartesi 18:49

GMİS, Dünya Madenciler Günü’nü kutlandı

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, Yönetim Kurulu adına bir basın açıklaması yaparak 4 Aralık Dünya Madenciler Günü'nü kutladı.

Demirci’nin açıklaması şöyle; "4 Aralık tarihi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de "Dünya Madenciler Günü" olarak kutlanmaktadır. Bugün, en öncelikli sorunlarımızı kamuoyu ile paylaşır, çözüm önerilerimizi ifade ederiz. Türkiye ve Zonguldak’tan baktığımızda da madencilik sektörü önemli sorunlarla boğuşmaktadır. Sektördeki sendikalaşma oranı yüzde 20’nin altındadır. Kaçak ve sigortasız çalıştırılanlarla bu oran daha da düşmektedir. Dünyada da durum pek farklı değildir. Örgütsüz çalışmak demek, iş sağlığı ve güvenliği önlemlerinden mahrum kalmak demektir. Yani önce ölüm riski sonra yoksulluk ve açlık riski gelir. 4 Aralık tarihi, Roma İmparatorluğu döneminde babasının gazabından kaçarak, madencilerin çalışmakta olduğu bir mağaraya sığınan ve madenciliğin piri olarak kabul edilen Santa Barbara'ya adanmıştır. Madenciler tarafından azize kabul edilen Santa Barbara'nın aynı zamanda İzmit'te yaşamış olması ve efsanenin geçtiği mekânların Anadolu olmasının da ayrı bir önemi vardır. 4 Aralık tarihi önce Anadolu'da daha sonra Avrupa ve tüm dünyada "Dünya Madenciler Günü" olarak kutlanmaya başlanmıştır. Sanayi Devrimi ile birlikte ülkemizde madencilik faaliyetlerinin en önemli merkezlerinden birisi Zonguldak Maden Havzası oldu. Zonguldak, maden kömürüyle, koklaşabilir taşkömürü üretimiyle birlikte büyüdü gelişti, Cumhuriyetin ilk ili oldu. Kardemir ve Erdemir ile sanayinin olmazsa olmazı olan demir-çelik üretiminin merkezi oldu. ÇATES ile çevresini ve ülkesini aydınlattı. Madencilikte 170 yıllık üretim tarihi, bugün Zonguldak’ta Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) adıyla devam ediyor. Bugün TTK, tarihinin en düşük işçi sayısıyla en az üretimini yapıyor. Ülkemizin yıllık 35 milyon tona yakın taşkömürüne ihtiyacı varken, biz bunun ancak, kamu ve özel sektör olarak yaklaşık 1,5 milyon tonunu üretebiliyoruz. Ülkemiz her yıl taşkömürü ithalatına 4-5 milyar dolar civarında para öder hale geldi. 1980 sonrası izlenen bu politikalarla sık sık ekonomik krizler yaşadık. Bugün yine bir krizle mücadele ediyor ve hep bir ağızdan yerli kaynakların öneminden söz ediyoruz. Ancak hızlı adımlar atamıyor ve yüksek faizle borç arıyoruz. Biz, ülkemizin yeniden üretim ekonomisine dönmesini istiyoruz. Biz, TTK'nın 5 milyon ton üretmesi için nelerin yapılması gerektiğini her fırsatta anlatıyoruz. Biz, daha sağlıklı, daha güvenli ve daha verimli üretim yapmak için çalışıyoruz. Türkiye’nin Zonguldak’a ihtiyacı var. İşçi açıklarının giderilmesi durumunda Türkiye Taşkömürü Kurumu, süratle üretimi artırabilecek durumdadır. TTK’nın işçi açıkları acilen giderilmeli ve gündemde olan 1500 işçi alımı hayata geçirilmelidir. Kurumun norm kadro ile istikrarlı şekilde çalışması sağlanmalıdır. Tüm madencilerimizin ve bölgemiz halkının Dünya Madenciler Günü’nü kutlarız. Tüm maden şehitlerimizi bir kez daha sevgi, saygı, şükran ve rahmetle anıyoruz.”

Yorumlar

Turkcell Nuhoğlu İletişim’den dev yatırım…

3 Aralık 2018 Pazartesi 18:43

Turkcell Nuhoğlu İletişim’den dev yatırım…

MHP 27. Dönem Zonguldak Milletvekili Adayı ve Turkcell İletişim Merkezi Sahibi Fehmi Nuhoğlu, kendi sektöründe büyük bir yatırıma girerek Turkcell İletişim Merkezi sayısını 3’e çıkardı.

Ereğli Haber- MHP 27. Dönem Zonguldak Milletvekili Adayı ve Turkcell İletişim Merkezi Sahibi Fehmi Nuhoğlu, Çarşı-Merkez ve Alaplı- Merkez Turkcell İletişim Merkezlerini devir alarak, sayıyı 3’e çıkarttı. Yaklaşık 17 yıldır iletişim ve telekomünikasyon sektöründe Turkcell bayiliğini yürüten Fehmi Nuhoğlu, 2 yıldır İletişim Merkezi sistemine geçen Turkcell’in yetkili firması olarak Ereğli halkına hizmet veriyor. Turkcell İletişim Merkezi olarak Uğur Mumcu Caddesi’nde tek bayii ile başlayan Nuhoğlu, Kdz. Ereğli Çarşı Merkez ve Alaplı Merkez bayilerini devir alarak, toplam da 3 İletişim Merkezi ve 15 İletişim-Satış Danışmanıyla hem Ereğli hem de Alaplı halkına hizmet vermeye başladı.
Nuhoğlu İletişim Merkezleri ; Turkcell Fatura Ödemesi, doğalgaz, elektrik ve su fatura ödemesi, İnternet fatura ödemesi, telefon satışı, telefon aksesuarları, Superonline bayiliği, Digitürk, Superonline başvuru noktası ve ev interneti gibi bir çok alanda hizmet sunuyor.
Gelişen teknolojiyi her bütçeye uygun hale getirerek, kaliteli hizmet anlayışı ve profesyonel kadrosu ile iletişim çözüm merkezi olarak hizmet veren Nuhoğlu İletişim Merkezleri, bölgeye özel kampanyalarla Ereğli halkının yüzünü güldürüyor. Bayiye özel 32 TL’ye sınırsız ev interneti, KVK garantili cep telefon satışlarında 6-9-12 ay taksit seçenekleri, Tablet, Akıllı Çocuk Saati, Bluetooth kulaklıklar peşin fiyatına 36 aya varan taksitler, Paycell Kart kolaylığı ile tüm faturaların tek bir kartla ödenmesi ve ödeme yapıldıkça internet kazandırma ve mağazaya özel Turkcell’e geçmek isteyenlere özel fırsatlar gibi birçok avantajı Nuhoğlu İletişim Merkezleri’nde bulabilirsiniz.
Müşteri memnuniyetinin her zaman ön planda olduğunu söyleyen MHP 27. Dönem Zonguldak Milletvekili Adayı ve Turkcell İletişim Merkezi Sahibi Fehmi Nuhoğlu, Turkcell’in temsilciliğini yapmaktan mutlu ve gururlu olduklarını söyledi. Nuhoğlu konuşmasında, “Bayi sayımızı 1’den 3’e çıkarttık. Allah hayırlı uğurlu etsin. İletişim ve Telekomünikasyon sektöründe yaklaşık 17 yıldır hizmet veriyoruz. Bu süreçte Türkiye’nin milli şirketi olan Turkcell’in temsilciliğini yapmaktan dolayı mutlu ve gururluyum. Yaptığımız tüm işlerde su gibi berrak, güneş gibi faydalı olmaya çalışıyoruz. Personel kadrosu eğitimli ve profesyonel kişiler. Müşterilerimizin hatları ya da kullandıkları cihazlarda çözüm odaklı çalışıyoruz. Kısacası bizim için müşteri memnuniyeti her şeyden önce geliyor. Nasip oldu bayi sayımızı 3’e çıkardık, sadece Ereğli’de değil, Alaplı’da da hizmet veriyoruz. Öncelikle özveri ile çalışan personelime sonra bizi tercih eden herkese teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.


Nuhoğlu İletişim Merkezleri,

Kdz. Ereğli Çarşı Şube; Müftü Mahallesi, Hamam arası Sokak, No/24 (Ali Molla Camii Karşısı)


Kdz. Ereğli Merkez Şube;
Müftü Mahallesi, Uğur Mumcu Caddesi 3/A


Alaplı- Merkez Şube;
Merkez Mahallesi, Hükümet Caddesi No /22

 

Etiketler:

Nuhoğlu İletişim , Turkcell , Kdz. Ereğli , Alaplı , Fehmi Nuhoğlu ,

Yorumlar

Yılmaz Can ‘Bende varım’ dedi ve açıkladı…

3 Aralık 2018 Pazartesi 17:08

Yılmaz Can ‘Bende varım’ dedi ve açıkladı…

AK Parti Önceki Dönem Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’nun danışmanlığını yapan ve bölgede herkesin sevdiği Yılmaz Can, AK Parti Alaplı İlçe Teşkilatı’nda İl Genel Meclisi Üyesi aday adaylığı müracaatında bulundu.

Ereğli Haber- AK Parti Önceki Dönem Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’nun danışmanı Yılmaz Can, AK Parti’den Zonguldak İl Genel Meclisi Üyeliği için aday adaylığı başvurusu yaptı. Siyasete başladığı ilk günkü heyecanla partisine ve Zonguldak halkına hizmet etmek istediğini belirten Can ‘Tercih partimizden, takdir milletimizden” dedi.
Can parti binasında yaptığı basın toplantısında şu açıklamayı yaptı “14 Ağustos 2001 yılında kurulan AK Parti’mizin, kurucu İlçe Yönetim Kurulu Üyesiyim. Kuruluşundan bu yana, her kademesinde büyük bir onur ve gururla görev aldığım partimizden 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak seçimlerde İl Genel Meclisi aday adaylığı başvurumu İlçe Başkanlığımıza yapmış bulunmaktayım.
Partimizin tercihi, milletimizin teveccühü ile İl Genel Meclisi Üyesi olarak hizmetlerimi sürdürmek istiyorum. Refah Partisi ile başlayıp, Fazilet Partisi kurucu yönetim kurulu üyeliği ile devam eden aktif siyasi yaşantımı, 2001 yılından bu yana da AK Parti’mizin çatısı altında sürdürmekteyim. AK Parti’de siyaset yaptığım süre içerisinde, Yönetim Kurulu birim başkanlığı ve teşkilat başkanlığı görevlerinde bulundum. Son olarak da, Zonguldak Milletvekilimiz Sayın Faruk Çaturoğlu’nun TBMM danışmanlığını yaptım. İlk günkü azim ve heyecanla sürdürdüğüm siyasi yaşantımı, partimizin tercihi, milletimizin de takdiriyle, İl Genel Meclisi Üyesi olarak sürdürmek ve uzun yıllara dayanan siyasi birikim ve tecrübemi, hizmetlerimi farklı bir kulvarda sürdürme azmimi milletimizle paylaşmak istiyorum. Partimiz ve milletimizin takdiriyle, bu görevin şahsıma tevdi edilmesi durumunda, en iyi hizmeti milletimizle buluşturma gayreti içinde olacağım. Bu vesileyle 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak seçimlerin, bölgemize, ülkemize ve hizmete talip olan tüm arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Bizleri bu kutlu yürüyüşümüzde yalnız bırakmayan tüm dava arkadaşlarıma, milletimize teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Yüce Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.”

Yorumlar

Anne Toptan dualarla uğurlandı

3 Aralık 2018 Pazartesi 15:27

Ereğli Haber

Anne Toptan dualarla uğurlandı

Eski TBMM Başkanı ve Kamu Çalışanları Etik Kurulu Başkanı Köksal Toptan’ın annesi Saadet Toptan, düzenlenen cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Eski TBMM Başkanı ve Kamu Çalışanları Etik Kurulu Başkanı Köksal Toptan’ın Ankara’da tedavi gördüğü sırada yaşamını yitiren 93 yaşındaki annesi Saadet Toptan için cenaze töreni düzenlendi. Hz. Ali Camii’nde düzenlenen cenaze törenine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Eski TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, Başkent Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Özer, AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş ve Toptan Ailesi’nin sevenleri ile yakınları katıldı.
Öğlen namazını müteakib İl Müftüsü Rüstem Can tarafından cenaze namazı kıldırıldı. Yapılan duaların ardından anne Sadet Toptan’ın cenazesi defnedilmek üzere Asri Mezarlığı’na götürüldü. Köksal Toptan, tabutu cenaze aracına getirildiği sırada annesinin tabutuna son kez baktı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Toptan’ı yalnız bırakmadı. Cenaze aracı Asri Mezarlığa hareket etti.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Köksal Toptan ile vedalaştıktan sonra helikopterle Zonguldak’tan ayrıldı.

Yorumlar

Uysal, “Engelliler için yapacağımız daha çok iş var”

3 Aralık 2018 Pazartesi 13:30

 Uysal, “Engelliler için yapacağımız daha çok iş var”

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal Fiziksel Engelliler Derneği tarafından düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programına katıldı.

Kdz. Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla program düzenledi. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ında yer aldığı programa engelli vatandaşlar ve aileleri de katıldı. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal programda yaptığı konuşmasında bugüne kadar engelliler için yaptıkları çalışmaları anlattı. Uysal programda yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi “Engelli kardeşlerimizin hayata pozitif bakmaları ve sosyal hayatın içinde olmaları için bugüne kadar yaptığımız çalışmalar, bundan sonrada devam edecektir. Etkinlikte emeği geçen başta dernek başkanı İsmail Şentürk olmak üzere yönetimini kutluyor, tüm engelli kardeşlerimize ve ailelerine selam ve sevgilerimi sunuyorum.”

Yorumlar