Fındık fiyatı yeniden yükselmeye başladı

2 Ekim 2019 Çarşamba 13:13

Fındık fiyatı yeniden yükselmeye başladı

Karadeniz'de geçen ay 16 liraya kadar çıkan ve daha sonra 13 liraya gerileyen fındık fiyatları yeniden 15,2 lira seviyelerine yükseldi.

 Düşen fındık fiyatları yeniden 15,2 lira seviyelerine yükseldi. Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde geçen haftalarda 13 liraya kadar gerileyen fiyatın çiftçilerin ürünlerine sahip çıkmasıyla yeniden toparlandığına işaret eden fındık tüccarı Mehmet Koçak, "Çiftçimiz pazara ihtiyacı kadar ürün indirmeye başladı ve bu fiyatın yeniden yükselmesini sağladı. Geçtiğimiz hafta başında fiyat yeniden 15-15,2 lirayı gördü. Hafta boyunca da pazarda fındık bu fiyattan işlem gördü" dedi.
Koçak, bundan sonraki süreçte de fiyattaki artışın devam edeceği yönünde beklentileri olduğuna dikkati çekerek, “Uzun süredir pazarda fiyatlar 13 ile 15 lira arasındaydı. 2 lira psikolojik sınırdı ve bugün itibarıyle o baraj aşıldı. Haftalar sonra pazarda fiyatın yeniden 15 liranın üstüne çıktığını gördük” dedi.
Koçak, serbest piyasada yeni haftada 50 randıman fındığın 15,2 liradan açıldığını belirterek, "Pazarda fiyat yavaş yavaş rayına oturuyor. Tüccarların elinde fındık azaldı. Pazara fındık inişi de istediğimiz gibi" diye konuştu.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Alaplı

Yorumlar

Camiler ve Din Görevlileri Haftası

2 Ekim 2019 Çarşamba 12:41

Camiler ve Din Görevlileri Haftası

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde İlçe Müftülüğü Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Şehit Ömer Halisdemir Kur’an Kursu’nda kahvaltı programı düzenledi.

 Çaycuma İlçe Müftülüğü 1 - 7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Şehit Ömer Halisdemir Kur’an Kursu’nda emekli din görevlilerine kahvaltı etkinliği düzenledi.
Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında yapılan etkinlikleri aktaran Çaycuma İlçe Müftüsü Ayhan Ermiş sözlerine bu yıl ki temanın “Cami Hayatın İçinde, Hayat Caminin İçinde” olarak belirlendiğini açıklayarak, hafta dolayısıyla yapılacak etkinlikler konusunda misafirleri bilgilendirdi.
Müftü Ermiş; “Hz. Peygamber, Mescid-i Nebivi’de her gün ashabıyla sohbet etmiş, onların sorularını cevaplamış, ihtiyaçlarını gidermiş, zaman zaman görevler vermiş, yanlışları düzeltmiş, suçluları cezalandırmış, hutbe irat etmiş, ikram ve hediyeleri kabul etmiş, yeni doğan bebeklere isim vermiş, Medine dışından görüşmeye gelenlerle ilgilenmiştir. Günümüzde de bu külliye anlayışı yeniden canlandırılmalı, camiler, sadece ibadet etme mekanı gibi görülmemelidir. Bu vesile ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın milletimiz için ve tüm İslam alemi için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Emekli olmuş din görevlilerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.
Yaklaşık 100 görevlinin katıldığı kahvaltı programı, yapılan duanın ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Çaycuma

Yorumlar

Jandarmadan yürek ısıtan davranış

1 Ekim 2019 Salı 17:47

Jandarmadan yürek ısıtan davranış

Zonguldak'ta jandarma ekipleri yaşlıları ziyaret edip çeşitli hediyeler takdim etti. Jandarmayı karşılarında gören yaşlılar sevinç yaşadı.

 Zonguldak İl Jandarma Komutanlığınca görevlendirilen jandarma personeli 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla yaşlıları ziyaret etti. İl merkezi başta olmak üzere Alaplı, Çaycuma ve Kilimli ilçelerinde ikamet eden yaşlıları ziyaret eden jandarma personeli, yaşlıların ilgisiyle karşılaştı. Duygu dolu anların da yaşandığı ziyaretlerde yaşlılara çeşitli hediyeler verilerek Yaşlılar Günü kutlandı. Jandarma personelini karşılarında gören yaşlılar, "Askerimizden Allah razı olsun. Sağolun Varolun. Bizleri düşünüp kapımıza kadar geldiniz. Jandarmadan Allah razı olsun. Halimizi hatırımızı sordunuz. İyi ki varsınız" diye tebessüm ettiler. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , ziyaret , Jandarma

Yorumlar

Jandarma çocukları unutmadı

1 Ekim 2019 Salı 17:37

Jandarma çocukları unutmadı

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı 1 Ekim Dünya Çocuk Günü’nde çocukları unutmadı.

 Zonguldak İl Jandarma Komutanlığınca görevlendirilen personel tarafından 1 Ekim Dünya Çocuk Günü etkinlikleri kapsamında, Devrek İlçesi Özbağı İlkokulu, Alaplı İlçesi Atatürk İlkokulu, Gökçebey İlçesi Gökçebey Anaokulu ve Dağdeğirmenciler İlkokulu, Merkez İlçe Bahçelievler İlkokulu, Kilimli Türkali İlkokulunda çocuklara Jandarma Çocuk Dergisi , Çikolata, Şeker , Kırtasiye malzemesi ve çeşitli hediyeler dağıtıldı. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Gökçebey , 1 Ekim Dünya Çocuk Günü

Yorumlar

Üzerine kömür parçası düşen maden işçisi yaralandı

1 Ekim 2019 Salı 17:22

Üzerine kömür parçası düşen maden işçisi yaralandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Kandilli Beldesi'nde faaliyet gösteren Türkiye Taş Kömürleri Kurumu'na (TTK) bağlı Armutçuk Müessese Müdürlüğü bünyesindeki maden ocağında meydana gelen iş kazasında 1 maden işçisi yaralandı

Edinilen bilgiye göre, kaza, öğle saatlerinde maden ocağının eksi 500 kotunda meydana geldi. İddiaya göre, ocakta çalışan maden işçisi Uğur Demirer üzerine kömür parçasının düşmesi sonucu yaralandı. Arkadaşları tarafından yer üstüne çıkarılan yaralı maden işçisine ilk müdahaleyi olay yerine çağrılan 112 sağlık görevlileri yaptı. Ambulansla Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi'ne kaldırılan maden işçisi tedavi altına alındı. Genel Maden İşçileri Sendikası Armutçuk Şube Başkanı Ali Eşitmez yaralanan maden işçisinin hayati tehlikesinin bulunmadığını öğrendiklerini belirterek kendisine geçmiş olsun dileğinde bulundu. Savcılık kaza ile ilgili olarak soruşturma başlattı.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak

Yorumlar