Finale kalan ekip Milli Eğitim Müdürü'nü ziyaret etti

18 Eylül 2019 Çarşamba 17:04

Finale kalan ekip Milli Eğitim Müdürü'nü ziyaret etti

Teknofest insanlık yararına teknolojiler konusunda finale kalan TSO Fen Lisesi öğrencileri Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürü'nü ziyaret etti.

 Çaycuma ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Fen lisesi 10'ncu sınıf öğrencileri Emre Güner ve Melih Akman, danışman öğretmenleri Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Zeynep Sağlam ile birlikte, TEKNOFEST insanlık yararına teknolojiler yarışmasına başvurdular. Ön elemeyi gecen proje için kritik tasarım raporu yazan öğrenciler, bu aşamayı da geçerek finalist olarak sergiye davet edildiler. 
Yaptıkları proje ile tekerlekli sandalyelerin yardımsız merdiven çıkmasını tasarlayan öğrenciler, merdiven çıkan tekerlekli sandalyeler bulunduğunu ancak çok pahalı olduğunu, kendilerinin geliştirdikleri sistemde ise az maliyetle merdiven çıkmasını sağladıklarını belirttiler. Tasarımı yapan öğrenciler, metal aksamı yapmak için Çaycuma Meslek Lisesi Makine Bölümü Öğretmenleri Timuçin Yıldırım ve Ceyhun Sefercik’ten yardım aldıklarını belirtti. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , TSO , Çaycuma

Yorumlar

Diş Hekimliği Fakültesi Genel Kurul Toplantısı yapıldı

18 Eylül 2019 Çarşamba 16:58

Diş Hekimliği Fakültesi Genel Kurul Toplantısı yapıldı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Genel Kurul Toplantısı, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı’nın katılımıyla Fakülte konferans salonunda gerçekleşti.

 Dekan Yardımcıları, öğretim üyeleri ve Fakülte Sekreterinin hazır bulunduğu toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Bodrumlu, Fakültenin bir yıllık genel değerlendirmesi, düzenlenen bilimsel toplantılar, faaliyetler, yıl boyunca yapılan etkinlikler ve yaşanan gelişmeler ile bütçe ödenek durumu hakkında bilgiler verdi. Toplantının devamında 2018 yılında gerçekleştirilen bilimsel araştırmalardan dolayı, Akademik Teşvik Yönetmeliği kapsamında 2019 yılında teşvik alan öğretim üyelerine teşekkür belgesi takdim edildi. 
Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı ise Diş Hekimliği Fakültesi’nin yürüttüğü çalışmalarla ve verdiği sağlık hizmeti ile Türkiye'de örnek olacak çalışmalar yaptığını, Fakülte nezdinde gerek akademik gerek sağlık alanındaki gelişmelerin memnuniyet verici olduğunu, bununla birlikte başarıların daha da artması gerektiğini ifade etti. 
Toplantı, Rektör Çufalı’nın öğretim üyeleri ile fikir alışverişinde bulunması ve yeni akademik yılın verimli ve hayırlı olması temennisinde bulunması ile son buldu. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , diş hekimi toplantı

Yorumlar

Mahalle muhtarlığı tarafından aşure programı düzenlendi

18 Eylül 2019 Çarşamba 16:52

Mahalle muhtarlığı tarafından aşure programı düzenlendi

Devrek'te mahalle muhtarlığı tarafından aşure programı düzenlendi


Zonguldak’ın Devrek ilçesinde Eski Mahalle Muhtarlığı tarafından organize edilen aşure programına protokolün yanı sıra yüzlerce vatandaş iştirak etti. Muharrem ayı nedeniyle mahalle muhtarlığı tarafından hayata geçirilen ve muhtarlık tarafından organize edilen aşure programına vatandaşlar büyük ilgi gösterdiler. Bu yıl ilk kez düzenlenen ve dualarla açılışı gerçekleştirilen etkinlikte protokol ve Devrekli vatandaşlar bir araya gelerek dayanışma ve kaynaşmanın örneğini sergilerken, düzenlenen aşure programı nedeniyle konuşan Eski Mahalle Muhtarı Basri Keklik,” Bu yıl muhtarlık olarak ilk kez aşure programını organize etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Tamamen muhtarlığımızın katkıları ile hayata geçirdiğimiz programımıza katılımımın yüksek olması bizleri onurlandırmıştır. Bu nedenle aşure etkinliğimize uzaktan yakından iştirak eden herkese mahalle halkım adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Devrek Kaymakam Vekili Ümit Altay, Devrek Müftüsü Hasan İzmirli ve Mahalle Muhtarı Basri Keklik tarafından vatandaşlara aşure ikramı yapılırken, düzenlenen programa; Devrek Kaymakam Vekili Ümit Altay, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, İlçe Müftüsü Hasan İzmirli ile çok sayıda davetli katıldı

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Aşure ,

Yorumlar

GMİS, Gaziler Günü’nü kutladı

18 Eylül 2019 Çarşamba 16:28

GMİS, Gaziler Günü’nü kutladı

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, Yönetim Kurulu adına bir mesaj yayınlayarak Gaziler Günü’nü kutladı.


Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, yayınladığı mesaj şöyle; “Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından, 19 Eylül 1921 tarihinde Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e, Mareşal rütbesi ile Gazi ünvanı verilmiştir. 19 Eylül tarihi Gaziler Günü olarak kutlanmaktadır. Milletimiz, vatanı ve bağımsızlığı için tarih boyunca birlik ve beraberlik içinde tüm zorluklara göğüs germiş; gerektiğinde canını vermekten çekinmemiş, milletimizin büyük zaferlere ulaşmasını, özgür ve bağımsız yaşamasını sağlamıştır. Vatanın bölünmez bütünlüğü, halkımızın huzuru, güvenliği ve esenliği için büyük bir onurla görev yaparak gazilik mertebesine ulaşan kahramanlarımız gurur kaynağımızdır. Başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere 15 Temmuz hain darbe girişiminde, terör eylemlerinde, vatanın bölünmezliği ve huzuru için mücadele ederken hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimizi ve hayatta olmayan gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, hayatta olan gazilerimize şükranlarımızı ve saygılarımızı sunuyoruz."

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , GMİS , Zonguldak

Yorumlar

MÜSİAD Sidney Başkanı Kdz. Ereğli’ye geldi

18 Eylül 2019 Çarşamba 16:25

MÜSİAD Sidney Başkanı Kdz. Ereğli’ye geldi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sidney Başkanı Hasan Gençtürk, Kdz. Ereğli MÜSİAD Şubesi’ni ziyaret etti.

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak için Türkiye’ye gelen Avustralya Sidney Kenti MÜSİAD Başkanı Hasan Gençtürk, Kdz. Ereğli’ye ziyaret gerçekleştirdi. Kdz. Ereğli MÜSİAD Şubesi’ni ziyaret eden Gençtürk burada Başkan Abdülkadir Çınar, yönetim kurulu ve üyeler tarafından karşılandı. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan ziyarette, iki MÜSİAD Başkanı karşılıklı ticari birliktelikler noktasında yapılması gereken çalışmaları değerlendirdi. Kdz. Ereğli MÜSİAD Başkanı Abdülkadir Çınar ile MÜSİAD Sidney Başkanı Hasan Gençtürk ziyaret anısına birbirlerine çeşitli hediyeler verdi.

Yorumlar