Fide Sırasına Giren Vatandaşlar İzdiham Oluşturdu

10 Mayıs 2022 Salı 22:11

Fide Sırasına Giren Vatandaşlar İzdiham Oluşturdu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde belediye tarafından ücretsiz fide dağıtımı için gelen çok sayıda vatandaş izdihama neden olurken, fide alamayanlar duruma tepki gösterdi.

Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından ata tohumundan üretildiği belirtilen 100 bin adet domates, salatalık, biber ve patlıcan fidesi vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtıldı. Sabahın erken saatlerinde fidelerin dağıtılacağı alanda bekleyip sıraya giren çok sayıda vatandaş izdiham oluşturdu. Yaşanan izdiham nedeniyle bazı vatandaşlar ezilme tehlikesi geçirdi. Yaşanan izdihama tepki gösteren bazı vatandaşlar ise, “Belediyenin rezilliği. Şov yapmaya başlamaz bu işler” derken, bazıları da “Bir iş yapmak istiyorlarsa doğru dürüst iş yapsınlar” şeklinde konuştu.
Öğle saatlerinde başlayan fide dağıtımı akşam saat 17.00 sıralarında sona ererken, saatlerce beklemesine rağmen kendilerine fide kalmayan vatandaşlar belediye yetkililerine tepki gösterdi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , ata tohumu , fide , izdiham , şikayet

Yorumlar

Kışla esnafı kepenk açamadı.. EnerjiSa Elektrik veremiyor...

10 Mayıs 2022 Salı 09:53

Kışla esnafı kepenk açamadı.. EnerjiSa Elektrik veremiyor...

Kdz. Ereğli ilçesinde ki Kışla Sanayi Sitesi esnafları bu sabah iş yerlerini açmaya geldiklerinde büyük bir sürprizle karşılaştı.

Kdz. Ereğli ilçesinde ki Kışla Sanayi Sitesi esnafları bu sabah iş yerlerini açmaya geldiklerinde büyük bir sürprizle karşılaştı. Elektrik kesintisi yapılan sanayi sitesinde 10'larca esnaf kepenklerini açıp işe başlayamadı. Kesintinin neden kaynaklandığı ve elektrik enerjisinin ne zaman verileceği bilinmiyor.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , enerjisa , kesinti

Yorumlar

Başkan Çınar MÜSİAD’ın 32. Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı

9 Mayıs 2022 Pazartesi 18:00

Başkan Çınar MÜSİAD’ın 32. Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kdz. Ereğli Başkanı Abdülkadir Çınar, 32. Kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Kdz. Ereğli Başkanı Abdülkadir Çınar başta Kdz. Ereğli olmak üzere MÜSİAD’ın kuruluşundan bu günlere kadar büyümesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.
Başkan Çınar 32. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada şu sözlere yer verdi; “MÜSİAD olarak 1990 yılında bir grup genç iş adamının yüksek idealleri temelinde, İstanbul Mecidiyeköy'de başlayan yolculuğumuz, bugün Türkiye ve dünyanın 164 noktasında varlık gösteren, her milletten insanı aynı çatı altında buluşturarak, aynı ideal uğruna çalışarak büyük bir sermaye platformu olmanın vermiş olduğu gurur ve mutlulukla devam ediyor. 32'nci yılını dolduran büyük çınarımız MÜSİAD, gelenekten aldığı güç ve desteği, geleceğe karşı duyduğumuz heyecanla bir araya getirerek, bünyesindeki her bir iş insanına esaslı bir yol arkadaşı olurken, başta ülkemiz olmak üzere, varlık gösterdiği her bölgede umudu besliyor, yarınlara olan inancın önemli simgelerinden biri oluyor. Attığı her adımı, köklerine ve değerlerine bağlı kalarak, diğer yandan dünyadaki hızlı değişim ve dönüşümü doğru okuyarak atan MÜSİAD, kurulduğumuz günden bu yana artan heyecanımız ve geleceğe dair beslediğimiz büyük umutlarımızla bu çetin yolda ilerlemeye devam etmekteyiz. Üyelerimiz ve gönüldaşlarımızla birlikte nice yılları birlikte geride bırakmayı, nice başarılara imza atmayı diliyor, 32'nci kuruluş yıl dönümünü bu duygularla kutluyorum.”

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , ticaret , müsiad , İstanbul

Yorumlar

Köpekten Yumruk Büyüklüğünde Tümör Alındı

9 Mayıs 2022 Pazartesi 17:50

Köpekten Yumruk Büyüklüğünde Tümör Alındı

Zonguldak’ta 13 yaşındaki Karabaş isimli sokak köpeğinin karnından el büyüklüğünde tümör alındı.

Zonguldak’ta hayvan barınağında bakılan 13 yaşındaki Karabaş isimli sokak köpeği vücuda oluşan büyün bir kitle nedeniyle kent merkezinde bulunan veteriner kliniğine getirildi. Veteriner hekim Önder Alkan’ın yapmış olduğu muayene sonucunda Karabaş isimli sokak köpeğinin karın bölgesinde yumruk büyüklüğünde tümör tespit edildi. Yapılan başarılı ameliyat sonucunda tümör karın bölgesinden alınarak, köpek tedavi edildi.
Şuanda yoğun bakıma alınan ve durumu iyi olan Karabaş isimli sokak köpeğinin yapılacak son tahlillerin ardından tekrar hayvan barınağa teslim edilecek. Veteriner hekim Önder Alkan, “Şimdi bu ameliyat yaptığımız köpek barınaktan geldi. 13 yaş üzeri. Yaşlı bir hastamız. Sağ kaburga üzerinde karın bölgesi üzerinde kaslardan kök alan bir tümör. Tümörü biz hayvanın kan tahlili ve diğer tahlillerini yaparak ameliyat yapılabilir mi diye karar verdik. Operasyon yaptık hastamız şuanda düzeldi. Bu tür tümörlerde demarkasyon dediğimiz geniş bir marş alanı bırakmak zorundayız. Tümörün yarı çapı kadar sağlam dokuyu da almak zorundayız. Onun için yaramız baya büyük oldu. Şuanda tedavi altında. Daha sonra dikişlerini alacağız, normal hayatına bırakacağız. Hiç bir sıkıntı yok. Neşelendi iyileşti, kan değerleri yerine geldi. Bir enfeksiyon çıkmazsa normale dönecek. Çok büyük bir kistle olduğu için sarkmış vaziyette gözüküyor. O sarkık vaziyetin be olduğunu hayvan severler bilmediği için getirdiler biz muayene ettik. Tümör olduğunu ve o tümör alınması gerektiğini izah ettik. Operasyona aldık. Alınmasaydı o bölgede akciğere beyine herhangi bir durum ortaya çıkabileceğini bilmiyoruz. Ancak patolojiden sonra belli olabilir. Yapmamış bilse o kadar büyük bir kitlenin yırtılabileceği kanaya bileceği düşebileceği kanamadan hayvanın sıkıntıya düşebileceğini düşündük” dedi.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , yangın , tümör , veteriner , hayvan

Yorumlar

Garibanların parasına göz dikmişler…

8 Mayıs 2022 Pazar 00:02

Garibanların parasına göz dikmişler…

Kdz. Ereğli ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü ve bazı okul yöneticilerine yönelik olarak bazı gazetelerde çıkan haberlerin yapılmak istenen büyük bir kumpasın parçası olduğu ortaya çıktı. Kdz. Ereğli’de “Şantajcı gazeteciler” olarak bilinen sabıkalı bu gazetelerin istedikleri bir kişiyi yıllık 4-5 milyon TL bütçesi olan okula müdür yapamayınca asılsız haberlerle kumpas kurmaya çalıştıkları ortaya çıktı.

Kdz. Ereğli İlçe Milli eğitim Müdürlüğü ile müdürlüğe bağlı okullarla ilgili son zamanlarda yapılan haberlerin gerçek maksadı ortaya çıktı. Konunun detaylarını araştıran Kdz. Ereğli’de ki gazeteciler gerçekleri bir bir ortaya çıkardı.
İddiaya göre “Şantajcı” olarak bilinen sabıkalı gazetecilerden biri yakınını Kdz. Ereğli Turizm Otelcilik Okulu’na müdür yapmak istedi.Bu kişinin neden müdür yapılmak istediği gerçeği ise herkesi şoke edecek türden. Meğer şantajcı gazetecinin yakınını Kdz. Ereğli turizm Otelcilik Okulu’na müdür yapmak istemesinin asıl nedeni, bu okulun yılda 4-5 milyon TL civarında gelir elde etmesi. Taşımalı eğitim veren okullardaki öğrenciler ile bazı okulların yemeklerini veren bu okul her yıl 4-5 milyon TL gelir elde ediyor. Meğer şantajcı gazeteciler okul müdürü yapmak istedikleri kişi ile milyonları vurmanın hesabını yapmışlar.
Şantajcıların oyununu bozdu, gariban öğrencilere sahip çıktı
Edinilen bilgiye göre Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy büyük kumpası görerek Kdz. Ereğli Turizm Otelcilik Müdürlüğü’ne getirilmek istenen kişi yerine aynı okula dürüst ve güvenilir bir ismi önerdi ve kabul edildi. Aksoy’un bu hamlesi ile yapılmak istenen büyük vurgunun da önüne geçilmiş oldu. Aksoy’un söz konusu gazeteler ve yaptıkları haberlerle ilgili yapılan yorumlar hakkında Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı’nın da onayı ile savcılığa suç duyurusunda bulundu.
Devlet kumpası gördü, gereğini yapıyor
Daha önceki devlet yetkilileri döneminde istedikleri gibi at koşturup, yaptıkları kumpaslarla garibanların haklarını iç eden şantajcı gazetecilere, şimdi görevde olan devlet yetkilileri “Dur” dedi. Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı'nın “Milletin gariban çocuklarının hakkına göz dikenleri asla affetmeyin, ne gerekiyorsa yapılsın” diye talimat verdiği ve tam bir devlet adamı duruşu sergilediği öğrenildi.
Gönderebilmek için okulu kapatmak zorunda kalmışlar
İddiaya göre Kdz. Ereğli Turizm Otelcilik Müdürlüğü’ne müdür yapılmak istenen kişinin daha önce Alaplı’da görev yaptığı, okulda paraların eksildiği anlaşılınca Alaplı Milli Eğitim Müdürü devreye girdi. Alaplı İlçe Milli eğitim Müdürlüğü yetkilileri görevli müdürü gönderebilmek için okulu kapatma kararı almak zorunda kaldığı ortaya çıktı.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , eğitim , kumpas , gazeteci , okul

Yorumlar