Eylül ve Leyla cinayetleri son bulsun diye...

3 Temmuz 2018 Salı 21:43

Kamera: Tayfur Bozkurt - Fotoğraf: Nisa Nur Temizel

Eylül ve Leyla cinayetleri son bulsun diye...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bir grup vatandaş Ağrı’da öldürülen 4 yaşındaki Leyla ve Ankara’da öldürülen 8 yaşındaki Eylül cinayetlerine tepki amacıyla toplandı.

 

Kdz. Ereğli ilçesinde Ağrı’da 15 Haziran günü kaybolduktan sonra geçtiğimiz günlerde cansız bedenine ulaşılan 4 yaşındaki Leyla Aydemir ve Ankara’da kaybolduktan 8 gün sonra cansız bedenine ulaşılan 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara cinayetlerine tepki amacıyla gösteri düzenlendi. Gizem Dinçel ve arkadaşlarının sosyal medya üzerinden yaptığı çağrısı üzerine Atatürk Anıtı önünde saat 19.30’da toplanan vatandaşlar çocuk istismarı ve cinayetlerini işleyen kişiler için idam yasasının çıkarılmasını istedi.
Çocuk istismarı ve cinayetlerine tepki gösteren sloganların yazıldığı dövizleri taşıyan çocuklar ve kadınlar havaya siyah balonlar bıraktı.
Etkinliği düzenleyen Gizem Dinçel, insanlık dışı bu olayların önüne geçilmesi gerektiğini söyledi. Dinçel konuşmasında “Burada toplanan insanlar siyasi ve kurumsal kimliklerinden bağımsız olarak buradalar. Unutulmak üzere olan insanlığımızı hatırlamak için buradalar. Bizler yaşanan bu acılara artık sessiz kalamadık. Bu alçaklığa sesimizi çıkarmak zorundaydık ve çıkardık da. Bugün bu konuları konuşuyor ve üzülüyor olmamız utanç vericidir. Burada tüm annelere ve öğretmenlere seslenmek istiyorum. Çocuklarınızı iyi bir doktor, iyi bir mühendis, iyi bir avukat olsunlar diye yetiştirmeyiniz. Çocuklarınızı gönlü ve ruhu güzel olarak yetiştiriniz. Küçükleri sevmeyi büyükleri saymayı öğretin. Adaleti öğretin ve sözlerimi uzatmadan söyleyebileceğim tek şey, bu bakışları unutmayın Türkiye” ifadelerine yer verdi.
Gün geçtikçe olayın ciddiyetinin arttığını ifade eden Kdz. Ereğli Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Tarkan Adik, kanun çıkarılması gerektiğini belirtti. Adik, “Gün geçtikçe olayın rengi değişmeye başladı. Bu durumun kat sayısı yükselmeye başladı. Bu olay başka yöne doğru gidiyor. Biran önce gerekli kanunların çıkarılması ve biran önce uygulanması lazım” dedi.
Kdz. Ereğli Galatasaraylılar Derneği Başkanı Timur Şen ise sözün bittiği yerde olduklarını vurgulayarak gerekli kararname, hüküm, kanun ne ise biran önce çıkartılmasını ve bu olayların bir daha tekrarlanmamasını söyledi.
Gösteri yapılan konuşmalar ve havaya balonların bırakılmasının ardından sona erdi.

Yorumlar

Türkler yeni bir gezegen bulsalar...

3 Temmuz 2018 Salı 17:19

Türkler yeni bir gezegen bulsalar...

“Türkler yeni gezegen bulsa adını ne koyardı?”


İz Medya olarak Kdz. Ereğli halkına “Türk’ler yeni bir gezegen bulsalar adını ne koyarlardı?” sorduk.

İşte bu soruya Ereğli halkı tarafından verilen ilginç yanıtlar;

 

Yorumlar
 • Haaayaaalettt
  4 Temmuz 2018 Çarşamba 13:14

  Sence bizim bi gezegen bulma şansımızzz ne kadar :) :)

 • Erdem Candan
  3 Temmuz 2018 Salı 18:00

  Güzel Bir Röportaj Olmuş Tebrik Ederim.

49 kere maşallah… Erdoğan çifti evliliklerini kutladı…

3 Temmuz 2018 Salı 17:14

Ereğli Haber

49 kere maşallah… Erdoğan çifti evliliklerini kutladı…

Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan’ın evliliğinin 49. Yılını kutladı.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan eşi Hacıkadın Erdoğan ile 49. Evlilik yıl dönümlerini büyük bir mutluluk içerisinde kutladı. Doktor, Avukat, hemşire ve uzman olmak üzere 4 çocuk yetiştiren Erdoğan çifti 49 yıllık süre zarfında Ereğli ve Alaplı bölgesine hatırı sayılır derecede eserler kazandırıp, her zaman yardıma ihtiyacı olan insanların yanlarında oldu.
İlçemizde Sağlık Meslek Lisesi, Göğüs Hastalıkları Hastanesi, Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel İlk ve ortaokulu, camiler, birçok fakir aileye yeni ev ve kumanya yardımlarında bulunan Erdoğan’ın elde ettiği istikrarlı başarısının arkasında mutlu bir aile yaşantısı bulunuyor.
İzmedya olarak Erdoğan çiftini tebrik ediyor, mutluluklarının daim olmasını diliyoruz.

Yorumlar
 • Osmanlar köyünden Ahmet kolay
  3 Temmuz 2018 Salı 21:27

  Size esinle birlikte huzur ve mutluluk dolu bir yasam diliyorum. Her ikinizi de tebrik eder, mutluluklar dilerim.

Kurban Bayramı'na evlerine kavuşacaklar

3 Temmuz 2018 Salı 16:30

Ereğli Haber

Kurban Bayramı'na evlerine kavuşacaklar

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi tarafından LÖSEV, Şehit Aileleri ve Madenciler Dernekleri için dernek evi yapımı projesine başlandı.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Erdemir Ofis yolu üzerinde LÖSEV, Şehit Aileleri ve Madenciler için dernek evleri yapımı projesine başlandığını belirtti.
Yapılacak 3 dernek evi ile LÖSEV, Şehit Aileleri ve Madenciler Derneklerinin sosyal ve kültürel faaliyetlerini daha iyi şartlarda yapabilmeleri amacıyla bu projeyi hayata geçireceklerini dile getiren Uysal, 3 dernek evinin Kurban Bayramı’na kadar tamamlanmasının planlandığını söyledi. Uysal ilçede daha öncede Gaziler Derneği, Muhtarlar Derneği, Yeşilay ve Kızılay gibi dernekler içinde yer temin ettiklerini ve daha güzel ortamlarda faaliyetlerini sürdürdüklerini anlattı.

Yorumlar

Hakimden Eylül'ün öldürülmesine tepki...

3 Temmuz 2018 Salı 11:19

Hakimden Eylül'ün öldürülmesine tepki...

Ankara'da 8 yaşındaki Eylül'ün öldürülmesi olayıyla ilgili tepkisini dile getiren Zonguldak Ağır Ceza Mahkemesi üyesi Hakim Huriye Gülen, "Önce hayvandan başlıyorlar. Sonra insanlara yöneliyorlar" diye konuştu.

CHP Zonguldak milletvekillerinin mazbatalarını teslim eden İl Seçim Kurulu Başkanı ve Ağır Ceza Mahkemesi üyesi Hakim Huriye Gülen, CHP 1. sıra milletvekili Avukat Ünal Demirtaş ve Deniz Yavuzyılmaz ile bir süre sohbet etti. Demirtaş, TBMM'de cinsel istismar konusunu ele alacağını ifade ederek, "Öncelikli olarak ele alacağım konulardan birisi bu cinsel istismar meselesi" şeklinde konuştu.
Huriye Gülen, "Gerçekten bu son Eylül isminde kızımızın olayı. Adam daha önce de köpeğe tecavüz etmiş. Önce hayvandan başlıyorlar. Ondan sonra insanlara yöneliyorlar. Her canın önemli olduğu çocuklara öğretilmiş olsa bu sancılar yaşanmaz. Her canlı, bitkiler, hayvanlar, insanlar. Birini ötekinden üstün kılmayacaksın. Doğal dengeyi sağlamak için herkes elinden geleni yapmak zorunda" ifadelerini kullandı.
CHP'lilerin mazbata töreninin ardından AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar da mazbatalarını aldı. Milletvekillerinin mazbatalarının verildiği salonda konuşan Hakim Huriye Gülen, AK Parti'li vekillerle de Eylül Yağlıkara'nın öldürülmesi olayını konuşarak, "Hayvana tecavüz eden yarın insana tecavüz ediyor 3 yaşındaki çocuklara. Bunları hiç aklınızdan çıkartmayın ona göre mücadele edin" dedi.
Bu sırada partililerden birisi "Onlar insan değil, hayvan" demesi üzerine "Hayvanlara günah. Hayvanlar onlardan daha asil" diye konuştu.
AK Partili milletvekilleri de mazbatalarını aldıktan sonra adliyeden ayrıldı.

Yorumlar