Evleri yanan Damar ailesi yardım eli bekliyor...

24 Ocak 2020 Cuma 11:52

Evleri yanan Damar ailesi yardım eli bekliyor...

Zonguldak’ta 5 gün önce yangında evleri ve içerisindeki eşyaları hasar gören Damar ailesi kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.

 Merkez ilçeye bağlı Karaelmas Mahallesi Alsancak Caddesi üzerinde 19 Ocak tarihinde sabah saatlerinde 3 katlı binanın en üst katında yangın çıktı. Kalorifer kazanından çıkan yangın çatı katını ve içerisindeki eşyaları tamamen kullanılamaz hale getirdi. Yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile alt kata sıçramadan söndürüldü. Evde eşi ve oğlu birlikte yaşayan 54 yaşındaki Turgut Damar, emekli maaşıyla geçinmeye çalıştıklarını anlattı. 
Yaşadıklarını anlatan Turgut Damar,"Yangın sabah 06.20’de çıktı. Bizde uykuda idik. 10 dakika geçseydik bizde yanacaktık. 7’ye 10 kala itfaiye geldi. İtfaiye gelene kadar evin 3’te biri yanmıştı. Evde 3 kişi uyuyorduk. Yangının kokusunu hanım alınca uyandık. Yetkililerden burayı yapabilecek tamir edilebilecek kadar yardım istiyoruz. Kış günü evsiz kaldık. Şuan komşunun evinde kalıyoruz. Şuanda itfaiyenin tespitine göre 30 bin lira eşya zararımız var. Burasıda yaklaşık 100 bin lira yapılır mı bilemiyorum. Bu evi yapabilmemiz bir miktar para gerekiyor. Şuana kadar yetkililer gelmedi. Yardım ederiz diyen olmadı" dedi. 
54 yaşındaki Saniye Damar’da; "Evimiz yandı. Sabah ben 7’ye 20 kala yatağımdan kalktım. Bir anda zıpladım. Evde göz gözü görmüyor her taraf duman olmuş. Işığı yaktım ama ışıklarda yanmadı. Ondan sonra kazanın olduğu tarafa koştum. Zaten evin 3’te biri tutuşmuş yanıyordu. Ondan sonra eşimi ve oğlumu çağırdım evimiz yanıyor kalkın dedim. Oğlum itfaiye çağırdı. İtfaiyeler geldi. Yangın Kalorifer kazanından çıkmış. Kalorifer kazanın dereci 98 fırlamış. Yetkililerden yardım bekliyoruz. Şuan komşunun evinde kalıyoruz. Çok mağduruz. Canımıza bir şey olmadı ama kalacak yerimiz yok her şeyimiz gitti. Havalar soğuk nerede kalacağız bilmiyorum" dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , YANGIN , EVLERİ YANDI , DAMAR AİLESİ

Yorumlar

Aniden bastıran kar hayatı olumsuz etkiledi...

24 Ocak 2020 Cuma 10:00

Aniden bastıran kar hayatı olumsuz etkiledi...

Zonguldak'ta akşam saatlerinde aniden bastıran kar yağışı etkili oldu.

 Akşam saatlerinde aniden bastıran kar yağışı Zonguldak-Ankara kara yolunda ulaşımda aksamalara neden oldu. Karayolları ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışması yaparak önlem aldı. Trafik ekipleri, uygulama noktalarında araçlarında zincir ya da kar lastiği bulunmayan sürücülere uyarılarda bulundu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , kar yağışı , kar , yollar , trafik

Yorumlar

Sendika Başkanı Kaya’nın annesi vefat etti...

23 Ocak 2020 Perşembe 18:23

Sendika Başkanı Kaya’nın annesi vefat etti...

Hak İş Konfederasyonu’na bağlı Hizmet İş Sendikası Zonguldak İl Başkanı Güven Kaya’nın annesi Şahan Kaya hayatını kaybetti.

 

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Sarıkokmaz Mahallesi sakinlerinden Azim Kaya’nın Eşi Merhum Kazım Kaya, Hak İş Konfederasyonu’na bağlı Hizmet İş Sendikası Zonguldak İl Başkanı Güven Kaya, Güzel Kılıç, Hamiyet Çiftçi, Sevil Kaya, Arzu Baykal, Zafer Kaya ve Aysun Altıntaş’ın Anneleri Şahan Kaya 78 yaşında vefat etti. 
Merhume Kaya için bugün Öğle Namazı sonrasında Yeşiltepe Camii’nde Cenaze töreni düzenlendi. Kaya alınan helallik ve kılınan cenaze namazının ardından Belen Mezarlığı’na defnedildi. 
Cenaze törenine AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul, AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, siyasi parti ve STK temsilcileri, iş adamları ve yakınları katıldı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Zonguldak İl Başkanı Güven Kaya , Şahan Kaya Hayatını kaybetti

Yorumlar

Demirtaş çalışmalarını anlattı...

23 Ocak 2020 Perşembe 18:09

Demirtaş çalışmalarını anlattı...

Zonguldak’ın ereğli ilçesine bağlı gülüç beldesi’nde 4 Ocak 2020 tarihinde gerçekleşen kongrede belde başkanlığı’na yeniden seçilen İsmail Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri bazı ziyaretlerde bulundu.

 

AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz bu gün ilk olarak Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş’ı makamında ziyaret etti. Güzel ve yoğun katılımlı bir kongrenin ardından ilk olarak Gülüç Belediyesi’ni ziyaret ettiklerini anlatan Yılmaz desteklerinden dolayı Başkan Demirtaş’a teşekkür etti. Yılmaz burada yaptığı konuşmasında “İade ziyaretlere başladık. Önce belediyemizden başlayalım dedik. Size de çalışma arkadaşlara belediye meclis üyelerine sonsuz teşekkür ediyorum. Ereğli ve Zonguldak’ın nasıl birlik ve beraberlik içinde olduğunu kongrede ortaya koyduk. Bunun içinde size ayrıca teşekkür ediyorum. Son zamanlarda gerçekten ülkenin en çok ihtiyaç olduğu bir ortamda birlik ve beraberliği çok güzel bir resmini sergiledik bu konuda. Bu birlik ve beraberliği yapmış olduğumuz hizmetlerle ortaya koyuyoruz. Ben bu konuda size ve belediye meclis üyelerine, belediye çalışanlarına başarılar diliyorum. Biz teşkilat olarak zaten belediyemizin yaptığı tüm çalışmalara bütün hizmetlerde yanınızdayız. Yapılması gereken ne varsa elimizi değil başımızı taşın altına koyduk, koymaya da devam edeceğiz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ise son 9 aylık süreç içerisinde belde de yapılan ve yapımı devam eden çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Demirtaş konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Güzel bir kongre yaptık. Hep birlikte kavgasız gürültüsüz örnek bir kongre oldu. Katılım yoğundu. Katılımcı arkadaşlara da teşekkür ediyorum. Biz birlik beraberlik içerisinde ‘Gülüç halkına nasıl hizmet edeceğiz. Gülüç halkını nasıl refah bir hale getireceğiz?’ derdimiz bu.  Belediye başkanı, belde başkanı, yönetim kurulu, hepimiz biriz, hepimiz bir aileyiz her şeyden önce. Biz Ak Parti’yi ileri taşımak için ve Gülüç halkına hizmet etmek için elimizden gelen her çabayı göstereceğiz. Beldemizde sağlık ocağı problemi yaşıyorduk. Büyüklerimiz sağlık ocağının yukarıda olmasından dolayı büyük bir sıkıntı yaşıyordu. Belediyemizin ön kısmında bir doktor veya hemşire olmak şartıyla sağlık ocağının bir kısmını taşıyoruz. Temelleri atıldı. 10-15 gün içerisinde yapımı gerçekleşecek. Bu halkımız için önem taşıyordu. Bu nedenle öncelik sırasına aldık.  Gülüç Sahiline Gülüç’ümüze yakışır bir kafeterya yapıyoruz. Bitme aşamasında şuan. Tabi bittikten sonra dış çevresinde sağda solda çalışmalarımız var. Derenin üstüne iskele oluşturup vatandaşlara seçimlerde söz vermiştik. Orada çay kahve yemek yeme yeri yapacağız. Yüzde 60-70’i bitti sayılır. Alt kısımlara dolgu yaptık, yürüyüş bandı yapılıyor tekrar. Buradan vekillerimize, valimize, sayın kaymakamımıza, ilçe başkanımız, il başkanımız, tüm Ak Parti Camiası olarak 11 trilyon maliyetli olan 24 derslik okulun bedeli bütçesi onaylandı. 2 ay içerisinde de kazma vurulacak. Yeni okul 24 derslikli, içerisinde anaokulu, basket sahası, oyun sahaları olacak. Bunun akabinde de bir diş hastanesi olayımız var. Onu gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Beldemize yakışan ne varsa almaya çalışıyoruz. Diğer bir konu piknik alanı mesire alanı olan yerde projemiz onaylandı. Şuan da Orman Bakanlığı’nda imzada. Teras dediğimiz şekilde çok güzel bir alan var orada. Kahvaltı yeri, mangal, insanların dinlenebileceği çocuklarımızın orada oynayabileceği bir alan meydana getireceğiz.  Belediyemize kısa süre önce 500 bin TL değerinde çöp arabası geldi, son sistem. Yine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan süpürge aracı aldık. Belediyemizin bütçesi doğrultusunda söz verdiğimiz hizmetleri birer birer yerine getiriyoruz. Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere bakanlarımız ve milletvekillerimizin destekleri ile Gülüç’e çok güzel hizmetler kazandırıyoruz.  Amacımız Gülüç’ü daha modern ve daha yaşanabilir bir kent haline getirmektir.”

Bu ziyaretin ardından Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, belediye meclisi ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Hakan Çelik’i ziyaret etti. Demirtaş ve Yılmaz, emniyetin her zaman yanında olduklarını belirterek yeni atanan Çelik’e görevinde başarılar diledi.

Demirtaş ve Yılmaz beraberindekilerle daha sonra AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı Başkanı Fatih Çakır ve yönetimini ziyaret etti. Gülüç Beldesi’nde örnek bir kongre gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Çakır, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çakır burada yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi; “Gerçekten İlimizin ilk kongresini ilk belde kongresini Gülüç’ümüzü çok coşkulu çok muazzam kalabalıkla gerçekleştirdik. Zonguldak’ın en iyi kongresi oldu diyebilirim. Hem belde başkanımıza, hem teşkilatımıza, hem belediye başkanımıza, tüm meclis üye ekibine ayrıca Ereğli İlçe Teşkilatı olarak da teşekkür ediyoruz. Bizler bir aileyiz. Hem belediye başkanımızın hem belde teşkilatımızın yapmış olduğu bütün projelere sonuna kadar destek veriyoruz. Diş hastanesi ile ilgili bölgeye çalışma var. Orada yakın zamanda sonuçlandırma ümidiyle çalışıyoruz. Biz Gülüç’ün yanında olacağız. Ereğli’de de güzel işler yapıyoruz. Emniyeti bu aralar taşıyıp yerine hükümet konağı yapmaya çalışıyoruz. Diğer tamamladığımız işlerle birlikte bir üniversite işi var. 2019’da Ereğli’de tekli öğretim dedik, başardık.”

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , Ak Parti Belde Başkanı , Gülüç Belediye Başkanı Ak Partiye Ziyaret ,

Yorumlar

Alaplı'da Kent Konseyi’nde Yasin Ören dönemi...

23 Ocak 2020 Perşembe 15:17

Alaplı'da Kent Konseyi’nde Yasin Ören dönemi...

Zonguldak'ın Alaplı Belediyesi’nin desteğiyle çalışmalarını sürdüren, İlçenin önemli sivil toplum kuruluşlarından olan Alaplı Kent Konseyi’nde genel kurul heyecanı yaşandı.

 İki adayın yarıştığı seçimde Yasin Ören, Alaplı Kent Konseyi’nin yeni başkanı oldu. Alaplı Kent Konseyi Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, Alaplı Belediye Kültür Salonu’nda gerçekleştirildi.Toplantıya Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz, meslek odaları temsilcileri, sivil toplum örgütleri, dernekler ve muhtarlar katıldı. Gerçekleşen olağan genel kurulda kent konseyi başkanlığına Yapılan konuşmaların ardından Genel kurulda daha sonra katip üyeler ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu’nun seçimi yapıldı. Yasin Ören 53 oy alırken, İsmail Korkut ise 50 oy aldı. 
Oy sayımının tamamlanıp sonuçların açıklanması ile birlikte Ören ve ekibi tebrikleri kabul etti. Alaplı Kent Konseyi Başkanı Yasin Ören yaptığı konuşmada, tüm genel kurul üyelerine teşekkür ederek, Alaplı'ya hizmet etmek için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini kaydetti. Seçim sonucunda, Alaplı Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu: Erkan Demircan, Ersin Güler, Fedai Kaçar, Furkan Çevik, Hakan Kaplancan, Halit Tekin, Hasan Ören, Muharrem Erdoğan, Muammer Uysal, Mustafa Öztürk, Rıdvan Türkoğlu, Turan Özmen. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Alaplı Kent Konseyi , Yasin Ören ,

Yorumlar