Evi yanan Karameşe ailesine yardım toplandı

12 Haziran 2020 Cuma 20:41

Evi yanan Karameşe ailesine yardım toplandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Kandilli Beldesi’nde çıkan yangında tamamen yanan ve 9 kişilik ailenin yaşadığı iki katlı evin yeniden yapılması için başlatılan kampanyada 72 bin TL yardım toplandığı belirtildi.

22 Mayıs 2020 tarihinde Kdz. Ereğli’ye bağlı Kandilli Beldesinde iki katlı bir ev, sobadan çıkan kıvılcım sonucu kullanılmaz hale gelmişti. Yanan evlerinin yerine yeni bir ev yaptırmak isteyen aileye yardım için Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu'un onayı ile komite kurulmuştu. gerekli Kdz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu yardımın vatandaşlardan gelen bağışlar ile toplandığını belirtti. Kaymakam Çorumluoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

İlçemiz Kandilli Beldesi Yeni Mahalle Karaelmas Sk.No:14’de Mevlüt Karameşe’ye ait binanın 2.nci katında 22.05.2020 tarihinde sobadan kıvılcımla çıkan yangın sonucu evi tamamen yanmıştır. Yanan evin yerine yeni ev yapmak üzere hayırsever vatandaşlarımızca o tarihten bugüne kadar toplam 73.822,25 TL bağış toplanmıştır.Ailenin kendi isteği doğrultusunda kendi evini yapmak istemesi ve oğulları Bilal KARAMEŞE ve İlhan Karameşe’nin hemfikir olması nedeniyle, Kaymakamlık Makamınca 09.06.2020 tarih ve 5325 Sayılı Olur ile izin verilen yardım toplama komitesi marifetiyle toplanan bağış anne Naciye Karameşe adına açılan banka hesabına aktarılmıştır. Yardım toplama komitesinin görevi sona ermiş olup bundan sonra yapılacak olan bağışlar Naciye Karameşe’ye ait T.C Ziraat Bankası Kdz.Ereğli Şubesindeki TR40 0001 0012 2913 6447 6650 11 İban nolu banka hesabına yapılabilir.Evi yanan aileye yardımda bulunan tüm hayırsever vatandaşlarımıza ve emeği geçenlere sonsuz teşekkür eder, sağlık ve mutluluk dilerim.”

Yorumlar

Kdz. Ereğli'ye mini hayvanat bahçesi açıldı

12 Haziran 2020 Cuma 19:30

Kdz. Ereğli'ye mini hayvanat bahçesi açıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 13 Haziran Cumartesi günü plajlar, mesire alanları ve piknik alanları açılıyor.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık 13 Haziran Cumartesi gününden itibaren itibaren Kepez, Ömerli ve Kestaneci Piknik Alanı’nın halkın kullanımına, Kestaneci Mini Hayvanat Bahçesi’nin de ziyarete açılacağını duyurdu. Pandemi koşullarına göre tüm hazırlıkların yapıldığını söyleyen Başkan Posbıyık, “Sevgi, Barış, Dostluk Plajı ve Mesire alanı ile birlikte yarın saat 11.00’den itibaren (Cumartesi) Kepez, Ömerli ve Kestaneci piknik alanlarını da halkımızın kullanımına açıyoruz. Piknik alanlarımızda da tüm hazırlıklar yapıldı, temizlendi, ağaçlar budandı, dezenfekte edildi. Oturma alanları düzenlendi” dedi. Başkan Posbıyık açıklamasında vatandaşlara maske ve sosyal mesafe konusunda uyararak gerekli önlemlerin alındığı ve vatandaşlardan da bu kurallara uyması gerektiğini belirtti. Kestaneci Mini Hayvanat Bahçesi’ni de 13 Haziran Cumartesi günü sabah 11.00’den itibaren açılacağını belirten Başkan Posbıyık açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “ Pandemi nedeniyle evlerinde kısıtlı kalan vatandaşlarımız bir hayli sıkıldı. Çocuklarımız, yaşlılarımız sıkıldı. Onların oksijen almaları için piknik alanlarımızı hazır hale getirdik. Özellikle çocuklarımızın hayvanlarla meşgul olması için Kestaneci Piknik Alanı’ndaki Mini Hayvanat Bahçesi’ni Cumartesi gününden itibaren açıyoruz, çocuklarımızı bekliyoruz” diye konuştu.”

Yorumlar

Kdz. Ereğli’ye 100. Kurtuluş Yılı’nda özel marş

12 Haziran 2020 Cuma 19:28

Kdz. Ereğli’ye 100. Kurtuluş Yılı’nda özel marş

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi Kdz. Ereğli’nin 100’üncü kurtuluş yılını kutlamaya hazırlanıyor.

Pandemi koşullarına rağmen, Kdz. Ereğli Belediyesi tarihine sahip çıkarak günün anlamına özel bir dizi etkinlik gerçekleştiriyor. 18-19-20 Haziran’da internet ortamında yapılacak “100 yılın Işığında Karadeniz Ereğli” e-Sempozyumu’nun yanı sıra, 100. yıla özel bir marş hazırlandı. Müzik alanında Ereğli’ye imzasını atmış bir isim olan Suat Aykan, sözleri de kendisine ait özel bir marş besteledi. Vokalde Özgü Akşit ve Devrim Evişen, gitarda Sait Ünal yer alıyor. Bas gitar, klavye, kayıt ve düzenleme Okan Aykan’a ait olan marşın, Kdz. Ereğli halkına armağan edildiği belirtildi.
Marş, Kdz. Ereğli Belediyesi’nin müzik aracıyla Ereğli’nin bütün sokak ve caddelerinde çalınacak. Ayrıca marşın özel sempozyum sayfasında da paylaşılacağı belirtildi.

Etiketler:

Kdz.Ereğli , Ereğli , Haber , 100yıl , KurtuluşYılı , BaşkanPosbıyık , Marş , Beste

Yorumlar

İşte Kdz. Ereğli'de Cuma Namazı kılınacak alanlar

11 Haziran 2020 Perşembe 18:19

İşte Kdz. Ereğli'de Cuma Namazı kılınacak alanlar

Kdz. Ereğli’de Cuma namazı kılınacak yerler ile ilgili kararı Kdz. Ereğli Kaymakamlığı açıkladı. İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün “Koronavirüs Tedbirleri (Cami ve Mescitlerde Cemaatle İbadet Edilmesi hk.)” konulu yazılarına istinaden, toplu olarak bulunulacak alanlarda uyulması gereken hijyen, sosyal mesafe vb. kurallar göz önünde bulundurularak belirlenen yerlerde Cuma namazı kılınacağı açıkladı. Cuma namazı kılınacak 12 Haziran 2020 Cuma günü, Cuma namazı kılınacak yerlerde ki şartlar ise şu şekilde,

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün “Koronavirüs Tedbirleri (Cami ve Mescitlerde Cemaatle İbadet Edilmesi hk.)” konulu yazılarına istinaden, toplu olarak bulunulacak alanlarda uyulması gereken hijyen, sosyal mesafe vb. kurallar göz önünde bulundurularak belirlenen yerlerde Cuma namazı kılınacağı açıkladı. Cuma namazı kılınacak 05 Haziran 2020 Cuma günü, Cuma namazı kılınacak yerlerde ki şartlar ise şu şekilde,

-Ortak kullanım alanlarını asgaride tutabilmek için abdesthane, Şadırvan ve tuvaletler kapalı tutulacağından, cemaat abdest vb. ihtiyaçların evlerde veya iş yerlerinde gidermek suretiyle cami ve mescitlere gelmelidirler.

-Cemaat yanında şahsi seccadelerini getireceklerdir. Koli, karton, çuval ve hasır vb.

yaygılar kullanılmayacaktır.

-Cuma namazı kılacak herkesin tıbbi bez maske kullanması zorunludur. Maskesi olmayan kişi/kişilerin cemaatle namaz kılmasına müsaade edilmeyecektir.

- Cuma namazı kılınacak yerlerin girişlerinde, herkesin ellerini mutlaka dezenfekte etmesi ve vücut ısısının (ateş) ölçülmesi sağlanacaktır.

-Cuma namazı kılınacak yerler azami kapasitesine ulaştığında, buralara cemaatin girmesine müsaade edilmeyecektir.

-Cuma namazı saatinde tüm camiler kapalı olacaktır.

-Evde izolasyonda olan kişiler, sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında olan vatandaşlar ile hastalık belirtileri taşıyanlara evlerinde kalmaları esastır.

 

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , Cuma , Namazı , Cemaat

Yorumlar

Sevgi Barış Dostluk Plajı açılıyor

11 Haziran 2020 Perşembe 17:50

Sevgi Barış Dostluk Plajı açılıyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Halil Posbıyık, eski Erdemir Plajı’nı Kdz. Ereğli Belediyesi’nin aldığını belirterek, isminide ‘Barış Plajı’ olarak değiştirdiklerini ifade etti.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, beraberinde başkan yardımcıları ve daire müdürleriyle birlikte eski adı Erdemir Plajı olan yeni adıyla Barış Plajı’nda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Posbıyık, eski Erdemir Plajı’nı belediyenin aldığını ve plajlar ile mesire alanlarını 13 Haziran Cumartesi gününden itibaren ücretsiz olarak halkın kullanımına açacaklarını duyurdu.
Plajlarda ve mesire alanlarında pandemi kurallarına göre tüm tedbirlerin alındığını belirten Başkan Posbıyık, “Belediye Plajı’nın adı Sevgi Plajı, buranın adı Barış Plajı, Mesire Alanı da Dostluk Mesire Alanı oldu. Serüvenleri biliyorsunuz. Bize yardımcı oldular Kaymakamımız, İlçe Başkanları, İl Başkanları, herkes elimizden tuttu. Teşekkür ediyorum” dedi.
Başkan Posbıyık şunları söyledi: “Ekiplerimiz hummalı bir çalışma yaptı. Bu noktaya getirdikleri için son derece mutluyum. Tüm personele teşekkür ediyorum. Pandemi döneminde çok büyük sıkıntıya giren, evde hapis kalan vatandaşlarımızın büyük bir bunalımda olduğunu biliyorduk. Onların plajlardan ve mesire alanlarından yararlanabilmesi için özveriyle çalıştık. İlaçlandı, temizlendi, çiçekler dikildi. Boyamalar, kırık olan yerler yapıldı. Fırınlar vardı, orayı yanar hale getirdik. Burayı müthiş bir çalışma neticesinde açılış noktasına getirdik. Havuz bölümünün hazırlıklarını yapıyoruz, önümüzdeki yıl açacağız. Halk plajına vatandaş ücretsiz girecek. Mesire alanlarımız ve plajlarımıza girişlerimiz ücretsiz. Sevgi Plajı'na halkımız ücretsiz girecek, güneşlikten, şezlongdan yararlanırken para vermeyecek. Alışkanlık haline gelmişti, yiyecek içecek getirebilecekler. Mesire alanına da ücretsiz giriş söz konusu. Evlerinden yiyecek içeceklerini getirebilecekler. Ancak içinde bulunduğumuz bu Barış Plajı'na girişler yine ücretsiz olacak ama dışarıdan yiyecek ve içecek maddesi sokmak yasak olacak, hizmeti biz vereceğiz. Hizmeti belediye olarak bizim yapacağımız Barış Plajı’nda çay 1 TL olacak. Tost, pide gibi her türlü şey olacak. Çok titiz bir çalışma ile şezlong konulacak yerlerin çizgileri çizildi, sosyal mesafeye uygun hale geldi. Maskesiz kimseyi almayacağız. Kapıdan girerken el değmeden el ve ayakkabılar dezenfekte edilebilecek. Batı Karadeniz'in en güzel plajı burada. Böyle bir kumsal hiç bir yerde yok. 2 kilometrelik kısım plajımız. Proje hazırlanıyor şimdi otopark yapımı için. Müthiş güzel bir yer oldu burası. Hem yeşil hem deniz. Burası Cumartesi günü saat 11.00'den itibaren halkımızın hizmetine açılacak. Pandemi kurallarına göre tüm tedbirler alındı, halkımız rahat bir yaz sezonu geçirsin diye hazırlıklar tamam.”

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , SevgiBarışDostluk , Plaj , Yaz , Sezon

Yorumlar