Ev hanımı eşinden ilham aldı...

22 Kasım 2019 Cuma 15:32

Ev hanımı eşinden ilham aldı...

Zonguldak'ta ev hanımı Nebiye Çakmak, eşinden ilham alarak, İstanbul'da düzenlenen Bilardo 2. Kademe Antrenör yetiştirme eğitim kursuna katıldı.

 Türkiye Bilardo Federasyonu tarafından 11-26 Kasım tarihleri arasında İstanbul'da Bilardo 2. Kademe Antrenör yetiştirme eğitim kursu başladı. Kursa farklı illerden 16’ya yakın antrenör katıldı. Zonguldak'tan ise bilardo salonu işletmeciliği yapan Musa Çakmak'ın eşi Nebiye Çakmak katıldı. Zonguldak’ta ilk kez bir kadının bilardo antrenör yetiştirme eğitim kursuna katılması kadınlara örnek oldu. Öte yandan Çakmak'ın eşi gibi iyi bir bilardocu olduğu ve eşinin destekleriyle kursu katıldığı öğrenildi. Ardından kursun sona ermesinin ardından kursiyerler antrenörlük belgesine sahip olacaklar. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , bilardo , ilk kurs katılımı , ilk kadın bilardo

Yorumlar

Hedef... Gençler Balkan Şampiyonluğu...

21 Kasım 2019 Perşembe 14:19

Hedef... Gençler Balkan Şampiyonluğu...

Milli atletizm antenörü Utku Duman ve milli engel sporcusu Doğukan Kilcioğlu, Antalya'da yapılan yeni sezon planlama toplantısı ve 1.etap kampına katıldı.

 Zonguldaklı milli atlatizm antrenörü Utku Duman yetiştirdiği, 110 metre engel sporcusu Doğukan Kilcioğlu, geçtiğimiz sezon 14.35 derecesiyle milli takım kampına katılma hakkı elde etmişti. Milli atletizm antrenörü Utku Duman ve milli sporcu Doğukan Kilcioğlu, 11-18 Kasım tarihleri arasında Antalya'da yapılan milli takım 2019-2020 sezonu planlama toplantısı katılarak kamp yaptı. Kampı verimli bir şekilde geçiren antrenör Duman yönetimindeki Kilcioğlu, kente dönerek çalışmalarına devam ediyor. 

Hedef Balkan Şampiyonluğu 
Her geçen gün çıtayı bir kat daha yukarıya çıkaran milli engel sporcusu Doğukan Kilcioğlu yeni sezonda da hedefleri büyüttü. Kilcioğlu ilk olarak Ocak ayında İstanbul'da 2.etap kampına katılacak. Ardından milli sporcu Doğukan Kilcioğlu ay yıldızlı forma altında Şubat ayında İstanbul'da yapılacak olan Gençler Balkan Şampiyonasında şampiyonluk hedefliyor. 

Atletizm antrenörü Utku Duman; 'İlk etap kampımız verimli geçti' 
Zonguldaklı milli atletizm antrenörü Utku Duman, ilk etap kampının verimli geçtiğini söyleyerek, ''Antalya kampımız verimli geçti. Kampta ilk olarak yeni sezon planlamamızı yaparak ardından ilk etap kampımızı gerçekleştirdik. Doğukan'ın yeni sezonda büyük başarılara imza atacağını düşünüyorum. İyi bir hazırlık dönemi geçiriyor. Hedefimiz Şubat ayında İstanbul'da yapılacak olan Gençler Başkan Şampiyonasında şampiyonluk. Bunu yapacak güçteyiz. İnşallah Doğukan ay yıldızlı forma altında ülkemizi ve ilimizi en iyi şekilde temsil edecek''diye konuştu. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Milli atletizm antenörü , milli engel sporcusu , Hedef , Gençler Balkan Şampiyonluğu , 1.etap kampı

Yorumlar

Zonguldak'ı temsil edecek...

21 Kasım 2019 Perşembe 14:05

Zonguldak'ı temsil edecek...

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde Togaspor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi ve Kulüp Güreş Antrenörü Şükrü Göçer, turnuvada Çaycuma'yı temsil edecek.

 Togaspor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi ve Kulüp Güreş Antrenörü Şükrü Göçer, Tokat'da gerçekleşecek olan 10. Uluslararası Hüseyin Akbaş Serbest Güreş Turnuvasında Zonguldak'ı, Çaycuma'yı ve Togaspor Kulübünü temsil edecek. 24 Kasım'da Hüseyin Akbaş Spor Salonu'nda gerçekleşecek olan turnuvaya katılacak ülkeler arasında; Azerbaycan, Gürcistan, Ukrayna, Bulgaristan, Dağıstan, İnguşetya yer alıyor. 
Togaspor Kulübü Başkanı Kadir Bölükçü, Göçer'e turnuvada başarılar dileyerek her zaman yanında ve destekçisi olduğu belirtti. Togaspor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi ve Kulüp Güreş Antrenörü Şükrü Göçer, Çaycuma'ya Kocaeli Kağıt Spor'dan geldi. Türkiye Şampiyonlukları, Uluslararası Dereceleri ve Avrupa Dünya Şampiyonasına katılım sağlayan Milli Güreşçi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , milli güreşçi , antrenör ,

Yorumlar

BESYO, polislik, astsubaylık sınavları için bu spor harika!

16 Kasım 2019 Cumartesi 18:00

 BESYO, polislik, astsubaylık sınavları için bu spor harika!

Kdz. Ereğli’de Mutlu ve Özgür Gençlik Spor Kulübü Derneği açıldı.

Kdz. Ereğli Mutlu ve Özgür Gençlik Spor Kulübü Derneği Kepez Mahallesi, Cevizler Mevkii’nde Jiu Jitsu ve Hapkido Antrenörü Yavuz Ağralı tarafından açıldı. Spor hayatına 1989 yılında başlayan Ağralı, açmış olduğu kulüpte savunma sanatına merakı olanları, BESYO okumak isteyen öğrencileri, polis veya astsubaylık sınavına hazırlanan kişileri ve tüm Ereğli halkını davet ediyor.
Ereğli’de bir eksikliği gidererek, sağlıklı yaşam ve özgüven noktasında deneyimlerini paylaşmak istediğini ifade eden Jiu Jitsu ve Hapkido Antrenörü Yavuz Ağralı, şiddete dayalı insanlardan korunmak için tüm Ereğli halkını Mutlu ve Özgür Gençlik Spor Kulübü Derneği’ne davet etti. Ağralı açıklamasında, “Mutlu ve Özgür Gençlik Spor Kulübü olarak, Kepez Mahallesi’nde bir eksikliği gidermek için yola çıktık. Bu sanatın adı insanları etkisiz hale getirmek. Güç gerektirmeyen bir hareket, insanların zayıf noktalarına müdahale ederek, insanları etkisiz hale getirip, şiddeti önleme eğilimi adı altında spor öğretimi yapmaktayız. Kendim Tekvando 3. Daldayım. Aynı zamanda Jiu Jiutsu 2. Kademe antrenörüm. Hapkido da 2. Kademe antrenörüyüm. Bu deneyim ve bilgilerimizi Ereğli halkı ile paylaşmak ve insanlara en güzel şekilde sağlıklı bir yaşam ve özgüven için insanlar yetiştirmek amacımız. Halk eğitim merkezinde görev yaparken hakimlere, subaylara, polislere ve doktorlara eğitim vermiştim. İşlerinden dolayı hızlandırılmış eğitim programlarını uygulamıştık. Şimdi gençlerimizi kötü alışkanlıklardan bertaraf etmek ve sporu sevdirmek, özgüvenlerine kavuşturmak için böyle bir spor salonu açma gereği duyduk. Kepez Mahallesi’nde de eksikliğimiz vardı. Ereğli halkını, spor yapmak isteyenleri, özgüvenli olmak isteyenleri, savunmak isteyenleri, kadına şiddeti engellemek için spor salonumuza davet ediyoruz. Seanslarımız Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri 18.00-20.00 arasında, özel derslerimiz ise gündüz saat 09.00-12.00 arasında yapılıyor. Şiddete dayalı insanlardan korunmak için spor salonumuza bekliyoruz” dedi.
Kepez Mahallesi, Cevizler Mevkii’nde bulunan Mutlu ve Özgür Gençlik Spor Kulübü Derneği İletişim Numarası: 0533 397 54 59

 

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , Jiu jiusi , besyo , polislik , kepez , hapkido ,

Yorumlar

Milli sporcumuz Bulgaristan’dan madalya ile döndü

16 Kasım 2019 Cumartesi 10:54

Ereğli Haber

Milli sporcumuz Bulgaristan’dan madalya ile döndü

Bulgaristan’ın Sofya kentinden düzenlenen Avrupa EFC Yıldızlar Circuit Turnuva’na katılan Kdz. Ereğlili sporcularımızdan Damla Demirkol U14 Kızlar Kılıç kategorisinde 3.’lük elde ederken Hüseyin Ergin ise 11. oldu.

Ereğli Haber- Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da dün (15 Kasım) başlayan Avrupa EFC Yıldızlar Circuit Turnuvası’nda (Etropolski’s Sabre) ‘U14 Erkekler/ Kızlar Kılıç’ kategorisinde Türk sporcularımız erkeklerde bir altın ve bir gümüş olmak üzere toplam 6 madalyanın sahibi oldu. Erkeklerde final iki Türk sporcu arasında oynandı. Başarılı karşılaşmaların ardından final oynayan sporcularımız Mustafa Arda Gündoğar altın, Demir Çilingir ise gümüş madalyanın sahibi oldu. Erkeklerde sporcumuz Enes Talha Kalender 6’ncı olarak bronz; kızlarda ise sporcumuz Damla Demirkol 3’ncü, Akya Göllü 6’ncı ve Alara Çermen turnuvayı 7’nci sırada tamamlayarak bronz madalya kazandı.
Bulgaristan ev sahipliğinde düzenlenen turnuvada U14 Erkekler Kılıç kategorisinde piste çıkan diğer sporcularımız Ömer Batu Kumla 9., Arda Tanerler 10., Hüseyin Ergin 11., Mustafa Can Gül 12., Bora Takeş 15., Uras Macit 18., Onat Şen 21., Kıvanç Cengiz 22., Deniz Roberto Pedriali 25., Eren Mülayim 30., Nedim Semih Mescioğlu 34., Yaman Furkan 35., Onur Gözel 38., Tuna Kerem Özgür 40., Kanat Cem Onat 41., Emir Mermutluoğlu 44., Mehmet Emin Uğurlu 49., Arhan Andıç 53., Işık Alaz Ülkü 56., Fatih Erdöl 66., Efe Tan Egeli 68., Sarp Serhat Durak 70., Baybars Baltacıoğlu 72., Eren Canki 73., Alp Ege Dırıcan 81., Mehmet Özcan Yıldız 85., Emir Dilekçi 91. ve Berker Semih Uslu turnuvayı 98. sırada tamamladı.
Turnuvaya Kdz. Ereğli’den katılan sporcularımız Damla Demirkol U14 Kızlar Kılıç kategorisinde 3.’lük elde ederken, Hüseyin Ergin U14 Erkekler Kılıç kategorisinde 11. oldu.

 

Yorumlar