Esas 67 Burda'da Derya Uluğ ile mini konser keyfi

25 Ekim 2017 Çarşamba 15:39

Esas 67 Burda'da Derya Uluğ ile mini konser keyfi

Gerçekleştirdiği etkinliklerle Zonguldak’a yeni bir soluk getiren Esas 67 Burda AVM, şimdi de pop müziğin sevilen sanatçısı Derya Uluğ’u ağırlamaya hazırlanıyor.

Yaza damgasını vuran şarkılarıyla müzikseverlere keyifli bir mini konser verecek olan Derya Uluğ, 28 Ekim 2017 Cumartesi günü Esas 67 Burda AVM ziyaretçileriyle buluşmaya hazırlanıyor. Zonguldak’ın eğlence, yaşam ve buluşma merkezi olan Esas 67 Burda AVM, her geçen gün Zonguldaklılara sunduğu sürprizli ve keyifli programlarıyla fark oluşturmaya devam ediyor. Türkiye’nin sevilen sanatçılarından Derya Uluğ, birbirinden güzel ve geçtiğimiz yaza damgasını vuran şarkılarını Esas 67 Burda ziyaretçileri için söyleyecek.
Esas Gayrimenkul tarafından hayata geçirilerek JLL Türkiye tarafından yönetilen ve Zonguldak’a yeni bir yaşam alanı sunan Esas 67 Burda AVM, 28 Ekim Cumartesi günü saat 17.00’de Derya Uluğ mini konseriyle ziyaretçilerine keyifli bir akşam yaşatacak.

Yorumlar

Meteorolojiden denizlerde fırtına uyarısı

25 Ekim 2017 Çarşamba 14:36

Meteorolojiden denizlerde fırtına uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü; Kuzey Ege, Marmara ve Batı Karadeniz’in batısında fırtına uyarısı yaptı.

Kuzey Ege, Marmara ve Batı Karadeniz'in batısında 25 Ekim 2017 Çarşamba günü öğle saatlerinden itibaren rüzgarın kuvvetini artırarak kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi tahmin ediliyor.
26 Ekim 2017 Perşembe günü sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenen fırtına nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı başta denizciler ve balıkçılar olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği belirtildi.

Yorumlar

Devasa baykuş artık uçamayacak

25 Ekim 2017 Çarşamba 14:22

Devasa baykuş artık uçamayacak

Zonguldak’ta ağır yaralandığı kanadı getirildiği veteriner kliğinde ameliyatla alınan devasa kulaklı orman baykuşu artık uçamayacak.

Kastamonu Orman İşletmesi Müdürlüğü tarafından ormanda yaralı halde bulunan ve türüne az rastlanan Kulaklı Orman Baykuşu, tedavi edilmek üzere Zonguldak Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Müdürü Sezgin Örmeci ve ekibine teslim edildi. Örmeci ve ekibi, ağır yaralı haldeki baykuşu kent merkezinde bulunan Özel Veteriner Tıp Merkezi'ne sevk etti. Kanadının tellere çarparak parçalandığı tahmin edilen baykuş, tedavi altına alındı. Tıp Merkezi'nin yoğun bakım ünitesinde özel olarak beslenen ve kanadı ameliyatla alınan baykuş, rehabilitasyon merkezine gönderilecek.

"Yeniden doğaya dönemeyecek"
Baykuşun tedavisi hakkında konuşan Veteriner Hekim Önder Alkan, baykuşun yeniden doğaya dönemeyeceğini ifade etti. Alkan, tedavi sürecini şöyle anlattı:
"Kastamonu Orman İşletmesinden dün yaralı bir baykuş geldi. Bir ormanda yaralı bir şekilde bulunmuş. Büyük ihtimalle kanadının biri tellere takılmış ve parçalanmış iki ayakta da doku bütünlüğü bozulmuş yaralar var. Tedaviye aldık zaman geçmesinden ve yaralanmadan dolayı kanadının birini almak zorunda kaldık. Şuan durumu iyi görünüyor. Kulaklı Orman Baykuşu bizim bölgemizde büyük ormanlarımızda var fakat Türkiye’nin her yerinde yok. Korunmaya alınması gereken bir baykuş. Tedavisini yapacağız fakat doğaya dönemeyecek. Yaşamını bundan sonra daha kaliteli sürdürmesi için tedavisinden sonra ya bir rehabilitasyona ya da kendisinin rahat yaşayabileceği bir alana verilecek. Daha doğrusu biz bunu orman işletmesine vereceğiz onlar gerekli prosedürü yerine getirecekler. Şuan durumu iyi bizde yaklaşık bir hafta daha kalacak. Bu baykuş yaklaşık 3- 4 kilo ağırlığında ve yaklaşık 50 santim boyunda oluyor. Bir ürperti olduğu zaman kulaklarının üzerindeki tüylerini kaldırmasıyla tanınıyor. Özel bir hayvan baykuşlar içerisinde çok fazla görülen değil ama dağlarda ovalarda yaşayan bir tür."

Yorumlar

Hayalini kurduğu çiftlikte kendi markasını üretti

25 Ekim 2017 Çarşamba 12:46

 Hayalini kurduğu çiftlikte kendi markasını üretti

Zonguldak’ta 23 yıllık Biyoloji Öğretmeni Ayşegül Papila, emekli olunca hayalini kurduğu çiftlik projesini hayata geçirdi. 180 büyükbaş hayvanıyla süt ürünlerinde kendi markasını oluşturdu.

Kent merkezinde yaşayan 45 yaşındaki Ayşegül Papila, 23 yıllık Biyoloji Öğretmenliği mesleğinden emekli oldu. Mesleğinde edindiği tecrübelerini de hayali olan çiftlik projesiyle birleştiren Papila, emeklilik günlerini çiftliğinde geçiriyor.
59 damızlık hayvan ile başladığı iş yerinde 180 büyük baş hayvanı bulunan emekli öğretmen, süt ürünlerini de kendi üretmeye başladı. Çiftliği halka da açtıklarını belirten Papila, ziyaretlerden alınan bağışları LÖSEV ve şehit ailelerine ulaştıracaklarını ifade etti.
Hayvan yetiştiriciliğinde özellikle anneler ve çocuklarını bilinçlendirmek adına da çiftliği ziyarete açtıklarını belirten Papila, “Emekli biyoloji öğretmeniyim. Bu işi kurmak adına emekliye ayrıldım. 59 damızlıkla başladık. Şuan 180 hayvanım var. Sattıklarımızda oldu. Güzel bir işletme devam ettiriyoruz. Bugünkü toplanma amacımız. Hayvan yetiştiriciliğinde çocuklara ve annelere biraz bilinç kazandırmak ve farkındalık oluşturmak süt, yoğurt peynir üretme şekillerini çok araştırdık çok sağlıklı değiller biliyorsunuz” diye konuştu.

Kendi markasını kurup piyasaya sundu
Sütün en sağlıklı halinin pastörize hali olduğunu vurgu yapan Papila, anlaştıkları firma aracılığıyla “Çiftçi Ali” markası adında süt ürünlerini piyasaya sundu. Papila, şöyle devam etti:
“Bizim buradaki amacımız Zonguldak’a taze toplanmamış tek bir noktadan çıkan süt sunmaktı. Bu işi severek yapıyoruz ama parada kazanmak istiyoruz. Şunu fark ettik bizim potansiyel müşterimiz sütün çeşitlerini bilmiyor. Pastörize süt mü, UHD süt mü yoksa çiğ süt mü? Çiğ süt gerçekten mikrop yükü o sütün mikroplardan arınması demek yüksek ısılarda uzun süre kaynatılması demek bu da içindeki proteinleri kaybediyoruz. Bu yüzden sütün en güzel sağlıklı hali pastörize olan süt. Pastörize deyince çok ciddi bir yatırım. Satamayacağım bir süte yatırım yapmanın da bir anlamı yok. Biz çiğ süt veriyoruz. Bir de işleyip en azından peynir olarak sunalım diye bir firmayla anlaştık. Kendi sütümüzü getiriyoruz ondan istediğimiz kalitede peynir ürettiriyoruz. Böyle bir çiftçi ali markası ile süt ürünü olarak ortaya çıktık. Bunun için benim sloganım bile hazırdı ‘Meme’den Pakete’ diye. Memeden sağılan süt direk pastörizasyondan geçip evde kullanım paketine dönüşecekti. Ama istediğim ilgili göremeyince yatırımı başka şekle dönüştürdük.”

Yorumlar

O toplantıya gelmeyen Ereğli Düşmanı ilan edilecek

24 Ekim 2017 Salı 14:43

Ereğli Haber

O toplantıya gelmeyen Ereğli Düşmanı ilan edilecek

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Şoförler ve otomobilciler esnaf odası başkanı Cevdet Civelek, Zonguldak'ın Büyük şehir ya da Bütün Şehir olması durumunda Ereğli'nin il olmasını istediklerini, bunun için de Anadolu Otel'de 25 Ekim 2017 Çarşamba akşamı Ereğli, Alaplı, Gülüç, Ormanlı, Kandilli beldesi olmak üzere Siyasi parti, Belediye, Sivil toplum kuruluşları başkanları ile toplantı düzenlediklerini bildirdi.

Son günlerde Zonguldak'ın Büyük şehir ya da Bütün şehir olacağına dair çıkan söylemlerin ardından Ereğli'nin güç kaybedeceğini, ve kasaba olarak anılacağını iddia eden Ereğli Şoförler ve Otomobilciler esnaf odası başkanı Cevdet Civelek, bu konuda bir toplantı düzenleneceğini söyledi. Cevdet Civelek, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, Ereğli, Alaplı, Gülüç, Ormanlı, Kandilli beldesinde görev yapan Siyasi parti başkanları, Belediye Başkanları, Sivil toplum kuruluşları başkan ve yöneticilerini arayarak toplantıya davet ettiğini söyledi. Ereğli'nin İl olması ve İl olmasının nimetlerinden yararlanması için yapılacak toplantıya katılmayanları toplantı salonunda 'Ereğli Düşmanı' ilan edeceğini kaydeden Civelek "Ereğli'nin menfaatleri için toplanacağız. Ereğli'nin İl olması için toplanacağız. Zonguldak Büyük şehir ya da Bütün şehir olmasın demiyoruz. Eğer ki Ereğli'yi düşünüyorsak, yarın bir gün buranın kasaba olacağını herkes biliyor. 7 yaşındaki çocuğa Ereğli'nin il olmasını istiyor musun diye, emin olun İl olsun der. İl olmanın nimetlerinden Ereğli'nin de faydalanması lazım. Bugün 28 kişiyi aradım. Ereğli, Alaplı ve Gülüç' teki Siyasi parti başkanlarını, belediye başkanlarını, sivil toplum örgütlerinin başkanlarını hepsini aradım. Hepsi tamam dedi. Hepsinin geleceğini umut ediyorum. Eğer aradıklarımdan bir tanesi gelmezse onları o toplantıda Ereğli Düşmanı ilan edeceğim. Bunun başka çaresi yok. Ben burada doğdum ve büyüdüm. Herkes burada parasını kazanıyor. Burada herkes taşın altına elini değil, kafasını koyacak. Ben bunu kendi menfaatim için değil. Şimdi herkes bir yere çekiliyor. Ereğli' de tarihinde ilk defa böyle bir toplantı gerçekleşeceğine eminim. Çünkü bu toplantı Ereğli için olacak. Şahıs için değil. Aradıklarım geleceğini söyledi. Muhakkak yarın akşam (Çarşamba) Anadolu otelde saat 19.00 da yapılacak toplantıya bekliyorum" dedi.

Yorumlar
  • Harun
    28 Ekim 2017 Cumartesi 16:31

    Diğerlerine birşey demiyorum ama bu Cevdet civelek 3ay sonraki şeçimlerine kendine zemin hazırlıyor .Kendini gündeme getirme peşinde .Oturduğu koltukta boşa saltanat sürüp Ereğli'ye en büyük ihaneti yapıyor