Erol Şahin çocukları sevindirdi

26 Eylül 2018 Çarşamba 12:43

Erol Şahin çocukları sevindirdi

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Aday Adayı Erol Şahin eşi Feyzan Şahin ile birlikte amcası ve yengesi adına devlet ve hayırsever işbirliği ile yaptırdığı Hasan Ayşe Şahin Anaokulu’nu ziyaret ederek çocuklara hediyeler verdi.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Erol Şahin eşi Feyzan Şahin ile birlikte amcası ve yengesi adına yaptırdığı ve geçtiğimiz yıl yapımı tamamlanarak hizmete açılan Hasan Ayşe Şahin Anaokulu’nu ziyaret etti.
Şahin ailesi çocuklarla güzel vakit geçirip, onlara hediyeler vererek mutlu etti. Aldıkları hediyelerle büyük mutluluk yaşayan çocuklar, Erol Şahin ve eşine sarılıp öperek sevgilerini gösterdi. Minik öğrencilerin isteklerini de dinleyen Şahin, önümüzdeki süreçte yine geleceğini ve isteklerini yerine getireceğinin sözünü verdi.
Kepez bölgesinin büyük bir ihtiyacını gideren 4 katlı Hasan Ayşe Şahin Anaokulu’nda toplam 118 öğrenci bulunurken, Özel Eğitim sınıfıyla beraber 7 derslikle hizmet veriyor.

Yorumlar
 • Galip Doğru
  2 Ekim 2018 Salı 15:33

  Başkanım yolun açık olsun.

 • Galip Doğru
  2 Ekim 2018 Salı 15:25

  Başkanım sizin size borçlu kalmıştım.1998 yılında Ereğli'ye gelmemde büyük yardımın olmuştu hiç unutmadım.İnşallah sıra bizde...

Şehidin Turan'ın ismi ölümsüzleşti

26 Eylül 2018 Çarşamba 12:32

Şehidin Turan'ın ismi ölümsüzleşti

Batman'ın Kozluk ilçesinde, güvenlik güçleriyle bölücü terör örgütü PKK mensupları arasında çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Onbaşı Recep Turan'ın adı 690 Evler parkında ölümsüzleştirildi.

Alaplı Belediyesi Eylül ayı Meclis toplantısında, Batman'ın Kozluk ilçesinde, güvenlik güçleriyle bölücü terör örgütü PKK mensupları arasında çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Onbaşı Recep Turan'ın adı çocukluğunu geçtiği 690 evler parkına verilmesinin kararının ardından şehidin adının yazdığı TAK'ın montajı yapıldı.
Belediye Başkanı Nuri Tekin, Şehit Recep Turan parkında yaptığı incelemede, Şehidimizin adını sonsuza kadar yaşatacaklarını belirterek, "Alaplı Belediyesi Eylül ayı Meclis toplantısında, 690 evler mahallesinde yaptığımız Aile Parkına Batman'ın Kozluk ilçesinde, güvenlik güçleriyle bölücü terör örgütü PKK mensupları arasında çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Onbaşı Recep Turan'ın adının verilmesinin kararının ardından parkın girişine şehidimizin adının yazdığı TAK'ın montajı yapıldı. Vatanımızın birliği ve bütünlüğü için gözlerini kırpmadan şehadet şerbetini içen vatan evlatları için ne yapsak azdır"dedi.

Yorumlar

Emircan'ın mutlu günü

26 Eylül 2018 Çarşamba 12:29

Emircan'ın mutlu günü

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinin Geriş köyünde 15 yaşındaki doğum sonrası beynin hasar görmesi nedeniyle yakalandığı hastalıkla mücadele veren Emircan Saydam’ın bir hayali gerçekleşti.

İHA'nın gündeme getirdiği 15 yıldır yatağa bağlı olan Emircan’ın en büyük hayali olan akülü sandalye ile dolaşmak günün büyük bir bölümünü odasında askeri film ve diziler izleyerek geçirmekte olduğu için askeri ve özellikle Jandarmayı çok sevdiğini söylemişti. Bunun üzerine Çaycuma İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Murat Balkaş ve personeli engelli Emircan’ın hayalini gerçekleştirmek için ziyaret etti. Ziyaret esnasında kendisine Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yazmış olduğu Nutuk isimli kitabı hediye edildi.
Duygulu anlar yaşayan anne Fatma Saydam İlçe Jandarma Komutanı Balkaş ve personeline teşekkürlerini dile getirirken “Emircan çok duygusal bir çocuktur. Bütün gün evde yatağa bağımlı kaldığı için hep televizyon da savaşları, askerleri izler. ‘Birgün bende asker olacağım anne’ derdi. Evladımı böyle mutlu görmek beni çok duygulandırdı. Onu askeri kıyafetle görmek nasip oldu ya bana Allah devletimizden, askerimizden, jandarmamızdan razı olsun" diye konuştu.

Yorumlar

17 yaşında ki genç kız babasından kaçıp polise sığındı

25 Eylül 2018 Salı 14:59

17 yaşında ki genç kız babasından kaçıp polise sığındı

Zonguldak'ta 17 yaşındaki lise öğrencisi P.E., polise sığınarak babasının kendisine cinsel istismarda bulunduğunu, annesinin bilgisi olmasına rağmen yardım etmediğini iddia etti. Baba H.E. tutuklanırken, P.E. ise koruma altına alındı.

İddialara göre, geçen 15 Eylül günü Çocuk Şube Müdürlüğü'ne giden 17 yaşındaki lise son sınıf öğrencisi P.E., babası H.E.'nin kendisine cinsel istismarda bulunduğunu söyledi. Polise babasının evde kapıyı kilitleyerek cinsel istismarda bulunduğunu, istismar sırasında bağırmasına rağmen annesinin yardım etmediğini söyledi. Bunun üzerine harekete geçen polis ekipleri, anne M.E. ve baba H.E.'yi gözaltına aldı. Anne ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Baba H.E. ise suçlamaları kabul etmedi. Polisteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen H.E., tutuklanarak cezaevine gönderildi. Lise öğrencisi P.E. ise Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ekipleri tarafından koruma altına alındı.

Yorumlar

Üzülmez Kültür Vadisi projesi mutabakatı imzalandı

25 Eylül 2018 Salı 14:50

Üzülmez Kültür Vadisi projesi mutabakatı imzalandı

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansında (BAKKA) Güdümlü Proje Desteği Mutabakat Toplantısı, Üzülmez Kültür Vadisi Projesi için yapıldı.

Toplantıya, Zonguldak Belediye Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Muharrem Akdemir, BAKKA Genel Sekreter Vekili Elif Acar, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Rıza Cici, TTK Emlak İstimlak Şube Müdürü Yesari Sezgin, İl Kültür Turizm Müdür Vekili Hayrettin Şahin, İl Özel İdaresi, Belediye ve BAKKA personelleri katıldı.
Proje kapsamında yapılması gereken faaliyetler, proje bütçesi ve süresi üzerinde mutabık kalınarak, mutabakat metni taraflarca imzalandı. Bu süreçten sonra proje başvurusu alınacak, değerlendirilecek ve Yönetim Kurulu tarafından onaylanarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına nihai onay için gönderilecek.
2018-2020 yılları içerisinde “Üzülmez Kültür Vadisi” başlıklı Güdümlü Proje kapsamında, Zonguldak ili Merkez ilçesi Üzülmez Mevkiinde Üzülmez Eski Lavuar Binası ve Eski Atölye Binasına işlev kazandırılması planlanıyor. Proje ile Zonguldak ilinde kent belleği ve kent hayatını zenginleştirmek, kentin endüstriyel mirasının deneyim turizmine kazandırılması amaçlarına hizmet edecek şekilde proje konusu alanın yeniden işlevlendirilmesi amaçlanıyor.
Tüm taraflar projenin ilimiz için hayırlı olmasını dileyerek toplantı sonlandırıldı.

Yorumlar