Eroğlu, avukatlık mesleğinin sorunlarını aktardı

30 Kasım 2018 Cuma 14:05

Eroğlu, avukatlık mesleğinin sorunlarını aktardı

Zonguldak Baro Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, 8 Aralık'ta yapılacak olan Karadeniz Baro Başkanları toplantısı ve aynı zamanda Zonguldak Barosunun 80'inci Yıl kutlamaları öncesi gazeteciler ile kahvaltıda bir araya geldiler.

Gazeteciler ile Hukukçular Lokalinde bir araya gelen Baro Başkanı Av. Özel Eroğlu, basın mensupları ile bir süre sohbet ettikten sonra yaptığı açıklamada şunları söyledi: 
"Öncelikle Başkanlar toplantısının yoğun bir gündemi olduğunu ifade etmek isterim. Sorunlara sadece bizim demek mümkün değil tabii ki hukukun üstünlüğü ve insan haklarının savunulması görevi değil mi ki yasayla bize verilmiş bir görevdir, öyleyse bundan kaynaklı sorularda ortak sorunlardır. Öncelikle beş yıl içinde 120 bin olan avukat sayısının nüfus artış hızı ve ekonomik kalkınma ile orantısız biçimde beş yıl içinde 200 bine çıkacak olması, üniversite giriş sınavında 140'na girenlerin hukuk fakültelerine kabulü sırının 190 bin olarak genişletilmesi, mesleğe kabulde sınavın getirilmemesi, meslek alanımızın arabuluculuk, uzlaşma ve CMK avukatlığı, hukukçu olmayan yargıç, avukat olmayan savunucu, hukukçu olmayan bilirkişilik gibi uygulamalar mesleğimizin uygulama alanlarını daraltmıştır. Yine temel esas olarak anayasanın 138 ve 140.maddeleri arasında düzenlenmiş olan yargı faslında savunmaya bir kelime yer verilmemesi yasama ve yürütme ile ilgili sorunlarımızdır. Yargıya gelince liyakatin terk edilmesi ve kadrolaşmanın oluşturduğu FETO yapılanması nedeniyle yargıçları 1/3 nün ihracı ve 4000'nin tutuklanması sonrası istisnaları olmakla birlikte yargıdaki kalitenin çok düşmesi bu nedenle güveninde yüzde 20'lere inmesinin oluşturduğu sorunlar en fazla bizleri ilgilendirmekte ve yansıtmaktadır. Avukatlık kanununu 58. Maddesine aykırı şekilde duruşmada avukat tutuklama, İstanbul 37 ağır ceza mahkemesinde 17 avukatı tahliye sonrası tekrar tutuklama, kısaca tutuklama kısaca ilişkilerde sıklıkla yaşanan uygulama noksanları çatışma nedeni olarak yansımaktadır. Avukatlarda bir şekilde desteklenmelidir” şeklinde konuştu. 

Yorumlar

Ereğli Belediyespor’a Yakamoz dopingi

30 Kasım 2018 Cuma 14:04

Ereğli Belediyespor’a Yakamoz dopingi

Kdz. Ereğli Belediyespor’lu futbolcular Başkan Hüseyin Uysal ve yöneticilerle Bursa temsilcisi Zaferspor ile oynayacağı karşılaşma öncesi Yakamoz Kafe’de sabah kahvaltısında bir araya geldi. Başkan Uysal puan kayıplarına rağmen futbolcu ve teknik heyete güveninin tam olduğunu belirterek bu sene şampiyon olacaklarını söyledi.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Belediyespor yönetimi ve futbolcular, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’la Yakamoz Kafe’de kahvaltıda buluştu. Kdz. Ereğli Belediyespor’lu futbolcular Bursa temsilcisi Zaferspor ile oynayacağı karşılama öncesinde, Uysal’dan moral aldılar.
Bursa’dan galibiyetle döneceklerini söyleyen Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, bu sene Kdz. Ereğli Belediyespor’un şampiyon olacağını söyledi. Uysal konuşmasında, “Bursa’ya gidecekler galibiyetle gelecekler. Maçlar bitince de şampiyon olacaklar. Yeni hocamız ile birlikte bu takım şampiyon olacak, biz ona inanıyoruz. Sezon bittiğinde göreceksiniz bu takım şampiyon olacak, kim ne derse desin. Yolunuz açık olsun zafer maçını alıp da gelin, inşallah bizler inanıyoruz. Belki istenmeyen sizlerin de arzu etmediği puan kayıpları oldu ama daha her şey bitmedi. Sizler eğer deplasmanda galibiyetle dönerseniz, bilin ki şampiyonluğun başlangıcı olur. Yolunuz açık olsun çocuklar. Şu taktik olmasın idare ederim 60. Dakika falan yok dakika bir hücum, dakika bir kazanma takımı yoralım falan yok” ifadelerine yer verdi.
Uysal’ın konuşmasının ardından moral alan futbolcular, alkışlayarak Uysal’a katıldılar.
Kahvaltının ardından yeni hizmete başlayan Yakamoz Kafe’yi gezen Uysal, yapılacak olan bungalov evlerle Ereğli’nin turizmine katkı sağlayacağını belirtti.
Hedeflerinin Ereğli turizmine katkı sağlamak olduğunu söyleyen Yakamoz Kafe İşletme Sahibi Ramazan Güngör açık hava sineması ve ATV turlarıyla Ereğli’de bir ilki yapacaklarını vurguladı. Güngör, “Ereğli’nin nüfusu genelde sanayi üzerine. Haftada 200 kişi buraya gelecek ve buranın imkânlarından faydalanacak. Buraya benzer yerler oldukça fazla ama Ereğli’mizde yok, sunacağımız imkânlarda birçok yerde yok. Turizme yönelik çalışmalarımız sadece bir kafe, restoran değil, içerisinde açık hava sineması olacak, hazırlığımız tamam. Belgemizi, ruhsatımızı aldık. Artı olarak ATV kullanımımız başlıyor. 3 tanesini aldık, 4 tane daha alacağız. Kısacası burası turizm merkezi olacak” dedi.

 

Yorumlar

Sanayi yolu adeta gölete döndü

30 Kasım 2018 Cuma 13:41

Sanayi yolu adeta gölete döndü

Zonguldak'ta Asma Mahallesi'ndeki Yeni Sanayi yolu adeta gölete döndü. Vatandaşlar ise belediyeden gerekli çalışmayı yapmasını istedi.

Üzülmez Yeni Sanayi Sitesi mevkisindeki karayolu, alt yapı yetersizliği sebebiyle adeta gölete döndü. Daha önce bölgede çalışma yapılmış ancak yolla ilgili çalışma yapılmadığı için bakımsız halde bırakılmıştı. Yağan yağmurlarla birlikte yolda oluşan su birikintileri vatandaşların tepkisine neden oldu. Belediye yetkililerini göreve davet eden vatandaşlar araçlarıyla da yolu kullanırken zor anlar yaşadıklarını ifade ettiler. Mahalleli, yolun onarılmasını bekliyor. 

Yorumlar

Beyaz güzellik geldi...

30 Kasım 2018 Cuma 13:13

Beyaz güzellik geldi...

Kdz. Ereğli ve Alaplı'nın yüksek kesimlerine kar yağdı. Karakavuz, Akköy ve Gümeli Beldesi'nin yüksek kesimleri beyaza büründü.

Kdz. Ereğli ve Alaplı ilçelerinin yüksek kesimlerinde kar yağışı başladı. Beyaza kaplanan dağlar ve köyler ortaya güzel görüntüler çıkarttı.

Yorumlar

Opel Aysa’dan şok kış kampanyası…

29 Kasım 2018 Perşembe 18:51

Opel Aysa’dan şok kış kampanyası…

Kdz. Ereğli’de faaliyet gösteren Opel Aysa kış kampanyasına hazırlanıyor.

Opel Aysa Yetkili Servislerinde aracınızı check-up, antifiriz ölçümü, kış lastiği değişimi ve lastik otel hizmetleriyle kışa hazırlıyor. Tüm bu hizmetleri ücretsiz olarak yapan Opel Aysa, ayrıca 0.3 yaş bakım kampanyasını da devam ediyor.
Şok kış kampanyasından yararlanmak isteyen araç sahipleri için iletişim: 0372 318 08 08.

Etiketler:

Opel Aysa , Kdz. Ereğli ,

Yorumlar