Eren Holdingden destek...

29 Mart 2020 Pazar 17:37

Eren Holdingden destek...

Korona virüs mücadelesinde devletin yanında yer alarak büyük ve anlamlı bir sorumluluk üstlenen Eren Holding, ürettiği maske ve tulumların tamamını devletin ilgili kurumlarının hizmetine sunuyor.

 Türkiye COVİD19 ile ulusal bazda mücadelesini sürdürürken sağlık çalışanları başta olmak üzere devlet kurumlarında büyük miktarda maske ve tulum ihtiyacı olduğu gündeme gelmişti. Küresel salgına yönelik büyük bir sorumluluk örneği sergileyen Eren Holding; devlet birimlerinin ihtiyacı olan maske ve tulum ihtiyaçlarını karşılayabilmek için holding bünyesindeki tekstil fabrikalarını devletin hizmetine sunarak bir kez daha Türkiye’nin yanında olduğunu gözler önüne serdi. 
Eren Holding bünyesinde faaliyet gösteren fabrika, devlet kurumları ile paylaşılmak üzere binlerce maske ve tulumun seri üretimine geçti. Tüm çalışanları ile birlikte mesaiye devam eden Eren Holding’in salgın krizi son bulana kadar maske ve tulum üretimine devam edeceği öğrenildi. 

Yorumlar

Kdz. Ereğli için önemli uyarı

28 Mart 2020 Cumartesi 23:20

Kdz. Ereğli için önemli uyarı

Kdz Ereğli Kaymakamlığı ilçede korona virüs salgınının yayılımını önlemek için vatandaşlar için önemli uyarıların yer aldığı bir video yayınladı.

 

Kdz.Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu v iş depodaki konuşmasında şu sözlere yer verdi: "Değerli Kdz. Ereğlili hemşerilerim;
Gerek Kaymakamlığımız, gerek belediyemiz, gerek siyasi parti başkanları ve sivil toplum kuruluşu başkanlarımızla beraber sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için var gücümüzle 24 saat esasına göre elimizden geleni yapıyoruz.
Bu süreçte sizlerden tek isteğimiz var; zorunlu olmadıkça lütfen evlerinizden dışarı çıkmayınız.
Bu virüsü birlik beraberlik içerisinde, daha dikkatli davranarak yeneceğiz.
Tüm kamu kurum kuruluşlarımız, vefa gurubumuz sizlerin emrindedir.
Bu duygu ve düşüncelerle sizlere takrar evinizde kalınız diyorum
Sağlık ve Sıhhat diliyorum."

Videoda ayrıca
Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Hakan Çelik,
Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Kdz. Ereğli İlçe Jandarma Komutanı J. Yüzbaşı Erkan Bülbül,
Kdz. Ereğli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Abdullah Hasçelik ile
Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Vildan Türkeli'de Ereğli halkına "evde kal" mesajı verdi.

Etiketler:

Kdz.eregli , kaymakam , Koronavirüs , evdekal ,

Yorumlar

34 tır şoförü gözlem altında...

28 Mart 2020 Cumartesi 22:01

34 tır şoförü gözlem altında...

Ukrayna'dan Zonguldak'a gelen kuru yük gemisindeki 34 tır şoförü 14 günlük gözlem altına alındı.

 Ukrayna'nın Chornomorsk limanından dün sabah 19.40 sıralarında yola çıkan Cenk Y adlı kuru yük gemisi bugün 20.00 sıralarında Zonguldak Limanı'na yanaştı. 34 Türk tır şoförünün bulunduğu gemi limana yanaştıktan sonra limandaki geniş kapsamlı çalışmalar başlatıldı. 34 kişi için 14 günlük gözlem süreci başlatıldı. AFAD koordinesinde tır parkında özel donanımlı kıyafetlerle dezenfeksiyon çalışmaları gerçekleştirildi. Polis ekipleri de liman giriş ve çıkışlarında geniş güvenlik önlemleri aldı. Gemiden indirilen tırlar tek tek dezenfekte edildi. Valilik, UMKE, AFAD, Gümrük ve Muhafaza Müdürlüğü ve polis ekipleri limana getirilen servisler ile 34 kişiyi Zonguldak'taki KYK'ya ait yurda yerleştirdi. 
Yurt çevresinde de geniş güvenlik önlemleri alındı. Gözlem altına alınanlara sosyolog ve psikologların destek sunacağı öğrenildi. 

Yorumlar

Testi pozitif çıktı! Yakınları evde karantina altına alındı!

28 Mart 2020 Cumartesi 17:54

Testi pozitif çıktı! Yakınları evde karantina altına alındı!

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde bir kişide korona virüs testinin pozitif çıkmasının ardından temas kurduğu yakınları evde karantina altına alındı.

 Zonguldak’ın Devrek ilçesi Velibeyler köyünde bir kişi üzerinde yapılan test uygulamasında sonuç pozitif çıkmasıyla hastanın temas kurduğu yakınları evde karantina altına alındı. 
Köy Muhtarı Celal Kiren, "Evet köyümüz nüfusuna kayıtlı bir vatandaşın sağlık ekipleri tarafından yapılan incelemede testleri pozitif çıktı. Bu vatandaş zaten Devrek Devlet Hastanesinde başka bir rahatsızlıktan dolayı tedavi görüyordu. Hastanın şikayetlerinin artması üzerine yapılan testlerde sonuç pozitif çıktı. Hasta ile temas halinde bulunan yakınları evde karantina altına alındılar. Köyümüzün tümünün karantina altına alındığı doğru değildir” diye konuştu. 

Yorumlar

Kaymakam; büyük şehirlerden evine dönen vatandaşları uyardı!

28 Mart 2020 Cumartesi 17:50

Kaymakam; büyük şehirlerden evine dönen vatandaşları uyardı!

Devrek Kaymakam Vekili Ümit Altay, büyükşehirlerden evine dönen vatandaşlara 14 gün kuralını hatırlattı. Altay, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şöyle dedi:

 "Kıymetli Devrekliler, ilçe merkezi ve köylerimiz son günlerde Büyükşehirlerden (özellikle İstanbul) evlerine, köylerine gelen vatandaşlarımızın hareketliliğini yaşamaya başladı. Şüphesiz herkes memleketine köyüne istediği zaman gelmekte özgür. Ancak Corona Virüs tedbirleri kapsamında bu gelen vatandaşlarımızın 14 günlük gözlem süresince evlerinde kalmaları, dışarıyla temastan kaçınmaları gerekiyor. Bu sebeple, köyünüzde mahallenizde bu şekilde yakın zamanda başta İstanbul olmak üzere büyükşehirlerden gelen hemşehrilerimiz varsa muhtarlarımız vasıtasıyla bize haber verin ki bizler de gözlem tedbirlerine uygun hareket etmelerini sağlamak için durumlarını takip edebilelim. Umreden gelen vatandaşlarımızda bir sıkıntı yaşamadık, temennimiz büyüksehirlerden gelen insanlarımızla da bu dönemi sıkıntısız ve sağlıkla atlatırız." 

Halk pazarı kurulmayacak 
Öte yandan halk pazarının da 30 Mart 2020 gününden itibaren kurulmayacağını açıklayan Altay, "Dünya'da ve ülkemizdeki gelişmelere baktığımızda, Corona(Covid-19) virüsünün yayılma hızı ve potansiyeli göz önüne alındığında geniş halk kesimlerini korumaya yönelik tedbirleri hızlıca almak ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Salgının ilçemizde yayılması halinde yaşlı nüfusumuzun fazlalığıyla birlikte çok üzücü sonuçlar doğurabileceğini tahmin etmek zor değildir. Böylesine bir ortamda bölgenin en hareketli ve geniş katılımlı pazarlarından olan Devrek İlçe Pazarımızın bu şartlar altında gerçekleştirilmesi yüksek risk olarak değerlendirilmektedir. Bu sebeplerden ötürü üzülerek belirtmek isterim ki 30 Mart 2020 tarihinden itibaren Devrek Pazarının kurulmasına ara verilmiştir. Pazarda bulunacak her türlü gıda maddesi ilçemizdeki marketlerde mevcut olup bu süre zarfında ihtiyaçlarımızı bu şekilde karşılamamız kamu sağlığı yönünden daha iyi olacaktır" ifadelerine yer verdi. 

Yorumlar