Ereğlili komutan Afrin’de yaralandı

2 Mart 2018 Cuma 15:29

Ereğlili komutan Afrin’de yaralandı

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Süleymanbeyler Köyü’nün eski muhtarı İsmail Günaydın’ın oğlu Jandarma Komando Astsubay Üstçavuş Uğur Günaydın teröristlerle girdiği çatışmada yaralandı.

Ereğli Haber- Suriye'nin Afrin kırsalındaki Kel Tepe'de güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışma çıktı.
Afrin'deki terör odaklarına yönelik Zeytin Dalı Harekatı sürerken bölgeden sıcak bilgiler de geliyor. Bölgeden aktarılanlara göre Kel Tepe'de güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışma çıktı. Çatışmada Kdz. Ereğlili Jandarma Komando Astsubay Üstçavuş Uğur Günaydın’da terör örgütü militanları ile girdiği çatışmada yaralandı. Hatay Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Günaydın’ın hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Süleymanbeyler Köyü eski muhtarı İsmail Günaydın yaralanan oğlu için Hatay’a gitmek için yola çıktı.

Etiketler:

Kdz. Ereğli , Gazi , Afrin , yaralandı ,

Yorumlar

Başkan Demirtaş, Kuyu'ya başarılar diledi

2 Mart 2018 Cuma 15:26

Başkan Demirtaş, Kuyu'ya başarılar diledi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, göreve yeni başlayan Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu’yu ziyaret etti.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, meclis üyesi Mustafa Sarı ile birlikte kısa süre önce Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Ferdi Kuyu’yu makamında ziyaret etti. Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Kuyu’ya hayırlı olsun temennisinde bulunarak görevinde başarılar diledi. Başkan Demirtaş ziyarette Gülüç Belediyesi’ndeki çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Kuyu’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek ilçe halkının huzur ve güveni için emniyet teşkilatı olarak zaman kavramı olmaksızın üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yapmaya çalışacaklarını söyledi.

Yorumlar

“Yeşil yumurtayı yiyin hop hop zıplayın”

2 Mart 2018 Cuma 13:13

“Yeşil yumurtayı yiyin hop hop zıplayın”

Demir Çelik Fabrikası Emeklisi İsmet Koç, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na kendi ürettiği yeşil yumurtalardan bir sepet hediye etti.

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlediği "Karadeniz Ereğli Ekonomisinin Yıldızları" Ödül törenine katılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na kendi ürettiği yeşil yumurtalardan bir sepet yumurta veren demir çelik fabrikası emeklisi İsmet Koç, “Başkanım bu yumurtaları yiyen hop hop zıplar” dedi.
"Karadeniz Ereğli Ekonomisinin Yıldızları" Ödül töreni öncesinde sahneye çıkan İsmet Koç, yeşil yumurtanın enerji verdiğini söyledi. Koç konuşmasında, “Sayın başkanım bu yumurtanın özelliği, Türkiye’de çok çalışkan bir başkansınız. Bu başarının devam etmesi için size enerji katacak. Size daha fazla enerji verecek. Arı poleninden daha kalitelidir. Bunu yiyen hop hop zıplar efendim. Bu yumurta sizi zıplatacak” ifadelerine yer verdi.
Aldığı hediye çok mutlu olan Hisarcıklıoğlu, İsmet Koç’a teşekkür etti.

Etiketler:

TOBB , Rifat Hisarcıklıoğlu , İsmet Koç , Yeşil Yumurta , hediye ,

Yorumlar

Zonguldak'ta muhasebeciler Haftası kutlandı

1 Mart 2018 Perşembe 15:27

Zonguldak'ta muhasebeciler Haftası kutlandı

Zonguldak'ta 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan muhasebeciler haftası törenlerle kutlandı.

Zonguldak Serbest Muhasebeciler Mali müşavirler odası tarafından muhasebeciler haftası nedeni ile Valilik binası önünde, Atatürk Anıtına Çelenk sunuldu.
Törene, Vergi Dairesi Başkanı Refik Akgün, Zonguldak Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Erkin Avcı ve Muhasebeciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından bir açıklama yapan oda başkanı Polat Sezgün şunları söyledi;
“Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleğinin toplumun tüm kesimlerine tanıtılması, ülke ekonomisine ve iş dünyasına sunduğu değer ve faydaya ilişkin farkındalığın arttırılması amacıyla 1-7 Mart, Muhasebe Haftası olarak kutlanmaktadır. 28 yıl önce yasal statüsüne kavuşan Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleği, kurumsallaşma sürecini tamamlayarak, ülkemizin iktisadi hayatının vazgeçilmez bir kurumu haline gelmiştir. Kaliteli hizmet sunarak, işletmelerimizin gelişimine katkı vererek, güvenilir işletme danışmanlığı vizyonumuzla ülkemizin ve işletmelerimizin gelişimi için hizmet ediyoruz.
Ülkemizde Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleği ve meslek örgütü, Anayasamızın 135’inci maddesine istinaden kurulmuştur. Başta Maliye Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarında vergi ve sosyal güvenlik bildirimleri ve diğer mali bildirimler ile ilgili veri akışı, beyanların tanzimi ve gönderimi ve denetimi meslek mensuplarımız tarafından yapılmaktadır. Ayrıca TÜİK, BDDK, SPK, EPDK ve Hazine Müsteşarlığı, KOSGEB gibi, ekonomideki diğer düzenleyici ve denetleyici kamu kurumları da meslek mensuplarımızın hizmetlerinden yararlanmaktadırlar. Meslektaşlarımızın yaptıkları görevler, kamu maliyesine ve ülke ekonomisinin gelişimine önemli katkı ve enformasyon sunmaktadır. İşletmelerin muhasebe ve denetim işlemlerini gerçekleştiren, devletin vergi gelirlerinin arttırılmasına katkı sunan ve devlet kurumlarının işleyişine yardımcı olan muhasebecilik ve mali müşavirlik mesleğinin, önemli sorunları da bulunmaktadır. Yetkileri sınırlı, sorumlulukları geniş olan mali müşavirlik ve yeminli mali müşavirlik mesleğinin yetki ve sorumluluğun dengeli bir yapıya kavuşturulması gerekmektedir. Görev ve fonksiyonlarımızı yerine getirirken yaşadığımız sorunların, diyalogla ve işbirliği içerisinde çözülmesi gerektiği görüşündeyiz. Hazine ile mükellef arasında köprü görevi gören, ülkemizin güçlü ekonomisi için güçlü bir mali müşavirlik kurumunun varlığına inanan Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleğimizi iş dünyamıza ve ülkemize değer katarak geliştireceğiz, yarınları umutla şekillendireceğiz. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Yeminli Mali Müşavir meslektaşlarımızın Muhasebe Haftasını kutluyor, ülkemiz ve meslektaşlarımız için daha aydınlık günler diliyorum.”

Yorumlar

Üniversite öğrencilerinin kartopu savaşı..

1 Mart 2018 Perşembe 15:21

Üniversite öğrencilerinin kartopu savaşı..

Zonguldak’ta gece saatlerinde itibaren başlayan kar yağışının keyfini, üniversite öğrencileri kartopu savaşı yaparak çıkarttı.

BEÜ Tıp Fakültesi'nde öğrenim gören üniversite öğrencileri kar yağışını eğlenceye dönüştürdü. İki gruba bölünerek kartopu savaşı yaptı. Kartopu savaşına katılan öğrenciler, ilk kez bu kadar eğlendiklerini söylediler. Öte yandan şiddetli kar yağışı sonrası hastane yolundaki rampada sürücüler zor anlar yaşadı. Meteorolojinin uyarılarına dikkate almayan sürücüler yazlık lastiklerle trafiğe çıkarken diğer sürücüleri de tehlikeye attı. Her sene aynı sıkıntının bu yolda yaşandığını ifade eden Mustafa Sevim, “Zonguldak’ın önemli bölgelerinden birisi üniversitedir. Her kış olduğu gibi bu kış da aynısı. Vatandaşlar yazlık lastikle trafiğe çıkmış. Zaman zaman buralarda ölümlü kazalar meydana geliyor. Kimsenin canı yanmadan yetkileri göreve davet ediyorum” şeklinde konuştu.
Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye, göre sıcaklıkların yarından itibaren mevsim normallerinin üzerine çıkacağı öğrenildi.

Yorumlar