Ereğli'yi Bakanlara anlattılar

18 Aralık 2017 Pazartesi 17:42

Ereğli'yi Bakanlara anlattılar

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Ankara’da temaslarda bulundu.

Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sertan Yalçın, Meclis Başkanı Faruk Yazıcı ve Yönetim kurulu üyeleri Sibel Demircin, Mehmet Remzi Âlim ve Abdülkadir Çınar ile birlikte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Maliye Bakanı Naci Ağbal ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile görüştüler.
Yapılan görüşmelerde Kdz. Ereğli’nin güncel konuları ile ilgili görüş alışverişinde bulunarak, bölgenin genel talepleri hakkında bilgilendirme yapıldı. TSO Yönetim Kurulu bulundukları temaslarda Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’yi Ereğli’ye davet ederek, en kısa zamanda gelme sözü alındı.

Etiketler:

TSO , Kdz. Ereğli , Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sertan Yalçın , Meclis Başkanı Faruk Yazıcı ve Yönetim kurulu üyeleri Sibel Demircin , Mehmet Remzi Âlim ve Abdülkadir Çınar ile birlikte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu , Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi , Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu , Maliye Bakanı Naci Ağbal ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu

Yorumlar

Cemaat başkana hakkını helal etmedi…

17 Aralık 2017 Pazar 15:33

Ereğli Haber

Cemaat başkana hakkını helal etmedi…

Kdz. Ereğli ilçesinde gerçekleşen cami derneği kongresinde cemaat kendilerini derneğe üye olarak kabul etmeyen başkana hakkını helal etmediğini söyleyince, başkanda ‘Ben tüzüğü uyguluyorum’ dedi.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesinde yaklaşık 10 yıl önce yapımı gerçekleştirilen ve dernek tarafından müftülüğe devri yapılmadığı gerekçesi ile ruhsat alamayan Kavaklık Camii’nde kongre gerçekleşti.
Kongre öncesi camiye gelen çok sayıda kadın ve erkek cemaat Dernek Başkanı Ahmet Bayar’ı derneği aile şirketine çevirmekle suçlayarak, kendisine muhalif olanları üyelikten attığını ve üye olmak isteyen cami cemaati ve mahalle sakinlerini üyeliğe kabul etmemekle suçladı. Bayan cemaatin kendilerini neden üyelikten attığını sorduğu Kavaklık Camii Çevre Güzelleştirme, Okul ve Camii Yaptır4ma Derneği Başkanı Ahmet Bayar, dernek tüzüğünün üyeliklerle ilgili maddelerini okuyarak kendisinin tüzüğü uyguladığını savundu.
Kongreye katılan Kavaklık Mahallesi Muhtarı Nazif Kaplan ise mahallesinde ikamet eden 35 kişinin posta yoluyla evrakları tam olmak kaydıyla derneğe üyelik müracaatında bulunduğunu ancak yönetimden kendilerine menfi yada müspet yönde bir açıklama gelmediğini söyledi. Dernek Başkanı Bayar ise kendilerine hiç kimsenin posta yoluyla emri vaki yapamayacağını, üye olmak isteyenlerin dernek yönetimine bizzat başvuru yapması gerektiğini anlattı.
Yaşanan tartışma sırasında Dernek Başkanı Ahmet Bayar üye olanlar dışındakilerin salondaki sıralardan kalmasını isterken, yapılan itirazlar üzerine telefonu eline alıp “Bak polis çağırmak zorunda kalacağım” demesi tepkileri daha da artırdı. Bayar elinde telefonla ‘Şimdi polis çağırıyorum’ diyerek başka bir odaya gittikten sonra yeniden salona gelerek kongreyi itirazlara rağmen başlatacağını ifade etti. Dernek Başkanı Bayar tüm itirazlara rağmen kendisine yakın kişilerden oluşan üyelerle çoğunluğu sağlayarak kongreyi gerçekleştirdi.
Haklarının yendiğini savunan bazı cami cemaati ise Allah’ın her günahı affettiğini, bir tek kul hakkını affetmediğini hatırlatarak Dernek Başkanı Ahmet Bayar’a haklarını helal etmediklerini söyledi.
Uzun süre yaşanan gerginlik kavgaya dönüşmeden sona erdi.

Yorumlar

BEÜ Türk halk müziği topluluğu resital verecek

17 Aralık 2017 Pazar 13:54

BEÜ Türk halk müziği topluluğu resital verecek

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) düzenlemiş olduğu kültür-sanat etkinliklerinin kapsamını ve çeşitliğini her geçen gün artırmaya devam ediyor. BEÜ 2017 etkinliklerinin sonuna yaklaşırken kampüslerdeki etkinliklere ilave olarak merkez ve ilçelerde halka yönelik Devlet Konservatuvarı bünyesinde çeşitli konserler düzenleyecek.

BEÜ Kültür Sanat Etkinlikleri Halkla Buluşuyor etkinliği kapsamında Güzel Sanatlar Fakültesi, Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyeleri Onur Çuhacı ve Ceren Göğüş Gürdal ilkini 21 Aralık Perşembe günü Çaycuma’da, ikincisini 28 Aralık Perşembe Farabi Kampüsü olmak üzere bir şan resitali verecekler.
Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Azar, Devlet Konservatuvarı Müdürü İlker Kömürcü tarafından etkinlik programının son şekli verildi. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Azar şunları söyledi:
“Üniversitemiz bir taraftan eğitim-öğretim ve araştırma ile ilgili kapasite ve kalitesini artırmaya devam ederken diğer taraftan toplumsal sorumluluk bağlamında kültür-sanat alanında çok sayıda önemli projeyi uygulamaya koymaktadır. Ulusal ve uluslararası alanda çok sayıda kültür-sanat etkinliğine ev sahipliği yapan üniversitemizde bu etkinliklerin çeşitliliği artarak devam etmektedir. Bu kapsamda, düzenlediğimiz etkinliklerimizin tamamını halkımıza açık bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Özellikle Farabi kampüsümüzde yapılan etkinliklerimize çok sayıda vatandaşımızın katıldığını görmekten mutluluk duyuyoruz. Bu yıl da geçtiğimiz yıl olduğu gibi etkinliklerimizi yalnızca kampüslerimizde değil kent ve ilçe merkezlerimizde yerel yönetimlerin desteğiyle sürdürmeye karar verdik. Bu bağlamda kent ve ilçe merkezlerimizde önümüzdeki yılda buna ilave olarak Türk Halk Müziği ve klasik müzik konserleri düzenlenecek. Üniversitemiz Devlet Konservatuvarı öğretim üyeleri Onur Çuhacı ve Ceren Göğüş Gürdal Çaycuma’da başlayacak etkinlik dizisini ilerleyen zamanlarda Devlet Konservatuvarı bünyesinde tüm etkinliklere yaymayı düşünüyoruz. Etkinliklere katkı verecek olan Sayın İlker Kömürcü’nün şahsında Devlet Konservatuvarı öğretim elemanları ve öğrencilerine, BEÜ Türk Halk Müziği Topluluğu Koordinatörü ve Şefi Cem Dertsiz’in şahsında sanatçı ve öğrencilerimize şükranlarımı sunuyorum.”

Yorumlar

Restoranda kavga çıktı: 1 yaralı

17 Aralık 2017 Pazar 13:49

Restoranda kavga çıktı: 1 yaralı

Zonguldak'ta bir restoranda çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Kavgada bıçakla yaralanan bir kişi ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Edinilen bilgiye göre olay Fevkani Köprüsü üzerindeki bir restoranda meydana geldi. İddialara göre D.K. ile M.K. arasında henüz bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. Büyüyen tartışma kavgaya dönüştü. M.K., D.K.'yı bıçakla yaraladı. Bu sırada restorandaki diğer kişiler durumu 112 Acil Sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri, yaralıya ilk müdahaleyi yaptı. D.K., ilk müdahalesinin ardından ambulansla Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
Olay yerine sevk edilen polis ekipleri, M.K.'yı ifadesini almak üzere polis merkezine götürdü. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Yorumlar

Kahvaltıda vatandaşlar ve protokol bir araya geldi

17 Aralık 2017 Pazar 13:44

Kahvaltıda vatandaşlar ve protokol bir araya geldi

Zonguldak'ta okul aile birliğinin düzenlediği kahvaltıda vatandaşlar ve protokol bir araya geldi.

Zonguldak’ın Çaydeğirmeni Beldesinde faaliyette bulunan Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından organize edilen kahvaltı programında protokol üyeleri ve vatandaşlar bir araya gelerek okula destek vermenin mutluluğunu yaşadılar.
Çaydeğirmeni beldesinde bir pastanede düzenlenen organizasyonla ilgili bilgi veren Çok Programlı Anadolu Lisesi Okulu Aile Birliği Başkanı Ayşe Duran,” Öncelikle bu programı düzenlememizdeki amacımız okulumuzda eğitim öğretim gören ihtiyacı olan öğrencilerimize destek vermek için hazırlanan bir etkinlikti. Buradan elde edeceğimiz gelir ile hem ihtiyaç sahibi talebelerimize hem de okulumuzun çeşitli harcamalarında kullanılmak üzere harcama yapılacaktır. Bizlere destek veren öncelikle okul müdürümüz İlhan Madenci’ ye yönetim kurulu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Düzenlenen programa; Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, Devrek AK Parti Kadın Kolları Başkanı Serpil Akyar Özmen ve çok sayıda davetli katıldı.

Yorumlar