Ereğli'nin gururu Cumhuriyet Ortaokulu başarıya doymuyor...

11 Mayıs 2018 Cuma 12:43

Ereğli'nin gururu Cumhuriyet Ortaokulu başarıya doymuyor...

Zonguldak'ın Ereğli İlçesinde faaliyet gösteren Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinden Gülşah Genç 12. Ulusal Ortaokul öğrencileri TUBİTAK Araştırma Projeleri Yarışmasında Türkiye 1.’si oldu.

Ortaokul öğrenimine devam eden öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı’nca Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik ile bu yıl eklenen Değerler Eğitimi, Kodlama, Tarih ve Türkçe alanlarında Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması düzenlendi.
Düzenlenen yarışmaya katılan Kdz. Ereğli Cumhuriyet Ortaokulu 6. sınıf öğrencilerinden Gülşah Genç, Kayseri'de düzenlenen TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projesi Yarışması'nda binlerce proje arasından önce ilk 16'ya kaldı, ardından da Türkiye 1.’liğini elde etti.
Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Gülşah Genç’in Türkiye birincisi olmasında danışman öğretmenler Didem Alper Şener ile Alican Şimşek büyük pay sahibi olurken, başarı başta okul olmak üzere Kdz. Ereğli ilçesinde sevinçle karşılandı.

Yorumlar

Özel öğrencilerin sergisine büyük ilgi...

11 Mayıs 2018 Cuma 12:37

Özel öğrencilerin sergisine büyük ilgi...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde faaliyet gösteren Özel Eğitim Mesleki Eğitim ve İş Uygulama Okulu özel öğrencilerinin el sanatları dersinde hazırladıkları çalışmalar sergilendi.

Kdz. Ereğli Özel Eğitim Meslek Eğitim ve İş Uygulama Okulu el sanatları öğretmenleri Arzu Yanık, Giray Can, Elif Kaymakçı, Özge Özeren ve Hatice Dönmez’in özel öğrenciler ile yaptığı çalışmalar görücüye çıktı. Kdz. Ereğli Abdi İpekçi Sergi salonunda sergilenen özel öğrencilerin el emekleri, büyük ilgi gördü. Serginin açılış kurdelesini Kdz. Ereğli Özel Eğitim Meslek Eğitim ve İş Uygulama Okulu Müdürü Ziya Babal ve Kdz. Ereğli Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Mehmet Aksoy kesti. Katılımın yoğun olduğu sergiye, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katıldı.
Her öğrenci ile ayrı ayrı ilgilendiklerini söyleyen Ereğli Özel Eğitim Meslek Eğitim ve İş Uygulama Okulu Müdürü Ziya Babal, okul öğretmenlerine teşekkür etti. Babal açıklamasında, “Okulumuz öğrencileri özel çocuklardan oluşuyor, bu nedenle bizlerde çocuklarımızla özel olarak ilgileniyoruz. Öğretmenlerimiz çocukların gelişimi için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu günde okulumuz el sanatları öğretmenlerinin desteği ile özel çocuklarımızın elleriye yaptığı eserleri sergiledik. Bizim için büyük mutluluk. Öncelikle sergiye katılan misafirlerimize ardından da okulumuz öğretmenlerine teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.
Sergi 12 Mayıs 2018 tarihine kadar açık kalacak.

Etiketler:

Ereğli Özel Eğitim İş uygulama Merkezi , Down sendromu , öğrenciler , sergi ,

Yorumlar

Cumhuriyet Ortaokulu'ndan büyük başarı...

7 Mayıs 2018 Pazartesi 12:20

Cumhuriyet Ortaokulu'ndan büyük başarı...

Zonguldak'ın Ereğli İlçesinde faaliyet gösteren Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinden Gülşah Genç 12. Ulusal Ortaokul öğrencileri TUBİTAK Araştırma Projeleri Yarışmasında binlerce proje arasından ilk 16'ya girmeyi başardı.

Ortaokul öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı’nca Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik ile bu yıl eklenen Değerler Eğitimi, Kodlama, Tarih ve Türkçe alanlarında Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması düzenlendi.
Düzenlenen yarışmaya katılan Kdz. Ereğli Cumhuriyet Ortaokulu 6. sınıf öğrencilerinden Gülşah Genç, Kayseri'de düzenlenen TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projesi Yarışması'nda binlerce proje arasından ilk 16'ya girerek final yarışmasına katılmaya hak kazandı.
Yarışmanın bölge aşamasında ilgili jüri tarafından yapılacak değerlendirmeler neticesinde her alanda birincilik, ikincilik, üçüncülük ve final aşamasında ise birincilik, ikincilik, üçüncülük ve teşvik ödülleri verileceği belirtildi.

Etiketler:

TÜBİTAK , Proje , Gülşah Genç , Final , Cumhuriyet Ortaokulu ,

Yorumlar

Cumhuriyet Ortaokulu uluslararası çalışıyor...

4 Mayıs 2018 Cuma 21:53

Ereğli Haber

Cumhuriyet Ortaokulu uluslararası çalışıyor...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Cumhuriyet Ortaokulu’nda görev yapan 10 öğretmen Finlandiya’ya giderek buradaki eğitim sisteminin iyi yönlerini öğrenip, Türkiye’de ki eğitim sisteminin iyi yönlerini oradaki öğretmenlere aktaracak.

Kdz. Ereğli Cumhuriyet Ortaokulu öğretmenleri, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Ortaokul düzeyinde öğrenme güçlüğü çeken öğrenciler ve özel yetenekli-üstün zekalı öğrencilere bütünsel yaklaşım konulu proje kapsamında Finlandiya’ya gitti. Proje kapsamında 10 öğretmen Finlandiya’nın eğitim sistemini yerinde görecek. Öğretmenler ayrıca Türkiye’de ki eğitim sisteminin güzelliklerini ve eğitimde iyi örnek uygulamaları orada ki meslektaşları ile paylaşacak ve eğitim sisteminin iyi uygulamalarını yerinde görerek okullarına taşıyacaklar. Ulusal Ajans tarafından desteklenen 40 bin 140 Euro’luk projenin tamamını bu eğitim süresinde kullanacak. Cumhuriyet Ortaokulu’ndan 10 öğretmen aynı proje kapsamında daha öncede İspanya’ya giderek buradaki eğitim sistemini incelemişti. Cumhuriyet Ortaokulunu uluslararasılaştırma noktasında önemli bir adım aşılırken, önümüzdeki yılda benzer projeler için çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Yorumlar
  • Kerem
    7 Mayıs 2018 Pazartesi 04:07

    Nedir bu cumhuriyet ortaokulu aşkı. ilçedeki birçok okul proje yapıyor. Diğerlerini neden haberleştirmiyorsunuz?

Öğrenciler resimlerini sokakta sergiledi

4 Mayıs 2018 Cuma 17:40

Ereğli Haber

Öğrenciler resimlerini sokakta sergiledi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren İzmirlioğlu İlkokulu öğrencileri ‘Sokağa dökülen renkler’ konulu etkinlikte yaptıkları resimleri sokakta sergiledi.

Kdz. Ereğli İzmirlioğlu İlkokulu Resim Egzersizi Öğretmeni Şadiye Çakır ve okul öğrencilerinden oluşan gurubun “Sokağa Dökülen Renkler” konulu sergisi AKM karşısı Herkül Heykel Alanı’nda sergilendi. Serginin açılışına Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Öner Akyürek, Okula adını veren İzmirlioğlu Ailesi adına Ahmet İzmirlioğlu, Okul Müdürleri ve veliler katıldı. Okul Müdürü Orhan Köse açılışta yaptığı konuşmasında katılımcılara ve emeği geçen öğretmen, öğrenci ve velilere teşekkür etti. Öğrenci ve öğretmenleri tebrik eden Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu ise çalışmada emeği geçenlere teşekkür etti.
Bir yıllık emeklerini, renklerini sokağa döken İzmirlioğlu’nun minik ellerinin resim sergisi okul velileri ve halk tarafından büyük ilgi gördü.

Yorumlar