Ereğli'nin adayı belli oldu...

11 Ocak 2019 Cuma 21:47

Ereğli Haber

Ereğli'nin adayı belli oldu...

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı belli oldu. Edinilen bilgilere göre AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun Ereğli adayını ve diğer ilçeleri resmen açıklayacak.

AK Parti'de gün boyu yaşanan aday muamması sonunda netleşti. Edindiğimiz bilgilere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ereğli Belediye Başkan adaylığı için Erol Şahin ismi üzerinde karar kıldı. AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun'un yarın saat 14.00'de Ereğli ile birlikte Zonguldak'ın tüm ilçe ve belde adaylarını açıklaması bekleniyor.

Yorumlar

AK Parti heyetinden Başkan Uysal'a ziyaret

4 Ocak 2019 Cuma 21:41

AK Parti heyetinden Başkan Uysal'a ziyaret

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen ve Hamdi Uçar, partisinin il ve ilçe yöneticileri ile Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal'ı makamında ziyaret etti.

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen ve Hamdi Uçar, İl Başkanı Zeki Tosun, Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, Kandilli Belde Başkanı Yusuf Ziya Eryiğit ve Ormanlı Belde Başkanı İsmail Üstün, AK Parti Ereğli Kadın Kolları Başkanı Fatma Doğru ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Ereğli Gençlik Kolları Başkanı Tekin Alabaş, Belediye Başkanı Op. Dr. Hüseyin Uysal’ı ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Başkan Uysal AK Parti ailesinin burada güzel bir fotoğraf verdiklerini belirterek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Uysal, 2019 yılında 31 Martta çok önemli bir seçim olduğunu hep beraber ve birlik içinde önümüzdeki seçimlerden başarılı çıkacaklarına inandıklarını belirtti.
AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır’da, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a teşekkür ederek, 31 Martta yapılacak olan seçimlerin ülkeye ve ilçeye hayırlar getirmesini diledi.
AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun’da önlerinde ülke, bölge, Ereği ve Zonguldak için çok önemli bir seçim olacağını hatırlatarak, Zonguldak’ta olduğu gibi önümüzdeki günlerde genel merkezin 7 ilçenin belediye başkan adaylarını açıklayacağını belirtti.
AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar’da, güçlü bir lider ve güçlü bir siyasi iradenin bu ülkeyi yönettiğini belirtirken, daha çok gayretle 31 Mart yerel seçimlerinden başarılı çıkacaklarına inandıklarını belirtti.
AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen’de ülkemizin iç ve dış tehditlere boyun eğmediğini hatırlatarak, Kdz. Ereğli’nin de bu ufku doğru gördüğünü belirtti.
Milletvekili Türkmen, “Ereğli, sen ben demedi. Buranın birliğini bozabilmek için çok şey yaptılar. ‘Ereğli’den adayımız yok’ dediler. Ereğli’nin kimseye ihtiyacı yok ki. Ereğli kendi kendine sahip olan insan topluluğundan, vatanseverlerden oluşan bir kadroya sahiptir. Ama bizim zaten ayrı gayrımız yok. Ankara’daki Diyarbakır’daki, Kastamonu’daki milletvekili de bizimdir.
Hükümete bir baktığınız zaman onun nereli olduğu değil, ne yaptığı ve bu memlekete nasıl sahip çıktığı önemlidir. Onun Ereğli bu seçimlerde olmayacak deneni başarmıştır. Halil Posbıyık dediğiniz zaman bir efsane gibi görülen bir şey vardı Ereğli’nin içinde. Baktınız ki hiç bir şey olmadığını görüyoruz. Dolayısıyla bu işi başaran Ereğli’de bizim gençlerimiz, kadınlarımız ve milletimiz bundan sonraki seçimleri de bunu başarmaya muktedirdir. Ve başaracaktır Allah’ın izniyle. Sizin çalışmalarını görüyorum. Kimin o demesi bu demesi, hava atması beyhudedir, lüzumsuzdur. Bir algı yaratmaya gayret ediyorlar. Buna gelmeyeceksiniz, gelmeyeceğiniz. Bundan sonra daha büyük bir şerefle ayakta tutacağız” dedi.
Ziyarette AK Partili Belediye Meclis Üyeleri Ayhan Atay, Fevzi Mazlum, AK Parti gönüllüleri de hazır bulundu.

Yorumlar

CHP'de son dakika gelişmesi... Aday ne zaman açıklanacak?

19 Aralık 2018 Çarşamba 18:39

Ereğli Haber

CHP'de son dakika gelişmesi... Aday ne zaman açıklanacak?

CHP Genel Merkezi Türkiye genelinde il, ilçe ve belde belediye başkan adaylarının neredeyse tamamını belirledi. Kdz. Ereğli'nin adayı ise...

Cumhuriyet Halk Partisi'nde bir çok il, ilçe ve belde belediye başkan adaylarının isimleri belirlendi. Bazı il ve ilçelerle ilgili ittifak yapılan İYİ Parti ile değerlendirmeler devam ediyor. 

Edinilen bilgiye göre Zonguldak ve Ereğli ilçelerinde ittifakın adayı CHP'den çıkacak. Zonguldak adayının yıl başına kadar açıklanacağı, Ereğli adayının açıklanması ise 2019'a kalacak.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin gündemde kalmasını sağlamak için kurmaylarının önerisi ile Belediye Başkan Adayları'nı bir anda değil, haftalara bölerek açıklanmasına onay verdi. 

CHP'nin aday çıkarttığı yerlerde İYİ Parti, İYİ Parti'nin aday çıkarttığı yerlerde de CHP aday çıkarmayacak. İttifak anlaşması Zonguldak ve Ereğli ilçesinde de uygulanacak.

Yorumlar
  • ibo gemici
    20 Aralık 2018 Perşembe 13:00

    İYİ , partiyi bize sırt hamalı gibi taşıtıyorlar. .bizim sırtımızda meclise giren,vekil çıkartan parti, bizle pazarlık yapıyor. beyler yediğiniz hurmalar, gün gelir sizi tırmalar ,demedi demeyin.baraj,ın altında kaldığınız yılları unutmayın. kendi tabanınızı küstürmeyin. sizler tabanınızı tanısaydınız, ön seçim yapardınız.

CHP Adaylarını açıkladı...

18 Aralık 2018 Salı 20:06

CHP Adaylarını açıkladı...

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi’nde İstanbul ve Ankara'nın da aralarında bulunduğu 68 belediye başkan adayını daha belirledi.

CHP'de önce Merkez Yönetim Kurulu (MYK), sonra Parti Meclisi (PM), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında gerçekleşti. 24 Ekim'de 105, 14 Kasım'da 147, 6 Aralık'a 212 belediye başkan adayını belirleyen CHP PM'nin bugünkü toplantısının ardından 68 aday daha açıklandı.
CHP'nin belli olan 68 belediye başkan adayının isimleri şöyle:
"Adana Büyükşehir Zeydan Karalar
Adana Çukurova Soner Çetin( Mevcut Başkan)
Adıyaman Merkez Yaylakonak Abuzer Aydın (CHP Belediyesi)
Ağrı Merkez Ahmet Meriç
Ankara Mamak Adnan Demirci
Ankara Büyükşehir Mansur Yavaş
Ankara Polatlı Sami Çay
Antalya Muratpaşa Ümit Uysal (Mevcut Başkan)
Antalya İbradı Serkan Küçükkuru (Mevcut Başkan)
Antalya Konyaaltı Semih Esen (CHP Belediyesi)
Antalya Döşemealtı Turgay Genç (Mevcut Başkan)
Antalya Aksu İsa Yıldırım
Antalya Finike Mustafa Geyikçi
Antalya Büyükşehir Muhittin Böcek
Aydın Kuşadası Ömer Günel (CHP Belediyesi)
Aydın Didim Ahmet Deniz Atabay (Mevcut Başkan)
Aydın Söke Levent Tuncel (CHP Belediyesi)
Aydın Efeler Mehmet Fatih Atay (CHP Belediyesi)
Bartın Ulus Çetin Selçuk Arslan
Batman Gercüş Kayapınar Osman Önel
Bitlis Tatvan Nazım Göçmen
Bolu Mudurnu Taşkesti Mustafa Acar
Bolu Merkez Tanju Özcan (Milletvekili)
Burdur Ağlasun Fevzi Kasap
Çanakkale Eceabat Metin Övün
Çanakkale Bozcaada Hakan Can Yılmaz (Mevcut Başkan)
Çorum Mecitözü Veli Aylar (CHP Belediyesi)
Diyarbakır Çınar Muharrem Öztürk
Diyarbakır Ergani Vedat Çetin
Diyarbakır Hani Emre Barç
Diyarbakır Çermik Abdülkadir Akdağ
Diyarbakır Silvan Gülistan Baysal
Diyarbakır Hazro Abdullah Kaplama
Edirne Uzunköprü Kırcasalih Hüseyin Tütüncü (CHP Belediyesi)
Erzincan Kemaliye Soner Coşkun
Erzincan Otlukbeli Haci Yeşildağ
Erzurum Yakutiye Cemal Koçak
Hakkari Çukurca Abubekir Aksaç
Hakkari Şemdinli Mirpenç Uysal
Isparta Eğirdir Mehmet Kaş
Isparta Şarkikaraağaç Çiçekpınar Enver Tunç
İstanbul Büyükşehir Ekrem İmamoğlu
İstanbul Beylikdüzü Mehmet Murat Çalık (CHP Belediyesi)
Karaman Kazımkarabekir Sami Evren
Kastamonu Pınarbaşı Mete Yılmaz
Kastamonu Çatalzeytin Mahir Muhlis Acar
Kırıkkale Balışeyh Hasan Erdal
Kırklareli Lüleburgaz Murat Gerenli (Mevcut Başkan)
Kocaeli İzmit Fatma Kaplan Hürriyet (Milletvekili)
Konya Akşehir Eyüp Oyan
Konya Hüyük Ali Büyükdoğan
Konya Yunak Muammer Diri
Muş Bulanık Yoncalı İsmail Gündüz
Nevşehir Merkez Uçhisar Bünyamin Şabab
Niğde Merkez Rasim Yılmaz
Ordu Kumru Osman Cayak
Ordu Gülyalı Ulaş Tepe
Rize Hemşin Şakir Bozak
Sivas Merkez Ali Akyıldız
Tekirdağ Saray Özgen Erkiş (CHP Belediyesi)
Tokat Almus Görümlü/Akarçay Ali Güneş (CHP Belediyesi)
Tokat Niksar Yazıcık Tuncer Uzunoğlu (Mevcut Başkan)
Tunceli Pertek Ruhan Alan
Yalova Termal Selcuk Can Uslu
Yozgat Boğazlıyan Yenipazar Halil İbrahim Alpaslan
Zonguldak Kilimli Muslu Sabahattin Adıyaman (Mevcut Başkan)
Zonguldak Devrek Çetin Bozkurt."

Yorumlar

CHP Gülüç'te adayını buldu... Başvurusunu yapacak...

18 Aralık 2018 Salı 11:51

Ereğli Haber

CHP Gülüç'te adayını buldu... Başvurusunu yapacak...

CHP'de Gülüç Belediye Başkan Adaylığı için Belde Başkanı Halil Demirer aday adaylığı başvurusunu yapmaya hazırlanıyor.

CHP Gülüç Belediye Başkan Adaylığı için partiye uzun yıllar emek veren Halil Demirer başvuru yapmaya hazırlanıyor. Partisinin Gülüç'te aday bulamayacağı yönünde ortaya atılan iddiaların gerçeği yansıtmadığını dile getiren Demirer, "Bu güne kadar hizmet ettiğim ve bayrağını hep yukarılara taşıdığım CHP'mizi Gülüç'te en iyi şekilde temsil edip başarıyı yakalayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimler için CHP'den Gülüç Belediye Başkan Aday Adaylığı müracaatımı yapacağım. Aday olduğum takdirde de belediye başkanlığını kazanacağıma inanıyorum" dedi.

Yorumlar
  • SATILMIŞ SEVİM
    18 Aralık 2018 Salı 13:34

    BAŞARILAR