Ereğli konserler ile stres atacak...

17 Nisan 2020 Cuma 18:11

Ereğli konserler ile stres atacak...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediyesi tarafından evinde kalan çocukları ve aileleri rahatlatmak için canlı müziğin yapılacağı ve maskotların balkonlardaki çocukları eğlendireceği ‘Evde Kal Aşkım Ereğli’ aracı yollara çıktı.

Koronavirüs salgınına karşı seferber olan Kdz. Ereğli Belediyesi, evlerinde kalan çocukları ve aileleri düşünerek yeni bir uygulama başlattı. Canlı müziğin yapılacağı ve maskotların balkonlardaki, pencerelerdeki çocukları eğlendireceği ‘Evde Kal Aşkım Ereğli’ aracı mahallelerde gezmeye başladı.
Belediye Başkanı Halil Posbıyık, mahalle mahalle, sokak sokak dolaşarak canlı müzik yapacak olan maskotların da yer aldığı aracı Belediye binası önünden yolcu etti.
Müzik aracı müzisyenlerin ve maskotların sosyal mesafelerini koruyacakları şekilde dizayn edildi.
Kdz. Ereğli Kaymakamlığından izin alınarak yapılan etkinliğin ilk gününde vatandaşlar balkon ve camlara çıkarak alkışlarla destek oldu.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , ereğli belediyesi , müzik aracı ,

Yorumlar
  • Baba asim
    19 Nisan 2020 Pazar 18:17

    Yollarida ballet baskan

  • arabacı torunu çilekçi
    17 Nisan 2020 Cuma 19:15

    başkan yaparsa böyle yapar

Başkan Başol hem üretiyor, hem dağıtıyor...

17 Nisan 2020 Cuma 17:36

Başkan Başol hem üretiyor, hem dağıtıyor...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’ne bağlı Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol yaklaşık 2 bin 500 nüfusa sahip belde de ürettikleri 11 bin maske ile dezenfektanları vatandaşlara dağıtmayı sürdürüyor.

Ormanlı Belediyesi, geçtiğimiz günlerde tekstil atölyesinde çalışmak üzere Kdz. Ereğli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile belediye binasında dikiş nakış kursu açmıştı. Korona virüs ile mücadele kapsamında kurstan mezun olan 20 kursiyerden 10’u gönüllü olarak belediye binasında maske üretimi gerçekleştiriyor. Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol öncülüğünde gönüllü kadınlar Dikiş Nakış Kursu Öğretmeni Döndü Kulluk gözetiminde yaklaşık 14 günde 11 bin maske üretti. Üretilen maskeler, dezenfektan ile birlikte Ormanlı Belediyesi personeli tarafından kapı kapı dağıtılıyor.

Korona virüs ile mücadele de her zaman Ormanlı halkının yanında olduklarını söyleyen Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, tüm beldeyi dezenfekte ettiklerini, ihtiyaç gördükleri için maske üretimi yapıp halka dağıttıklarını ve üretmeye devam edeceklerini belirtti. Ormanlı’da hiçbir vatandaşın gerek hijyen malzemeleri ve gerekse gıda noktasında hiçbir şekilde mağdur edilmeyeceğini, belediye olarak yanlarında olduklarını ifade eden Başol açıklamasında, “Korona virüs ülkemizde baş gösterdiğinden itibaren neler yapabiliriz programına girdik. Öncelikle Ormanlı beldemizi dezenfekte etmekle başladık. Daha sonra baktık ki maske konusunda zorlanacağız. Ormanlı ’da tekstile eleman yetiştirmek amacıyla açtığımız kurs neticesinde alt yapımız mevcuttu. Maske üretim firmasını aradık, Murat Uzun bey biz kumaş verdi. Allah razı olsun ücretsiz verdi. Kumaşlar elimize geçti, ardından halk eğitim merkezi ile iletişime geçtik, daha önce bizim kursiyerlerimizin hocasını çağırdık. Yaklaşık 2 ay önce kursiyerlerimiz mezun olmuşlardı. Dolayısıyla biz 14 gün içerisinde bugün itibari ile 11 bin maske ürettik. Bunun 7 bin civarını vatandaşlarımıza dağıttık. Mahallemizin bir tanesinde yarım bir yer kaldı onunda dağıtımını bugün gerçekleştireceğiz. Tabi ki bunun yanında biz sadece mahallelerimizde değil, köylere de maske tedarik ediyoruz. Önümüzdeki günlerde inşallah devam etmeyi düşünüyoruz. Bir projemiz var hayata geçerse, korona virüs bitene kadar maske üretimine devam edeceğiz. Tabi bu organizasyonda katkısı büyük olanlar var, ben onlara şükran duyuyorum. Ereğli Kaymakamımız İsmail Çorumluoğlu Bey’e, Ereğli AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır’a, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Canan Ayan’a, kursiyerlerimizin başında duran Döndü hocamıza ve burada emek veren bayan kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Bu üretim virüsten kurtulduktan sonra tarihe geçecek” dedi.

Maske üretimini hassasiyetle yaptıklarını vurgulayan Dikiş Nakış Kursu Öğretmeni Döndü Kulluk, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol’un daveti üzerine maske dikmeye başladıklarını ve 14 gün içerisinde 11 bin maske diktiklerini ifade etti. Kulluk şu şekilde konuştu: “COVID-19 olayı gerçekleştikten bu yana başkanımızın talebi üzerine 2 haftadan beri burada çalışmaktayız. Daha öncesinde zaten burada bir kurs vermiştim. Yetiştirdiğim 20 kursiyerimden 10 tanesi gönüllü buraya gelerek bizlere yardımcı oldular. 11 bin tane maske diktik, iki hafta içerisinde. 10 tane gönüllü kursiyerimle bu yola baş koyduk. İstendiği ve talep edildiği sürece de dikmeye devam ediyoruz. Bulunduğumuz ortamı dezenfekte ettik, dışarıdan kimseyi kabul etmedik. Sürekli dezenfektanımız olsun, kolonyamız olsun ellerimizi sürekli yıkayarak ve paketleme aşamasında da son ütülerini vurarak dezenfekteli bir şekilde maskelerimizin hepsini paketleyip, sevgili halkımıza dağıtıyoruz.”

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , Ormanlı , Bayram Başol , Maske , Üretim , Dağıtım ,

Yorumlar

Bay ve Bayan Demirtaş kapı kapı gezip, maske dağıtıyor

17 Nisan 2020 Cuma 17:22

Bay ve Bayan Demirtaş kapı kapı gezip, maske dağıtıyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, eşi Işıl Demirtaş ve belediye personeli tüm belde halkına kapı kapı gezip içerisinde maske, dezenfektan, ıslak mendil ve korona virüse karşı nasıl korunması gerektiğini anlatan broşürlerin yer aldığı çantaları dağıtmaya başladı.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, eşi Işıl Demirtaş, Belediye Meclis üyeleri, belediye çalışanları ve gönüllü kişiler 8 bin 800 nüfusu bulunan Gülüç Beldesi’ne hazırlanan sağlık kitinin dağıtımına başladı. Araçlarla birlikte mahallelere dağılan ekipler vatandaşlara hem sağlık kitlerini dağıttı, hemde bilgilendirmede bulundu. Eşi ışıl Demirtaş ile birlikte ev ev dolaşan Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ta vatandaşlara her zaman yanlarında olduğu mesajını verdi. Başkan Demirtaş sağlık kitlerinin dağıtımına ilişkin yaptığı konuşmada “Korona virüs salgınının ilk başladığı günden bu yana mahalle mahalle, cadde cadde, sokak sokak yıkama ve ilaçla dezenfekte çalışmalarına başladık. Hemen ardından belediye binası başta olmak üzere kamu binalarını daha sonra da tüm evlerin girişlerini dezenfekte ettik. Bu gün ise Gülüç Belediyesi olarak 5 binini Kdz. Ereğli Kaymakamımızın, 10 binini ise kendi imkanlarımızla temin ettiğimiz maskeleri, 5 bin adet dzenfekte ve 5 bin adet ıslak mendili içerisinde korona virüse karşı korunmayı anlatan bilgilerin yer aldığı broşürlerle birlikte dağıtımına başladık. Vatandaşlarımızda bu çalışmalardan oldukça memnun. Ben Gülüç Belediye Başkanı olarak seçildiğim ilk günden bu yana halkımın hep yanında oldum. Bu zorlu günlerde de Gülüç halkının yanındayız. Gülüç’te hiç kimseyi maskesiz bırakmayacağız. İhtiyaç sahiplerine yardımlarımız devam edecek. Halkımızdan tek isteiğimi n kurallara uysunlar, evlerinde kalsınlar, biz bu korona virüs savaşını da bu birlik ve beraberlik içerisinde inşallah yeneceğiz” dedi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , Gülüç , Maske Dağıtımı , Gökhan Demirtaş ,

Yorumlar

Yasağa saatler kala halk sokağa akın etti!

17 Nisan 2020 Cuma 17:15

Yasağa saatler kala halk sokağa akın etti!

Zonguldak'ta gece saatlerinde başlayacak olan sokağa çıkma yasağı öncesi vatandaşlar adeta sokağa akın etti.

 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta 17 Nisan ile 19 Nisan 2020 tarihleri arasında getirilecek olan sokağa çıkma yasağı öncesinde vatandaşlar sokaklara akın etti. Kentin en işlek caddesi olan Gazipaşa Caddesi başta olmak üzere Cumhuriyet Caddesi'nde yaya ve araç yoğunluğu yaşandı. Polis ve jandarma ekiplerinin denetimleri sıklaştırdığı kentte; vatandaşlar yasak öncesi alışveriş yaparak ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştı. 
Maske kullanımı ve sosyal mesafe uyarılarının sık sık hatırlatıldığı kentte hoparlörlerden "Havanın ısınması sizleri yanıltmasın. Salgın tehlikesi geçmiş değil. Evlerde kalmaya ve tedbirlere uymaya hep birlikte devam edelim" anonsları yapıldı. Vatandaşlar banka şubeleri önünde kuyruklar oluşturdu. 
Trafik ekipleri kentin giriş ve çıkışlarındaki denetimlerini sürdürüyor. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , sokak , sokağa çıkma yasağı

Yorumlar

Denetim yapan polislere tatlı ikramı...

17 Nisan 2020 Cuma 17:01

Denetim yapan polislere tatlı ikramı...

Zonguldak Alaplı ilçesinde, yeni tip korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Akçakoca-Alaplı Giriş noktasında denetim yapan polis ve jandarma ekiplerine, ilçedeki gazeteciler ile Belediye Başkanı Nuri Tekin tarafından tatlı ikramında bulunuldu.

 Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ve İlçede görev yapan ulusal ve yerel gazeteciler, Akçakoca - Alaplı İlçe giriş Karayolunda görev yapan ilçe jandarma ekiplerine tatlı ikramında bulundu. Zor günlerin hep birlikte atlatılacağını belirten Belediye Başkanı Nuri Tekin, ülke olarak korona virüs salgını nedeniyle zorlu bir süreçten geçildiğine dikkat çekerek,"İlçe sınır girişinde Denetim noktasında görevi başındaki Jandarma arkadaşlarımıza ziyarette bulunduk.Burada 7/ 24 görevde olan Jandarma ekiplerimiz korona virüse karşı yürütülen mücadele kapsamında araçlar durdurularak izin belgeleri kontrol ediliyor. Bizler de Alaplı Belediyesi olarak sizlerin sağlığı için her türlü tedbiri alıyoruz. Bu noktada sizlere bir kez daha minnettar olduğumuzu belirtmek istiyor” diye konuştu. 
Ekipler de İlçede görev yapan Gazetecilere ve Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’e ziyaretleri için teşekkür ettiler. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , alaplı , nuri tekin

Yorumlar