Ereğli ilkokulu kan bağışı kampanyası düzenledi

3 Aralık 2017 Pazar 19:00

Ereğli Haber

Ereğli ilkokulu kan bağışı kampanyası düzenledi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ereğli ilkokulunda düzenlenen kan bağışı kampanyasına yoğun katılım gerçekleşti.

Ereğli ilkokulu tarafından bu sene ikincisi düzenlenen kan bağışı kampanyasına katılım oldukça yoğun oldu. Okul binasında gerçekleştirilen kampanyaya veliler başta olmak üzere mahalle halkı da destek verdi. Yaklaşık yüz ünitenin üzerine kan bağışı yapılan kampanya ile ilgili açıklamada bulunan Ereğli ilkokulu müdürü Tuncay Uzun, kan bağışı kampanyasına katılımın yoğun olduğunu, bunun en büyük sebebinin ise Ereğli halkının bu tür iyilik hareketlerine destek vermesinden kaynaklandığını söyledi. Uzun konuşmasında “Bu sene kan bağışı kampanyasının ikincisini düzenliyoruz. Beklentimiz bu idi aslında. Ereğli’ de bu tür kampanyalara büyük ilgi var. Bizim Ereğli ilkokulu velilerimizin de bu tür iyilik hareketlerine ne kadar duyarlı olduklarını geçen seneden biliyoruz. Geçtiğimiz sene birincisini ile başladığımız bu kampanyamıza bundan sonra ki senelerde de devam edeceğiz. Bu kalabalığın başlıca sebebi velilerimiz geçtiğimiz gün veli toplantısına icabet ettiler. Hem öğretmenlerimiz ile tanışma fırsatı yakaladılar. Hem de burada bu iyilik hareketine ayaklarına kadar gelmiş bu harekete destek oldular. Bunun yanında okul olarak geçtiğimiz yıl görme engelli vatandaşımıza ‘Sen benim gözümsün’ projesi kapsamında bir adet engeli laptop verdik. Bunun yanında iki engelli kardeşimize akülü sandalye verdik. Yine bu sene bu tür çalışmalarımız devam edecek. Sadece akademik anlamda değil sosyal sorumluluk projeleri ile de Ereğli’de ses getiren bir okul olmaya devam edeceğiz. Bu konuda basın olarak da sizlerin desteklerini bekliyoruz” dedi.

Yorumlar

Malay, kabuklu bakla, ıslama, kara mancar, cizleme...

2 Aralık 2017 Cumartesi 12:10

Malay, kabuklu bakla, ıslama, kara mancar, cizleme...

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Kdz Ereğli Meslek Yüksekokulu Grafik Tasarımı ve Deniz Liman İşletmeciliği Programı öğrencileri, Sosyal Sorumluluk Projesi Dersi kapsamında hazırladıkları “Zonguldak Değerleriyle Buluşuyor” etkinliği gerçekleştirdi.

Kdz Ereğli Meslek Yüksekokulu hocalarından Okutman Derya Erarslan’ın danışmanlığında hazırlanan proje Kdz. Ereğli Amfi Tiyatro alanında sergilendi.
Kdz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal bazı birim amirleri ile Sahil Amfi Tiyatro alanına gelerek projeyi inceleyip öğrenci ve öğretmenlerle sohbet etti. Zonguldak’ın değerlerinin tanıtıldığı bir projenin hazırlanmasından dolayı başta BEÜ Kdz. Ereğli MYO Grafik Tasarımı ve Deniz Liman İşletmeciliği Programı öğretim görevlileri ve öğrencilerine teşekkür eden Başkan Uysal, “Yöremize ait her türlü yiyecek var. Bunlar bizim mirasımız. O konuda bende kendilerine teşekkür ediyorum. Lezzetleri çok güzel. Cizleme ekmeği, beyaz baklavımız, tiritimiz, lahana sarmamız var. Kabuklu baklamız var, her yer de olmayan bir sebze. Kışın her evde bulunan en lezzetli yemeklerden bir tanesidir. Somut olmayan bir mirasımız var, değerini bilmemiz lazım. Ben Bülent Ecevit Üniversitesi, Meslek Yüksekokulu öğrencilerine ve öğretmenlerine, bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Etkinlik Zonguldak Çağdaş Anadolu Folklor ekibinin Zonguldak’a özgü halk oyunlarını oynaması ile başladı. Zonguldak’ın en önemli eğitim değeri olan Bülent Ecevit Üniversitesi ve Kdz Ereğli Meslek Yüksekokulu her yönüyle tanıtıldı. Ardından yine öğrencilerin hazırladığı Zonguldak’ı yansıtan yemekler halka ikram edildi, Zonguldaklı siyasetçiler, yazarlar, ressamlar, oyuncular ve sporculardan oluşan resim sergisi halk ile buluşturularak, geleceğin birer mirası olan çocuklar ile onların gözünde Ereğli boyama etkinlikleri yapılarak Kdz Ereğli halkı değerlerimiz konusunda hem bilinçlendirildi, hem de oyunlar eşliğinde halkın eğlenmesi sağlandı.

Etiketler:

Zonguldak , Kdz. Ereğli , Hüseyin Uysal , BEÜ , Kdz. Ereğli zmyo ,

Yorumlar
  • ibo gemici
    3 Aralık 2017 Pazar 20:11

    TİRİT-ÇILBIR, olmadan ZONGULDAK, yemekleri olmaz.kuru yufka üzerine tavuk suyu ve tavuk koyacaksın,sonrada kaşıklayacaksın.

Utku Koleji'nden emektar öğretmenlere büyük vefa

26 Kasım 2017 Pazar 14:47

Utku Koleji'nden emektar öğretmenlere büyük vefa

Kdz. Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Utku Koleji 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde meslekte 10 yılını dolduran ve emekli olanlara teşekkür plaketi vererek onurlandırdı.

Kdz. Ereğli Utku Koleji Okulları 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğretmenlere yönelik Engin Balık Restaurant’ta gece düzenledi.
Geceye Utku Koleji Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çataklı, Genel Müdür Hülya Çataklı, Milli Eğitim Müfettişlerinden Murat Türker, okul yöneticileri ve çok sayıda öğretmen katıldı.
Gecede derece elde eden Utku Koleji Voleybol takımına ödüllerini Okul Müdürlerinden Nümran Hasdemir, basketbol takımına ise ödüllerini Milli Eğitim müfettişlerinden Murat Türker takdim etti. Voleybol ve basketbol takımları okul yöneticileri ile birlikte fotoğraf çektirdi.
Utku Koleji Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çataklı öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yaparak, gelecek neslin öğretmenlerin ellerinde yükseleceğini ifade etti.
Öğretmenler yemek ile birlikte gecede çalan canlı müzik eşliğinde doyasıya eğlenerek sitres attı.

Yorumlar
  • recep er-aydın gökhan
    28 Kasım 2017 Salı 17:08

    ali çataklı hocam bize disiplini sporu eğitimi o yaşlardaki en güzel günlerimizin eseri değerli hocamız saygılar

Bahçeşehir Koleji’nde 29 Ekim coşkusu

28 Ekim 2017 Cumartesi 16:20

Bahçeşehir Koleji’nde 29 Ekim coşkusu

Bahçeşehir Koleji 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını düzenledikleri törenle kutladı.

29 Ekim Cumhuriyetin 94. yılını kutlama etkinlikleri Bahçeşehir Koleji Tarık Akan konferans salonunda velilerin yoğun katılımıyla heyecanlı ve coşkulu bir şekilde kutlandı. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Ardından Kampüs Müdürü Eda ÜLKÜ 'nün konuşması, vals, koro ve jimnastik gösterileri, 29 Ekim belgeseli, 1. sınıf koro gösterisi ile tören devam etti.
Kampüs Müdürü Eda Ülkü yaptığı açıklamada; “Bahçeşehir ailesi olarak ilçemizin ve ulusumuzun Cumhuriyet Bayramını kutluyoruz” ifadelerine yer verdi.
Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün " Cumhuriyet" konulu resim, kompozisyon ve satranç yarışmalarında ödül alan Ezgi Özsoy , resim dalında Alaplı ilçe 1.si,Damla Ergün, resim dalında Alaplı ilçe 3.sü,Tutkum Yılmaz, kompozisyon Alaplı ilçe 1.si,Erdem Şener , satranç Sakarya İl 1.si Türkiye 5.si öğrencilere başarı belgeleri ve hediyeleri verilmesiyle tören sona erdi.

 

 

Etiketler:

Bahçeşehir Koleji , 29 Ekim ,

Yorumlar

Tamamını yaptı... Akın Tatoğlu'ndan örnek davranış...

25 Eylül 2017 Pazartesi 16:33

Ereğli Haber

Tamamını yaptı... Akın Tatoğlu'ndan örnek davranış...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Tat Metal Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Akın Tatoğlu tarafından yaptırılan ve annesinin adını taşıyan Cemile Tatoğlu Anaokulu’nun yapımı tamamlanırken, okula kayıt alınmaya başlandı.

Tat Metal Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Akın Tatoğlu tarafından yaklaşık 2 milyon TL’ye yaptırılan Cemile Tatoğlu Anaokulu 2017-2018 eğitim öğretim döneminde açıldı. Okula kurucu müdür olarak Gülşen Utku Anaokulu’nda başarı çalışmalara imza atan Demirhan Döl görevlendirildi.
Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Sanayici Akın Tatoğlu’na ilçede önemli bir ihtiyaç olan anaokulunun tamamını yaptırmasından dolayı teşekkür etti. Korkmaz konuya ilişkin olarak “Ülkemizin önemli sanayicilerinden biri olan Sayın Akın Tatoğlu tarafından değerli anneleri Cemile Tatoğlu adına yaptırdığı 5 sınıflı anaokulu bu yıl ki eğitim öğretim dönemine yetişti ve kurucu müdürümüzü ve öğretmenlerimizi görevlendirerek kadrosunuda oluşturdu. Okul toplam 2,5 dönüm arazi üzerine yapıldı. Toplam 5 sınıf, çok amaçlı salonu, yemekhanesi ile hizmete açıldı. Bu yıl itibari ile kayıt almaya başladık ve kayıtlar halen devam ediyor. Ben bu vesile ile İlçemizin önemli bir ihtiyacını karşılayan hayırsever sanayicimiz Akın Tatoğlu’na tüm milli eğitim camiası adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Yorumlar