Ereğli’deki okullarda vakalar artıyor

15 Eylül 2021 Çarşamba 12:52

Ereğli’deki okullarda vakalar artıyor

Yüz yüze eğitimin başlaması ile birlikte Kdz. Ereğli’deki okullarda da vaka artışları dikkat çekiyor. Çocuklar okul heyecanı yaşarken, veliler ise ilk günden itibaren korona virüs endişesi yüzünden tedirgin.

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında yaklaşık 1,5 yıl ara verilen yüz yüze eğitim öğretime, 6 Eylül’den itibaren yeniden başlandı.

Kdz. Ereğli’de eğitim veren okullarda görülen vakalar sonrası bazı sınıflar karantinaya alındı. Önceki gün Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi 11. sınıfta aynı sınıftan 2 öğrencinin korona virüs testinin pozitif çıkması üzerine sınıf karantinaya alınmıştı.

Merih Şuğle Ortaokulu 6. sınıfta okuyan 2 öğrencinin testi pozitif çıkması üzerine sınıf karantinaya alındı.

Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz Ortaokulu, Gülüç İbrahim İzmirli Anadolu Lisesi, Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi’nde 1 sınıf karantinaya alınırken; Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 10. sınıfta okuyan iki öğrencinin testi pozitif çıkması üzerine sınıf karantinaya alındı. 

VAKA ARTIŞLARI SONRASI VELİLER TEDİRGİN

Karantinaya alınan sınıfta eğitim gören öğrencilerin, velileri ile birlikte 14 gün boyunca karantinada kalacakları, durumun normale dönmesi ile birlikte sınıfları yeniden eğitim öğretime açılacağı öğrenildi. Okullarda görülen vaka artışları sonrası çocuklarını okula gönderen veliler tedirginlik yaşadıklarını ifade ettiler.

14 GÜN KARANTİNA

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan ‘Okullarda Covid-19 Pozitif Vaka saptanması durumunda yapılması gereken uygulamalar’ adlı bilgilendirme kitapçığında, bir sınıfta birden fazla vaka çıkması halinde alınacak kararlar şu şekilde ifade ediliyor:

“Aynı sınıfta 10 gün içerisinde birden fazla vaka çıkması durumunda sınıftaki tüm öğrenciler, yakın temaslı olarak kabul edilir. Bu öğrenciler, eve gönderilir ve 14 gün boyunca temaslı takibine alınır. Bu sınıftaki öğrencilere uzaktan eğitim verilir."

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , vaka , okul , karantina

Yorumlar
 • Gökhan
  16 Eylül 2021 Perşembe 20:17

  Tamam okullarda koranavirüs vakaları artmaya başladı ama benim tanıdığım bir kaç öğretmen var aşılarını tamamlamamış ilk önce onları araştırsınlar

 • Adnan
  16 Eylül 2021 Perşembe 18:45

  Aşı yaptırdım cocukları 5 gün sonra test yaptırdım cocuklarda en ufak belirti yok test sonuçları pozitif aşıda çözüm değil sadece kolay atlatıyorlar

 • Pelin
  16 Eylül 2021 Perşembe 16:42

  Hiç karantinada falan değiliz veli olarak

 • Mesut
  16 Eylül 2021 Perşembe 14:09

  İlkokulu ve anaokulunu anlayabilirimde neden kiselerde vaka var neden çocuklarımızı aşılatmıyoruz

 • Ercan
  16 Eylül 2021 Perşembe 12:28

  Bu nasıl bir mantık ya çocuklar virüs kaparsa ya hasta olursa bunun hesabını kim verecek oturdukları yerden ah kam kesmek kolay

 • AYSUN
  16 Eylül 2021 Perşembe 07:02

  Veli olarak çocuklarımı uzaktan eğitime devam edilmesini istiyorum bu süreci büyük insanlarımız zor atlatiyor çocuklarımız nasıl kaldirsinlar.Devletimizin derhal uzaktan eğitim açıklaması yapması lazim

 • Ahmet
  15 Eylül 2021 Çarşamba 21:37

  Uzaktan eğitimin daha sağlıklı olacağına inanıyorum tüm aşılar tamamlanılakadar

 • Nezaket
  15 Eylül 2021 Çarşamba 20:24

  Bu şekilde yüz yüze eğitim devam etmemeli vaka sayısı artıyor.

 • İSMAİL
  15 Eylül 2021 Çarşamba 14:45

  VELİ OLARAK UZAKTAN EGİTİME DEVAM EDİLMELİ KORKUYORUZ

Lisede 2 öğrencide vaka görüldü, sınıf karantinada!

13 Eylül 2021 Pazartesi 23:01

Lisede 2 öğrencide vaka görüldü, sınıf karantinada!

Kdz. Ereğli Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi’nde aynı sınıftaki 2 öğrencinin korona virüs testinin pozitif çıkması üzerine sınıf karantinaya alındı.

Yüz yüze Eğitim-Öğretimin başlaması ile birlikte okullarda vaka görülmeye başladı.

Kdz. Ereğli Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi’nde aynı sınıftan 2 öğrencinin korona virüs testi pozitif çıktı. Test sonuçlarının çıkmasının ardından okul yönetimi tarafından 11. sınıfta okuyan iki öğrencide vaka tespit edilmesi sonrası sınıf karantinaya alındı.

Karantinaya alınan sınıfta eğitim gören öğrencilerin, velileri ile birlikte 14 gün boyunca karantinada kalacakları, durumun normale dönmesi ile birlikte sınıfları yeniden eğitim öğretime açılacağı öğrenildi.

14 GÜN KARANTİNA

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan ‘Okullarda Covid-19 Pozitif Vaka saptanması durumunda yapılması gereken uygulamalar’ adlı bilgilendirme kitapçığında, bir sınıfta birden fazla vaka çıkması halinde alınacak kararlar şu şekilde ifade ediliyor:

“Aynı sınıfta 10 gün içerisinde birden fazla vaka çıkması durumunda sınıftaki tüm öğrenciler, yakın temaslı olarak kabul edilir. Bu öğrenciler, eve gönderilir ve 14 gün boyunca temaslı takibine alınır. Bu sınıftaki öğrencilere uzaktan eğitim verilir.”

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , koronavirüs , vaka , karantina

Yorumlar
 • Vatandaş
  20 Eylül 2021 Pazartesi 09:51

  TED KOLEJİNDEN NEDEN BAHSETMİYOSUNUZ ???

 • Mesut
  16 Eylül 2021 Perşembe 14:08

  Burası bir lise neden çocuklarımızı aşılamıyoruz. Çocukların tamamı aşılı olsa hiçbir vaka olmaz. 12 yaşa kadar çocuklar aşılanabiliyor

 • Necromansters
  16 Eylül 2021 Perşembe 02:47

  Yav millet tutmus devletin hatasi diyor ya bu sacmalik esasen hata velilerde okadar ki hala asi olmamis veliler var ve tum veliler bende birsey yok diyecek kadar cahil bu hastalik agir gecirebildigi kadar hafif ve belitisizde seyrediyor yani hasta olup da hastaliginin farkinda olmayan bile var oncelik le bir hata ararken kendimizi bir tartalim ve ondan sonra devlet deyil hukumeti elistirelim cunki devlet 2600 yildir baki ama hukumetler deyisir

 • Saffet torun
  15 Eylül 2021 Çarşamba 20:56

  Milli egitim bu konuda biraz zayif dusmeye basladi ogrenci velilerine asiyi zorunlu kosuyor ama idari yonetim de asi karsiti olan cok once buna cozum bulmali milli egitim bakani rektor ama bu sistemi zor yonetir gibi geliyo veliler ne kadar elin den gelen cabayi gosterse de biraz zor olacak bu gunleri atlatacaz insallah

 • Devletin hatası
  15 Eylül 2021 Çarşamba 10:33

  Okullar açıldı veliler öğretmenler sosyal mesafe maske kurallarına uymuyor öğrenciler özellikle tenefüslerde hiç kurallara uymuyor bakan bey açıklama yapıyor okadar uygulama sıfır

 • Neptün
  14 Eylül 2021 Salı 19:20

  giial de aynı şekilde bir sınıf karantinaya alindi

 • By KaL
  14 Eylül 2021 Salı 17:12

  Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz Ortaokulunda da aynı sınıfta 2 öğrenci pozitif çıktı. Sınıf karantinada.

 • Veli veli.
  14 Eylül 2021 Salı 08:29

  Bu okuldaki ihmali iyi araştırın. Hasta olduğunu bildikleri halde o çocukların biri derse alınmış. Okul müdürü velilere herkese yalan söylüyor. Bu kadar sorumsuzca nasıl hareket ettiler.

Yardım bekliyor

12 Eylül 2021 Pazar 16:36

Yardım bekliyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşayan Hasan Cengiz, yetkililerden yardım bekliyor.

Kdz. Ereğli ilçesinde ikamet eden Hasan Cengiz (38), uzun bir süre İstanbul’da çalıştıktan sonra 4 ay önce Ereğli’de mobilya mağazasında işe girdi. Rahatsızlığı sonrası doktora başvuran Cengiz, fıtık ameliyatı olması gerektiği belirlendi. 3 Eylül 2021’de Özel Anadolu Hastanesi’nde ameliyat olan Cengiz o tarihten sonra iyileşme sürecini Kepez Mahallesi Dağ Evleri mevkiindeki evinde devam ediyor. Doktor raporlarına göre ağır kaldırması yasaklanan Hasan Cengiz, iyileşmesinin ardından yeni bir işe ihtiyacı olduğunu söyledi.

11 ve 14 yaşında 2 çocuğa sahip Cengiz’in şuanda hiçbir yerden geliri olmadığı öğrenildi. Başvurduğu yerlerden sonuç alamadığını ifade eden Cengiz, hayır sever ve yetkililerden yardım bekliyor.

 

Hasan Cengiz’e iletişim: 0536 064 9038

 

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , yardım , hasan cengiz

Yorumlar

Taraftarlar ‘Renklerin Kardeşliği’ etkinliğinde buluştu

11 Eylül 2021 Cumartesi 17:33

Taraftarlar ‘Renklerin Kardeşliği’ etkinliğinde buluştu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren taraftar derneklerin bir araya gelmesiyle oluşturdukları “Renklerin Kardeşliği” adı altında kan bağış etkinliği düzenlendi.

Kdz. Ereğli ilçesinde Beşiktaş Taraftarları Dernek Başkanı Tarkan Atik, Fenerbahçeliler Dernek Başkanı Serdar Özbek, Galatasaray Taraftarları Derneği Başkanı Timur Şen ve Trabzonspor Taraftarları Derneği Başkanı Sadık Mercan, ‘Bizim Çocuklar Hayat Kurtarıyor’ sloganıyla Atatürk Anıtı’nda kan bağış etkinliği düzenledi. 

4 büyük takımın dernek başkanlarından örnek davranış

Türkiye’de bu tür etkinliğin ilk defa düzenlendiğini söyleyen Kdz. Ereğli Beşiktaş Taraftarları Dernek Başkanı Tarkan Atik, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu olayı Türkiye’de ilk defa biz yapıyoruz. Türkiye’de ilk defa 4 dernek bir araya geliyor ve kan bağışı etkinliği düzenliyor. Biz bunu geleneksel hale getirdik, bu senede Kızılay kan merkezinde pandemiden dolayı kan eksilmesinden dolayı, hiç kan olmamasından dolayı tekrar başkanlarımız ile bir araya geldik. Ne kadar kan bağışı yapabilirsek çok iyi olacak. Neticede bu ihtiyaç, hastalarımıza ilaç olacak.”

Kdz. Ereğli Fenerbahçeliler Dernek Başkanı Serdar Özbek ise açıklamasında, “Ereğli’de böyle bir kampanyada bu kadar başarılı olabilmemizin sebebi uzun zamandan beri böyle etkinlik yapmamız. Hem siyasette, hem yerelde kavgadan bıktı insanlar. Koronadan dolayı bir çok insandan kan alınmadığı için bizden rica edildi, şuana kadar katılımın iyi olduğunu gözlemliyoruz. İnşallah gün sonunda da amacımıza ulaşmış şekilde yorgunluğumuz dinlenmesini yaparız.” Dedi.

Şen, “Türkiye’ye örnek olmalı”

Galatasaray Taraftarları Derneği Başkanı Timur Şen, hayat kurtarmanın önemine değindi. Şen açıklamasında, “Pandemi dolayısıyla dünya geneli toplu organizasyonlardan uzak kaldık, özledik. Kan bağışı ile bir araya gelerek bir organizasyona imza attık. Hayat kurtarmak kanımızda var, sloganımız bu. Hayat kurtarmak dinimizce de, vicdanen de insancıl bir şey. Bütün taraftarlarımızı davet ediyoruz, bütün Türkiye’ye de örnek olmasını diliyorum ‘Renklerin Kardeşliği’nin. Farklı renkleri tutsak da, hepimizin kalbi bir, bir arada olmak güzel bir şey.” Dedi.

Kdz. Ereğli Trabzonspor Taraftarları Derneği Başkanı Sadık Mercan ise şunları söyledi:

“Uzun zamandan beri başkanlarımız ile iç içeyiz, birlikteyiz. Bugün de Kızılay’a hem de kök hücre olarak ihtiyacı olanlara gidermeye çalışıyoruz. ‘Hayat Kurtarmak Kanımızda Var’ diyoruz.”

Vatandaşlar etkinliğe formaları ile geldi

Kan ve kök hücre bağışında bulunan vatandaşlar da düzenlenen etkinlikten memnun olduklarını ifade ederken, taraftarların formalarını giyerek etkinliğe gelmeleri dikkat çekti. Taraftarlar, “Takımlar her zaman kardeş, bu tür etkinlikler tüm Türkiye’de olmalı. Bu tür organizasyonlar bir çok takımın kardeşliğini bağdaştırmasını sağlıyor. Vatandaşlarımız bu tür etkinliklere daha fazla katılım sağlamalılar” ifadelerini kullandılar.

Vatandaşlar kurulan standa gelerek önce formlarını doldurdular, ardından yapılan kontroller sonrası kan bağışında bulundu.

Öte yandan düzenlenen etkinlikte 90 ünite kan toplandığı bildirildi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , fenerbahçe , beşiktaş , galatasaray , trabzonspor , kan bağışı

Yorumlar

109 yeni doktor atandı

4 Eylül 2021 Cumartesi 12:42

109 yeni doktor atandı

Zonguldak’ta çeşitli hastanelerde görev alacak 109 yeni doktor kadrosunun Sağlık Bakanlığı tarafından tahsis edildiği duyuruldu.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Zonguldak’ta çeşitli hastanelerde görev alacak 109 yeni doktor kadrosunun Sağlık Bakanlığı tarafından tahsis edildiğini duyurdu.

İşte Ahmet Çolakoğlu’nun o paylaşımı:

"Sağlık Bakanlığı ilimize 109 yeni doktor kadrosu tahsis etti. Sağlık Bakanlığı Zonguldak Merkez ve ilçeleri kadro dağılımı şu şekilde:

Alaplı Devlet Hastanesi 12,

Alaplı İlçe Sağlık Müdürlüğü 1,

Atatürk Devlet Hastanesi 14,

Bülent Ecevit Üniversitesi 5,

Çaycuma Devlet Hastanesi 14,

Çaycuma İlçe Sağlık Müdürlüğü 2,

Devrek Devlet Hastanesi 14,

Ereğli İlçe Sağlık Müdürlüğü 4,

Gökçebey İlçe Devlet Hast. 10,

Zonguldak İl Ambulans Servisi Komuta Kontrol Merkezi 5,

Zonguldak Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi 4,

Karadeniz Ereğli Devlet Hast. 12,

Kilimli İlçe Sağlık Müdürlüğü 1,

Kozlu İlçe Sağlık Müdürlüğü 1,

Zonguldak Merkez Toplum Sağlığı Merkezi 3,

Zonguldak Uzun Mehmet Göğüs Ve Meslek Hastalıkları Hastanesi 1,

Zonguldak 1 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu 1,

Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Acil Tıp Uzman 1,

Zonguldak Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesi Anesteziyoloji Ve Reanimasyon Uzman Tabip 1,

Zonguldak Devrek İlçe Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Uzman Tabip 1,

Zonguldak Devrek Devlet Hastanesi İç Hasatlıkları Uzman Tabip 1,

Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Uzman Tabip 1,

Zonguldak Branş Atatürk Devlet Hastanesi 1,

Zonguldak Kilimli İlçe Sağlık Müdürlüğü Aile Hekimliği Uzman Tabip 1,

Çaycuma Devlet Hastanesi Uzman Fiziksel Tıp Ve Rehabilitasyon Uzman Tabip 1,

Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzman Tabip 1.

İlimize hayırlı uğurlu olsun"

Etiketler:

Zonguldak , kdzeregli , hastane , doktor , ereğli haber

Yorumlar