Ereğli'de Gaziler Günü törenle kutlandı

19 Eylül 2018 Çarşamba 15:13

Ereğli'de Gaziler Günü törenle kutlandı

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediyesi tarafından 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla tören düzenledi.

Kdz. Ereğli Belediyesi 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Atatürk Anıtı önünde çelenk koyma töreni düzenledi. Tören saygı duruşu, İstiklal Marşı ardından Atatürk Anıtı’nın önüne çelenk sunulmasıyla başladı. Düzenlenen törene Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Özden Yazıcıoğlu, Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ereğli Cumhuriyet Başsavcı vekili Ramazan Kaplan, İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, İlçe Müftüsü Recai Albayrak, CHP İlçe Başkanı Sertan Ocakcı, Muharip Gaziler Derneği Kdz. Ereğli Şube Başkanı Temel Şahin ve Türkiye Harp Malulü, Gazi, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mehmet Ali Demirdüyen, Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral, ilçede yaşayan gazi ve şehit yakınları ile askeri ve sivil vatandaşlar katıldı. 
Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz Ortaokulu öğrencilerinden Zeynep Kahraman’ın şiir okumasıyla devam eden törende günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı Muharip Gaziler Derneği Kdz. Ereğli Şube Başkanı Temel Şahin yaptı. Şahin konuşmasında, “19 Eylül Gaziler Günü aziz vatanımızın bağımsızlığı ve bekası uğrunda muharebe meydanlarında canlarını ortaya koyarak savaşan fedakar ve kahraman gazilerimizin şeref ve kahramanlık günüdür. Mustafa Kemal Atatürk Mustafa Kemal Atatürk milleti tarafından gazilik unvanı verilen ilk askerdir. Siz Gazilerimiz, en büyük Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yaşayan birer temsilcilerisiniz. Sizler şehitlerimiz ile beraber Cumhuriyetimizin teminatı ve temel taşlarısınız. 15 Temmuz'da Türk Silahlı Kuvvetleri'nde yuvalanan millet ve Cumhuriyet düşmanı hainler darbe teşebbüsünde bulunmuşlar, bu darbe teşebbüsü Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gerçek vatansever askerleri, emniyet teşkilatlarımızın ve asil milletimizin kahraman evlatları tarafından önlenmiştir. Su uyur düşman uyumaz. Bütün bunlara karşın Türk milleti hürriyeti ve bağımsızlığı söz konusu olunca daha sıkı denetlenmesini bilmiştir. Türk milleti Azmi iradesi ve kudretiyle hainlere her zaman diz çöktüğümüz ve hüsran uğratmıştır. 15 Temmuz darbe girişiminde ve diğer terör örgütlerinin kanlı eylemlerinde şehit olan asker, polis korucu tüm sivil vatandaşlarımıza rahmet diliyor ve onları saygıyla anıyoruz. Topraklarımızın bir daha istila edilmesine hürriyet ve bağımsızlığımıza göz dikilmesine ne biz, ne bizden sonraki nesiller hiçbir zaman müsaade etmeyeceklerdir. İnanıyoruz ki; kan dökülerek vatan olan bu topraklar bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk milleti tarafından en kutsal olarak korunacaktır” ifadelerine yer verdi. 
Tören Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kdz Ereğli Şube Başkanlığı, Kdz.Ereğli Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şubesi Başkanlığı, protokol üyeleri ve vatandaşların katılımı ile Atatürk Anıtı arkasında bulunan Şehitler Anıtı’na karanfillerin bırakılmasının ardından sonra erdi. 

Etiketler:

Gazi , Tören , Kdz ereğli ,

Yorumlar

"Renklerin Kardeşliği" Başkan Uysal'ı ziyaret etti

19 Eylül 2018 Çarşamba 14:58

"Renklerin Kardeşliği" Başkan Uysal'ı ziyaret etti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren taraftar derneklerin bir araya gelmesiyle oluşturdukları “Renklerin kardeşliği” başkanları, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, derneklerin yanında olmayı sürdüreceklerini ifade etti. Uysal konuşmasında, “İlçemizde ‘Renklerin kardeşliğini’ en güzel şekilde sergileyen taraftar derneklerimizin başkanları; Fenerbahçe Dernek Başkanı Serdar Özbek, Galatasaray Dernek Başkanı Timur Şen, Beşiktaş Taraftarları Dernek Başkanı Tarkan Atik ve Trabzonspor Dernek Başkanı Sadık Mercan’a, 2018-2019 ligi için, ayrıca Ziraat Türkiye Kupasında oynayacağımız Antalyaspor maçı öncesi destekleri için teşekkür ediyorum. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonrada taraftar derneklerimizin yanında olmayı sürdüreceğiz. Kendilerinin 28-29 Eylül’de Amfi tiyatroda gerçekleştirecekleri ilik bulma ve kan bağışı kampanyasında şimdiden başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

kdz. ereğli , belediye , başkan , Hüseyin Uysal ,

Yorumlar

Zonguldak'ta 528 konut satıldı

19 Eylül 2018 Çarşamba 08:02

Zonguldak'ta 528 konut satıldı

Zonguldak'ta geçen Ağustos ayında 528 konut satışı gerçekleştirildi.

TÜİK, 2018 yılı Ağustos ayı Konut Satış İstatistiklerini açıkladı. Türkiye genelinde konut satışları 2018 Ağustos ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 12,5 oranında azalarak 105 bin 154 oldu. Konut satışlarında, İstanbul 15 bin 262 konut satışı ve yüzde 14,5 ile en yüksek paya sahip oldu. Satış sayılarına göre İstanbul’u, 9 bin 291 konut satışı ve yüzde 8,8 pay ile Ankara, 5 bin 64 konut satışı ve yüzde 4,8 pay ile İzmir izledi. Konut satış sayısının düşük olduğu iller sırasıyla 14 konut ile Hakkari, 23 konut ile Ardahan ve 59 konut ile Bayburt oldu.
Zonguldak’ta 2018 Ağustos ayında 528 konut satıldı. Karabük’te 2018 Ağustos ayında 290 konut satıldı. Bartın’da 2018 Ağustos ayında 317 konut satıldı.

Yorumlar

“Kavga etmeyeceğim, herkesi kucaklayacağım”

18 Eylül 2018 Salı 20:43

“Kavga etmeyeceğim, herkesi kucaklayacağım”

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi eski AK Parti İlçe Başkanı ve Yeminli Mali Müşavir Erol Şahin, Çilek Halk Otobüsleri Kooperatifi’ni ziyaret etti.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı’na aday adayı olmayı düşünen ve bu konuyla ilgili Sivil Toplum Kuruluşları ile görüş alışverişinde bulunan, AK Parti Kdz. Ereğli eski İlçe Başkanı ve Yeminli Mali Müşavir Erol Şahin, Çilek Halk Otobüsleri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Çimen ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.
Amacının Ereğli’ye hizmet olduğunu söyleyen, AK Parti Kdz. Ereğli eski İlçe Başkanı ve Yeminli Mali Müşavir Erol Şahin, tüm halkı kucaklayacağını söyledi. Şahin konuşmasında, “Yola çıktığınızda birlikte çalışacağımız kesimde size destek olması lazım ve Cenabı Allah’ında takdir etmesi lazım. Bizim amacımız kentimize katkı sağlamak. Bugüne kadar yapılan hizmetler için herkese teşekkür edeceğiz. Benim asla kavgam tartışmam ve şehri germem söz konusu olmaz. Ben barışçıl ve dost bir insanım. Güler yüzlü insanların karşısına çıkıp herkesi kucaklamamız lazım. Olur da aday adaylığından sonra aday olursak bana sataşma olsa dahi hiçbirine cevap vermeyeceğim, teşekkür edip sarılacağım. Yoluma devam edeceğim. Benim ilçe başkanlığı yaptığım süreçte o dönem ki başbakanımız, bakanımız ve milletvekillerimizle beraber çok büyük hizmetler kazandırdık. İnşallah görev alırsak daha fazla çalışıp kentimizin kalkınmasını hep birlikte sağlayacağız” ifadelerine yer verdi.
Ereğli’ye güzel hizmet yapan herkese kapısının açık olduğunu vurgulayan Çilek Halk Otobüsleri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Çimen, Şahin’in yanında olduklarını belirtti. Çimen, “Güzel hizmetler yapacağınıza eminiz. Elbette büyüklerin takdiri, inşallah adaylığınız açıklanır. Hep yanınızda olacağımızdan emin olabilirsiniz. Gerçekten samimiyetimle konuşuyorum; bu bir süreçtir. Ereğli’ye güzel hizmetler veren herkese kapımız açıktır” dedi.
Şahin, daha sonra AK Parti Kdz. Ereğli Eski İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Sucu ve Kdz. Ereğli Belediyesi Meclis Üyesi Cumhur Nalcı ile bir süre sohbet etti.

Yorumlar

50 yıllık kalay ustasına Ahilik ödülü verildi

18 Eylül 2018 Salı 20:32

50 yıllık kalay ustasına Ahilik ödülü verildi

Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi’nde Ahilik haftası sebebiyle Perşembe Beldesinde 50 yıldır kalay yapan Amir ustaya plaket verildi.

17-23 Eylül tarihlerinde 81 ilde kutlanan Ahilik Haftası dolayısı ile Perşembe Beldesi’nde bulunan 64 yaşındaki kalaycı ustası Amir Keçeci'ye Ahilik ödülü verildi. Yarım asırlık ustaya ödülü Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayri Kandemir ve Yönetim Kurulu Üyesi Bünyamin Bostancı tarafından verildi.
Ahilik Kültürü Haftası ticaretin ve mesleğin olgun kişilik, güzel ahlak ve doğrulukla yoğurulduğu kökleri çok eskilere dayanan bir gelenek olduğuna değinen Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayri Kandemir, "Baba mesleğinden bu güne kadar yapmış olduğu çalışmalarından, dürüstlüğünden hiç bir ödün vermeyen Amir ustamız, bugün burada çok şeyleri elde ettiyse alın teri, göz nuru, el emeği ile yaptı. Esnaf odasında 15 yıl bizlerle birlikte çok güzel şeylere imza attı. Ülkemize vermiş olduğu ekonomik katkıdan kendisine teşekkür ediyoruz" dedi.

Yorumlar