Ereğli-Zonguldak karayolunda çalışmalar sürüyor

19 Kasım 2019 Salı 18:29

Ereğli-Zonguldak karayolunda çalışmalar sürüyor

Zonguldak-Ereğli arası karayolunun 29-32 ve 35-37. Kilometreleri arasında çalışmalar devam ediyor.

Yapımına yaklaşık 45 yıl önce başlanan 46 kilometrelik yol AK Parti hükumeti tarafından duble yol kapsamına alındı. 2019 yılı Eylül ayı itibariyle yüzde 90 oranında yapımı tamamlanan Zonguldak-Ereğli karayolunda 29-32 ve 35-37. Kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları devam ediyor. Yol yapım çalışmaları nedeniyle her iki noktada da ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak veriliyor. Karayolları yetkilileri iki noktada devam eden çalışmaların 1 ay içerisinde tamamlanıp karayolunun her iki noktada da bölünmüş yolun her iki tarafında da 2 şeritli olarak ulaşıma açılacağını belirtti. Karayolları ekipleri ayrıca daha önce yapımı tamamlanmasına rağmen heyelan nedeniyle yıkılan yada hasar gören duvarlarında onarım çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , yol , çalışma ,

Yorumlar

Gökhan Başkan bunu hep yapıyor...

19 Kasım 2019 Salı 18:19

Ereğli Haber

Gökhan Başkan bunu hep yapıyor...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Gülüçlü kadınları Şanlıurfa ve Gaziantep gezisi için beldeden uğurladı.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş 2014 yılında göreve gelmesi ile başlattığı kültür gezilerini aralıksız sürdürüyor. Başkan Demirtaş eşi Işıl Demirtaş ile birlikte kültür gezileri kapsamında dün akşam itibariyle uğurladığı Gülüçlü kadınların 3 gün 2 gece boyunca Şanlıurfa ve Gaziantep’in tarihi ve turistik yerlerini gezeceklerini söyledi. Demirtaş açıklamasında “Gülüçlü kadınlarımız 3 gün 2 gece sürecek olan gezide Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamberlerin Doğduğu Mağara, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Bakırcılar Çarşısı, Gümrük Han, Harran Kronik Evler, Gaziantep Kurtuluş Savaşı Müzesi, 14. Şehitler Anıtı, Gaziantep Bakırcılar Çarşısı, Halfeti, Bilecik, Sıra Gecesi, Kel Aynaklar yerlerini gezecek. Kadınlarımıza 6 yıllık görev sürem içerisinde hep ayrı bir önem verdik. Belediye Başkanı olarak bizim görevimiz beldemizdeki insanların huzurlu ve mutlu olmasını sağlamak. Alt yapı ve üst yapıların yanı sıra sosyal etkinliklerde düzenlemek. Her sene düzenli olarak yaptığımız bu kültür gezilerimiz bu senede önümüzdeki senelerde de devam edecektir” dedi.

Yorumlar

Başkan Alan’ın kayınpederi son yolculuğuna uğurlandı...

19 Kasım 2019 Salı 17:22

Başkan Alan’ın kayınpederi son yolculuğuna uğurlandı...

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın kayınpederi Köksal Baytürk son yolculuğuna uğurlandı.

 Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın kayınpederi Köksal Baytürk geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybetti. Köksal Baytürk için ikindi namazına müteakip Acılık Hz. Ali Camii'nde kılınan cenaze namazı ile son yolculuğuna uğurlandı. 
Cenazeye, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, AK Parti ZonguldakMilletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar, Ahmet Çolakoğlu, Alay Komutanı Albay Gönen Süslü, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, İl Emniyet Müdürü Metin Turanlı, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, CHP İl Başkanı Hakkı Güney, MHP İl başkanı Varol Demirköse, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, daire müdürleri katıldı. 
İl Müftüsü Rüstem Can tarafından kılınan cenaze namazının ardından Merhum Köksal Bayrtürk’ün cenazesi asri mezarlığına defin edildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Belediye Başkanı Ömer Selim Alan , kayınpeder , hüzün , vefat , Köksal Baytürk

Yorumlar

Yakamoz Cafe&Restaurant ile Memur Sen anlaştı

19 Kasım 2019 Salı 12:47

Ereğli Haber

Yakamoz Cafe&Restaurant ile Memur Sen anlaştı

Kdz. Ereğli ilçesinde yaklaşık 1 yıl önce hizmete giren ve bölgenin önemli bir cazibe merkezi haline gelen Yakamoz Cafe&Restaurant, Memur Sen Kdz. Ereğli temsilciliği ile anlaşma yaptı. Anlaşma gereği Memur Sen’e bağlı sendikaların üyeleri tüm hizmetlerden 10 kişiye kadar yüzde 10, 10 kişi ve üzerindeki gruplar için ise yüzde 15 indirimli faydalanabilecek.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesi Köseağzı-Keşkek Köyü mevkisinde geçtiğimiz yıl hizmete giren Yakamoz Cafe&Restaurant her geçen gün hizmet kalitesini yükselterek yatırımlarına devam ediyor.
24 çeşit kahvaltısı ve sunduğu ürünlerin tamamı doğal olmasının yanı sıra ızgara, hamburger çeşitleri ve zengin menüsü olan Yakamoz Cafe&Restaurant doğa ve deniz manzarası ile bölgenin cazibe merkezi haline geldi.
Yakamoz Cafe&Restaurant’ın hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan işletmecilik politikasını beğenen Memur Sen Kdz. Ereğli temsilcisi ve Kdz. Ereğli Eğitim Bir Sen Başkanı Ziya Babal üyelerinin bu hizmetlerden daha iyi yararlanabilmesi için bir anlaşma yaptı. Yakamoz Cafe&Restaurant Sahibi Ramazan Güngör ile yapılan anlaşma gereği Memur Sen Konfederasyonuna bağlı sendikaların üyeleri tüm hizmetlerden 10 kişiye kadar yüzde 10, 10 kişi ve üzerindeki gruplar için ise yüzde 15 indirimli faydalanabilecek. Anlaşmanın her iki tarafa da hayırlı olmasını dileyen Kdz. Ereğli Memur Sen Başkanı Ziya Babal “Yakamoz Cafe&Restaurant bu bölgede eşsiz doğa ve deniz manzarası, sunduğu hizmetler ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vermesi ile bizimde dikkatimizi çekti. Ereğli’mize böyle bir yatırımı gerçekleştirmelerinden dolayı Ramazan beyi yürekten kutluyorum. Gerçekten ailecek gelinip huzur içerisinde vakit geçirilebilecek bir mekân. Bizde Memur Sen Konfederasyonu olarak bağlı tüm sendikalarımın üyelerinin bu hizmetlerden yaralanabilmeleri için Yakamoz Cafe&Restaurant Sahibi Ramazan Güngör beyle bir anlaşma imzaladık. Tüm üyelerimize ve Yakamoz Cafe&Restaurant sahibi Ramazan Bey nezdinde çalışanlarına hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.
Yakamoz Cafe&Restaurant Sahibi Ramazan Güngör ise Memur Sen Başkanı Ziya Babal’a teşekkür ederek, yatırımlarına devam edeceklerini söyledi. Güngör konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Bizim için öncelik her zaman müşteri memnuniyeti. Yaklaşık bir yıl önce bu işletmemizi hizmete açtık. Ciddi anlamda yatırımlarımız oldu. Bu bir yıllık süreçte gelen müşterilerimizin buradan memnun ayrılması bizim en büyük mutluluğumuz. Müşterilerimizin memnuniyeti bizleri yatırımlarımıza devam etmemiz noktasında daha da cesaretlendiriyor. Allah nasip ederse burada yatırımlarımıza durmaksızın devam edeceğiz. Hizmet kalitemizi her geçen gün daha da artıracağız. Bu vesile ile bu gün burada yaptığımız anlaşmanın Memur Sen’e bağlı tüm sendikalarımızın üyelerine hayırlı olmasını diliyorum.”

Etiketler:

Kdz. Ereğli Yakamoz , Kdz. Ereğli Memur Sen , Kdz. Ereğli Sağlık Sen , Kdz. Ereğli Diyanet Sen , Kdz. Ereğli Büro Sen , Kdz. Ereğli kahvaltı , Köseağzı , Keşkek

Yorumlar

4 günde 30 bin simit sattılar...

19 Kasım 2019 Salı 11:03

4 günde 30 bin simit sattılar...

Zonguldak'ta bir simit fırını, kuruluşunun 10. yıl dönümünde simidi 75 kuruş yaptı. Fiyatı duyan vatandaşlar simide akın etti. Bir ay boyunca sürecek olan kampanyada 75 kuruştan 200 bin simit satılması hedefleniyor.

 Kent merkezinde 10 yıl önce simit fırını açan Aşkın Sefer Demirci, kuruluşlarının 10. yılına özel bir kampanyaya imza attı. Türkiye'de en ucuz ve en sevilen yiyeceklerin başında gelen simit, 75 kuruştan satıldı. Tarifeye göre 1.25 liradan satılan simit, işletmecinin 'halkımız bizi sahiplendi, biz de bütün şehir yesin diye 75 kuruştan kampanya yaptık' demesiyle adeta büyük ilgi gördü. Ekmeğin 1.5 liradan satıldığı kentte simidin 75 kuruştan satıldığını duyan vatandaşlar Berrak Simit Fırınına koştu. 
Vatandaşlar simit almak için zaman zaman kuyruk oluşturdu. Fiyatın 75 kuruşa indiğinden habersiz olanlar ise şaşkınlık yaşadı. 

'Susamlı kebap', sokağın en sevilen yiyeceği 
Halk arasında 'susamlı kebap' olarak da bilinen simit, büyük küçük 7'den 70'e herkes tarafından beğenilerek tüketiliyor. Susam ve pekmezin de ilave edilmesiyle pişirilen simit; Oxford İngilizce Sözlük’e de girmesiyle biliniyor. 4 günde 30 bine yakın simit sattıklarını belirten Berrak Simit Fırını işletmecisi Aşkın Sefer Demirci, "Bizi buralara getiren müşterilerimize teşekkür etmek amacıyla simidi 75 kuruş yaptık. Kampanyanın 4. günündeyiz. İlgi yoğun. Bir ay boyunca devam edecek bu kampanyada Zonguldak'ta simit yemeyen kimse kalmayacak diyoruz. Ekmeğin 1.5 TL olduğu yerde simit 75 kuruşa bedava. Müşteriler genelde ekmek alacağıma simit alayım, simit yiyelim diyorlar. Susamı bol. Kahvaltıda, yemeğin yanında sabah, öğlen, akşam her zaman yiyebileceğimiz ürün. 4 günde yaklaşık 30 bin simit sattık. Amacımız bütün Zonguldak'a simit yedirmek. Zonguldak merkez nüfusu 100 binin üzerinde. Bizim hedefimiz ise 250 bin simit satmak. Kampanyamız 1 ay sürecek bu kampanyayı rekabet olsun diye değil 10’uncu yılımıza özel yaptık. Herkesi bekliyoruz" ifadelerine yer verdi. 
Fırından alışveriş yapan vatandaşlar kampanyadan memnun olduklarını belirterek bu tür kampanyaların sıklıkla olması gerektiğini ifade ettiler. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , simit. 10. yıl , 1 ay , 75 kruş

Yorumlar
  • Abdullah
    20 Kasım 2019 Çarşamba 01:17

    Bu tür kampanyaların her kuruluşta olmasını bekliyorum hayırlı olsun