Ereğli TSO'da istişare toplantısı...

25 Haziran 2018 Pazartesi 20:43

Ereğli TSO'da istişare toplantısı...

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Bölgesel İstişare Toplantısı gerçekleştirildi.

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde 22 Haziran 2018 Cuma günü saat 17:00’de Oda Hizmet Binası Meclis Toplantı Salonunda Bölge Odaların katılımı ile istişare toplantısı gerçekleştirildi.
Toplantıya Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ve Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu’nun yanı sıra, Zonguldak TSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, Zonguldak TSO Genel Sekreteri Muharrem Sarıkaya, Çaycuma TSO Yönetim Kurulu Başkanı Zekai Kamitoğlu, Çaycuma TSO Meclis Başkanı Ergün Ece, Çaycuma TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serhat Dereli, Devrek TSO Yönetim Kurulu Başkanı Haldun Hacıkulaoğlu, Devrek TSO Genel Sekreteri Cihat Yaban, Alaplı TSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ocak, Alaplı TSO Meclis Başkanı Nedim Kaplancan, Alaplı TSO Genel Sekreteri Taner Arslan, Akçakoca TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Pazvant, Akçakoca Genel Sekreteri Kemal Başar katılırken, Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odasından ise; Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Serdar Bakkaloğlu, Ahmet Türk, Ereğli TSO Yönetim Kurulu Üyeleri; Özgür Erdoğan, Tasin Tanyıldız, Kadir Çaygeç, Mevlüt Özdemir, Ereğli TSO Meclis Başkan Yardımcısı Taha Kuyumcuoğlu, Ereğli TSO Meclis Üyesi Suat Keleş yer aldı.
Yaklaşık 2 saat süren toplantı bölgenin sorunları ve çözüm önerileri görüşülerek gerekli makamlara aktarılmak üzere dosya hazırlandı. Birçok proje üzerinde duran katılımcılar tüm yeni fikirlerin ve projelerin değerlendirmeye alındığı ve girişimlerin yapılması konusunda fikir alış verişinde bulunuldu. Toplantının ardından tüm davetliler Kdz. Ereğli TSO’nun ev sahipliğinde topluca akşam yemeğinde bir araya geldiler.

Etiketler:

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası , Arslan Keleş , İstişare toplantısı , TSO ,

Yorumlar

Kore gazisi son yolculuğuna uğurlandı

25 Haziran 2018 Pazartesi 20:10

Kore gazisi son yolculuğuna uğurlandı

Zonguldak'ta 88 yaşındaki hayatını yitiren Kore Gazisi Kemal Kaya, son yolculuğuna uğurlandı.

Kozlu ilçesi Aziziye Camii'nde öğlen namazını müteakiben kılınan cenaze namazına Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Kozlu Kaymakamı Ahmet Karakaya, Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, Garnizon Komutanı Ayhan Kafalı, Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, çok sayıda kurum müdürü, sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve Kore Gazisi'nin yakınları katıldı.
88 yaşında hayatını yitiren Kore Gazisi Kemal Kaya, kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Etiketler:

kore gazisi , öldü ,

Yorumlar

Zonguldak Milletvekillerini tanıyor musunuz?

25 Haziran 2018 Pazartesi 15:14

Zonguldak Milletvekillerini tanıyor musunuz?

Zonguldak'ta kesin olmayan sonuçlara göre 5 milletvekillinden 3'ünü AK Parti, 2'sini ise CHP kazandı.

24 Haziran 2018 günü sandık başına giden Zonguldaklı seçmenler Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi ve Milletvekilliği seçimleri için oy kullandı. Kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti 1. sıra milletvekili adayı Polat Türkmen, ikinci sıra adayı Ahmet Çolakoğlu, üçüncü sıra adayı Hamdi Uçar ile CHP'nin birinci sıra adayı Ünal Demirtaş, ikinci sıra adayı Deniz Yavuzyılmaz milletvekili seçilerek meclise girmeye hak kazandı.
AK Parti 1. Sıra Milletvekili Polat Türkmen, 1957 yılı Trabzon Araklı doğumlu ve maden mühendisi. Ticaretle uğraşan Türkmen, AK Parti Zonguldak Kurucu İl Başkanlığı, ardından 22'nci ve 23'üncü dönem Zonguldak milletvekilliği yaptı. Evli olan Türkmen İngilizce biliyor.
AK Parti 2. sıra Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, 1978 Çaycuma doğumlu. Çolakoğlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu ve aile şirketinde yöneticilik yapıyor.
AK Parti 3. sıra Milletvekili Hamdi Uçar, 1963 yılında Zonguldak doğumlu. Hamdi Uçar, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu. 2002'de merkez ilçe başkanlığı, 2006 ve 2014 yılları arasında il başkanlığı görevinde bulundu. Evli ve 2 çocuk babası.
CHP 1. sıra Milletvekili Ünal Demirtaş, Zonguldak'ın Karadeniz Ereğli ilçesi doğumlu. Demirtaş, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Aynı zamanda avukat olan Ünal Demirtaş, 26 dönem milletvekili. İngilizce bilen Demirtaş evli ve 2 çocuk babası.
CHP 2. sıra Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, 1979 Zonguldak doğumlu. Deniz Yavuzyılmaz, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü mezunu. Elektrik üzerine kendi şirketi olan, Yavuzyılmaz, İnglizce, Almanca ve Fransızca biliyor.

Etiketler:

CHP , AK PARTİ , Zonguldak , Milletvekili ,

Yorumlar

Batı Karadeniz Fuarı 27 Haziran’da başlıyor

25 Haziran 2018 Pazartesi 15:03

Batı Karadeniz Fuarı 27 Haziran’da başlıyor

Bartın, Bolu, Çankırı, Düzce, Karabük, Kastamonu, Sinop ve Zonguldak illerinin turizm potansiyelini geliştirerek, eğitim ve ticari alandaki iş birliklerini artırmayı hedefleyen BAKAF2018 Çarşamba günü saat 15.00’te kapılarını ziyaretçilerine açacak.

Batı Karadeniz Turizm Tanıtım ve İşbirliği Fuarı (BAKAF2018), 27 Haziran Çarşamba günü saat 15.00’te İstanbul Fuar Merkezinde kapılarını ziyaretçilerine açacak. Bartın, Bolu, Çankırı, Düzce, Karabük, Kastamonu, Sinop ve Zonguldak illerinin turizm potansiyelini geliştirerek, eğitim ve ticari alandaki iş birliklerini artırmayı hedefleyen fuarda, Katar Ticaret Odası, Lübnan ve Somali Eğitim Bakanlıklarının yanı sıra Orta Doğu ülkelerinde de çok sayıda katılımcı yer alıyor.

Uluslararası eğitim zirvesi yapılacak
İstamonu Fuarcılık tarafından düzenlenen BAKAF 2018 Fuarı'yla eş zamanlı olarak Uluslararası Üniversiteler Birliği tarafından gerçekleştirilecek 14. Uluslararası Modern Teknoloji ve Dijital Yayıncılık Konferansının da akademik iş birliklerinde etkin rol oynaması planlanıyor.

Açılışa Lübnan ve Somali Eğitim Bakanları katılıyor
Lübnan Eğitim ve Yüksek Öğretim Bakanı Marwan Hamade ve Federal Somali Eğitim, Kültür ve Yüksek Öğrenim Bakanı Abd Tahir Osman’ın açılışına katılacağı Batı Karadeniz Turizm Tanıtım ve İşbirliği Fuarı (BAKAF2018) İstanbul Fuar Merkezinin 9. Holünde 27-30 Haziran tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak.Fuar alanında Batı Karadeniz Bölgesindeki illerin valilik, belediye, sanayi ve ticaret odalarının, üniversitelerinin aralarında bulunduğu kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra yerel markalar, yöresel ürünler, yöreye özgü el sanatları ve coğrafi işaretli ürün stantları yer alırken, iş geliştirme forumu da düzenlenecek.

Katar Ticaret Odası ilk kez Türkiye’de
Katılımcı olarak yer alacak illerin etkinlikler ile bölge tanıtımına katkı sağlamasının yanı sıra uluslararası iş geliştirme imkanı bulacağını söyleyen İstamonu Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Karadeniz, “BAKAF2018’de Batı Karadeniz Bölgesindeki illerimizin gerçekleştireceği kültürlerini ön plana çıkaran etkinlikleri ile farklı tatil arayışında olanlara yeni seçenekler sunacaktır. Katar Ticaret ve Sanayi Odasının Türkiye’de stantla katıldığı ilk fuar olma özelliğini de taşıyan BAKAF2018 ayrıca bölgenin uluslararası iş birliğini de artıracaktır” dedi.

“Şehirler ülke tanıtımına katkı sağlıyor”
Türkiye’nin yeni destinasyonları ön plana çıkarma projesi öncülüğünde milli fuarcılık hizmetiyle hareket ettiklerini söyleyen Karadeniz, “Artık dünyanın trendi ulusal tanıtımlardan daha çok şehirlerin tanıtımı ile alakalıdır. Şehirler ulusların tanıtımına katkı sağlayan unsurları oluşturmaktadır. Bu açıdan Batı Karadeniz Turizm Tanıtım ve İş Birliği Fuarı çok önemli bir hizmete ve farkındalığa hizmet edecektir” diye konuştu.

Etiketler:

BAKAF , fUAR ,

Yorumlar

Ambulansla oy kullanmaya gittiler...

24 Haziran 2018 Pazar 16:07

Ambulansla oy kullanmaya gittiler...

Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde güçlükle yürüyebilen Halil Zor ve yatalak eşi Safiye Zor, sağlık ekiplerince ambulansla oy kullanmaya götürüldü.

Sağlık ekipleri tarafından Hacıoğlu Mahallesi Atatürk Caddesi'ndeki evlerinden alınan Halil Zor (80) ve eşi Safiye Zor, ambulansla Kilimli Atatürk Anadolu Lisesine götürüldü. Güçlükle yürüyebilen Halil Zor 1037 nolu sandıkta oyunu kullanırken, yatalak durumdaki eşi Safiye Zor ise ismi çıkmayınca oyunu kullanamadı. Uygulamadan memnun kaldıklarını ifade eden çift, emeği geçenlere teşekkür etti. 

Etiketler:

ambulans , oy ,

Yorumlar