Ereğli Kızılay sahada ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşuyor

20 Nisan 2020 Pazartesi 19:14

Ereğli Kızılay sahada ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşuyor

Türk Kızılay Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yaşar Ciğer, bütün ihtiyaç sahibi vatandaşlara Vefa Sosyal Destek Grubu aracılığıyla ulaşmaya çalıştıklarını belirtti.

 Türk Kızılay Kdz. Ereğli Şubesi Başkanı Yaşar Ciğer konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi; “Gönüllülerimizle birlikte ülkemizin zor günler geçirdiği bu zamanda ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşmaya çalışıyoruz. Ulaşamadıklarımız da basın ve sosyal medya aracılığıyla bize ulaşıyor. Türk Kızılay’ımız karantina bölgesindeki vatandaşlarımıza nakdi yardım başta olmak üzere 550 aileye gıda, 400 hijyen kolisi,182 aileye nakit yardımı,8 koli kıyma ve kavurma, 850 çocuğumuza çocuk paketi desteği sağladık. Ve sokak hayvanlarımız için (kedi, köpek, kuş) 240 kilogram mama ve yem dağıtımı yaptık. Ayrıca sokağa çıkma yasağı olan günlerde yaklaşık 8000 ekmek dağıtımı yapıldı. Kızılay olarak 168 No’lu telefondan yardım isteyen tüm vatandaşlarımızın isteklerine cevap vermeye çalışıyoruz. Hizmetlerimiz devam ediyor. Ramazan ayının başlamasına kısa bir zaman kala, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak üzere yiyecek- içecek her türlü yardımı hayırseverlerden, kurumlardan ve kuruluşlardan ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere bekliyoruz. Bu zor günleri birlikte aşacağız. Bu zor süreçte ihtiyaç sahibi ailelere yardımcı olan kurum, kişi ve hayırseverlere teşekkür eden, özellikle Kızılay Gönüllüsü olarak çalışan gönüllülerimize ve Kızılay Yönetimine teşekkür ediyoruz” dedi.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , türk kızılay şubesi , yardım

Yorumlar

Posbıyık’tan 93 köye 50 bin maske desteği...

20 Nisan 2020 Pazartesi 18:42

Posbıyık’tan 93 köye 50 bin maske desteği...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Halil Posbıyık, ilçedeki 93 köye 50 bin maske desteğinde bulundu. Maskeler, köy muhtarlarına teslim edildi.

 

Korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında maske ve dezenfektan üretip 31 mahallede 50 bin haneye sağlık seti ulaştıran Kdz. Ereğli Belediyesi, Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla ilçe genelindeki köylere de maske desteğinde bulundu. Bu amaçla 93 köy muhtarına 50 bin maske teslim edildi.
Salgının ilk günlerinden itibaren harekete geçen Kdz. Ereğli Belediyesi’nin Cumhuriyet Halk Evi atölyelerinde gönüllülerle birlikte ürettiği maskeler köy muhtarlarına teslim edildi.

Posbıyık “bu zor günleri birlikte atlatacağız”
Belediye Başkanı Halil Posbıyık, her köyün ihtiyacına göre hazırlanan paketleri köy muhtarlarına teslim ederken yaptığı konuşmada, bu zor günlerin üstesinden birlik ve beraberlik içinde geleceklerini söyledi. 93 köyde maskelerin muhtarlar tarafından dağıtılacağını ifade eden Posbıyık “Virüs tehlikesini hissettiğimizde bir öngörüyle bu bölgede Kdz. Ereğli Belediyesi olarak harekete geçerek ilaç stoklarımızı doldurduk. Daha dünyada maske takılsın mı, takılmasın mı diye konuşulurken biz maske ve dezenfektan üretimine başladık. Gönüllüler de bize gelerek yardım ettiler. 50 bin hanemize sağlık seti ulaştırdık. Bu zor günlerde köylülerimizi de bundan mahrum edemezdik. 93 köye 50 bin maskemizi bugün muhtarlarımıza teslim ediyoruz. Siz değerli muhtarlarım aracılığıyla tüm hemşerilerime selam ve sevgilerimi sunuyorum. Bugünleri hep birlikte atlatacağız, yine güzel günlerde birlikte olacağız” dedi.

“BAKKA makine verirse günlük 100 bin maske üretiriz”
Kdz. Ereğli Belediyesi’ne Zonguldak’ın hemen tüm ilçelerinden yoğun maske talebinde bulunulduğunu söyleyen Posbıyık, BAKKA yöneticilerine çağrıda bulunarak “İhtiyaç duyulan makineleri bize verirseniz günlük 100 bin maske üretebiliriz” diye konuştu.
Posbıyık, şunları söyledi: “Bu bölgeden inanılmaz bir talep var; Zonguldak, Gökçebey, Çaycuma… İstanbul’dan, Isparta’dan, doktorlardan her taraftan maske talebi var. Özellikle çok işçi çalıştıran yerler, günde 2-3 maske harcıyorlar, onlar da istiyorlar. BAKKA kamu kuruluşları ve özel teşebbüse bir yarışma açtı. Maske üretiminde neler talep edersiniz diye. Biz de Ereğli Belediyesi olarak bu işte çok tecrübeliyiz. Geniş atölyelerimiz var. Projemizi hazırladık, sunduk. Otomatik makine, pres makineleri var. Bu malzemeler bize verilirse günde 100 bin maske üretebiliriz. Bu makineler BAKKA tarafından bize verilirse Zonguldak’ın her tarafına maske üretip gönderebiliriz. Bu bir fedakarlık işidir. Memleket sevdasıyla yapılacak iştir. Biz Ereğli Belediyesi olarak bu makinelere talibiz. BAKKA’ya müracaatımızı oradaki yetkililerin kabul etmesi lazım. Makineler bu işte tecrübesi olmayan başka yerlere giderse yazık günah olur.”

Muhtarlardan Posbıyık’a teşekkür
Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç ve köylerinin maskelerini teslim alan köy muhtarları Başkan Posbıyık’a destekleri için teşekkür etti. Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, “Virüs belasıyla devlet millet, belediye, muhtarlık el birliği içerisinde çalışmaktayız. Belediye Başkanımız Sayın Halil Posbıyık, mahallelerimize 250 bin maske ve el dezenfektanı dağıttı. Şimdi de 93 köyümüze 50 bin maske desteğinde bulundular. Kendilerine halkımız adına teşekkür ediyorum. İnşallah bu beladan yakın zamanda kurtulacağız. Allah birlik beraberliğimizi bozmasın. Başkanımız Muhtarlar Derneği’nin ve muhtarlarımızın her zaman yanında. Gerek köy, gerek belde, gerek mahalle halkına hizmette her zaman desteklerini görüyoruz, teşekkür ediyoruz” dedi.
Dağıtım sırasında bulunamayan köy muhtarları, köylerinin maskelerini Muhtarlar Derneği’nden alabilecekler.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , maske dağıtımı , kdz. ereğli belediyesi

Yorumlar

Ereğli TSO 125 firmaya 25 bin maske dağıtacak!

20 Nisan 2020 Pazartesi 18:40

Ereğli TSO 125 firmaya 25 bin maske dağıtacak!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Ticaret Bakanlığı’ndan talep ettikleri maskelerin geldiğini belirterek dağıtımların en kısa sürede başlayacağını ifade etti.

 Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Ticaret Bakanlığı’ndan talep ettikleri maskelerin Zonguldak Valiliği tarafından kendilerine gönderildiğini açıkladı. Maskelerin dağıtımı sırasında Kdz.Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Emniyet Müdürü Hakan Çelik, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erkan Bülbül, TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, TSO Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu, TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Türk, TSO Yönetim Kurulu Üyeleri Tasin Tanyıldız ile Özgür Erdoğan’da yer aldı. 
Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş, kendilerine teslim edilen maskelerin 10 kişiden fazla işçi çalıştıran üyelerine polis, jandarma ve Kdz. Ereğli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü aracılığı ile dağıtımının gerçekleşeceğini ifade etti. Maskelerin Keleş, teslim aldıkları 25 bin adet maskenin Ereğli ilçesindeki 125 firmaya en kısa sürede dağıtılmaya başlanacağını da kaydetti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , tso , arslan keleş , kaymakam ismail çorumluoğlu

Yorumlar

İyileşen 17 kişi hastaneden alkışlarla taburcu edildi...

20 Nisan 2020 Pazartesi 16:49

İyileşen 17 kişi hastaneden alkışlarla taburcu edildi...

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Devlet Hastanesi'nde Korona virüs nedeniyle tedavi gören 17 hasta sağlık personelinin alkışlarıyla taburcu edildi.

 Edinilen bilgiye göre Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi'ne korona virüs salgınının ilk başladığı günden bu yana 300 kadar kişi Korona virüs şüphesi ile müracaatta bulundu. Hastalardan 40'ının yapılan testleri pozitif çıkınca hastanede tedavi altına alındı. Yaklaşık bir aylık süreçte 17 hasta iyileştirilerek hastaneden alkışlar arasında taburcu edildi. Hastanede tedavi gören hastalardan 3 kişi ise hayatını kaybetti.

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi çalışanları taburcu olan hastalarını alkışlar arasında uğurlarken, izolasyon kurallarına uymaları ve hastanedeki emeklerini unutmamalarını istedi. Taburcu olan hastalar ise duygu dolu anlar yaşarken, sağlık çalışanlarına teşekkür etti.
Öte yandan Kdz. Ereğli ilçesinde bu güne kadar test sonucu pozitif çıkan toplam hasta sayısı 58'e yükselirken, 21 kişi hastanelerde iyileşerek taburcu edildi. Testi pozitif çıkan hastalardan 12'si ise evinde izole olarak tedavi gördü. Hastanelerin yoğun bakımında halen 4 hasta yatarken, 3 kişi ise geçtiğimiz hafta vefat etti. Ereğli ilçesinde örneği alınan 10 kişinin ise test sonuçları bekleniyor.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , hasta , korona virüs , iyileşen hasta sayısı , sağlık çalışanları

Yorumlar

Kanlı saldırıda ölü sayısı 2'ye çıktı...

20 Nisan 2020 Pazartesi 16:44

Kanlı saldırıda ölü sayısı 2'ye çıktı...

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde arazi kavgası kanlı bitti. Kardeşi tarafından silahlı saldırıya uğrayan adam olay yerinde, ağır yaralanan oğlu ise hastanede yaşam savaşını kaybetti.

 Çaycuma ilçesine bağlı Velioğlu Mahallesi'nde bu sabah saatlerinde yaşanan olayda ölü sayısı ikiye çıktı. Arazi davası nedeniyle Kenan T.; bir süredir husumetli olan ağabeyi İnam T. tartışmaya başladı. Büyüyen olayda Kenan T.; ağabeyi İnam T., ağabeyinin eşi Pakize T. ve ağabeyinin oğlu Muhammet T.'ye tüfekle ateş açtı. Ağabey İnam T. olay yerinde yaşamını yitirdi. Zanlının yengesi Pazike T. ayağından vuruldu. Muhammed T. ise ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan Muhammet T. tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olayda baba ve oğlu yaşamını yitirdi. Pakize T.'nin ise hastanedeki tedavisi sürüyor. 
Zanlı Kenan T.'nin emniyet ekiplerindeki sorgusu sürüyor. Öte yandan hayatını kaybeden baba İnam T., oğlu Muhammet T. ve eşi Pakize T.'den geriye doğum gününde çekilmiş fotoğraflar kaldı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , kanlı saldırı , ölü , yaralı

Yorumlar