Ereğli Gümüşhaneliler Derneği kumanya yardımında bulundu

27 Nisan 2020 Pazartesi 18:24

Ereğli Gümüşhaneliler Derneği kumanya yardımında bulundu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Kdz. Ereğli Gümüşhaneliler Derneği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ihtiyaç sahiplerine kumanya yardımında bulundu.

 Kdz. Ereğli Gümüşhaneliler Derneği Başkanı Davut Karataş her Ramazan ayında olduğu gibi bu yılda ihtiyaç sahiplerini bir nebzede olsun sevindirdiklerini ifade etti. Karataş yardımlara ilişkin olarak “Kdz. Ereğli Gümüşhaneliler Derneği olarak her yıl Ramazan ayında ihtiyaç sahibi hemşerilerimiz başta olmak üzere birçok ihtiyaç sahibine kumanya yardımında bulun uyuyoruz. Bu yıl Korona virüs salgını nedeniyle işi bozulan yada işsiz kalan çok insanımız var. Bunları da hesaba katarak bize bilgileri ulaşan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımlarımızı ulaştırdık. Korona virüs salgınını inşallah hep birlikte yeneceğiz. Bu vesile ile tüm hemşerilerimizin ve İslam Alemi’nin Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Kdz. Ereğli Gümüşhaneliler Derneği Başkanı Davut Karataş , Kdz. Ereğli Gümüşhaneliler Derneği , Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

Yorumlar
 • Baba asim
  29 Nisan 2020 Çarşamba 23:40

  Tesekkurler gumushaneliye darisi zonguldaklilarda

 • Baba asim
  29 Nisan 2020 Çarşamba 23:37

  Bravo gumushaneliye Allah razi Olsun darisi zonguldaklilarda beklesri

 • Baba asim
  29 Nisan 2020 Çarşamba 23:33

  Bravo gumushaneliye Allah razi olsun

 • Fatih
  28 Nisan 2020 Salı 13:15

  Allahrazıolsun

 • Barış atamer
  27 Nisan 2020 Pazartesi 21:38

  Bize de yardım kolisi lütfen zordayız

Alaplı’da vaka sayısı arttı! 41 kişinin testi pozitif!

27 Nisan 2020 Pazartesi 17:35

Alaplı’da vaka sayısı arttı! 41 kişinin testi pozitif!

Zonguldak Alaplı ilçesinde korona virüs salgınına yakalananların sayısı artmaya devam ediyor. Son 48 saatte 53 olan korona virüs (Covid-19) vak'a sayısının 65'e yükseldiği, bunlardan 41 kişinin test sonucunun pozitif olduğu bildirildi.

 Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz, yeni vak'alarla birlikte Alaplı ilçesinde toplam korona virüs vak'a sayısının 65'e yükseldiğini kaydederek, "Bu vak'alardan 41 kişinin Covid-19 testi pozitif çıktı. Test sonucu pozitif olanlardan 7 kişi ise iyileşerek sağlığına kavuştu" ifadelerini kullandı. 
Kaymakam Yılmaz, son tedbirlere uygun olarak halk pazarının da önümüzdeki çarşamba günü tekrar açılmaya başlayacağını da ifade ederek, "Valiliğimizin pazarla ilgili bir hafta uzatma süresi doldu ve önümüzdeki haftadan itibaren halk pazarı sadece sebze,meyve,gıda ve temizlik ürünleri satılmak ve belirtilen hususlara göre düzen sağlanmak kaydıyla tekrar açılacak" dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Alaplı , korona virüs , Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz , korona virüs

Yorumlar

Caddelerde yoğun insan hareketliliği yaşanıyor...

27 Nisan 2020 Pazartesi 17:13

Caddelerde yoğun insan hareketliliği yaşanıyor...

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının ardından cadde ve sokaklarda yoğun insan hareketliliği yaşanıyor.

 Çaycuma ilçesinde İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının ardından vatandaşlar korona virüsü salgınına rağmen cadde ve sokaklara akın etti. ‘Evde Kal’ çağrılarını unutup, maskeleri takan vatandaşların banka önlerinde uzun kuyruklar oluşturması ve sosyal mesafe kuralına uymamaları virüs tehlikesini arttırdı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma

Yorumlar

Av. Musa Yurtseven'den aşevine kumanya desteği!

27 Nisan 2020 Pazartesi 17:00

Av. Musa Yurtseven'den aşevine kumanya desteği!

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi aileler için açılan aşevine kumanya desteği devam ediyor. Avukat Musa Yurtseven de aşevine kumanya yardımında bulunarak katkı sağladı.

 Kdz. Ereğli Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi ailelere sıcak yemek hizmeti ve gıda kolisi yardımları artarak devam ediyor. Sn. Avukat Musa Yurtseven’de aşevine önemli miktarda kumanya desteğinde bulunarak katkı sağladı.
Posbıyık’tan teşekkür
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, aşevine desteğin giderek arttığını ifade ederek şu sözlere yer verdi:”Ramazan ayının başlaması ile birlikte destek oluğumuz vatandaşlarımızın sayısı daha da çoğaldı. Aşevinde çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmaları yaparken hayırsever Ereğli halkı da bize destek oluyor. Avukat Musa Yurtseven’e de yaptığı önemli katkıdan dolayı Ereğli halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.
Avukat Yurtseven de bu sıkıntılı süreçte ve Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere bir nebze olsun katkıda bulunmak istediğini ifade etti.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , KDZ.EREĞLİ BELEDİYESİ , AV. MUSA YURTSEVEN.AVUKAT , EREĞLİ ÇARŞI MERKEZ , KUMANYA DESTEĞİ , YARDIM

Yorumlar

Ereğli Belediyesi’nden beldelere maske desteği!

27 Nisan 2020 Pazartesi 16:56

Ereğli Belediyesi’nden beldelere maske desteği!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla Ormanlı, Gülüç ve Kandilli Beldelerine 10 bin 500 maske desteğinde bulundu. Maskeler 3 beldedeki 13 muhtarlığa teslim edildi.

 

Korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında maske üreterek halka dağıtan Kdz. Ereğli Belediyesi, 31 mahalle ve 93 köyün ardından Ormanlı, Gülüç ve Kandilli Beldelerine de maske desteğinde bulundu.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla 10 bin 500 maske Ormanlı, Gülüç ve Kandilli beldelerinde halka dağıtılmak üzere 13 muhtarlığa teslim edildi. Cumhuriyet Halk Evi’nde Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Bulak ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muhammet Ali Ateş tarafından teslim edilen maskeleri alan belde muhtarları, korona virüsle mücadele sürecinde destekleri nedeniyle Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a teşekkürlerini bildirdiler.

Başkan Yardımcısı Atilla Bulak, hazırlanan çantaların içerisinde maske ile birlikte Ramazan İmsakiyesi ve Başkan Posbıyık’ın mektubunun yer aldığını belirterek “Başkanımız Halil Posbıyık, siz muhtarlarımıza ve tüm belde halkına selam ve sevgilerini ilettiler. İnşallah bu zorlu günleri birlikte aşacağız” dedi.
Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç da, salgınla mücadele döneminde Kdz. Ereğli Belediyesi’nin halka verdiği destekler ve katkılar için Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a teşekkür etti.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , MASKE DESTEĞİ , EREĞLİ BELEDİYESİ , GÜLÜÇ , ORMANLI

Yorumlar