Erdemir'den açıklama... İşçi alımı detayları

5 Nisan 2021 Pazartesi 21:51

Erdemir'den açıklama... İşçi alımı detayları

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (ERDEMİR), iki sınav ve mülakat komitesi ile yapılacak görüşmelerde başarı sağlayan adaylar arasından işe alım yapılacağını açıkladı.

ERDEMİR, işçi alımı ile ilgili yaptığı açıklamada şu ana kadar 6 bin başvuru alındığını açıkladı. Yapılan açıklamada, “2020 yılının sonu itibarıyla yaklaşık 5 bin 400 kişiye istihdam olanağı sunan ERDEMİR, ihtiyaçları çerçevesinde gerçekleştireceği yeni işe alımlarla 2021 yılında da bölge istihdamına katkı sağlamaya devam ediyor. ERDEMİR'in yeni işe alımlar için 16 Nisan tarihine kadar sürecek olan başvuru sürecinde aday sayısı 6 bini geçti. Belirlenen kriterlere uyan kişiler iki sınav ve mülakat komitesi ile yapılacak görüşmelere katılacak, ardından başarı sağlayan adaylar arasından ERDEMİR ihtiyacı doğrultusunda işe alım gerçekleştirecek. ERDEMİR, halihazırda çeşitli işletme ünitelerinde saat ücretli statüde görev yapmak üzere işe alım prosedürlerine devam ediyor. İhtiyaç doğrultusunda meslek liseleri ve meslek yüksek okullarının metalürji, makine, metal, elektrik, elektronik, endüstriyel otomasyon, döküm, metalürji, kontrol ve otomasyon bölümlerinden mezun, 18-25 yaşları arasında, tercihen askerliğini yapmış, genel yetenek ve teknik bilgi sınavlarında başarılı olan adaylar arasından farklı birim yetkilileri tarafından kurulan mülakat komitesi ile işe alım süreci devam edecek. Başvuruların 16 Nisan tarihine kadar devam edeceği süreçte, şu ana kadar başvuru sayısı 6 bini geçti. Kriterlere uygun kişiler için ilk aşama sınavları 5 Nisan itibariyle başladı" denildi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , erdemir , işçi alımı

Yorumlar
 • Ekrem
  6 Nisan 2021 Salı 15:32

  :) yav bu erdemiri ereğliden kovacan ya 18 yasındaki askere gidecek adamı erdemirde napacan sen , milleti giremesin die elinden geleni yapıyorlar yazık olsun erdemir denen saçma yönetime 30 yas olması lazımdı sınır , bi ekmek vercenizde onuda hora geçirmiyosunuzz yazıkk sizleree !!!!

 • insan kaynakları
  6 Nisan 2021 Salı 14:58

  Bu branşların dışında hatıra binaen alımlar var bunu bu şekilde açıklayıp milleti kandırmayın ayrıca kocaeli düzce akçakoca karabük bartın Ankara İstanbul menşeili referanslı listeler ofiste yerini aldı.

 • Emekli
  6 Nisan 2021 Salı 13:18

  Alınması gereken alınır,Özel Kuruluşa!

 • Emine
  6 Nisan 2021 Salı 12:16

  Nedenki ikamet Ereğli şartlarda yok istanbuldan izmirden gelene form veriliyor Tamam herkes ekmek yesin fakat Ereğli çocukları iş yok diye dışarı gidiyor Adaletli Bi iş alımı olmıyacağını savunuyorum Erdemirin eli ayağı oypadakiler onlara öncelik verilseydi Gazını dumanını pisliğini biz çekelim çocuklarımız dışarıda iş arasın

 • Leyla
  6 Nisan 2021 Salı 09:27

  Bizim eşlerimiz senelerce Erdemir in kahrını çeksin bi Umut hergün beklesin . Böyle adalet olmaz olsun . Önce içerdeki taşeron işçilerine olanak sağla .

 • Torpil
  6 Nisan 2021 Salı 08:37

  Bizde yedik. 25 yaş sınırı var ama askere gitmeyenleri alıyor. Liste çoktan gitmiştir.

 • Kenan
  5 Nisan 2021 Pazartesi 22:44

  Torpilliler başladı yani hayirli olsun..fabrikanin bugune kadar tozunu topragini yemeyenler hak kazandi oypalilar ne kazandi.....

Denizcilik sektörü masaya yatırıldı

5 Nisan 2021 Pazartesi 17:50

Denizcilik sektörü masaya yatırıldı

Kdz. Ereğli Gemi Acente yetkilisi oda üyeleri, Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti.

TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ile makamında görüşülen ziyarette Ustaoğlu Gemi Tersanesi sahibi Kamil Ustaoğlu, Taneri Acente Sahibi Rifat Taneri, Sude Denizcilik Sahibi Oğuz Ünlüer, Varol Acente Sahibi Varol Erdem, Akay Lojistik Sahibi Burak Gürdal ve Nehir Denizcilik Sahibi Kağan Boy yer aldı.

İlçe ekonomisi ve denizcilik sektörünün durumu hakkında karşılıklı görüş ve bilgi alış verişinde bulunuldu. Deniz acenteleri üyeleri, Başkan Arslan Keleş’e sektör adına vermiş olduğu mücadeleden ve yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür ederken, Başkan Keleş ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek üyelere teşekkür etti.

Etiketler:

Zonguldak , kdzeregli , denizcilik , arslan keleş , gemi

Yorumlar

Başkan Keleş’ten işadamı Aydın’a ziyaret

3 Nisan 2021 Cumartesi 12:05

Başkan Keleş’ten işadamı Aydın’a ziyaret

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Arslan Keleş, Opel Aysa Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Aydın’ı ziyaret etti.

Samimi ortamda gerçekleşen görüşmede, Ereğli gündemi, bölge ve ülke ekonomisi ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

İş adamı Muhammet Aydın, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek TSO Başkanı Keleş’e teşekkür etti. İkili ilişkilerin süreceği ifade edildi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , opel aysa , tso , arslan keleş , muhammet aydın

Yorumlar
 • Sonalp
  4 Nisan 2021 Pazar 10:41

  İki arslan bir arada

 • Sonalp
  4 Nisan 2021 Pazar 02:44

  Ereğlinin parlayan yıldızı iş adamı Muhammet aydın ALLAH seni hep güldürsün inşallah

Balıkçılar umduğunu bulamadı

2 Nisan 2021 Cuma 09:28

Balıkçılar umduğunu bulamadı

Zonguldaklı balıkçılar bu sene az ve pahalı olan hamsinin tezgahlarda rağbet görmediğini açıkladı.

Zonguldak'ta av yasağına günler kala balıkçılar tezgahlarda tuttukları balıkları satmaya devam etti. Bu sene denizden istediğini tam olarak bulamayan balıkçılar, hamsinin pahalı ve az olmasından dert yandı. Tezgahlarda istavrit 15 TL, mezgit 30 TL ve levrek 35 TL olarak yer aldı. Balıkçı Kemal Özçep, hamsinin satılmadığını söyleyerek, ''Nisan'ın 15'inde büyük takımların işleri bitiyor. Ondan sonra ufak takımların balıkçıların işleri başlıyor. Yaz balıkçılığı kıyı balıkçılığı olur. Barbun, istavrit, bunlar parça parça tezgahlarımızda olacak. Somon ve levrek her zaman olacak. Bu saatten sonra hamsi de olmaz. Denizde Rabbim bir şeyler verdi. Ancak pandemiden dolayı her şey pahalı. 25-30 TL'ye hamsi satılmıyor. İnsanların alım gücü yok. Önceden 5-10 TL’ye satılan hamsi artık kalmadı. Denizde hiçbir şey çıkmadı diyemeyiz. Palamut, istavrit, mezgit ve hamsi oldu. Hamsinin pahalı olmasından dolayı rağbet görmedi” şeklinde konuştu.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , balık , hamsi ,

Yorumlar

Tam kadro ziyaret

1 Nisan 2021 Perşembe 15:18

Tam kadro ziyaret

GMİS, Türk Metal Sendikası'nı ziyaret etti.

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, sendikanın 'tam kadro’ ziyaretinde Türk Metal Şube Başkanı Yakup Yılmaz ile ekibine başarı dileğinde bulundu.

Sendika Başkanı Yılmaz ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ziyarette; GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel merkez yöneticileri ile bazı GMİS Şube Başkanları da yer aldı.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , gmis , türk metal

Yorumlar