Erdemir Limanı’nda öğrencilerle tatbikat...

12 Kasım 2019 Salı 15:53

Erdemir Limanı’nda öğrencilerle tatbikat...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (Erdemir) Limanı’nda 11 Kasım’da Erdemir İlkokulu öğrencilerinden bir grubun katılımıyla tatbikat düzenlendi. Erdemir’in küçük ziyaretçileri çevre bilinci, geri dönüşüm ve deniz temizliğine yönelik önlemler konusunda bilgi aldı.

 Erdemir Limanı’nda her yıl, yılda iki kez mevzuatlar gereği acil müdahale tatbikatı yapılıyor. 11 Kasım 2019’da gerçekleştirilen ikinci tatbikatın bu yıl küçük misafirleri vardı. Erdemir İlkokulu 3. sınıf öğrencilerinden oluşan bir grup, etkinlik öncesinde geri dönüşümün öneminin vurgulandığı kısa bir çevre bilinçlendirme eğitimine katıldı. Erdemir Limanı’nda yetkililerden deniz temizliği ve Erdemir’de bu kapsamda gerçekleştirilen faaliyetler konusunda bilgi alan öğrencilere kendileri için hazırlanan baretler ve hediyeler verildi. 
Erdemir İlkokulu öğrencilerinin limandan ayrılmalarını takiben ilgili mevzuatlar doğrultusunda acil müdahale tatbikatı gerçekleştirildi ve olası bir acil durumda gerçekleştirilecek faaliyetlerin etkinliği değerlendirildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Erdemir Demir ve Çelik Fabrikaları , Erdemir İlkokul , öğrenciler , tatbikat

Yorumlar

Okul servislerine yakın markaj

5 Kasım 2019 Salı 11:55

Okul servislerine yakın markaj

Zonguldak İl Emniyet Müdürü Metin Turanlı, son dönemlerde alınan şikayetler ve uygulamalarda karşılaşılan eksiklikler sebebiyle konuya daha fazla eğilim gösterileceğini ve duyarlılık açısından çıtanın biraz daha yükseltileceğini belirtti.

 Turanlı, sosyal medya hesabından okul servislerine dikkat çekti. Emniyet Müdürü Turanlı paylaşımında şöyle dedi: 
"Zonguldak genelinde özellikle okul servisleri ile ilgili son dönemde alınan şikayetler ve uygulamalarda karşılaştığımız aksaklık ve eksiklikler ve memnuniyetsizlik ifadeleri dolayısıyla bu konuya daha fazla eğilim göstermemiz gerektiğini gözlemliyoruz. Paydaşlarımızla yapacağımız değerlendirmenin ardından zamanımızın biraz daha fazlasını bu işe ayırıp; mevzuata uyarlılık ve kendilerine emanet edilen çocuklarla ilgili görevlere duyarlılık açısından çıtayı biraz daha yükselteceğiz." 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Okul servisleri , Asayiş , Uygulama

Yorumlar

Türk Yapay Zeka Lideri Ereğli'ye geldi...

2 Kasım 2019 Cumartesi 17:32

Türk Yapay Zeka Lideri Ereğli'ye geldi...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Kaymakamlığı ve Kdz. Ereğli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliğinde “Yapay Zeka ve Gelecekteki Teknolojiler” isimli konferans düzenlendi.

Kdz. Ereğli Kaymakamlığı ve Ereğli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliğinde Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde Yapay Zeka ve Gelecekteki Teknolojiler’ini konu alan konferans gerçekleştirildi. Etkinlik, Kdz. Ereğli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin mini konseri başladı. IBM Türk Yapay Zeka Lideri Kıvanç Uslu’nun konuşmacı olarak katıldığı konferansa, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri yoğun ilgi gösterdi. Uslu, katılımcıları yapay zeka, yapay zekanın durumu, gelecekteki teknoloji ve meslekler konusunda bilgilendirdi. Uslu’nun anlatımının ardından soru cevap kısmına geçilerek, öğretmen ve öğrenciler merak ettikleri soruları IBM Türk Yapay Zeka Lideri Kıvanç Uslu’ya yöneltmesiyle program sona erdi.
Verimli bir konferans gerçekleştirdiklerini belirten Kdz. Ereğli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ömer Aydoğan, IBM Türk Yapay Zeka Lideri Kıvanç Uslu’ya teşekkür etti. Aydoğan konuşmasında, “ Kdz. Ereğli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak öğrencilerimizi geleceğe hazırlıyoruz. Bu noktada da öğrencilerimizin ufkunun açılması için, çeşitli seminer ve eğitimler düzenliyoruz. Bugünde Kdz. Ereğli Kaymakamlığımız ile birlikte yapay zeka ve gelecekteki teknolojiler konferansı düzenledik. Bizim öğrencilerimizin ihtiyacı tam olarak budur. Devir teknoloji devri, bizde buna uyum sağlayabilmek ve öğrencilerimizin kendilerini geliştirmelerini sağlamak amacıyla IBM Türk Yapay Zeka Liderimiz Kıvanç Uslu beyi davet ettik. Öğrencilerimiz bu seminere oldukça ilgi gösterdi, buda tabi bizi memnun etti. Kıvanç beye verdikleri bilgilerden dolayı teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.
Düzenlenen etkinliğe Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın, Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Murat Kapıcı, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Bahattin Girgin, Reşat Atar, Kdz. Ereğli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ömer Aydoğan, okul öğretmenleri, öğrenciler ve veliler katıldı.
Programın ardından Uslu’ya plaket ve çiçek takdiminde bulunuldu.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , ıbm , yapay zeka , kıvanç uslu ,

Yorumlar

''Gökkuşağı Etkinlik Sınıfı'' açıldı

2 Kasım 2019 Cumartesi 12:48

''Gökkuşağı Etkinlik Sınıfı'' açıldı

Zonguldak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü İl Çocuk Hakları Komitesi'nin katkıları ile Çaycuma Coburlar Mehmet Ali Yılmaz İlkokulu'nda yapılan 'Gökkuşağı Etkinlik Sınıfı'nın açılışı yapıldı.

İl Çocuk Hakları Komitesi'ne üye çocukların katkılarıyla oluşturulan etkinlik odası özellikle kış mevsiminde çocukların etkinlik yapması, aktif vakit geçirmesi, akıl ve zeka oyunları ile bilimsel gelişimlerine katkı sağlaması hedefliyor. 
Çaycuma Kaymakamı Muharrem Çoşgun, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Bayram Dündar ve Çaycuma Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Tuncay Ünlütürk'ün katıldığı açılışta çocuklar yeni sınıflarına kavuşmanın heyecanını yaşadı. 
İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, emeği geçen herkese teşekkür etti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , Etkinlik , Sınıfı , Açılış

Yorumlar

Martı resmen açıldı...

1 Kasım 2019 Cuma 20:22

Martı resmen açıldı...

Kdz. Ereğli’de Özel Evim Martı Eğitim Kurumları bünyesinde 2019-2020 eğitim öğretim yılında faaliyet gösteren Evin Martı Anadolu Lisesi için resmi açılış töreni düzenlendi.

Evim Martı Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Numan Korkmaz, Evim Martı Eğitim Kurumları Müdürü Mesut Özkara, Kurum Koordinatörü Ramazan Yıldırım’ın davetlileri kapıda ağırlaması üzerine tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Törenin açılış kurdelesini Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır kesti.
“Hayalimizde olup, yapamadığımız bir okul kaldı”
Evim Martı Anadolu Lisesi’nin başarılı olacağına inandığını vurgulayan Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Kdz. Ereğli’de hayali olup yapamadığı bir okulun kaldığını ifade etti. Çorumluoğlu, “Böyle güzel bir açılışta sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Tabii burayı bir başlangıç olarak görüyorum. Numan müdürümüz ile beraber çalışma imkanımız olmadı ama evrak bazında tanıyoruz. Numan müdürümüzün beraberindeki çalışma arkadaşlarıyla beraber öğretmen kadrosuyla beraber buradaki kurumun üç dört yıl içerisinde daha büyük bir alana taşınacağını büyüyeceğini gelişeceğini ben kendi adım kadar da inanıyorum. Bu ekibe de güveniyorum. Bizden yerel idarelerimizle berber siyasi parti başkanlarımızla beraber ilde sayın valimizle beraber Ankara’da sayın bakanımız Sayın Cumhur Başkanımız ile beraber eğitimin her zaman yanındayız ve bundan sonra da yanında olacağız. Ben seviniyorum ki Ereğli de eğitim alanında ciddi atılımlar yapılmış. Hayalimizde olup da yapamadığımız bir okul kaldı. O da özel eğitim okulumuz halen yok ama il milli eğitim müdürümüz tebessüm ederek bakıyor inşallah kısa zaman içerisinde onun temelini de sayın Murat Kapıcıyla beraber atacağız. Tabii bu çalışmaları değerli çalışma arkadaşlarımla yapıyorum. Bu arada ilçe milli eğitim müdürlüğümüz buradaki özel eğitim müesseselerini yakinen takip ediyor devletimiz de takip ediyor. Çünkü buralar bizim denetimimiz de bizim kontrolümüzde dışarıda ki vatandaş bize güvenerek buraya öğrencisini veriyor. Örneğin artık son yıllarda girişkende gördüğümüz gibi bu müesseseler merdiven altlarındaki müesseselerden şuan da ışıl ışıl, şık müesseselere döndü. İnşallah bundan sonraki zamanda bizde bu okulu takip edeceğiz. Buradaki değerli basın mensuplarımızla beraber, Ereğli’de atacağımız çok temel var, açacağımız da çok okul var. Yeter ki birlik beraberliğimiz, belediyemizde siyasi partilerimizde ve buradaki halkımızla hayırsever vatandaşlarımızla el birliği olduktan sonra Ereğli’nin başarı grafiğini Zonguldak’a ve Türkiye’nin en üst noktasına çıkartmak için. Ben burada sizlere söz veriyorum. Bu eğitim kurumunun öğrencilerimiz için Ereğli halkımız için ve her şeyden önemlisi değerli çalışanları ve okul idarecilerimiz için de hayırlı ve uğurlu olması temennisiyle hepinize sevgiler saygılar sunuyorum” dedi.
“Sevgi ile donanmış bireyler yetiştireceğiz”
Çocukların eğitime ulaşması için canla başla çalıştıklarını söyleyen Evim Martı Eğitim Kurumları Müdürü Mesut Özkara, hedeflerine ulaşmak isteyen öğrencilere eğitim- öğretim hizmeti sunmayı hedeflediklerini belirtti. Özkara konuşmasında, “Eğitim hayatına 2016 yılında etüt eğitim merkezi olarak başlayan Martı eğitim kurumları şuan Martı Kişisel Gelişim Kursu, Martı Özel Eğitim Kursu ve bugün açılışını yaptığımız Martı Anadolu Lisesiyle göz bebeğimiz geleceğimizin teminatı çocuklarımızın eğitime ulaşması için canla başla çalışıyoruz. Atatürk’ün de dediği gibi en önemli görevimiz olan milli eğitimde mutlaka başarılı olmak zorundayız, ancak bu şekilde bir ulus aydınlığa kavuşabilir sözünden hareketle okulumuz sorumluluğunun farkında olan, yaptığı işi seven, çalışkan, gayretli, insan haklarına saygılı, ulusal ve evrensel değerlerini önemseyen, özgün ve bilimsel düşünce gücüne sahip, yaratıcı, sevgi ve merhametle donanmış bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. İşte bu doğrultuda hem kolej, hem dershane birliğine sahip uzman kadromuz, eğitim ve öğretimde modern teknolojileri kullanan öğretmenlerimiz, öğrencilerini kişisel çalışma programlarıyla takip eden rehberliğimiz, iletişim kurabilen ve kendini ifade edebilen öğrenci yetiştirme amaçlı yabancı dil programımız, okul eğitiminin yanında üniversite hazırlığı ön plana alan eğitim modelimiz, sosyal sorumluluk projeleri, sanatsal ve sportif etkinlikler; İşte bunlar temel ilkelerimiz olup en fazla on sekiz kişilik sınıflarda yaşam disiplini kazandırma yolunda üniversite hedeflerine ulaşmak isteyen öğrencilere eğitim ve öğretim hizmeti sunmayı hedefliyoruz” dedi.
“Tecrübelerimi paylaşmaya karar verdim”
Tecrübelerini öğrenciler ile paylaşmaya karar verdiğini söyleyen Evim Martı Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Numan Korkmaz, açılışın Ereğli’ye hayırlı olmasını diledi. Korkmaz konuşmasını şöyle sürdürdü: “ Otuz yıllık eğitim hizmetimiz boyunca ilk hedefimiz hep öğrencilerimiz olmuştur ve çalıştığımız süre boyunca topluma ve Ereğli’mize faydalı işler yapmaya çalıştık özellikle eğitim alanında tüm paydaşlarımızla birlikte önemli işlere imza attık. Artık eğitim dışında başka hizmetlere odaklanmışken öncülüğü öğrencilerine verdiğini gördüğüm toplam otuz beş kişilik öğretmen kadrosu ile Ereğli’nin eğitimine katkıları olan tecrübelerimi onlarla paylaşmaya karar verdim. Burada olduğumuz sürece önceliğimizin öğrencilerimiz olacağını bilmenizi isterim. Bu duygu ve düşüncelerimle Ereğli Martı Anadolu Lisesi ilçemize ülkemize hayırlara vesile olmasını diler katılımlarınız için hepinize teşekkür ederim.”
Konuşmaların ardından protokolün sınıfları gezmesi ile tören sona erdi. Törene Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek, CHP İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul, Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Murat Kapıcı, Echomar Hastanesi Müdürü Kaya Karatepe, bazı özel ve kamu okullarının müdürleri öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , evim martı , kolej , numan korkmaz ,

Yorumlar