Engin Baytar Ereğli'de...

5 Ocak 2018 Cuma 17:16

Engin Baytar Ereğli'de...

Bir dönem Galatasaray ve Trabzonspor’da forma giyen Engin Baytar, kardeşi Hami Baytar’ın transfer olduğu Bölgesel Amatör Lig’de mücadele veren Kdz. Ereğli Belediyespor’a imzayı attı. Baytar, futbolu sevdiği üst lig, alt lig olmasının kendisi için bir şey ifade etmediğini söyledi.

Bölgesel Amatör Lig takımlarından Kdz. Ereğli Belediyespor, 35 yaşındaki eski milli futbolcu Engin Baytar’ı renklerine bağladı. Kendisi gibi orta saha oyuncusu olan 20 yaşındaki kardeşi Hami Baytar’ın yanı sıra 34 yaşındaki forvet oyuncusu Aydın Çelik de Kdz. Ereğli Belediyespor’a imzayı attı. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Uysal’ın makamında düzenlenen imza töreninde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan ünlü futbolcu Engin Baytar, Başkan Uysal’dan 5 numaralı formayı istedi.

Hüseyin Uysal: "Engin takımı şampiyon yapacak"
Gençlerbirliği, Eskişehirspor, Trabzonspor ve ardından da Galatasaray’da futbol oynadığını hatırlatan Engin Baytar, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın “Televizyonda daha mı büyük görünüyorsun?” sorusuna ise Aydın Çelik, “Televizyon bazı şeyleri büyütüyor” esprisiyle cevap verdi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, “39 yaşında milli takımda oynayanlar var. Yaşın daha genç. Hedef şampiyonluk. Tabii ki Engin’in gelmesi bize çok ayrı bir kuvvet verecek. Özel bir futbolcu zaten kendisi. Ereğli’ye her ne kadar profesyonellikten üst liglerden gelmekten ziyade futbolu seviyor. Burada da zaten inşallah çok güzel bir sezon geçirecek. Takımı da şampiyon yapacak. Ondan sonra Engin görevini tamamlamış olacak. İnanmasa takımın şampiyon olacağına gelmez” diye konuştu.

Takımı şampiyon yaparsa 6 ay bekleyecek
Kdz. Ereğli Belediyespor’un şampiyon olması durumunda prosedür gereği 6 ay boyunca futbol oynayamayacağının hatırlatılması üzerine Engin Baytar, “Takım şampiyon olursa 6 ay oynayamıyorum” diye cevap verdi. Bunun üzerine Belediye Başkanı Uysal ise “Öğrenmek için soruyorum. Nisan’da şampiyon olduk, Ocak ayına kadar ne olacak. Yani vakit geçiyor. Zaten bir üst lig olduğu için veya bugün Engin’e daha üstlerde yakışır. O arada şampiyon yapmış, hazır üzerine de bir yaz tatili var. 15 maç kendine bakar. Bunlar bence çok şey değil” dedi.

“Para hiç konuşmadım, şampiyon yapıp futbol hayatımı sonlandırmak istiyorum”
12 haftalık fikstürde takımla sahaya çıkacak olan Engin Baytar, transfer sürecini aktardı. Takımı şampiyon yapıp, futbol hayatını sonlandırmak istediğini aktaran Baytar, “İnşallah hayırlısı olsun. Özkan Bey geldi beni ikna etmek için epey uğraş verdi. Ben bu şehri çok sevdim. İnsanların yaklaşımını çok sevdim. Aslında niyetim bırakmaktı futbolu. Ama böyle güzel ortam görünce Özkan ağabey de çok sevdiğim birisi. 12 maç takımla birlikte olmamı istedi. İyi işler yapıp takımı çıkartmamızı istedi. Sonra ilerisini düşünmemi söyledi. Bu teklif bana mantıklı geldi. Buraya açıkçası para için de gelmedim. Para da hiç konuşmadım. Tamamen burada 12 hafta boyunca elimden geldiğince genç arkadaşlara da olsun takıma olsun yardım edip her şeyimizi koyup takımı şampiyon yapıp futbol hayatımı sonlandırmak istiyorum” diye konuştu.

“Taraftar sonuna kadar bizi desteklemelidir”
Kdz. Ereğli Belediyespor’un taraftarının desteğinin sonuna kadar devam etmesini isteyen Baytar, “Taraftara söylemek istediğim tek şey sonuna kadar bizi desteklemeleridir. Takım halinde iyi maçlar olacaktır, elbet zor maçlar da olacaktır ama önemli olan iyi ve kötü zamanda her zaman yanımızda olmaları ve bizi desteklemeleridir. Sabır gösterip, finalde de hep beraber inşallah şampiyon olup birlikte kutlamaktır” dedi.

“Ben de futbolu her zaman sevdiğim için mutlu oldum”
Futbolu her zaman sevdiğini ve bu nedenle de mutlu olduğunu aktaran Baytar, “Büyük takımlarda futbol oynadığının hatırlatılması üzerine Baytar, “Futbol her yerde aynı. Bölgesel amatör olsun, üst ligler olsun futbol her yerde aynı şekilde oynanıyor. Önemli olan futbolu severek yapmak. Tamamen maddi olarak değil, severek yapmak, halı sahalarda da aynı şekilde oynuyoruz. O yüzden futbolun üst seviyesi alt seviyesi bence futbol tamamen sevgi işidir. Sevgiyle yapılan her iş her zaman insanı mutlu eder. Ben de futbolu her zaman sevdiğim için mutlu oldum. Ben futbol oynadığım dönemlerde de gidip halı sahada maç yaptım. Futbolu seviyorum. Tamamen futbola karşı ayrı bir sevgim var. Üst lig, alt lig benim için bir şey ifade etmiyor” diye sözlerini tamamladı.

Hakan Balta ve Mert Nobre’yi konuştular
Engin Baytar, kardeşi Hami Baytar ve Aydın Çelik basın toplantısının ardından gazetecilere poz verdi. Öte yandan Hakan Balta ve Mert Nobre’nin transferlerinin de konuşulduğu toplantıda Başkan Uysal, “Vallahi takım o kadar güzel oldu ki benim bile oynayasım var. Bu takımda leblebi gibi gol atardım” diye konuştu.

Yorumlar

Zonguldak'ta sis etkili oldu

5 Ocak 2018 Cuma 16:21

 Zonguldak'ta sis etkili oldu

Zonguldak'ta sabah saatlerinden itibaren yoğun sis etkili oldu. Zonguldak-İstanbul karayolunda ise görüş mesafesi yer yer 20 metreye kadar düştü.

Zonguldak'ta hava sıcaklığının 8 dereceye kadar düşmesiyle birlikte yoğun sis etkili oldu. Sabah saatlerinden itibaren etkili olan sis nedeniyle Zonguldak-İstanbul karayolunun bazı kesimlerinde görüş mesafesi yer yer 20 metreye kadar düşerken trafik durma noktasına geldi. Sürücüler ise yer yer görüş mesafesinin düştüğü karayolunda zaman zaman zor anlar yaşadı.
Hava sıcaklığının önümüzdeki günlerde daha da düşmesi bekleniyor.

Yorumlar

Birleşik Kamu- İş'ten GMİS'e ziyaret

5 Ocak 2018 Cuma 16:12

Birleşik Kamu- İş'ten GMİS'e ziyaret

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu’na bağlı sendikaların Zonguldak Şube Başkanları, Eğitim İş Şube Başkanı Metin Kahveci başkanlığında Genel Maden İşçileri Sendikası’nı (GMİS) ziyaret ederek Genel Başkan Ahmet Demirci ile görüştü.

Ziyarette GMİS Genel Sekreteri Satılmış Uludağ, Genel Mali Sekreteri Adnan Tıska ile Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal da hazır bulundu. 4-8 Ocak 1991 Ankara Yürüyüşü’nün 27’nci Yılı nedeniyle ziyaret gerçekleştirdiklerini belirten Eğitim-İş Sendikası Şube Başkanı Metin Kahveci; “27 yıl önce gerçekleştirilen Ankara Yürüyüşü, demokrasi, hak ve emek mücadele tarihinde yerini almıştır. Bu büyük yürüyüş, halen emek, demokrasi ve hak mücadelesinin yolunu aydınlatıyor” dedi.
Ziyaretten memnuniyet duyduklarını belirten GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci; “Genel Başkanımız Şemsi Denizer önderliğinde, maden işçilerinin öncülüğünde Zonguldak ve bölge halkıyla omuz omuza, büyük bir dayanışma ve kararlılıkla gerçekleştirilen 4-8 Ocak 1991 Ankara Yürüyüşü’yle maden işçilerinin haklı sesini tüm dünyaya duyurduk. Zonguldak’ın Emeğin Başkenti olarak böylesine bir demokrasi, hak ve emek mücadelesi, tüm demokrasi mücadelelerine örnek olmuştur. Biz madenciler olarak bu mücadele geleneğini sürdürüyoruz” dedi.

Yorumlar

Sağlık çalışanlarından kadro tepkisi

5 Ocak 2018 Cuma 16:09

 Sağlık çalışanlarından kadro tepkisi

Zonguldak'ta çeşitli kamu hastanelerinde çalışan 105 personel paket ihale usulüyle çalıştıkları gerekçesiyle kadroya giremediklerini ifade ettiler. Personel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yardım istedi.

Hükümet çıkardığı 696 sayılı kanun hükmünde kararnameyle (KHK) kamuda çalışan taşeron işçilerin kadroya alınmasını sağlayacak düzenlemeyi yasalaşmasının ardından Zonguldak'ta genelindeki hastanelerde paket ihale yapıldığı için kadroya geçmeyecekleri öğrenen yaklaşık 105 kişi hayal kırıklığına uğradılar.
İşçiler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 4 Aralık'taki açıklamasının ardından bir gün önce işe girenlerin kadroya girdiğini ancak daha eski çalışanlar olarak kedilerinin kadroya geçemeyeceklerini belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yardım istediler.

"İhale usulündeki değişiklik nedeniyle giremedik"
İl genelindeki hastanelerde personele dayalı hizmet alımıyla çalışanlara kadro verildiği ancak, kendilerinin personel birim fiyatı görülmediği kadroya giremediklerini söyleyen Emine Özgün; "Bizler kamu hastanelerinde toplamda 105 personeliz. 696 sayılı KHK'da personele dayalı hizmet alımıyla çalışan bütün taşeronlara kadro verildi. Bizler ihalemiz paket usulü olduğu için yani personele dayalı çalışmıyoruz. Bizler kadro dışı bırakıldık. 2014'e kadar personele dayalı hizmet ihalesiyle çalışmışız. 2014'te 78/1 maddesiyle yüzde 70 oranı konulmuş ve paket ihaleye dönülmüş. Bizler personele dayalı hizmet anlayışıyla çalışan arkadaşlarımızın ihalesinde malzemenin yanında personel birim fiyatı var. Bizde personel birim fiyatı görülmediği için bizler yokmuş gibi görünüyoruz. 696 sayılı KHK kapsamına bizler ihale usulündeki değişiklik nedeniyle giremedik" belirtti.

"11 yıldır çalışanlar kadro alamadı"
11 yıldır Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesinde çalıştığını belirten Gülşen Taşten, ise; "11 senedir Atatürk Devlet Hastanesi'nde çalışmaktayım. 6 yıldır ameliyathanede çalıştım. Şu anda yoğun bakım servisinde görev yapıyorum. Hastaların yataklarından, tedavi dolaplarından, hemşire deskinden tutun her türlü alanın dezenfeksiyonunu biz yapıyoruz. Hastalar servislere nakil olduktan sonra yatakların temizliği yapıldıktan sonra yatağın detaylı dezenfeksiyonunu yapmaktayız. Kullanılan tüm cihazlar ekipmanlarıyla, ara parçalarıyla birlikte dezenfeksiyon yapılıp bu aşamalardaki işlemleri de biz hallediyoruz. 11 senedir bu işteyiz. Cumhurbaşkanımızın 4 Aralık'taki açıklamasından sonra bir gün önce işe girenler kadro aldı. Biz 11 senedir bu işi alamadık, hakkımız olan kadroyu almak istiyoruz" dedi.

Yorumlar

Başkan Tekin, meclis üyelerine pazar yerini gezdirdi

5 Ocak 2018 Cuma 16:07

Başkan Tekin, meclis üyelerine pazar yerini gezdirdi

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, CHP İlçe Başkanı Hüseyin Tosun ve CHP’li Belediye Meclisi üyelerine, Kapalı Pazaryerinde devam eden çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

CHP İlçe Başkanı ve CHP’li Belediye Meclisi üyeleriyle birlikte Kapalı Pazaryeri’ndeki çalışma alanlarında incelemelerde bulunan Başkan Tekin, kapalı pazaryerinde çok geniş kapsamlı bir çalışma yaptıklarını hatırlatarak, “Kapalı Pazaryerini, halkımızın ihtiyaçlarına tam anlamıyla cevap verecek, modern bir tesise dönüştürmek için başlayan çalışmalarımız devam ediyor. Kapalı Pazaryerinin yan cepheleri kapandı, duvarların sıva ve boya çalışmaları tamamlandı. Geniş bir otopark alanı açıldı. Açılan otopark alanının zeminini ve çevresini de düzenlemek suretiyle güzel bir hale getireceğiz. Şu haliyle de vatandaşlarımız bu alanı otopark alanı olarak kullanabiliyor. Yine pazaryeri çevresinde yeni tesisler yapıyoruz. Bu tesisler, pazaryerinin Pazar alanı dışındaki sosyal eksiklerini de gidermiş olacak. Yine, ihtiyaca cevap vermekten uzak kalan mescidi de yenileme çalışmalarına devam ediyoruz. Pazaryeri çevresindeki yolların bakım ve onarımı ile çevre düzenleme çalışmalarını da sürdürüyoruz. Tüm bu çalışmalar tamamlandığında ilçemiz çok modern bir pazaryeri tesisine kavuşmuş olacak“ dedi.

Yorumlar