Engellilerin maaşlarını polis ekipleri dağıttı

6 Haziran 2020 Cumartesi 18:58

Engellilerin maaşlarını polis ekipleri dağıttı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde sokağa çıkamayan engelli vatandaşların maaşları polis ve bekçiler tarafından dağıtıldı.

Kdz. Ereğli’de polis  ve bekçiler dışarıya çıkamayan engelli vatandaşlara maaşlarını adreslerinde teslim etti. Polis  ve bekçiler PTT görevlileri ile birlikte talep edilen ihtiyaçları ulaştırırken, vatandaşlar bu durumdan memnun kaldıklarını belirtti. Kdz. Ereğli Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu koordinesinde polis ekipleri aynı zamanda evden çıkma yasağı bulunan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile ihtiyaç sahiplerinin de taleplerini karşılıyor.

Yorumlar

800 adet maske dağıtıldı

6 Haziran 2020 Cumartesi 18:48

800 adet maske dağıtıldı

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde vatandaşlara 800 adet yıkanabilir 'Nano Maske' dağıtıldı.

"Maskeni Tak Sosyal Mesafeni Koru" diyen Ensar Vakfı Çaycuma Şube Başkanı Adem İnam yaptığı açıklamada şunlara değindi; "Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 Corana virüsü ile ilgili devlet kurumlarımızca alınan tedbirler devam edecek olmakla beraber, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan uygulamalar ile normalleşme sürecine tedbirler dahilinde girmiş bulunmaktayız. Bu süreçte başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca' ya teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Son olarak devletimizin aldığı kararlar ve tedbirler neticesinde Çarşamba ve Cuma günü saat 14.00 ile 20.00 arası 18 yaş altı genç ve çocuklarımızın sokağa çıkma izinleri oldukları için hiçbir gençimiz sokağa maskesiz çıkmasın diye yıkanabilir steril edilmiş Nano Maske hediye ettik" dedi.

Yorumlar

Amatör balıkçılar sosyal mesafeye uyarak balık tuttu

6 Haziran 2020 Cumartesi 18:46

Amatör balıkçılar sosyal mesafeye uyarak balık tuttu

Zonguldak’ta, 1 Haziran’da başlayan normalleşmenin ardından amatör balıkçılar sahillere akın etti.

Aralarında 2-3 metre mesafeyle önlem alan amatör balıkçılar, maske takıp, hijyen kurallarına göre oltayla balık tuttu. Korona virüs nedeniyle hazırlıklarını yapan amatör balıkçılar belirlenen kurallar çerçevesinde avlanmaya başladı. Zonguldak Emniyet Müdürlüğü ekipleri, amatör balıkçıların sosyal mesafe kurallarına uyması ve maske takmaları konusunda uyarılarda bulundu.
Dışarda olmanın güzel olduğunu ifade eden Necdet Güllü, “Hava güzel zevk alıyoruz balık tutmaktan ara sıra balık geliyor. Sahil tıklım tıklım. Sosyal mesafe kuralına uyuyoruz. Aramızda sosyal mesafe kuralı var. Balık tutarak kafa dağıtıyoruz” şeklinde konuştu.
Amatör balıkçılar “Herkes zevk yapıyor stres atıyor. Arkadaşlarımızla mesafa kurallarına uyarak balık tutuyoruz. Maskemizi taktık her tedbirimizi aldık sokağa çıktık. İyi oldu dışarı çıktık. Evde sıkıntı stres sahibi olduk. Her hafta eve tıkanıyoruz. Bir günümüz var onu da ziyan etmeyelim dedik” şeklinde konuştular.

Yorumlar

Yalıtımda Bor Mucizesi YALIBOR Zonguldak’ta

6 Haziran 2020 Cumartesi 18:28

Yalıtımda Bor Mucizesi YALIBOR Zonguldak’ta

2005 yılında başlayan AR-GE çalışmalarını tamamladıktan sonra 2006 yılında piyasaya giren YALIBOR artık Zonguldak’ta ve çevre illerinde hizmet veriyor.

Kuruluşundan bu yana yaklaşık 2000’den fazla projeye imza atan YALIBOR Isı Ses Yangın Yalıtımı Zonguldak ve çevre illere hizmet vermeye başladı. Zonguldak Bölge Bayii olarak hizmet vermekte olan Günaydın Ticaret ısı, ses, yangın yalıtımı konusunda izolasyon hizmeti vermekte.
YALIBOR nedir?
YALIBOR yanmaz bir maddedir. Isıya karşı dirençlidir. Bu anlamda ateşi emerek alevler oluşmadan tehlikenin önlenmesini sağlar.
YALIBOR ses izolasyonu sağlar, odalarda ki yankıyı ve çınlamayı engeller ve odalar arası ses izolasyonu sağlar.
YALIBOR haşerat barındırmaz, mikroorganizmalara karşı etkilidir. Böcekler tarafından tahrip edilemez.
YALIBOR ekonomiktir, tek başına hem ısı hem ses hem de yangına karşı yalıtım sağladığı için yapılacak diğer işlere göre daha az maliyetlidir.
YALIBOR sağlıklıdır. Tamamen doğal malzemelerden üretilen YALIBOR, kimyasal bir madde içermediği için kanserojen değildir.
YALIBOR yüzey seçmez. Yalı Borun ürettiği yapıştırma sayesinde bor yüzeye tutunur ve dökülme olmaz. Bu anlamda her yüzeyde başarı ile uygulanabilir.
YALIBOR uzun ömürlüdür, bor bileşeni tozdan, sıcaktan, soğuktan, yağmurdan ve kardan etkilenmediği için yıllar boyunca ısı, ses ve yangın izolasyonunu devam ettirir.
Ve en önemlisi YALIBOR %70’e varan yakıt tasarrufu sağlar. Yazın eviniz serin, kışın ise sıcak olur. Herhangi bir sirkülasyon olmadığı için içeride ki havayı muhafaza eder. Böylelikle faturanız %70’e kadar düşüş sağlar.

Etiketler:

Kdz.Ereğli , Ereğli , Haber , Zonguldak , Alaplı , Yangın , YALIBOR , Isı , Ses , Yalıtım , Tasarruf

Yorumlar
  • Yener akcan
    14 Kasım 2020 Cumartesi 07:47

    Zonguldak Ereğli de bayilik varmıdır bana ulaşabilirmisiz telefon numaranız yok

Başkan Ercan fabrika çalışanlarını bilgilendirdi

6 Haziran 2020 Cumartesi 13:12

Başkan Ercan fabrika çalışanlarını bilgilendirdi

Türk Metal Sendikası Şube Kdz. Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan ilçede faaliyet gösteren Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T. A. Ş.'yi (ERDEMİR) ziyaret ederek çalışanlara Covid 19 süreci ile ilgili olarak bilgi verdi.

Kdz. Ereğli Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Metin Ercan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Kdz. Ereğli’de faaliyet gösteren ERDEMİR’de ki Sinter Bakım, Ham Maddeler ve Manipülasyon Bakım Grubu, Erdemir Kok Mekanik Bakım, Kok Batarya İşletmesi, Kok Elektrik Bakım ile Yüksek Fırınlar işletmelerinde çalışan işçileri ziyaret ettiğini belirtti. Başkan Ercan gerçekleştirilen ziyaretlerde, ülkede ve bölgede etkisini sürdüren Koronavirüs salgını süreci ile bilgilendirmelerde bulunduğunu anlattı. Başkan Ercan, özellikle maske kullanımı, sosyal mesafenin korunması ve temizlik ile hijyene dikkat edilmesi uyarılarını tekrarladı. Öte yandan Covid-19 Pandemisi kapsamında tedbirlerini alan Erdemir’de, çalışma yaşamının yeniden normale döndü. Korunma için vardiyalar 2’ye düşürülürken sistemde 8 Haziran itibari ile 3 vardiyaya dönüşüleceğini de belirtildi.
Türk Metal Şube Başkanı Metin Ercan’ın ziyaretlerine; Erdemir İş Yerleri Baş Temsilcisi Altan Kalfa ve iş yerleri temsilcileri eşlik etti.

Yorumlar