Engelliler yararına tiyatro oynadılar

12 Kasım 2017 Pazar 15:40

Engelliler yararına tiyatro oynadılar

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Komedikal Tiyatro kulübü engelliler yararına “Aha da bizim televizyon” isimli tiyatro gösterisi gerçekleştirdi.

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi personeli engelliler yararına Erdemir Kültür Merkezi’nde tiyatro gösterisi yaptı. Tiyatro gösterisine Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, AK Parti ilçe Başkanı Fatih Çakır ve Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Başhekimi Halil Arslan, Kdz. Ereğli Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk ve davetliler katıldı. Tiyatro gösterine katılım oldukça yoğun oldu. Alkışlarla son bulan gösteri sonrası Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk konuşma yaptı.
Konuşmaların ardından Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Başhekimi Halil Arslan’a plaket verildi. Arslan, katılım sağlayan herkese teşekkür etti.

Etiketler:

kdz. Ereğli Devlet Hastanesi , Başhekim halil arsaln , Tiyatro , engelliler yararına ,

Yorumlar
  • Hakkı yıldız
    12 Kasım 2017 Pazar 18:08

    Çok güzel bir organizasyon tebrikler

Çini sanatı Armutlucumalılar Derneği’nde yaşatılacak

11 Kasım 2017 Cumartesi 17:20

Çini sanatı Armutlucumalılar Derneği’nde yaşatılacak

Çini Sanatçısı ve Eğitmeni Sümeyra Bilgin Gündoğdu, Armutlucuma Civar Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde çini kursu vermeye başladı.

Ereğli Haber- Armutlucuma Civar Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından dernek evinde bayanlara yönelik çini kursu başlattı. Kurslar, Çini Sanatçısı ve Eğitmeni Sümeyra Bilgin Gündoğdu tarafından veriliyor.
Kursu ziyaret ederek çalışmalar hakkında Çini Sanatçısı ve Eğitmeni Sümeyra Bilgin Gündoğdu’dan bilgi alan Dernek Başkanı Dursun Özcan ve yönetim kurulu üyeleri kendilerine her türlü desteği vereceklerini söyledi. Başkan Özcan konuşmasında “unutulmaya yüz tutmuş bir sanatı burada bayanlarımıza öğreten Çini Sanatçısı Sümeyra Bilgin Gündoğdu hocamıza teşekkür ediyorum. Kendilerine dernek yönetimi olarak her türlü desteği vereceğiz” dedi.
Çini Sanatçısı ve Eğitmeni Sümeyra Bilgin Gündoğdu ise kendilerine destek veren Armutlucumalılar Civar Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetimine teşekkür etti.

Yorumlar

Sergiye davetlisiniz...

27 Ekim 2017 Cuma 14:24

Sergiye davetlisiniz...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal tüm bölge halkını, 29 Ekim Pazar günü saat 18.00’de Bağlık Karakolu önünden başlayacak Cumhuriyet yürüyüşü ile 29 Ekim Pazar günü saat 12.15’te AKM Osman Zeki Oral Sergi Salonu’nda açılacak ’Ekim Geçidi Görsel Sergisi’ne davet etti.

Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında da şu ifadelere yer verdi: “29 Ekim 1923, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir. Cumhuriyet, aziz Türk Milleti’nin her türlü imkânsızlığa rağmen vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla gösterdiği kahramanlığın eseri, birlik ve beraberlik içinde hareket edildiğinde olmaz denilenlerin başarabileceğinin en büyük ispatıdır. İlçe halkımızı, 29 Ekim Pazar günü saat 18.00’de Bağlık Karakolu önünden başlayacak Cumhuriyet Yürüyüşü ile aynı gün, saat 12.15’te Atatürk Kültür Merkezi Osman Zeki Oral Sergi Salonu’nda açılacak olan ’16. Ekim geçidi’ adlı görsel sergiye davet ediyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, kahraman şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 94.yılını kutluyorum.”

Etiketler:

kdz. ereğli belediyesi , hüseyin uysal , SERGİ , 29 Ekim ,

Yorumlar

Kültürel film gösterileri başladı

24 Ekim 2017 Salı 13:35

Kültürel film gösterileri başladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün üslendiği, Mahalli İdareler Derneği Genel Başkanlığının faaliyetleri kapsamında kültürel film gösterileri ilçedeki okullarda başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı hayat boyu öğrenme Genel Müdürlüğünün de tavsiye kararı doğrultunda “Bir Annenin Feryadı” isimli kültürel nitelikli sinema filmi, Karadeniz Ereğli merkez, belde ve köylerindeki ortaokul ve liselerde gösterime girdi.
İlk olarak Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi’nde, Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Bulak, Kültür ve Sosyal İşler Müdür Vekili Ersin Kaya, Okul Müdürü Ahmet Bal ve öğrenciler tarafından izlenen film, bu güne kadar aralarında Ereğli Anadolu İmam Hatip Lisesi, Güneşli Çok Programlı Anadolu Lisesi, Armutçuk Ortaokulu İsmet İnönü Ortaokulu ve Kışla Mahmut Likoğlu Ortaokulu’nun bulunduğu 6 okulda, 2 seans halinde gösterildi.
Film, 15 Kasım 2017 tarihine kadar toplam 22 okulda gösterilmiş olacak.

Etiketler:

kdz. ereğli belediyesi , Kültür Müdürlüğü , film , gösterimi ,

Yorumlar

Zaman'dan, mağaralarda 25 yıl sergisi...

10 Ekim 2017 Salı 18:10

Zaman'dan, mağaralarda 25 yıl sergisi...

Zonguldaklı mağaracı Engin Zaman, 25 yıllık mağaracılık serüvenini ‘Mağaralarda 25 yıl sergisi ile fotoğraf karelerine yansıttı.

Zonguldaklı mağaracı Engin Zaman, 25 yıllık mağaracılık serüvenini ‘Mağaralarda 25 yıl sergisini Tekel Güzel Sanatlar Galerisinde sergiledi. Serginin açılışını Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Engin Zaman ve kızı Kardelen Zaman yaptı.
Açılışta konuşan Mağaracı Engin Zaman, “Dünden bugüne tüm resimleri koymaya çalıştık. Burada yaklaşık 120’ye yakın fotoğraf var. Bu kadar çok fotoğraf koymamızın nedeni ise derdimizi insanlarımıza daha iyi anlatmak. 25 yılı buraya sığdırmaya çalıştık zor oldu. Sergi açmaktaki amacım bu sene benim 25’inci yılım. 25 yılı değerlendirelim, bu süreci anlatalım dedik. Mağaracılık dünyada 150 yıldır var. Zonguldak’ta mağaracılığı 1951 yılında İsviçreli bilim adamı başlattı. Sonraki ciddi çalışmalar ise 1975 yılında Zonguldaklı Dündar Kılıç yaptı ardından 1976 yılında Timuçin Ergen profesyonel mağaracılığı başlatan kişidir. Ergen’in Zonguldak’a gelmesiyle birlikte daha popüler hale gelir. Yine Zonguldak’ta Harun Ersoy abimiz mağaracılığa devam etti. Yine benim hocam olan Arif Engin Gürses Zonguldak’ta önemli ve ciddi mağaracılık yapmıştır. Devletin elinde resmi olarak Zonguldak’ta 21 tane mağara var. Benim kendi çalışmalarımda 47 tane mağara var ama şu an Zonguldak’ta 100-150 civarında mağara var. Zonguldak’ta mağaralara değer verilmiyor değerlendirilmiyor. Sergideki amacımız buydu zaten. İnsanlar mağaraların farkına varsın derdimizi anlatabilelim. Mağaralarımız çok ciddi anlamda kirlenme var. Muhteşem mağaramızı yok ediyoruz. Dünya literatürü giren Kapuz Mağaramız var. Ben 25 yıldır mağaracılık yaptım. Ben bile o mağaraya giremedim çünkü kanalizasyon var. Tarihte kapuz mağarası için muhteşem bir mağara olduğu söyleniyor.’ şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Serginin açılışını Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Engin Zaman ve kızı Kardelen Zaman serginin açılış kurdelesini keserek Mağaracı Engin Zaman, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’e sergiyi gezdirerek bilgiler aktardı.

Etiketler:

engin zaman , yıl sergisi ,

Yorumlar