Engelli iki evladı ile yaşama tutunmaya çalışıyor...

19 Ağustos 2019 Pazartesi 11:59

Engelli iki evladı ile yaşama tutunmaya çalışıyor...

Zonguldak'ta yaşayan anne Gülay Çiçeklitepe, engelli iki evladıyla yaşama tutunmaya çalışıyor. Yürüme zorluğu çekmesine rağmen evlatlarına sahip çıkan anne Gülay Çiçeklitepe, oğlu ve kızının yürüdüğünü görmeyi hayal ediyor.

Kent merkezinde yaşayan 53 yaşındaki anne Gülay Çiçeklitepe'nin eşi bir süre önce hayatını kaybetti. Belaltından felçli kalan 31 yaşındaki oğlu Onur ile kendisi gibi yürüme zorluğu çeken 35 yaşındaki kızı Ayşe Çiçeklitepe ile hayata tutunmaya çalışan anne Gülay Çiçeklitepe, oğlu ve kızının yürüdüğünü göreceği günleri bekliyor. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve SYDV aracılığıyla kendilerine maddi yardımın yanı sıra yiyecek ve yemek yardımının da yapıldığını ifade eden Çiçeklitepe Ailesi, devlet yetkililerine teşekkür etti.
Evlatlarının bir süre bakım evinde kaldığını anlatan anne Gülay Çiçeklitepe, yatağa bağımlı olan oğlu Onur'un kök hücre nakliyle yeniden ayağa kalkabileceğini ifade ederek uzanacak yardım elini bekliyor.

"Evladımı liseye sırtımda taşıdım"
Yürüme güçlüğü çekmesine rağmen oğlu Onur'u okuduğu liseye sırtında taşıdığını ve liseden mezun ettiğini anlatan anne Gülay Çiçeklitepe, Onur'un çalışma azmiyle Adnan Menderes Üniversitesi Makine Ressamlığı'nı kazanmasına rağmen engeli sebebiyle okuyamadığını söyledi. Anne Çiçeklitepe, şöyle devam etti:
"Yaşam mücadelem evlendiğimden beri sürüyor. Eşim öldükten sonra daha zorluklar başladı. Onun için tek başıma bu zamana kadar mücadele ettim. Şimdi artık rahatsızım baş edemiyorum. Kızım oğluma göre bir nebze daha iyi ama kendi isteğiyle gezemiyor. Hiçbir yere gidemiyor. Oğlum yatağa bağlı yaşıyor. Oğlum oturma bile oturamıyor. Bakımevlerinde de kaldılar. Bakım evinde zorluklar yaşadı. Kızım öyle. Kızımı aldım yeğenimin evine götürdüm. Oğlum bir süre bakımevinde kaldı. Ziyaretine sürekli gittik geldik. Her isteğini yaptım. Oğlum kök hücre nakli istiyor. Bir destek bekliyoruz. Benim başka bir şeye ihtiyacım yok."

"Cumhurbaşkanımıza ulaşabilsem çok şeyi konuşurum"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ulaşmak istediğini söyleyen 35 yaşındaki Ayşe Çiçeklitepe ise "Ben önceden yürüyordum. Fener Lisesi'ne gidiyordum. Fener semtinde çok gezdim. Hayata küstürdüler bizi. Psikolojik deniliyor ya. Bizim köpeklerimiz vardı. Çarşıda ikamet ederken komşularım köpek yüzüne bize baskılar kurdular. O yüzden yürümeye yürümeye böyle oldum. Maalesef. Fizik tedavi ile düzeleceğine inanıyorum. Kardeşime de elimden geldiğince destek oluyorum. O da çok zor 30 yaşında yatalak. 1.90 boyu var. Çok zor. Ben de 35 yaşındayım. İstediğim gibi gezemiyorum, dolaşamıyorum. Çok şükür, buna da şükür. Ama kimseye bağımlı olmadan sıkıldığım zaman gezmek istiyorum. İş kadınları olabilir. Güler Sabancı olabilir. Bize destek olabilirler. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ulaşabilsek çok güzel olur. Sosyal hizmetlerden çok memnunum. Annem hasta olduktan sonra çok iyi baktılar. Cumhurbaşkanımıza ulaşabilsem çok şeyi konuşurum. Sesimi duyurabilirsem yeter. Maddi yönden çok şükür. Kardeşimin de benim de bakım paramız var. Babamdan maaş alıyoruz. Ama manevi yönden sıkıntımız var. Onur'un yatalak kalması, benim depresyona girip hayata küsmem, kendimi eve kapatmam. Haraketsizlikten bu hale gelmişim. Maalesef böyle oldu" diye ifade etti.

"Kök hücre nakliyle yeniden koşmak istiyorum"
Yürüme engelli bazı kişilerin hatta bazı voleybolcuların bile kök hücre nakliyle yeniden yaşama tutunduğunu anlatan 31 yaşındaki Onur Çiçeklitepe ise bağımlı olduğu yataktan kurtulmak istiyor. Kök hücre nakliyle ilgili sayısız araştırma yaptığını ve 10 yıl önce kazandığı üniversiteyi yeniden okumak istediğini anlatan Onur Çiçeklitepe, iş kadınlarına çağrıda bulundu.
Günlerini gazete okuyup ülke isimlerini yazarak geçiren Onur Çiçeklitepe, "31 yaşındayım. Adnan Menderes Üniversitesi Makine Ressamlığı bölümünü kazandım ama gidemedim. Gazete okuyorum, yazı yazıyorum. Vakit böyle geçiyor. Ben buradan Leyla Alaton'un iyi bir insan olduğunu hissediyorum. Amerika'ya yollayabilecek gücü olduğunu biliyorum. Yada Avrupa'ya. Orada imkanlar var. Kök hücre ameliyatı olabilirim. Araştırdım. Onun için sesleniyorum" diye konuştu.
Aile, kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor. 35 yaşındaki Ayşe Çiçeklitepe ise en çok liseyi okuduğu Fener semtinde yürümek istediğini belirterek eski günlerini özlemini çekiyor.

Etiketler:

Onur , engelli , yardım eli , kdz. ereğli haber , ereğli haber ,

Yorumlar

Gelin ve damada kelepçe taktılar

19 Ağustos 2019 Pazartesi 01:12

Gelin ve damada kelepçe taktılar

Zonguldaklı polis memurunun düğününde meslektaşları gelin ve damada takı olarak kelepçe taktı.

Zonguldaklı polis memuru Hüseyin Kartal, Karabük'te görev yapan polis memuru Serpil Yıldırım'la Karabük ilinde düzenlenen düğün töreniyle dünya evine girdi. Takı sırasında ilginç bir olay yaşandı. Damat ve gelinin meslektaşları Hüseyin-Serpil çiftine takı olarak kelepçe taktı. Gelin ve damat bu ilginç olay karşısında şaşkınlığını gizleyemedi.
Meslektaşlarının bu hareketi salondaki davetlilerden büyük alkış aldı. Kelepçe takılmasının sebebi ise gelin ve damadının birbirlerine olan aşklarını hiç yitirmemeleri için takıldığı öğrenildi.
Düğün töreni fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Yorumlar

ATV'den düşen yaşlı adam yaralandı

17 Ağustos 2019 Cumartesi 20:13

Ereğli Haber

ATV'den düşen yaşlı adam yaralandı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde akşam saatlerinde meydana gelen trafik kazasında arazi aracı ATV’den düşen yaşlı adam ağır yaralandı.

Kaza akşam saatlerinde Devrek Yolu Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Kepez istikametine seyir eden Mustafa Ü. (80) idaresindeki arazi aracı ATV Kabaklık Mahallesi girişi mevkisinde yoldan çıkarak devrildi. Kazada ATV’nin sürücü yaşlı adam yaralanırken, diğer sürücüler 112 sağlık ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen 112 sağlık ekipleri yaralılara ilk müdahaleyi burada yaptıktan sonra ambulansla önce özel hastaneye ardından da Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Yaşlı adamın durumunun yapılacak tetkiklerden sonra netlik kazanacağı öğrenildi. Savcılık kaza ile ilgili olarak soruşturma başlattı.

Yorumlar

Meteoroloji uyardı sağanak yağış geliyor...

17 Ağustos 2019 Cumartesi 13:05

Meteoroloji uyardı sağanak yağış geliyor...

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun Marmara, Kuzey ve İç Ege, Batı ve Orta Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeyi ve batısı, Karadeniz, Aksaray, Nevşehir, Kırşehir, Kars ve Ardahan çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Batı Karadeniz ile Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik, Ankara, Kırıkkale ve Çankırı çevrelerinde yerel olarak kuvvetli Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu ve Sinop çevrelerinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzey kesimlerde 2 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.
Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30
İstanbul: Parçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27
İzmir: Parçalı bulutlu 30
Adana: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 35
Bursa: Parçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26
Antalya: Parçalı bulutlu 33
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27
Erzurum: Parçalı bulutlu 32
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 36

Etiketler:

hava durumu , ereğli haberleri , kdz. ereğli haber ,

Yorumlar

Oyun oynarken balkondan düştü...

17 Ağustos 2019 Cumartesi 12:59

Oyun oynarken balkondan düştü...

Zonguldak'ın Gökçebey ilçesinde yaşayan 6 yaşındaki Elvanur K., oyun oynadığı sırada evin balkonundan düşerek yaralandı. Küçük kızın durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre olay, Gökçebey ilçesinde yaşandı. 6 yaşındaki Elvanur K., oyun oynadığı sırada evinin ikinci katında bulunan balkona çıktı. Burada dengesini kaybeden küçük kız yere düştü. Ailesinin fark etmesi üzerine Gökçebey Devlet Hastanesine kaldırıldı. Burada ilk müdahalesi yapılan minik Elvanur, ambulansla Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama Merkezi Çocuk Acil Servisine kaldırıldı.
Minik kızın iyi olduğu ve bir süre tedavi altında tutulacağı öğrenildi.

Etiketler:

balkondan düştü , kdz. ereğli haber , ereğli haberleri ,

Yorumlar