Engelli genç kız kayıp...

4 Eylül 2019 Çarşamba 11:39

Engelli genç kız kayıp...

Zonguldak'ta kayıp ihbarında bulunulan 25 yaşındaki genç kız ekipleri alarma geçirdi. Engelli kız her yerde aranıyor.


Gökçebey ilçesine bağlı Pazarlıoğlu köyünde yaşayan 25 yaşındaki zihinsel engelli Şükriye Pazarlıklı'nın öğle saatlerinden itibaren kayıp olduğu ihbarı, ekipleri harekete geçirdi. Gece saat 23:00 sıralarında AFAD ekibine jandarma tarafından ihbar edilmesi üzerine bölgeye giden ekipler tarafından yapılan arama çalışmalarından bir sonuç alınamadı.
Arama çalışmaları köy sakinleri ve jandarma ekibinin yardımıyla devam edecek.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , kayıp kız ,

Yorumlar

Motora giren yavru kedi sürücüye zor anlar yaşattı

4 Eylül 2019 Çarşamba 11:29

Motora giren yavru kedi sürücüye zor anlar yaşattı

Zonguldak'ta bir AVM otoparkında aracın motor kısmına giren yavru kedi araç sürücüsüne zor anlar yaşattı.

Edinilen bilgiye göre olay akşam saatlerinde bir alışveriş merkezi önünde yaşandı. Yavru kedi park halindeki aracın motor kısmına girdi. Kedinin zarar görmemesi için güvenlik görevlileri araç sürücüsünü bularak olayı haber verdi. Alışveriş merkezi çalışanları ve araç sürücüsü dakikalarca yavru kediyi çıkarmak için uğraşsa da sonuç alamadı. Ardından yavru kedi araçtan çıkarak aracın altında beklemeye başladı. Alışveriş merkezi çalışanları kediye müdahale etmek istemesi üzerine kedi korkarak tekrar araca geri girdi. Uzun süren kovalamacının ardından yavru kedi tekrar araçtan çıkarak aracın altında beklemeye başladı. Alışveriş merkezi güvenlikleri kediyi son bir hamleyle yakalayarak kurtardı. Alışveriş merkezi çalışanlarının hareketi vatandaşlardan takdir topladı.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber ,

Yorumlar

Yavru kediye mama almak için tezgah açtılar...

3 Eylül 2019 Salı 18:30

Yavru kediye mama almak için tezgah açtılar...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşları 7 ila 12 arasında değişen çocuklar mahallelerinde yeni doğum yapan kedinin yavrularına mama almak için sokağa tezgâh açıp satış yaptı.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Bağlık Mahallesi Erdemir Lojmanları’nda yaşayan çocuklar mahallerinde yeni doğum yapan kedinin yavrularının bakımı için çalışma başlattı. Yaşları 7 ila 12 arasında değişen çocuklar yavru kedilere süt ve mama alabilmek için mahallelerindeki sokağa kartondan tezgah açıp evlerinde kullanmadıkları süs eşyaları, kırtasiye malzemeleri ve bazı yiyecekleri satmaya başladı. Çocukların bu örnek davranışını gören vatandaşlar ise sattıkları malzemeleri satın alarak destek olmaya başladı. Kedi yavruları için yaklaşık bir haftalık süt ve yiyecek parası toplayan çocuklar yavru kedileri okullar açıldığında harçlıklarını biriktirerek beslemeye devam edeceklerini belirtti.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , yavru kedi ,

Yorumlar

Demirtaş arı gibi... Gülüç'ün her noktasında çalışma var...

3 Eylül 2019 Salı 18:27

Demirtaş arı gibi... Gülüç'ün her noktasında çalışma var...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Beldesi’nde selden zarar gören menfez, istinat duvarı ve yolların yapımlarına başlandı.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş geçtiğimiz ay meydana gelen sel falaketinde zarar gören ev, menfez, yol ve istinad duvarlarını bakım, onarım ve yeniden yapımlarına başlandığını söyledi. Başkan Demirtaş yaptığı açıklamada “Şu anda Gülüç Beldesi’nin tamamında ki yollarda bakım onarım ve asfaltlama çalışmalarımız devam ediyor. Kış aylarına gelmeden hedefimiz beldemizdeki tüm mahalle ve sokaklarda ki bozuk olan yolları tamir edip halkımızın kullanımına açmak. Bunun yanı sıra biliyorsunuz geçtiğimiz ay yaşanan selde beldemizde önemli oranda zarar meydana gelmişti. Gülüç Çengel Mahallesi’nde selde çöken menfezi yıkıp yeniden yapımına başladık. Yıkılan istinat duvarlarını da aynı şekilde yeniden yapıyoruz. Zarar gören evlerimizin temizliklerinin yanı sıra laminant parkelerini ve boyalarını sosyal sorumluluk anlayışımız gereği biz yapıyoruz. Selden zarar gören ailelerimize sosyal yardımlarda da bulunuyoruz. Bu bir felaket ve biz Gülüç Belediyesi olarak ilk günden bu yana zarar gören ailelerimizin yanında olduk. Bundan sonrada yaralar sarılıncaya kadar yanlarında olacağız. İnşallah böyle felaketler bir daha yaşanmaz. Biz Gülüçümüzün bu günden daha iyi olması için mücadelemizi sürdürüyoruz. Halkımızın bize olan güveni ve desteği ile Gülüç daha güzel olacak. Tüm çalışmalarımızı bu yönde aralıksız sürdürüyoruz” dedi.
Başkan Demirtaş hedeflerinin Gülüç’ü Batı Karadeniz’in parlayan yıldızı haline getirmek olduğunu ifade etti.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , gökhan demirtaş , gülüç ,

Yorumlar

Trilyonluk jep meclis gündemine geliyor

3 Eylül 2019 Salı 18:15

Ereğli Haber

Trilyonluk jep meclis gündemine geliyor

Kdz. Ereğli Belediyesi Meclisi 2019 Eylül ayı toplantısı gündeminde jep alımı maddesi geliyor. Edinilen bilgiye göre Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın almak istediği 4X4 lüks jep’in fiyatının ise 1 milyon 200 bin TL olduğu iddia edildi. Meclis toplantısında ayrıca halk otobüsü taşıma ücretlerine zam yapılması, 20 adet M plakası ve 20 adet S plakası alımı maddesi de yer alıyor.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Belediyesi’nin 2019 yılı Eylül ayı meclis toplantısının gündem maddeleri belli oldu. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık tarafından hazırlanan gündem maddeleri büyük tartışmalara yol açacak gibi görünüyor.

“Borç batağındayız” dedi ama lüks jep alıyor
Meclis gündeminde ki özellikle 4 madde dikkat çekiyor. Bunlardan ilki Kdz. Ereğli Belediyesi’ne 4x4 jep alınması. Gündem maddesinde itfaiye hizmetlerinde kullanılmak üzere 4X4 çok amaçlı öncü araç alımı yer alıyor. Ancak Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde zaten 4X4 çok amaçlı araç bulunuyor. Ereğli Haber’in belediyeye yakın güvenilir kaynaklardan edindiği bilgiye göre resmiyette itfaiye için alınacak 4x4 lüks araç, jeep olarak düşünülüyor. İstenilen jeep’in fiyatı ise yaklaşık 1 milyon 200 Bin TL değerinde. Bu araç ise itfaiye hizmetlerinde ziyade Halil Posbıyık’ın hizmetlerinde kullanılacak. Hali hazırda Halil Posbıyık’ın biri minibüs, biri mercesedes olmak üzere toplamda 4 ayrı makam aracı bulunuyor. Bilindiği üzere bazı belediyeler benzer yöntemlerle lüks jeepler almış ancak bu araçlar itfaiye yada zabıta hizmetleri yerine belediye başkanları tarafından kanuni olmasa da makam aracı olarak kullanılıyor. Bu da akıllara şu soruyu getiriyor; Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın söylemlerine göre yaklaşık 75 trilyon borcu olan ve batık durumda olan Ereğli Belediyesi neden trilyonluk jeep alma ihtiyacı duyuyor?
Gündem maddelerinden bir diğeri ise Kdz. Ereğli Özel Halk Otobüsleri’nin şehir içi yolcu taşıma ücretlerine zam yapılması talebi.


20 adet ek halk otobüsüğ ve servis minibüsü blöfü!..
Gündem maddelerinde dikkat çeken diğer iki madde ise özel halk otobüsleri ile servis araçlarına ilave yapılması. Posbıyık’ın hedefi mevcut halk otobüslerine 20 adet M plakası ile 20 adet S plakası ile yenilerini eklemek. Ancak bu karar için ilçe trafik komisyonunun karar alması gerekiyor. Kdz. Ereğli’de yeni halk otobüsü ve öğrencisine ihtiyaç duyulmazken, Posbıyık’ın asıl amacının burada Çilek Halk Otobüsü Kooperatifi ile Servis Minibüsleri’ni köşeye sıkıştırmak olduğu iddia ediliyor. Posbıyık’ın blöf yaparak halk otobüsleri kooperatifi ile servis minibüslerinden ne talep edeceği merak ediliyor.

 

Yorumlar
  • ibo gemici
    4 Eylül 2019 Çarşamba 11:20

    sen benim en doğal hakkım olan SU PARASI na zam yapacaksın, gidip lüx JEEP alacaksın. o jeep,in lastiklerini yedirirler adama halil beyyyy.